Jump to content

Κινητό για γονεις


jasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πάντως ότι βγάζουν τα αλκατελ και τα tcl σαπακια που το στηρίζουν κάποιοι;και φαντάζομαι ότι δεν έχουν πιάσει ούτε μόνο μια φορά στην ζωή τους αυτής της μάρκας τα κινητά.
Φίλε μου δεν είπα ψόφια λόγω μάρκας. Μη βάζεις λόγια στ στόμα μου. Είπα ψόφια γιατί δε πας πουθενά με helio p22 το 2021. Κι ας είναι και pixel

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση:

 

αυτο https://www.jmctech.gr/product/realme-7-dual-sim-6gb-ram-64gb-blue-eu/?ref=bestprice.gr&__bpgid=ekxSQlJQd1cjbSwyaDQxbXghazZQMg==

 

 

 

αξιζει σε σχεση με τα αλλα 2 που εχω στο νου μου που ειπα πιο πανω?

Πολύ καλύτερο απ όσα προαναφερθηκαν

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση, υπάρχει ευρωπαϊκός νόμος που να λεει οτι ολα τα android κινητά έχουν 2 χρονια εγγύηση? Και αν ναι, το κατάστημα γιατι δίνει μονο εναν?
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση, υπάρχει ευρωπαϊκός νόμος που να λεει οτι ολα τα android κινητά έχουν 2 χρονια εγγύηση? Και αν ναι, το κατάστημα γιατι δίνει μονο εναν?

 

Βασικά υπάρχει ευρωπαϊκός νόμος που όλα πρέπει να έχουν 2 χρόνια εγγύηση από τον κατασκευαστή. Είτε κινητό είτε καφετιέρα κτλ. Μπορεί να υπάρχει κάποιο "παραθυράκι". Προσωπικά δεν αγοράζω όταν μου δίνουν εγγύηση καταστήματος ένα έτος. Προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με δύο χρόνια επίσημης αντιπροσωπείας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Υποτιεθεται οτι δεν υπαρχει παραθυρακι απο οτι εψαξα... οτι ισχυει για την εγγυηση του 1ου χρονου ισχυει και για τον 2ο χρονο...

 

Εν παση περιπτωσει, παρηγγειλα ενα και ενα, για τον φαδερ το realme 7 και για την μαδερ το poco m3 γιατι δεν ηθελε το αλλο επειδη δεν ειχε ραδιο :p

 

θα δουμε και ποιο απο τα δυο θα βγει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Υποτιεθεται οτι δεν υπαρχει παραθυρακι απο οτι εψαξα... οτι ισχυει για την εγγυηση του 1ου χρονου ισχυει και για τον 2ο χρονο...

 

Εν παση περιπτωσει, παρηγγειλα ενα και ενα, για τον φαδερ το realme 7 και για την μαδερ το poco m3 γιατι δεν ηθελε το αλλο επειδη δεν ειχε ραδιο :p

 

θα δουμε και ποιο απο τα δυο θα βγει καλυτερο

 

Η ευρωπαϊκή νομοθεσία λέει για δύο χρόνια αλλά τα περισσότερα μαγαζιά στο σκρουτζ δίνουν ένα χρόνο Τώρα αν χρειαστεί το δεύτερο χρονο η εγγύηση δεν θα σε καλύπτει το κατάστημα (εφόσον το αναγράφει στην περιγραφή του προϊόντος που επέλεξες) και θα αναγκαστείς να μπλέξεις με συνήγορο του καταναλωτή αν θέλεις να δικαιωθείς. Τέλος πάντων όλα αυτά είναι υποθετικά καθώς και τα δύο κινητά είναι από αξιόπιστες εταιρίες και εύχομαι να δουλεύουν απροβληματιστα για πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Το poco εχει 2 χρονια εγγύηση! Αλλα για το αλλο βασιστηκα σε αυτο ακριβως, οτι ειναι αξιοπιστη μαρκα! Ελπιζω να μην μου βγαλει θεμα μετα τον 1ο χρονο! Παντως τηλεφωνικα που μιλησα με το καταστημα μου ειπαν οτι σε περιτωση βλαβης δεν απευθυνομαι σε αυτους αλλα στην αντιπροσωπεια της realme στην Ελλαδα... εφοσον ισχυει κατι τετοιο, δεν θα μπορουσα να πω κατευθειαν στην αντιπροσωπεια για την υποχρεωτικη εγγύηση 2 χρονων, ασχετα με το τι λεει το καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

Το poco εχει 2 χρονια εγγύηση! Αλλα για το αλλο βασιστηκα σε αυτο ακριβως, οτι ειναι αξιοπιστη μαρκα! Ελπιζω να μην μου βγαλει θεμα μετα τον 1ο χρονο! Παντως τηλεφωνικα που μιλησα με το καταστημα μου ειπαν οτι σε περιτωση βλαβης δεν απευθυνομαι σε αυτους αλλα στην αντιπροσωπεια της realme στην Ελλαδα... εφοσον ισχυει κατι τετοιο, δεν θα μπορουσα να πω κατευθειαν στην αντιπροσωπεια για την υποχρεωτικη εγγύηση 2 χρονων, ασχετα με το τι λεει το καταστημα?

 

Αν δεν έχει γίνει εισαγωγή στην Ελλάδα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της realme δεν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Το Poco από που το πήρες;

 

kiniti.net

 

Αν δεν έχει γίνει εισαγωγή στην Ελλάδα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της realme δεν σε καλύπτει.

 

οποτε ναι μεν μου λεει οτι για οποιοδηποτε service, πας στην επισημη αντιπροσωπεια αλλα απο την αλλη δεν μετραει η 2ετης εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά παραεισαγωγης.οποτε δύο χρόνια είναι του μαγαζιού που το πήρες.αυτοί αν παρουσιάσει πρόβλημα θα το πάνε σε δίκο τους σέρβις που συνεργάζονται και όχι στο επίσημο της infoquest.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

kiniti.net

 

 

 

οποτε ναι μεν μου λεει οτι για οποιοδηποτε service, πας στην επισημη αντιπροσωπεια αλλα απο την αλλη δεν μετραει η 2ετης εγγυηση?

 

Σου απάντησα σε προηγούμενο ποστ. Αν δεν είναι εισαγωγής επίσημης αντιπροσωπείας δεν θα σε καλύψει. Το μαγαζί θα λέει ένα χρόνο, εσύ θα ζητάς δύο, και θα καταλήξεις στον συνήγορο για να δικαιωθείς. Αλλά τι θέλεις και τα σκέφτεσαι αυτά τώρα. Μια χαρά θα αντέξουν τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Υποτιεθεται οτι δεν υπαρχει παραθυρακι απο οτι εψαξα... οτι ισχυει για την εγγυηση του 1ου χρονου ισχυει και για τον 2ο χρονο...

 

 

 

Εν παση περιπτωσει, παρηγγειλα ενα και ενα, για τον φαδερ το realme 7 και για την μαδερ το poco m3 γιατι δεν ηθελε το αλλο επειδη δεν ειχε ραδιο :p

 

 

 

θα δουμε και ποιο απο τα δυο θα βγει καλυτερο

Θα σου πω επειδή έχω το realme 7 ότι είναι κλάσης ανωτέρω από το m3 σε όλα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@Spy14 καλα το ξερω οτι για το poco δεν ειναι της infoquest η εγγυηση αλλα του μαγαζιου! ειναι συγκεκριμενα τα μαγαζια που δίνουν infoquest

 

 

ενταξει κλαιν απο την στιγμη που το realme ειναι αξιοπιστη μαρκα ποσες οι πιθανοτητες να μου εμφανισει κατασκευαστικο προβλημα στο 2ο χρονο και οχι τον 1ο... Οποτε πιστευω οτι δεν θα εχουμε προβλημα! Το realme το πηρα στον πατερα μου καθαρα επειδη παιζει και κανενα παιχνιδακι απλο οποτε το ηθελα λιγο πιο "δυνατο" απο οτι το poco m3, που ειναι πιο low επιδοσεων αλλα προοριζεται για την μανα μου που το χρησιμοποει μονο για ιντερνετ και σοσιαλ!

 

Και το λεω εγω που ειμαι φαν της poco αφου εχω το αθανατο poco f1 2 χρονια τωρα και μου εχει βγει θηρίο... εχει τις ιδιες επιδοσεις με την 1η μερα και με βαρια σχετικα χρήση! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...