Jump to content

Xiaomi: Ίδρυσε το νέο MIUI Pioneer Group για το MIUI


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βρήκα τη συσκευή μου σε κατάσταση να ζητάει pin. Κρασαρε. Και άλλο bug to Μούι Μούι.

Ζήτημα να μου το έκανε 3 φορές σε πάνω από ενάμιση χρόνο που έχω τη συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ζήτημα να μου το έκανε 3 φορές σε πάνω από ενάμιση χρόνο που έχω τη συσκευή.

 

Και αυτό το γράφεις για καλό? ΠΧ το Α40, το Α3 και ένα XΖ ποτέ του δεν μου έκαναν επανεκκίνηση από μόνα τους…

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ζήτημα να μου το έκανε 3 φορές σε πάνω από ενάμιση χρόνο που έχω τη συσκευή.

 

Πάνω από πόσες φορές δηλαδή είναι θέμα για εξέταση σύμφωνα με σένα ρε evris; Δεν λέει μετά από update οπότε να δικαιολογείται....

 

Αν αντί για 250€ η συσκευή σου στοίχιζε 900€ θα ήταν ζήτημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από πόσες φορές δηλαδή είναι θέμα για εξέταση σύμφωνα με σένα ρε evris; Δεν λέει μετά από update οπότε να δικαιολογείται....

 

Αν αντί για 250€ η συσκευή σου στοίχιζε 900€ θα ήταν ζήτημα;;;

Γιατί να είναι ζήτημα; Ειδικα αν τα διαστήματα που το έκανε ήταν πάνω από μήνα; Τώρα έχει πάνω από 6 μήνες να κάνει επανεκκίνηση. Σιγά το τραγικό. Δεν το κάνει και κάθε βδομάδα για να κουράζει.

Το θέμα είναι εσείς τι θεωρείτε τραγικό, όχι πόσες φορές θα έπρεπε να το κάνει για να το θεωρήσω εγώ τραγικό. Εκεί είναι η διαφορά μας.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπό κανονικές συνθήκες, δεν πρέπει να γίνονται επανεκκινησεις, αυτό πρέπει να το πούμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απροβληματιστη η συσκευη μου

κανει 3 restart τον μηνα

Ε σιγα μωρε normal ειναι.

 

3 χρονια το mate 10 pro δεν εκανε ΠΟΤΕ restart μονο του κι επειδη αντε αυτο ειναι και ναυαραχιδα να πω οτι ενα j5 2015 τοσα χρονια δεν εκανε ουτε ενα restart απο μονο του.

Βασικα μια φορα 3510 ειχε κανει restart μετα απο 3 ωρες σερι κληση οταν ειμουν φανταρος κι εκει απλα γιατι χαλασε, εκανε restart κι εμεινε εκει στο να ζηταει pin.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα restart δεν έχει κάνει από το 2019 που το έχω το Redmi Note 8 pro.

Όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται OTA.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απροβληματιστη η συσκευη μου

κανει 3 restart τον μηνα

Ε σιγα μωρε normal ειναι.

 

3 χρονια το mate 10 pro δεν εκανε ΠΟΤΕ restart μονο του

.

 

Μιλάμε για μια από τις καλύτερες ίσως η καλύτερη, συσκευή της Huawei.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα restart δεν έχει κάνει από το 2019 που το έχω το Redmi Note 8 pro.

Όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται OTA.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μιλάμε για μια από τις καλύτερες ίσως η καλύτερη, συσκευή της Huawei.

 

Δεν πηγαινε για σενα κι ακομα γι'αυτο ανεφερα και το j5 2015 το οποιο ειναι entry level.

Βασικα γι'αυτο κραζουμε κατι Xiaomi fans οπου ενω εχουν προβλημα το θεωρουν normal, ισως εχουν συνηθισει γι'αυτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαινε για σενα κι ακομα γι'αυτο ανεφερα και το j5 2015 το οποιο ειναι entry level.

Βασικα γι'αυτο κραζουμε κατι Xiaomi fans οπου ενω εχουν προβλημα το θεωρουν normal, ισως εχουν συνηθισει γι'αυτο.

Το ξέρω φίλε μου, απλώς το ανέφερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πρώτη φορά μου τυχαίνει σε συσκευή crashing. Ή τουλάχιστον μου είχε συμβεί τόσο παλιά που το έχω ξεχάσει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, μετά από αναβάθμιση σου συνέβη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσάς και το ένα restart μπορεί να είναι ήδη μεγάλο θέμα, δεν σημαίνει ότι θα είναι και για όλους. Την τρίχα ελέφαντα την κάνατε!!! Ούτε είπα ότι είμαι fanboy. Αυτά τα συμπεράσματα εσείς τα βγάζετε. Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, μετά από αναβάθμιση σου συνέβη;

 

Όχι στο άσχετο....

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα updates via mi suite είναι ΟΤΑ; Ή full install like iPhone?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσάς και το ένα restart μπορεί να είναι ήδη μεγάλο θέμα, δεν σημαίνει ότι θα είναι και για όλους. Την τρίχα ελέφαντα την κάνατε!!! Ούτε είπα ότι είμαι fanboy. Αυτά τα συμπεράσματα εσείς τα βγάζετε.

 

ΟK τοτε τα mate 20 Pro με τις LG οθονες που πρασινιζαν στην τερμα χαμηλη φωτεινοτητα δεν ηταν προβλημα γιατι μερικοι δεν βαζουν τοσο χαμηλα την φωτεινοτητα.

Τα NOTE που εσκασαν δεν ηταν προβλημα γιατι σε μερικους δεν εσκασε.

 

Λοιπον restart στο ασχετο δεν πρεπει να κανει η συσκευη ποσο μαλλον 3 τον μηνα.

Σε Pixel και OP ειχαν αναφερει οτι το UI εκανε restart αν ειχαν βαλει private dns της adguard επειδη δεν αφηνε την συσκευη να κανει phone home.

Αν εχεις βαλει της Adguard τον dns δες χωρις αυτον για κανα μηνα αν σου κανει restart.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εσάς και το ένα restart μπορεί να είναι ήδη μεγάλο θέμα, δεν σημαίνει ότι θα είναι και για όλους. Την τρίχα ελέφαντα την κάνατε!!! Ούτε είπα ότι είμαι fanboy. Αυτά τα συμπεράσματα εσείς τα βγάζετε.

 

evris, το restart δεν ήταν ανεκτό ούτε και την εποχή του android σε 4.1...που κοίταγες την συσκευή και από 80% σε είχε πάει στο 10%...Και στα nord νομίζω ότι πήρε το μάτι μου κάτι αντίστοιχο αλλά δεν είδα να λένε εντάξει klein δεν πειράζει κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, έχω περάσει από Nokia, Samsung, Panasonic, Alcatel, HTC, Motorola, xiaomi, ZTE και δεν θυμάμαι τι άλλο κατασκευαστή, επανεκκινησεις δεν είχα. Μόνο στο Alcatel κάτι freeze κατά καιρούς.

Μπορεί κάποια εφαρμογή, κάποιο παιχνίδι, κάποιος συνδιασμος όλων, το λειτουργικό να μην μπορεί να ανταπεξέλθει...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, έχω περάσει από Nokia, Samsung, Panasonic, Alcatel, HTC, Motorola, xiaomi, ZTE και δεν θυμάμαι τι άλλο κατασκευαστή, επανεκκινησεις δεν είχα. Μόνο στο Alcatel κάτι freeze κατά καιρούς.

Μπορεί κάποια εφαρμογή, κάποιο παιχνίδι, κάποιος συνδιασμος όλων, το λειτουργικό να μην μπορεί να ανταπεξέλθει...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν επιτρέπεται εμπορικό firmware να έχει memory leaks. Πως να το κάνουμε.

Επιπλέον να σημειώσω πως δεν έγινε κάποιο crash report, εμφανές τουλαχιστον. Το οποίο είναι πιο απαράδεκτο και από το crash.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το γρουσουζέψω αλλα η τελευταια εταιρία που ανακοινωσε κάτι αντίστοιχο (dedicated Ομάδα να δουλευει για τα updates και οχι για τα bugs αλλα close enough) ήταν η LG to 2018 ......

 

https://androidcommunity.com/lg-software-upgrade-center-opens-promises-timely-updates-20180412/

Link to comment
Share on other sites

ΟK τοτε τα mate 20 Pro με τις LG οθονες που πρασινιζαν στην τερμα χαμηλη φωτεινοτητα δεν ηταν προβλημα γιατι μερικοι δεν βαζουν τοσο χαμηλα την φωτεινοτητα.

Τα NOTE που εσκασαν δεν ηταν προβλημα γιατι σε μερικους δεν εσκασε.

 

Λοιπον restart στο ασχετο δεν πρεπει να κανει η συσκευη ποσο μαλλον 3 τον μηνα.

Σε Pixel και OP ειχαν αναφερει οτι το UI εκανε restart αν ειχαν βαλει private dns της adguard επειδη δεν αφηνε την συσκευη να κανει phone home.

Αν εχεις βαλει της Adguard τον dns δες χωρις αυτον για κανα μηνα αν σου κανει restart.

Δεν είπα ότι έκανε 3 φορές το μήνα restart. 3 φορές τον ενάμιση χρόνο+ που το έχω. Έχει 6μηνο+ να κάνει restart. Δεν καταλαβαίνω το τραγικό που είναι. Κάνετε έτσι λες και μόνο η Xiaomi έχει θέματα ενώ όλοι οι άλλοι είναι άψογοι.

Όπως βγάζετε συμπέρασμα μερικοί ότι εγώ είμαι fanboy κάθε συσκευής που έχω, θα μπορούσα να το αντιστρέψω κι εγώ και να πω ότι εσείς είστε οι μισητοί για κάθε συσκευή που έχω.

Γι αυτό σκέφτομαι η επόμενη συσκευή μου να είναι Samsung... :lol: :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ας δεχτούμε ότι υπάρχουν 3 ειδών χρήστες.

Αυτοί που ενοχλούνται από τα bugs.

Αυτοί που δεν το πολύ ψάχνουν (όλα καλά και ας μην είναι).

Αυτοί που εθελοτυφλούν.

 

Για το 2 πάει κι έρχεται (το 99% των χρηστών εκεί είναι). Αλλά το 3 είναι απαράδεκτο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι οι περισσότεροι στο 2. Μόνο που σε κάθε κατάταξη υπάρχει και η υποκατατάξη. ;)

Αλλά είναι μερικοί που θέλουν να σε πάνε από το 2 στο 3 ντε και καλά, ενώ δεν είναι έτσι, αυτό είναι το χειρότερο.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έκανε 3 φορές το μήνα restart. 3 φορές τον ενάμιση χρόνο+ που το έχω. Έχει 6μηνο+ να κάνει restart. Δεν καταλαβαίνω το τραγικό που είναι. Κάνετε έτσι λες και μόνο η Xiaomi έχει θέματα ενώ όλοι οι άλλοι είναι άψογοι.

Όπως βγάζετε συμπέρασμα μερικοί ότι εγώ είμαι fanboy κάθε συσκευής που έχω, θα μπορούσα να το αντιστρέψω κι εγώ και να πω ότι εσείς είστε οι μισητοί για κάθε συσκευή που έχω.

Γι αυτό σκέφτομαι η επόμενη συσκευή μου να είναι Samsung... :lol: :)

 

Καταρχην δεν σχολιαζουμε την συσκευη σου αλλα τα προβληματα της εταιριας.

Τα σχολιαζουμε-κραζουμε ετσι ωστε να διορθωθουν κι οχι απλα για να κραξουμε.

Αν θελαμε απλα να την κραξουμε θα καναμε οτι κανει ο "γνωστος".

Τελος προσωπικα ποτε δεν κραζω καποιον για οτι συσκευη παρει καθως ο καθενας αγοραζει αυτο που τον γεμιζει αναλογα με το budget του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο θέμα μας!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...