Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H συνδρομη της HOL για χρηστες που εχουν δικη τους γραμμη ειναι παραλογα ακριβη, δε συμφερει.

 

 

Όντως είναι πανάκριβη. Από τις ακριβότερες του χωρου. Δε δικαιολογείται. Μέχρι τέλος Δεκέμβρη είχε προσφορά 8 μήνες επιπλέον σε όσους έκαναν ετήσια ανανωση 384/128 από 1/1 το κόψανε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αμα είστε ικανοποιημένοι τότε πάρτε την συνδρομή της HOL , δεν σε υποχρεώνει κανείς να πάρεις την προσφορά, άλλωστε η προσφορά είναι για νέους χρήστες και για αυτούς που έχουν το κουράγιο να περιμένουν.

 

i sindromi tis Hol einai paraloga akrivi. sindromi Hol+sindromi dsl ston ote, vgainei giro sta 35 euro(to mina), an thimamai kala. kai ego pou eixa tin prosfora tou RAM anagastika na kano diakopi tis dsl gramis, gia na paro to 6+6, kai emeina ena mina xoris internet.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα που ακούω απο όλους είναι ο καιρός που θα μείνουμε χωρίς internet μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα σύνδεση.Και σε αυτό δεν φταίει η HOL και η κάθε HOL.Το ότι μας προσφέρει το καλύτερο πακέτο σε τιμές δεν μας απασχολεί καθόλου;Δηλαδή τι άλλη προσφορά θα έπρεπε να κάνει για να τραβήξει πελάτες;Έφτασε την 512 στα 23ε το μήνα όλα πληρωμένα..μη τα θέλουμε όλα δικά μας..

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πανω χρηστες απλα λενε οτι δεν εχει κανει προσφορες στους πελατες που εχουν ηδη γραμμη και εχει μεινει πολυ πισω σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Φυσικα και το 6+6 ηταν τρομερη προσφορα αλλα κακο του κεφαλιου της που δεν κρατησε τα κουπονια και τα πηρε τα περισσοτερα η φορθνετ.

 

Εκανε μια κινηση που σκοπο ειχε να κανει καποια προσφορα οταν τελειωνε η δωρεαν συνδρομη και τελικα εβαλε τα χερια της και εβγαλε τα ματια της στελνοντας ολους τους συνδρομητες στη φορθνετ (3+3). Πραγματικα ανεξηγητο.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λένε τα παιδιά απλά λέω ότι δεν είναι λόγος αυτός να μην επιλέξεις την άλλη προσφορά.

Και δεν νομίζω να πήγαν όλοι οι συνδρομητές της στην Forthnet..το broadbandpack έκανε τρελές πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα που ακούω απο όλους είναι ο καιρός που θα μείνουμε χωρίς internet μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα σύνδεση.Και σε αυτό δεν φταίει η HOL και η κάθε HOL.Το ότι μας προσφέρει το καλύτερο πακέτο σε τιμές δεν μας απασχολεί καθόλου;Δηλαδή τι άλλη προσφορά θα έπρεπε να κάνει για να τραβήξει πελάτες;Έφτασε την 512 στα 23ε το μήνα όλα πληρωμένα..μη τα θέλουμε όλα δικά μας..

 

file mou to thema einai oti den mporei na deinei mia kali prosfora gia neous sindromites kai tous upolipous na tous gdeinei kanonika. eksallou kai i prosfora tis otenet pou ekane prosfata einai poli kali, kai malista sou prokatavalei oti me to peras tis prosforas, tha plironeis 17 euro to mina. sti hol poso? kai eksalou an i hol den mporei na eksasfalisei grammes dsl apo ton ote ,giati vgazei tin prosfora kai tin sinexizei malista kai meta ti liksi tis. giati ego prepei na propliroso ena paketo pou den einai amesa energo?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πράγματι πολύ ύποπτο κατά τη γνώμη μου που δεν έκανε μια κίνηση να μας κρατήσει εμάς τους κουπονάτους... Μας έκανε πελάτες, μείναμε ευχαριστημένοι απόλυτα, αλλά δεν έκανε τίποτα να μας κρατήσει... Πολύ περίεργο και δεν ξέρω ειλικρινά τι κρύβει αυτή η κίνηση. Φως-φανάρι ήταν ότι όλοι θα πήγαιναν Φορθνετ 3+3. Το πράμα κάνει μπαμ. Δε πειράζει. Και στην Φορθνετ είμαστε πλέον πολύ καλά. :D
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera se olous..

8a h8ela merika info gia thn dsl ths hol..

se alla forums (Adslgr) exw diavasei oti h 1024/256 ths hol katevazei apelpistika arga.. to exei diapistwsei kanenas?

kai kati allo: 3erei kaneis ean h hol exei port blocking se kapoia port? px stn vivodi h 80(http) stis home syndeseis dn einai accessible, opote http server sthn kanonikh tou port dn ginetai na sthseis. exei kati tetoio kai h hol?

eyxaristw ek twn proterwn :)

Link to comment
Share on other sites

kai kati allo: 3erei kaneis ean h hol exei port blocking se kapoia port? px stn vivodi h 80(http) stis home syndeseis dn einai accessible, opote http server sthn kanonikh tou port dn ginetai na sthseis.

 

Χωρίς να είμαι σύγουρος, είναι λίγος καιρός που έπαψε να μπλοκάρει τις 3 πόρτες που μπλόκαρε η Vivodi.

Link to comment
Share on other sites

file mou to thema einai oti den mporei na deinei mia kali prosfora gia neous sindromites kai tous upolipous na tous gdeinei kanonika. eksallou kai i prosfora tis otenet pou ekane prosfata einai poli kali, kai malista sou prokatavalei oti me to peras tis prosforas, tha plironeis 17 euro to mina. sti hol poso? kai eksalou an i hol den mporei na eksasfalisei grammes dsl apo ton ote ,giati vgazei tin prosfora kai tin sinexizei malista kai meta ti liksi tis. giati ego prepei na propliroso ena paketo pou den einai amesa energo?

 

Η προσφορά για τους νέους ήταν τόσο συμφέρουσα που θα έπρεπε και οι παλιοί να την ακολουθήσουν,κερδισμένοι θα έβγαιναν απο όλες τις μεριές.Τι εννοείς δεν μπορεί η HOL να εξασφαλίσει γραμμές;Για το διάστημα που περιμένεις για την ενεργοποίηση δεν είναι υπεύθυνη η HOL και ο κάθε provider για την καθυστέρηση αλλά ο ΟΤΕ.Εξάλλου το συμβόλαιο αρχίζει να μετράει απο την ώρα που ενεργοποιηθεί η γραμμή,άρα δεν ισχύει και το τελευταίο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τους νέους ήταν τόσο συμφέρουσα που θα έπρεπε και οι παλιοί να την ακολουθήσουν,κερδισμένοι θα έβγαιναν απο όλες τις μεριές.Τι εννοείς δεν μπορεί η HOL να εξασφαλίσει γραμμές;Για το διάστημα που περιμένεις για την ενεργοποίηση δεν είναι υπεύθυνη η HOL και ο κάθε provider για την καθυστέρηση αλλά ο ΟΤΕ.Εξάλλου το συμβόλαιο αρχίζει να μετράει απο την ώρα που ενεργοποιηθεί η γραμμή,άρα δεν ισχύει και το τελευταίο που λες.

 

Αφου δεν ειναι υπευθυνη η χολ γιατι αν παω να παρω μονος μου γραμμη θελω 2-3 μερες το πολυ ενω με το πακετο 15+? Ολα φταινε, οι μερες που κανει να παει η αιτηση στο χολ, απο εκει να τη δουν κλπ να παει στον οτε μετα (φανταζομαι δε στελνουν και καθε μερα αιτησεις) και με τη σειρα του ο οτε να καθυστερησει και αυτος.

 

Οσο για τις προσφορες μη ξεχνατε οτι και εσεις πηρατε καποια προσφορα λογικα οταν πηγατε στη χολ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα αίτηση στη HOL στις 29 Δεκεμβρίου. Μάλιστα πήγα ο ίδιος στα γραφεία ελπίζοντας να πάρω και τα μηχανήματα. Φυσικά δεν τα πήρα αλλά μου υποσχέθηκαν ότι σε δέκα μέρες θα τα έχω. Στις 11 Ιανουαρίου ενεργοποιήθηκε η ADSL (ενημερώθηκα με τηλεφώνημά στον ΟΤΕ. Η HOL με ειδοποίησε 4 μέρες αργότερα). Εν τω μεταξύ εξοπλισμός πουθενά. Στις 27 Ιανουαρίου τους έστειλα mail για την καθυστέρηση και μου απάντησαν μετά από 2 μέρες ότι τηρούν...σειρά προτεραιότητας και ότι θα πάρω τον εξοπλισμό την πρώτη εβδομάδα του Φεβρουαρίου. Το συμπέρασμα για το πόσο φροντίζουν τους συνδρομητές δικό σας (ειμαι συνδρομητής τους περίπου 4 χρόνια). Και να σκεφθεί κανείς ότι όλα τα καταστήματα (Γερμανός, Media Markt) είναι γεμάτα με κουτιά της HOL.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τους νέους ήταν τόσο συμφέρουσα που θα έπρεπε και οι παλιοί να την ακολουθήσουν,κερδισμένοι θα έβγαιναν απο όλες τις μεριές.Τι εννοείς δεν μπορεί η HOL να εξασφαλίσει γραμμές;Για το διάστημα που περιμένεις για την ενεργοποίηση δεν είναι υπεύθυνη η HOL και ο κάθε provider για την καθυστέρηση αλλά ο ΟΤΕ.Εξάλλου το συμβόλαιο αρχίζει να μετράει απο την ώρα που ενεργοποιηθεί η γραμμή,άρα δεν ισχύει και το τελευταίο που λες.

 

file mou auto ekana kai ego, akolouthisa tin prosfora kanontas diakopi tis adsl sindesis pou eixa,me apotelesma na perimeno 1 mina gia epanasindesi. arage afou ego eixa dsl grammi, giati den mporousan na xrisimopoieisoun tin idia. kai telika to vriskeis logiko kathe toso na diakoptoume ti grammi dsl pou exoume gia na paroume mia pio simferousa prosfora? outos i allos i grammi einai tou ote, giati na prepei na tin diakopsoume kai na perimenoume gia kainourgia? an ekane mia analogi prosfora stous palious xristes den tha mpainame se auti ti diadikasia. oso gia to poios ftaiei gia tin kathisterisi, sou leo apla oti ego agorasa to paketo tis HOL stis 28 dekembriou,kai i aitisi apo ti HOL ston OTE egine 15 ianouariou. kai gia ayti tin kathisterisi o OTE ftaiei? kai stin teliki emena den me endiaferei poios ftaiei. emena me endiaferei i etairia pou proplirosa gia na kano ti sindesi, na einai sinepis mazi mou.

Link to comment
Share on other sites

energy28 Προπλήρωσες (όπως συμβαίνει σε όλα τα πακέτα) αλλά ξαναλέω δεν έχασες "μέρες".Μετράει απο την ώρα που θα σου έρθει η γραμμή και το router.

 

Nrg όσο υπεύθυνη είναι η HOL άλλο τόσο είναι και η Forthnet η Vivodi και πάει λέγοντας.Δεν νομίζω να είναι μόνο "πρόβλημα" της HOL αυτή η καθυστέρηση.Που και πάλι είναι παίζουν κι άλλα ρόλο,όπως η περιοχή,η ζήτηση που υπάρχει κλπ.

 

GiorgosH αν ζητούσες wi-fi έδιναν router με wifi,συγκεκριμένα το FritzBox fon WLAN.

Link to comment
Share on other sites

energy28 Προπλήρωσες (όπως συμβαίνει σε όλα τα πακέτα) αλλά ξαναλέω δεν έχασες "μέρες".Μετράει απο την ώρα που θα σου έρθει η γραμμή και το router.

 

Nrg όσο υπεύθυνη είναι η HOL άλλο τόσο είναι και η Forthnet η Vivodi και πάει λέγοντας.Δεν νομίζω να είναι μόνο "πρόβλημα" της HOL αυτή η καθυστέρηση.Που και πάλι είναι παίζουν κι άλλα ρόλο,όπως η περιοχή,η ζήτηση που υπάρχει κλπ.

 

GiorgosH αν ζητούσες wi-fi έδιναν router με wifi,συγκεκριμένα το FritzBox fon WLAN.

 

an isxeie auto pou les sto logariasmo mou sto sait tis HOL, den tha egrafe "energopoieisi sindesis: 10 ianouariou" , alla 15 ianouariou. tha mou peis gia 5 meres kano etsi ? nai ,giati kai 1 mina perimena kai mou exoun faei kai 5 meres.

Link to comment
Share on other sites

Με Netroute να υποθέσω;Ε τυχερά είναι αυτά..

(Τα 42€ είναι σωστά,τόσο χρεώνεται)

 

Δεν καταλαβαίνω... Την κάρτα πρέπει να την πληρώσω δηλαδή ή απλά μου την έστειλαν 'μετά' και καλα?

Αυτή ποιο πολύ με βλέπω να τη χρησιμποιώ στο PDA μου... Στο modem μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

xtes zitisa antikatastash toy netroyte me alo royter gia to logo oti zestenotane kai exane to ip kai moy esteilan to fritz to opoio einai fobero kai se periptosi poy xanei tin ip kanei klisi mono toy kai ypostirei kai sip gia voip buster
Link to comment
Share on other sites

γινετε κατι τετοιο???δηλαδη μπορω να το κανω κι εγω??μενεις χωρις μοντεμ λιγες μερες ??ή οταν στο φερνουν δινεις το δικο σου?

 

(τι λετε,να το παρω??)

Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο κλείνω 2 μήνες αναμονής με τη hol!Δεν σκοπεύω όμως να τους τη χαρίσω. Οι άνθρωποι πιστεύω με δουλεύουν. Δεν απαντάνε στα mail που τους στέλνω και διαπίστωσα ότι στον ΟΤΕ δεν έχουν στείλει καν την αίτηση για αναβάθμιση της γραμμής. Στην περιοχή μου εντωμεταξύ υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις:μένω 200 μέτρα από το κέντρο του ΟΤΕ και εκεί υπάρχουν 189 διαθέσιμα ports να περιμένουν. Τέλος HOL! Αν ξέρετε κανένα να περίμενε 2 μήνες πείτε το μου κι εμένα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...