Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω τη γνωμη σας..

Απο προχτες μου καρφωθηκε η ιδεα να βαλω dsl μιας και το πακετο της ΗΟΛ μου φαινεται παρα πολυ καλο.. Βεβαια ειμαι τελειως ασχετος στο θεμα αυτο,και σε συνδιασμο με οσα εχω διαβασει 2 μερες εχω μπερδευτει.. Καποιοι λενε για διαφορα προβληματα της ΗΟΛ,οπως αργο download,προβλημα του μοντεμ που δινει και διαφορα αλλα..

Θελω λοιπον τη βοηθεια σας.Λοιπον,με τα 236Ε που πληρωνω εχω ξωφλησει;Δεν πληρωνω τπτ αλλο?Ουτε στον οτε(παγια για γραμμη dsl?)

Δηλαδη,θα παω να δωσω 236 και μετα θα μου ερχεται ο λογαριασμος του οτε χωρις καμια επιβαρυνση?Οπως δλδ και της γιαγιας μου που δεν εχει internet? :lol:

Sorry αν κανω βλακειες ερωτησεις,αλλα ειμαι ασχετος οπως σας ειπα,και εχω μπερδευτει ακομα περισσοτερο με τα οσα εχω διαβασει..

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει,και να μου πειτε αν αξιζει το πακετακι αυτο.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω τη γνωμη σας..

Απο προχτες μου καρφωθηκε η ιδεα να βαλω dsl μιας και το πακετο της ΗΟΛ μου φαινεται παρα πολυ καλο.. Βεβαια ειμαι τελειως ασχετος στο θεμα αυτο,και σε συνδιασμο με οσα εχω διαβασει 2 μερες εχω μπερδευτει.. Καποιοι λενε για διαφορα προβληματα της ΗΟΛ,οπως αργο download,προβλημα του μοντεμ που δινει και διαφορα αλλα..

Θελω λοιπον τη βοηθεια σας.Λοιπον,με τα 236Ε που πληρωνω εχω ξωφλησει;Δεν πληρωνω τπτ αλλο?Ουτε στον οτε(παγια για γραμμη dsl?)

Δηλαδη,θα παω να δωσω 236 και μετα θα μου ερχεται ο λογαριασμος του οτε χωρις καμια επιβαρυνση?Οπως δλδ και της γιαγιας μου που δεν εχει internet? :lol:

Sorry αν κανω βλακειες ερωτησεις,αλλα ειμαι ασχετος οπως σας ειπα,και εχω μπερδευτει ακομα περισσοτερο με τα οσα εχω διαβασει..

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει,και να μου πειτε αν αξιζει το πακετακι αυτο.... :cool:

Ακριβώς όπως της γιαγιάς σου :p Καμμιά επιπλέον επιβάρυνση στον λογαριασμό.Τώρα για προβλήματα της HOL δεν ξέρω ειδικά στην Αθήνα δεν έχει ακουστεί κάτι.Για το router έχω τις επιφυλάξεις μου αν και η τεχνική υποστήριξη της HOL είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω?Παω και περνω το πακετακι..μετα;

Χρειαζομαι τπτ χαρτια;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω?Παω και περνω το πακετακι..μετα;

Χρειαζομαι τπτ χαρτια;

 

Πχ στην FORTHNET μεσα στο κουτι εχει την αιτηση και οδηγιες. Κατι αναλογο πρεπει να εχει και HOL. Απλα πραματα

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κανείς που έχει πάρει Fritz με το broandband;Αν ναι πως γίνεται η επιλογή,άλλοι παίρνουν netroute και άλλοι fritz; :confused:

Link to comment
Share on other sites

den ksero an xriazete na paro to wifi kit.i kentriki priza einai sto saloni.o ipologistis einai sto domatio mou.an valo to router stin priza sto domatio mou oles oi alles grammes tha litourgoun mia hara??ti tha prepi na kano??osa kai na exo diavasei mperdeuome
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια,το μοντεμ του ISDN θα το κρατισω οταν φερουν το netroute H Fritz?πιανουν πολυ χωρο..που να τα βαλω και τα 2?

 

ακουσα οτι καλυτερα ειναι να γινει η συνδεση του μοντεμ με σειριακη(και οχι με USB)..ισχυει κατι τετοιο?

 

μολις πηρα το κουτι..το ειχε ετοιμοπαραδωτο ο γερμανος..μεσα εχει το netroute 2!!

δεν ζητησαν κωδικο και username..?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κανείς που έχει πάρει Fritz με το broandband;Αν ναι πως γίνεται η επιλογή,άλλοι παίρνουν netroute και άλλοι fritz; :confused:

Εγώ είχα παραγγείλει στις 24/11 μαζί με την αίτηση για σύνδεση , και το εξάρτημα που κάνει το router WiFi , το οποίο δεν μου το έχουν στείλει ακόμα. Αφού πήρα έξι φορές τηλ. μου είπαν σήμερα ότι θα έρθει courier να πάρει πίσω το netRouter και να μου δώσει το Fritz WiFi router. Από αυτό συμπεραίνω ότι κάτι γίνεται με το netRouter , μάλλον δεν έχουν το εξάρτημα του WiFi και σε όσους παραγγέλνουν ασύρματο router τους δίνουν το Fritz . Εάν είναι αυτό που είδα σήμερα στο MediaMarkt έχει 235€.

Link to comment
Share on other sites

Χτες Παρασκευή 16/12 έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για διακοπή dsl γραμμής και σήμερα έστειλα την παραγγελία για Broadbandpack 500 για ένα χρόνο.Να δούμε πόσες μέρες θα μείνω χωρίς γραμμή..

Επιβεβαιώνω ότι δίνουν μόνο Fritz router σε όσους ζητάνε και την επέκταση wi-fi.;)

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αιτηση χτες,ενεργοποιηση μου ειπαν σε 10 μερες..

το συνδεσα..και μετα ειδα οτι δεν δουλευei το τηλεφωνο του δωματιου μου,αλλα του σαλονιου δουλευε κανονικα :confused:(ειναι over isdn)

τι να κανω ρε παιδια??ειμαι χωρις ιντερνετ..

κωδικο και username πηρα..

 

επισης υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εχει καποιο καλωδιο(απο την μπριζα τηλεφωνου) καλη επαφη?ρωταω γιατι

αχ ρε παιδια τι να κανω??

(το τηλεφωνο για συνδεση ΗΟΛ με dial-up ποιο ειναι?)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω την ADSL της HOL απο το RAM και ακομα λογαριασμος δεν μου ηρθε! Μου ειχαν πει οτι ειναι πληρωμενος μονο ο provider!!:blink:

Τι γινεται!!

Επισης κανονικα τελειωνει στις 30 Δεκεμβριου ..πρεπει να στειλω αιτηση διακοπης ή θα σταματησει μονο του!!

Οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι εχω υπολοιπο αλλους 9 μηνες!!:blink: ενω ηταν για 3!!!

Οταν μιλησα την πρωτη φορα με το πωλητη μου ειπε να αγνοησω τους αλλους μηνες!!!

Οποιος γνωριζει ας απαντηση!!!

Ευχαριστω!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

dmitsos λογαριασμός δεν έρχεται για την HOL,αφού ήταν δωρεάν στην ουσία η συνδρομή.Το μόνο που πρέπει να πληρώνεις είναι στον λογαριασμό του ΟΤΕ η χρέωση για την dsl γραμμή.Αίτηση διακοπής δεν χρειάζεται,θα σταματήσει μόνη της η σύνδεση εκτός αν εσύ ζητήσεις να συνεχίσεις με HOL.

 

kostakiss αν κατάλαβα καλά θέλεις να συνδεθείς με dial up μέχρι να ενεργοποιηθεί η dsl;Λογικά μαζί πάνε αυτά αφού δεν δουλεύει η dsl δεν θα δουλεύει και η dialup.Αν και μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος στις συνδέσεις των καλωδίων αφού λες ότι δεν δουλεύει το τηλέφωνο του δωματίου σου.

Link to comment
Share on other sites

apo pia katastimata mporo na pao na paro to paketo tis HOL???peite mou na pao na to tsimpiso to timimeno :-)

Απο τα καταστηματα "Γερμανος" και εχει πολλες φορες ετοιμοπαραδοτα modem:)

Link to comment
Share on other sites

Δε περισσευει καμια τετοια συνδρομη για εμενα; :)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κανείς που έχει πάρει Fritz με το broandband;Αν ναι πως γίνεται η επιλογή,άλλοι παίρνουν netroute και άλλοι fritz; :confused:

 

Φιλε εγω πηρα Fritz στις 1/12/2005 με Broadband 512... απευθειας απο την HOL ;)

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Χτες Παρασκευή 16/12 έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για διακοπή dsl γραμμής και σήμερα έστειλα την παραγγελία για Broadbandpack 500 για ένα χρόνο.Να δούμε πόσες μέρες θα μείνω χωρίς γραμμή..

Επιβεβαιώνω ότι δίνουν μόνο Fritz router σε όσους ζητάνε και την επέκταση wi-fi.;)

Ηθελα να ρωτησω τι πληρωνουμε στον ΟΤΕ για τη διακοπη της dsl γραμμης για να βαλουμε DSL μεσω της HOL?

Link to comment
Share on other sites

dmitsos λογαριασμός δεν έρχεται για την HOL,αφού ήταν δωρεάν στην ουσία η συνδρομή.Το μόνο που πρέπει να πληρώνεις είναι στον λογαριασμό του ΟΤΕ η χρέωση για την dsl γραμμή.Αίτηση διακοπής δεν χρειάζεται,θα σταματήσει μόνη της η σύνδεση εκτός αν εσύ ζητήσεις να συνεχίσεις με HOL.

 

kostakiss αν κατάλαβα καλά θέλεις να συνδεθείς με dial up μέχρι να ενεργοποιηθεί η dsl;Λογικά μαζί πάνε αυτά αφού δεν δουλεύει η dsl δεν θα δουλεύει και η dialup.Αν και μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος στις συνδέσεις των καλωδίων αφού λες ότι δεν δουλεύει το τηλέφωνο του δωματίου σου.

στα καλωδια δεν πρεπει να εκανα λαθος..εκτος και αν πρεπει να περισευει ενα διοτι απο την μπριζα λεει να συνδεσω ενα απο τα 2 καλωδια που βγαινουν απο αυτη..(του οτε)..:wacko:

 

EDIT:να ρωτησω..για συνδεση του νετρουτ over isdn..

τα 2 καλωδια που βγαινουν απο την γραμμη του οτε..το ενα παει στο line in..το αλλο που παει??

Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά της HOL...πρέπει να πληρώσουμε και τίποτα στον ΟΤΕ;! πχ μηνιαίο πάγιο ή κάτι τέτοιο;!!!
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω πηρα Fritz στις 1/12/2005 με Broadband 512... απευθειας απο την HOL ;)

 

Έτσι έκανα αίτηση και γω σήμερα το μεσημέρι έχοντας ήδη κοπεί η dsl γραμμή απο ΟΤΕ.Να δούμε σε πόσες μέρες θα ενεργοποιηθεί.Fritz και γω αφού προνόησα και ζήτησα wi fi;)

 

Στην προσφορά της HOL...πρέπει να πληρώσουμε και τίποτα στον ΟΤΕ;! πχ μηνιαίο πάγιο ή κάτι τέτοιο;!!!

 

Nope τίποτα απολύτως.Όλα συμπεριλαμβάνονται στην τιμή του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω πηρα Fritz στις 1/12/2005 με Broadband 512... απευθειας απο την HOL ;)

 

Ομοίως καί εγώ με αίτηση στη H.O.L. γιά 512 μου έστειλαν με κούριερ σε 4 ημέρες το πακέττο με το Fritz., ενώ είχα κάνει αίτηση απενεργοποίησης της γραμμής 384 του π.Ο.Τ.Ε. που είχα καί σήμερα συνδέθηκα στην 512 με όλα τα Voip κανονικά. :)

Hasta La Victoria Siempre

" Che "

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως καί εγώ με αίτηση στη H.O.L. γιά 512 μου έστειλαν με κούριερ σε 4 ημέρες το πακέττο με το Fritz., ενώ είχα κάνει αίτηση απενεργοποίησης της γραμμής 384 του π.Ο.Τ.Ε. που είχα καί σήμερα συνδέθηκα στην 512 με όλα τα Voip κανονικά. :)

Ομοίως με τον kpetros δηλαδή έκανες αίτηση στην HOL 1/12;;;Δηλαδή μετά απο 20 μέρες ενεργοποιήθηκε;Αν όχι που το ελπίζω,πες πότε έγινε η αίτηση :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...