Jump to content

Αυτά θα είναι τα πρώτα κινητά της Huawei με HarmonyOS


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.androidauthority.com/huawei-matepad-pro-11-harmonyos-tablet-1230911/?fbclid=IwAR34ZkFs-TKmUYl6mBxE5H2EGuw7it95QYKSR2l7uRKLdvyeOULg6OXsuik

 

 

 

Huawei's first Harmony OS tablet will be more than a little familiar to iPad fans, not to mention Android 10 users

 

The company has introduced MatePad Pro and MatePad 11 slates whose defining feature is an extremely iPad-like software layout.Harmony OS in its current state ultimately appears to be a spin on Android 10 AOSP with a slight rebrand.

 

 

 

και ενα skin απο ios θα ελεγα εγω :lol::lol:

βρε ριχτε τους μαύρο και άσε τους κινεζοφιλους εδώ μέσα να λένε για εναλλακτικές μπούρδες .... χαχά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάτι πήγα να ρωτήσω για το wsl αλλά το έψαξα και εξεπλάγην ευχάριστα σε σχέση με τη τελευταία φορά που το είχα δουλέψει. για το σύστημα της huawei, είναι ακόμα νωρίς. ας το αφήσουμε να μας πει εκείνο τι είναι και τι δεν είναι. εγώ είμαι αισιόδοξος.

Συμμερίζομαι κι εγώ την αισιοδοξία.

Πρώτα απ όλα όποιος έχει δουλέψει κινητό της Huawei χωρίς gms διαπιστώνει

1. Ότι δεν του λείπει κάτι, μια και τα πάντα βρίσκονται με λύσεις εγκατεστημενες στη συσκευή και με απόλυτη ασφάλεια

2. Ότι η διαχείριση της μπαταρίας είναι απείρως καλύτερη σε σχέση με κινητά που τρέχουν gms

3. Ότι δουλεύει πολύ ποιοτικές κατασκευαστικά συσκευές, που συν τοις άλλοις έχουν και άριστη λήψη / εκπομπή. Υπόδειγμα λειτουργίας.

Τώρα που γίνεται το επόμενο βήμα με το λειτουργικό, τα πράγματα θα βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Ο καταναλωτής θα έχει στη διάθεσή του πολύ ποιοτικό hardware με φρέσκο software στο οποίο θα δίνεται ιδιαίτερο βάρος.

Όσοι ήταν διστακτικοι στο να δοκιμάσουν συσκευή χωρίς gms, νομίζω ότι πλέον δεν είναι.

Και σε τελική ανάλυση, σε όποιον αρέσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι κι εγώ την αισιοδοξία.

Πρώτα απ όλα όποιος έχει δουλέψει κινητό της Huawei χωρίς gms διαπιστώνει

1. Ότι δεν του λείπει κάτι, μια και τα πάντα βρίσκονται με λύσεις εγκατεστημενες στη συσκευή και με απόλυτη ασφάλεια

2. Ότι η διαχείριση της μπαταρίας είναι απείρως καλύτερη σε σχέση με κινητά που τρέχουν gms

3. Ότι δουλεύει πολύ ποιοτικές κατασκευαστικά συσκευές, που συν τοις άλλοις έχουν και άριστη λήψη / εκπομπή. Υπόδειγμα λειτουργίας.

Τώρα που γίνεται το επόμενο βήμα με το λειτουργικό, τα πράγματα θα βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Ο καταναλωτής θα έχει στη διάθεσή του πολύ ποιοτικό hardware με φρέσκο software στο οποίο θα δίνεται ιδιαίτερο βάρος.

Όσοι ήταν διστακτικοι στο να δοκιμάσουν συσκευή χωρίς gms, νομίζω ότι πλέον δεν είναι.

Και σε τελική ανάλυση, σε όποιον αρέσει.

 

Δε θα πάρουμε κύριε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι κι εγώ την αισιοδοξία.

Πρώτα απ όλα όποιος έχει δουλέψει κινητό της Huawei χωρίς gms διαπιστώνει

1. Ότι δεν του λείπει κάτι, μια και τα πάντα βρίσκονται με λύσεις εγκατεστημενες στη συσκευή και με απόλυτη ασφάλεια

2. Ότι η διαχείριση της μπαταρίας είναι απείρως καλύτερη σε σχέση με κινητά που τρέχουν gms

3. Ότι δουλεύει πολύ ποιοτικές κατασκευαστικά συσκευές, που συν τοις άλλοις έχουν και άριστη λήψη / εκπομπή. Υπόδειγμα λειτουργίας.

Τώρα που γίνεται το επόμενο βήμα με το λειτουργικό, τα πράγματα θα βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Ο καταναλωτής θα έχει στη διάθεσή του πολύ ποιοτικό hardware με φρέσκο software στο οποίο θα δίνεται ιδιαίτερο βάρος.

Όσοι ήταν διστακτικοι στο να δοκιμάσουν συσκευή χωρίς gms, νομίζω ότι πλέον δεν είναι.

Και σε τελική ανάλυση, σε όποιον αρέσει.

 

Το θέμα δεν ειναι το "σε όποιον αρέσει"

Το θέμα ειναι "χμ. Σε πόσους θα αρέσει" ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν ειναι το "σε όποιον αρέσει"

Το θέμα ειναι "χμ. Σε πόσους θα αρέσει" ;

Έχεις δίκιο, δυστυχώς η πλειοψηφία επιλέγει βάσει συνήθειας και του δόγματος "ακολουθώ τους πολλούς". Και αυτό ισχύει σε πολλές περιπτώσεις.

Δεν είναι όμως ο κανόνας και θα ήθελα να δω μια εξαίρεση στην περίπτωση που εξετάζουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε θα πάρουμε κύριε.

Είμαστε βέβαιοι γι αυτό κύριε! :lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δυστυχώς η πλειοψηφία επιλέγει βάσει συνήθειας και του δόγματος "ακολουθώ τους πολλούς". Και αυτό ισχύει σε πολλές περιπτώσεις.

Δεν είναι όμως ο κανόνας και θα ήθελα να δω μια εξαίρεση στην περίπτωση που εξετάζουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαστε βέβαιοι γι αυτό κύριε! :lol:

 

Η πλειοψηφια οταν εχει ριξει χρηματα σε αγορες απο Play Store και AppStore,δεν θα τα πεταξει ολα στα σκουπιδια για να παει σε HarmonyOS με το καλημερα.

 

Η να παει σε ενα λειτουργικο το οποιο αντικειμενικα μιλωντας πολλες απο αυτες τις εφαρμογες δεν τις εχει καν.

 

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε ρε παιδια,σκεφτειτε λιγο παραπανω πως εχουν τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφια οταν εχει ριξει χρηματα σε αγορες απο Play Store και AppStore,δεν θα τα πεταξει ολα στα σκουπιδια για να παει σε HarmonyOS με το καλημερα.

Η να παει σε ενα λειτουργικο το οποιο αντικειμενικα μιλωντας πολλες απο αυτες τις εφαρμογες δεν τις εχει καν.

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε ρε παιδια,σκεφτειτε λιγο παραπανω πως εχουν τα πραγματα.

Σκέφτονται κι έχουν τις προτιμήσεις τους.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, αυτό ακριβώς σημαίνει.

Ότι θα πρέπει να επικροτούμε το νέο και να μην το απαξιώνουμε πριν καν το δούμε.

Όσο για τα χρήματα, είναι προσωπικό θέμα του καθενός πώς θα τα διαχειριστεί.

Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να δοκιμάσει το νέο λειτουργικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, αυτό ακριβώς σημαίνει.

Ότι θα πρέπει να επικροτούμε το νέο και να μην το απαξιώνουμε πριν καν το δούμε.

Όσο για τα χρήματα, είναι προσωπικό θέμα του καθενός πώς θα τα διαχειριστεί.

Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να δοκιμάσει το νέο λειτουργικό.

 

Δεν εχουν λογικη αυτα που γραφεις.

 

Ποιος στην Δυση θα παρατησει ολες τις διαθεσιμες εφαρμογες(και παιχνιδια φυσικα) ή τα χρηματα που εχει δωσει για να παει σε harmonyOS,και μαλιστα οταν η Huawei ζηταει και ενα σκασμο λεφτα στις ναυαρχιδες της????

 

Γιαυτο πατωσε τελειως και επεσε τοσο χαμηλα σε πωλησεις και σε μεριδιο αγορας.

 

Δεν μιλαμε για προσωπικο θεμα λοιπον. Και στα λεει αυτα καποιος ο οποιος τιμησε μεχρι και Windows Phone.

 

Αλλαξανε οι εποχες πλεον και δεν σηκωνει ο κοσμος πειραματα οταν του ζητανε 1200+ευρω που ζηταγαν τα p40pro+ και mate40pro day one.

 

Και το θεμα ειναι οτι ουτε η ιδια η Huawei δεν το εχει πολυ πιστεψει το harmonyOS. Αν αυριο της πουν απο ΗΠΑ οτι τελος το μπαν,να δεις για τι ωρα το παραταει και γυρναει στα δοκιμασμενα Android και πως ξαναανεβαινει το ποσοστο της κυριως στην Ευρωπη μας.

Link to comment
Share on other sites

αστούς να λένε IPhone αγοράζουν και στην Κίνα σε συγκεκριμένο price range, δευτερο οτιδήποτε βλακεία βγάζουν οι Κινέζοι πρέπει να τρέχουμε από πίσω διαφορετικά είμαστε τεχνολογία ανημεροι?

μαύρο λέμε και στην hua,μόνο την google θέλω να με παρακολουθεί,είναι σαν την χλωρίνη κλίνεξ,βγαίνουν τώρα μερικοί και τους υπερασπίζονται γιατί άραγε ? 9ef0677b108ba69c55d29f6380a0dbed.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν λογικη αυτα που γραφεις.

 

Ποιος στην Δυση θα παρατησει ολες τις διαθεσιμες εφαρμογες(και παιχνιδια φυσικα) ή τα χρηματα που εχει δωσει για να παει σε harmonyOS,και μαλιστα οταν η Huawei ζηταει και ενα σκασμο λεφτα στις ναυαρχιδες της????

 

Γιαυτο πατωσε τελειως και επεσε τοσο χαμηλα σε πωλησεις και σε μεριδιο αγορας.

 

Δεν μιλαμε για προσωπικο θεμα λοιπον. Και στα λεει αυτα καποιος ο οποιος τιμησε μεχρι και Windows Phone.

 

Αλλαξανε οι εποχες πλεον και δεν σηκωνει ο κοσμος πειραματα οταν του ζητανε 1200+ευρω που ζηταγαν τα p40pro+ και mate40pro day one.

 

Και το θεμα ειναι οτι ουτε η ιδια η Huawei δεν το εχει πολυ πιστεψει το harmonyOS. Αν αυριο της πουν απο ΗΠΑ οτι τελος το μπαν,να δεις για τι ωρα το παραταει και γυρναει στα δοκιμασμενα Android και πως ξαναανεβαινει το ποσοστο της κυριως στην Ευρωπη μας.

Αυτό το τελευταίο μάλλον ξέρουν ότι δεν θα γίνει ποτέ, γι αυτό προχώρησαν στο Harmony OS.

Αν ποτέ γίνει όμως, θα έχει ήδη ωριμάσει το Harmony OS.

Άλλο ήταν το θέμα με τα Windows κι άλλο το Harmony OS.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να επεκτείνεται το Harmony OS και σε άλλες κινέζικες συσκευές αν γίνει κάτι τέτοιο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να επεκτείνεται το Harmony OS και σε άλλες κινέζικες συσκευές αν γίνει κάτι τέτοιο.
στα ακριβά μοντέλα της xiaomi ελπίζω,όχι στα φθηνά ...:p

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, θα κάνουν και διάκριση στην Xiaomi. :lol:

Τελικά ο Biden αποδεικνύεται πιο σκληρός σε σχέση με τον Trump σε αυτό το θέμα βλέπω. Ενώ υπήρχε στην αρχή μια αισιοδοξία να άρει το ban της Huawei.

Αντιθέτως σκοπεύει βάλει κι άλλες κινέζικες εταιρίες σε ban.

Η Xiaomi φθηνά τη γλύτωσε και η Honor αποδεσμεύτηκε από την Huawei και γλύτωσε κι αυτή το ban.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε για να παίρνει ο κόσμος τα φθηνά το λέω,ξέρω ότι δεν θα γίνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι κι εγώ την αισιοδοξία.

Πρώτα απ όλα όποιος έχει δουλέψει κινητό της Huawei χωρίς gms διαπιστώνει

1. Ότι δεν του λείπει κάτι, μια και τα πάντα βρίσκονται με λύσεις εγκατεστημενες στη συσκευή και με απόλυτη ασφάλεια

2. Ότι η διαχείριση της μπαταρίας είναι απείρως καλύτερη σε σχέση με κινητά που τρέχουν gms

3. Ότι δουλεύει πολύ ποιοτικές κατασκευαστικά συσκευές, που συν τοις άλλοις έχουν και άριστη λήψη / εκπομπή. Υπόδειγμα λειτουργίας.

Τώρα που γίνεται το επόμενο βήμα με το λειτουργικό, τα πράγματα θα βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Ο καταναλωτής θα έχει στη διάθεσή του πολύ ποιοτικό hardware με φρέσκο software στο οποίο θα δίνεται ιδιαίτερο βάρος.

Όσοι ήταν διστακτικοι στο να δοκιμάσουν συσκευή χωρίς gms, νομίζω ότι πλέον δεν είναι.

Και σε τελική ανάλυση, σε όποιον αρέσει.

 

Κοιτα, γενικά δεν είμαι αυτό που λέμε... Google Follower. Τα τελευταία χρόνια έτσι κι αλλιώς την έχω γειώσει (όσο είναι εφικτό) για πολλούς λόγους όμως σίγουρα χρειάζεται πολλά να κάνει η Huawei για να θεωρηθεί (οχι ισάξιος αλλά τουλάχιστον κανονικός) αντίπαλος.

 

Από την καθημερινή μου ενασχόληση να πω πως βρίσκω τα εξής.

 

1. Το Youtube ειναι ένα πρόβλημα. Υπάρχουν εναλλακτικές αλλά είναι κατώτερου επιπέδου.

2. Πολλές εφαρμογές (άσχετα με τη Google) δεν έχουν έρθει ακόμη ευρώπη. Αναφέρω μερικές που θεωρώ πολύ σημαντικές. Firefox, Microsoft Authenticator, Microsoft Edge, 100άδες δυνατά παιχνίδια.

3. Η λύση του Petal Maps αν και εκπληκτικά πιο γρήγορη από το Google Maps, χρειάζεται αρκετή δουλειά σε προσθήκες (ειδικά για εμάς τους Έλληνες). Βεβαια εκεί πολύ μα πολύ μικρό το κακό γιατι υπάρχουν οι Here Maps που δεν συγκρίνονται και ακομη και οταν ημουν σε Andoid αυτούς χρησιμοποιούσα.

4. Δεν έχεις voice typing. Μεγάλο θέμα στην καθημερινότητα.

 

Σίγουρα αργά ή γρήγορα αυτά τα "παιδικά" θα έλεγα προβλήματα θα διορθωθούν, όμως για τώρα, δεν βρίσκω ιδιαίτερα το λόγο που κάποιος θα πάει από ένα Samsung, Xiaomi κλπ σε πρόταση της Huawei.

 

Είδωμεν. Καλά να είμαστε, λεφτά και υγεία να έχουμε να δούμε πως θα εξελιχθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλειοψηφια οταν εχει ριξει χρηματα σε αγορες απο Play Store και AppStore,δεν θα τα πεταξει ολα στα σκουπιδια για να παει σε HarmonyOS με το καλημερα.

 

Η να παει σε ενα λειτουργικο το οποιο αντικειμενικα μιλωντας πολλες απο αυτες τις εφαρμογες δεν τις εχει καν.

 

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε ρε παιδια,σκεφτειτε λιγο παραπανω πως εχουν τα πραγματα.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά. Είχα αγοράσει στο Google Play Store το lingodeer. Είχα συνδέσει το Facebook Account.

 

Κατέβασα το lingodeer στο Huawei AppGallery, ηταν φυσικά η απλή εκδοση, αλλα μολις έκανα login με το Facebook, απλά με αναγνώρισε ως Premium.

 

Ομοίως ένα Game, το Prime Peeks που ειχα στο Android, Ολο μου το progress ήρθε κανονικά μόλις έκανα Login με τα στοιχεία μου.

 

Θέλω να πω πως αν εχεις συνδέσει ή τουλάχιστον αν στην πορεία συνδέσεις και κάποιο αλλο social ή έχεις κανει εγγραφή με email, δεν πρέπει να έχεις θέμα.

 

Τώρα βεβαια καλό θα ειναι να το δούμε γενικά, αν έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία θα ήθελα να ακούσω την άποψή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...