Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι στην αιτηση που ειχα κανει ειχα σημειωση να μην γινει αυτοματη ανανεωση της συνδεσης!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντα αυτην την επιλογη την παραβλεπουν..παρτους ενα τηλεφωνο για να μην πληρωνεις αδικα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 12μερες περιπου εχει τελειωσει η συνδεση μου που ειχα κανει για 5μηνες,αλλα συνεχιζω και συνδευομαι ακομα.

Ξερετε μηπως γιατι δεν μου την σταματησαν ακομα?Μηπως επρεπε να τους ειδοποιησω?

2 vdomades paramenei anoixti i syndesi. etsi mou eixan pei apo ti forthnet

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησης σας,θα παρω ενα τηλεφωνο να δω τη θα γινει.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησης σας,θα παρω ενα τηλεφωνο να δω τη θα γινει.

kalytera steile mail. giati sto til tha se exoun 1 ora stin anamoni

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ακομη περιμενω..το απογευμα θα παω στην forthnet της περιοχης μου να :blink: μηπως εχουν στειλει εκει τους κωδικους και περιμενω αδικα :(

 

8/12 αγορασα το πακετο.

20/12/2006 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ

 

20/12/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

 

20/12/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

21/12/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

 

Φιλε μου και εγω τα ιδια περασα.7 η 8 αγορασα το πακετο,στις 20 εγινε η καταχωρηση και απο εκει και περα με καθυστερησε ο Οτε.Μαλιστα 24/12 ηταν ετοιμος και ο Οτε αλλα ειχε προβλημα με dslam η γραμμη μου και καναμε αιτημα βλαβης.Απο τοτε περιμενα μεχρι και χθες οπου και η γραμμη λειτουργει κανονικα.Σου εχουν στειλει με σμσ τον κωδικο σου?Αν ναι ειναι πολυ κοντα η ενεργοποιηση σου!:D Παντος παρε και κανενα τηλ στο 121 και ρωτα τους σε ποιο σταδιο βρισκεται το αιτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν κωδικο δεν εχω λαβει :( Αυριο θα παω στον Ποτε και θα κανω φασαρια.:mad:

 

Υ.Γ.και ο θεος βοηθος.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Την Τετάρτη 27-12-06 αγόρασα το Adsl in a box plus και έστειλα την αίτηση την ίδια μέρα.

Σήμερα που μπήκα στην Forthnet για να δω την εάν έχει γίνει κάτι εισάγωντας τον αριθμό μου στο link "δείτε εάν έχει ενεργοποιηθεί...." μου λέει ότι "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό".

?????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Την έστειλες με φαξ προφανώς εννοείς, έτσι;

 

Μπορεί να κάνει και καμια εβδομάδα να καταχωρηθεί στο σύστημα, αλλά έχουν τύχει και φορές που αιτήσεις με φαξ έχουν χαθεί.

 

Άσ'το και σήμερα και πάρ'τους αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την έστειλες με φαξ προφανώς εννοείς, έτσι;

 

Μπορεί να κάνει και καμια εβδομάδα να καταχωρηθεί στο σύστημα, αλλά έχουν τύχει και φορές που αιτήσεις με φαξ έχουν χαθεί.

 

Άσ'το και σήμερα και πάρ'τους αύριο τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

 

 

Την αίτηση την έστειλα μέσω web στις 27-12.

Προσπαθώ να τους καλέσω αλλά έχει αναμονή και κλείνει.

Αυτό που με ανχώνει είναι ότι εάν δεν παραλάβουν την αίτησή μου μέχρι τις 31-12 δεν θα έχω δικαίωμα στην προσφορά για 6μηνες 2ΜΒ στην τιμή του πακέτου με τα 189 ευρώ (ADSL in a box PLUS)

Θα τους πάρω πάλι το απόγευμα και ελπίζω να μπορέσω να μιλήσω με κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Την Τετάρτη 27-12-06 αγόρασα το Adsl in a box plus και έστειλα την αίτηση την ίδια μέρα.

Σήμερα που μπήκα στην Forthnet για να δω την εάν έχει γίνει κάτι εισάγωντας τον αριθμό μου στο link "δείτε εάν έχει ενεργοποιηθεί...." μου λέει ότι "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό".

?????????????????????????????????????????

Εδω εμεις περιμενουμε 20 μερες και εχουμε φαει "πακετο" και εσυ μεσα σε μια μερα θελεις ενεργοποιηση :lol: :ninja: :lol:

Μαλλον δεν θα την χασεις την προσφορα γιατι οταν το πηρες πρεπει να εκανες συμβολαιο που λεει ημερομηνια αγορας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω εμεις περιμενουμε 20 μερες και εχουμε φαει "πακετο" και εσυ μεσα σε μια μερα θελεις ενεργοποιηση :lol: :ninja: :lol:

Μαλλον δεν θα την χασεις την προσφορα γιατι οταν το πηρες πρεπει να εκανες συμβολαιο που λεει ημερομηνια αγορας.:)

 

Δεν ανέφερα κάτι για ενεργοποίηση απλά για την προσφορά.

Τελικά πήρα τηλ εχθές και μου είπαν να ξαναστείλω τον λογαριασμό του ΟΤΕ γιατί το .zip που είχα στείλει με μαιλ δεν του ανοίγει.

Τελικά έστειλα φαξ. Πάλι καλά που πήρα τηλ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιρνώ τηλέφωνο τίποτα.Περνω την άλλη μερα τιποτα.Περνω την άλλη τιποτα.Τους κάνω παρατηρηση τιποτα.Δηλαδή 2 ερωτήσεις για την ριμάδα την συνδεσή.Αμαν δηλαδή αμάν.
Link to comment
Share on other sites

erwthsh gia opoion gnwrizei..eimai edw kai kairo xrhsths forthnet..

thn teleytaia fora ekana ananewsh me ena "foithtiko"an thymamai kala opws mou to pan(oxi apo diodos)kai mou zhthsan mono fax to paso kai plhrwsa 80eurw gia ananewsh 6mhniaia!Twra lhgei h ananewsh kai thelw na kanw allh mia 6mhniaia...mou zhthsan 123 euro kai oti den yparxei pleon to foithtiko,exei katargithei apo septemvrh mou pe h kopela sthn eksyphrethsh..isxyei ontws h mou pe kamia @@ria?:rolleyes:

 

epishs tha thela na mou pei kapoios an tous pw stop edw ti ginetai?katargeitai h adsl(eixa syndethei me to in a box)kai ksana mana apthn arxh?dhladh kana 20hmero pali anamonh kai paei legontas?an nai mporw na plhrwsw mono 1 mhna px na dw mhpws me symferei kati allo?thanks prokatavolika gia tyxon apanthseis

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο λογότυπο εμφανίζεται και στην διαφήμιση που παίζει στην τηλεόραση για triple play υπηρεσίες. Δεν λέει κάτι συγκεκριμένο, απλά ότι η forthnet προσφέρει τηλέφωνο, ίντερνετ και τηλεόραση!
Link to comment
Share on other sites

Που τα προσφερει ξεχασαν να μας πουν :rolleyes:

 

Φιλε bet_on_me πεστους να σε βαλουν στο φοιτητικο adsl in a box οπου με 117 Ευρω εχεις 768 ταχυτητα για 1 χρονο. Αν σου πουν μα μου, πες οτι θες να διακοψεις και θα δεις οτι θα σε βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο λογότυπο εμφανίζεται και στην διαφήμιση που παίζει στην τηλεόραση για triple play υπηρεσίες. Δεν λέει κάτι συγκεκριμένο, απλά ότι η forthnet προσφέρει τηλέφωνο, ίντερνετ και τηλεόραση!

απο βδομάδα θα ξεκινηση και απο οσο ξερω θα καλυπτη μεγαλη περιοχη της ελλαδος και οχι μονο Αθηνα (γιαυτο το καθυστέρησαν τοσο) με σχέσει τελλας

Link to comment
Share on other sites

akomh kai pou hdh eixa kanei mia ananewsh 6mhniaia me 80 eurw?isxiei akomh to foithtiko?afto me thn diodo enoeis?h einai allo?kai ti kanw?aithsh?h mono me paso eimai kalymenos?thanks ksana

Και εγώ ακριβώς το ίδιο πράγμα είχα κάνει και πήρα τηλέφωνο την forthnet να ρωτήσω και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη φορά μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω ανανέωση φοιτητικού internet και έτσι πρέπει να κάνω διακοπή και έναρξη internet μέσω tης diodos και την δεύτερη φορά μου είπαν ότι """μάλλον""" δεν ισχύει αυτό και ότι μπορώ να κάνω ανανέωση ξανά, και μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου για να το επιβεβαιώσει και να με πάρει τηλέφωνο. Όλα αυτά από την Πέμπτη. Ακόμη περιμένω... Καλή Χρονιά σ' όλους...

Link to comment
Share on other sites

απο βδομάδα θα ξεκινηση και απο οσο ξερω θα καλυπτη μεγαλη περιοχη της ελλαδος και οχι μονο Αθηνα (γιαυτο το καθυστέρησαν τοσο) με σχέσει τελλας

 

Mε το καλο διοτι περιμενουμε μηνες για το δικτυο τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...