Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι είχα το πρόβλημα αυτό όταν «μπούκωνα» το eMule σε πολλά connections. :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα μετράω την 11-κατη ημέρα αναμονής για την ενεργοποίηση του ADSL in a box.... :mad: ...και να πει κανεις οτι είμαι σε κανα χωριό....κέντρο αθήνας ειμαι!!! :(

 

 

edit: τελικα εχθές το βραδυ μετα απο 4 τηλεφωνα το ενεργοποίησαν.Χρόνος αναμονής 11 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν η κατάσταση του ΟΤΕ είναι γνωστή, αλλά όπως είπα και πιο πάνω έχουν αυξηθεί τα παράπονα σε χρήστες ειδικά από FORTHnet. Αν ήταν αποκλειστικά θέμα ΟΤΕ θα υπήρχαν ακετά παράπονα και από άλλες εταιρείες, πράγμα που δεν συμβαίνει στον βαθμό που συμβαίνει με FORTHnet.

 

Όμως μπορέιτε να κάνετε το εξής απλό και γνωστό test, για να βεβαιωθείτε ποιός είναι ο φταίχτης: πάρτε ένα demo από άλλη εταιρεία, και δείτε στην πραξη τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα σχετικα με την προσφορα του Adsl in a box (3+2 μηνες δωρο)

Αυτη τη στιγμη εχω OnDSL kit (Otenet) και ληγει στις 19 Γεναρη, οποτε σκεφτομαι μετα να εκμεταλλευτω την εν λογω προσφορα...

1) Με το Adsl in a box τι μοντεμ δινει η forthnet? Αξιζει? ειναι καλυτερο απο το Sagem της Otenet?

2) Θα πρεπει να ζητησω διακοπη πχ. κανενα μηνα πριν της γραμμης απο τον ΟΤΕ και να ζητησω παλι νεα ενεργοποιηση απο τη Forthnet? :worry: (Φοβαμαι μην κρατοντας τη γραμμη χρεωνομαι κανονικα τα παγια)

Link to comment
Share on other sites

Η χριστουγεννιάτικη προσφορά με τους +2 μήνες λέει ότι ισχύει από 1 Δεκεμβρίου. Εννοείται η ενεργοποίηση ή αγορά του κουτιού?? Δηλαδή αν το αγοράσω πριν την 1η Δεκεμβρίου και το ενεργοποιήσω μετά θα έχω +1 ή +2 μήνες δώρο?
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Pira simera til sti forthnet kai tous eipa oti thelo na kano energopoiisi sindesis 384 adsl. Tous eipa "se poso tha einai etoimo?" kai mou eipan se 20 lepta!!! ;)

 

Proti fora eipa "eleos" gia kalo pragma!!! :D :cool:

 

An einai dynaton!!! Egw 27/10 esteila tin aitisi me fax k mu energopii8ike i grammi ti proigumeni bdomada...(tote mu esteilan to pass...) Ti 20 lepta me les?? Pira 100000000 tilefwna k me leei d einai etoimi k se 12 meres k me8aurio k aurio k ai sto dialo lew.....(na emena k se kana xwrio sto buno panw na elega 8essaloniki menw..)

 

Ase pu otan m stelnun to pass ekana 5-6 prospa8eies mexri na mpei....k sto tilefwno tulaxiston mia wra anamoni.....

 

Auti einai i forthnet....

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

An einai dynaton!!! Egw 27/10 esteila tin aitisi me fax k mu energopii8ike i grammi ti proigumeni bdomada...(tote mu esteilan to pass...) Ti 20 lepta me les?? Pira 100000000 tilefwna k me leei d einai etoimi k se 12 meres k me8aurio k aurio k ai sto dialo lew.....(na emena k se kana xwrio sto buno panw na elega 8essaloniki menw..)

 

Ase pu otan m stelnun to pass ekana 5-6 prospa8eies mexri na mpei....k sto tilefwno tulaxiston mia wra anamoni.....

 

Auti einai i forthnet....

 

Τα 20΄ ισχυουν στην περιπτωση που εχεις ηδη ενεργη τη γραμμη ADSL και ζητας ενα username και ενα password για demo απο τη Forthnet! :cool:

Καλως ή κακως η ενεργοποιηση ειναι καθαρα θεμα Οτε, οποτε οι διαφοροι παροχοι απλα σου λενε ενα χρονικο διαστημα που συνηθως γινεται η ενεργοποιηση πχ. 15 μερες.

Αλλα οπως προειπα ειναι στο χερι του Οτε αν θα το κανει σε 3 μερες ή σε 1 μηνα... :X

 

Η forthnet ηταν και θα ειναι απο τις κορυφαιες εταιριες στην Ελλαδα παροχης υπηρεσιων διαδικτυου...

Link to comment
Share on other sites

Telika oxi 20 lepta alla 1 oritsa ekanan. :cool: Me exseplixse kai o ote pou mou energopoiise tin adsl mesa se 15 ores, kai malista ipirxse kai kapoia blabi kai epese i tilephoniki grammi mou, alla me ena tilephono to allo proi irthan texnikoi kai to problima eixe lithei..

Episis kali kai filiki kai i exsipiretisi Forthnet (801 100 9000) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Prosopika gia tin forthnet piga apo ta grafeia tous (nauarinou), gia na doso metrita (oute kartes oute trapezes). Ekei simplironeis mia aitisi tin opoia exei kai sto site tis forthnet. Gia ton ote den simplirosa kamia aitisi, pira til sto 134 apo to tilephono sto opoio ithela na mpei i grammi, edosa kapoia stoixeia kai to energopoiisan. :)
Link to comment
Share on other sites

Episis kali kai filiki kai i exsipiretisi Forthnet (801 100 9000) :cool:

 

Από μέσα έμαθα, ότι προσλαμβάνουν κόσμο συνέχεια για την εξυπηρέτηση.

Αν δίνανε σημασία και στις ταχύητητες/προβλήματα που παρουσιάζονται απο το καλοκαίρι και μετά καλό θα ήτανε.

Link to comment
Share on other sites

Prosopika gia tin forthnet piga apo ta grafeia tous (nauarinou), gia na doso metrita (oute kartes oute trapezes). Ekei simplironeis mia aitisi tin opoia exei kai sto site tis forthnet. Gia ton ote den simplirosa kamia aitisi, pira til sto 134 apo to tilephono sto opoio ithela na mpei i grammi, edosa kapoia stoixeia kai to energopoiisan. :)

 

Οπα λαθος η αιτηση προς τον OTE ειναι για να χρησημοποιεις forthnet telephony χωρις τον 4ψηφιο οποτε...

Link to comment
Share on other sites

egw telika tha parw to dsl in a box PLUS tis forthnet.Sto Bolo oi taxitites einai KORIFAIES enw mou eipan oti se 7 ergasimes tha mou exei erthei i grammi. To router apo oti mou eipan einai linksys(CISCO) ara einai eggyhsh.Poli kali prosfora kai mpainw kai egw sto club tou DSL!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

egw telika tha parw to dsl in a box PLUS tis forthnet.Sto Bolo oi taxitites einai KORIFAIES enw mou eipan oti se 7 ergasimes tha mou exei erthei i grammi. To router apo oti mou eipan einai linksys(CISCO) ara einai eggyhsh.Poli kali prosfora kai mpainw kai egw sto club tou DSL!

 

kai kala tha kaneis!kai ego auto phra,mono pou perimeno akoma na finei h energopihsh :O :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει με fax αίτηση αορίστου χρόνου 1bill στη Forthnet στις 16 Νοεμβρίου.

Εδώ και μια βδομάδα μου έχουν ενεργοποιήσει τη σύνδεση και μου έδωσαν τους κωδικούς.

Παίρνω τηλ. να τους ρωτήσω πότε θα έρθει ο τεχνικός να συνδέσει το modem και κάθε μέρα μου απαντάνε: ή σήμερα ή αύριο!

Πόσο μακριά θα πάει αυτή η βαλίτσα;

Έχουν αρχίσει να μου σπάν τα νεύρα και σκέφτομαι να την ακυρόσω.

Όχι τόσο επειδή καθυστερούνε, αλλα επειδή κάθε μέρα μου λένε ψέματα.

Πώς να εμπιστευτώ μιά τέτοια αντιμετώπιση μελλοντικά, απο τη στιγμή που τώρα που υποτίθετε με θέλουνε για πελάτη, με κοροιδεύουν χωρίς καν να τους πληρώνω;

...
Link to comment
Share on other sites

Ήδη μετράει ο χρόνος και χρεώνεσαι; :confused: Παίρνε συνέχεια τηλέφωνο και απαίτησε να μην χρεωθείς τον τεχνικό λόγω αδικαιολόγητης καθυστέρησης. Όπως πάει το πράμα μάλλον από Δευτέρα θα έρθει και αν. Είναι όντως αδικαιολόγητοι... :down:
Link to comment
Share on other sites

Ήδη μετράει ο χρόνος και χρεώνεσαι; :confused: Παίρνε συνέχεια τηλέφωνο και απαίτησε να μην χρεωθείς τον τεχνικό λόγω αδικαιολόγητης καθυστέρησης. Όπως πάει το πράμα μάλλον από Δευτέρα θα έρθει και αν. Είναι όντως αδικαιολόγητοι... :down:

Ο χρόνος δεν μετράει απο τη στιγμή που συνδέομε στο ίντερνετ;

Χρεώνομαι απο τώρα;

Έχει φάση να πληρώνω αυτή την αδικαιολόγητη καθυστέρηση και να μην το ξέρω!

Παίρνω τηλ. να τους ρωτήσω...

...
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος δεν μετράει απο τη στιγμή που συνδέομε στο ίντερνετ;

Χρεώνομαι απο τώρα;

Έχει φάση να πληρώνω αυτή την αδικαιολόγητη καθυστέρηση και να μην το ξέρω!

Παίρνω τηλ. να τους ρωτήσω...

 

O xronos xsekinaei apo ti stigmi pou kanoun energopoiisi kai dinoun tous kodikous... Partous til kai prixse tous...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με πήραν τηλ. οτι θα έρθουνε αύριο να το εγκαταστήσουνε!

O xronos xsekinaei apo ti stigmi pou kanoun energopoiisi kai dinoun tous kodikous... Partous til kai prixse tous...

Όχι σύμφωνα με την τηλεφωνήτρια, θα χρεώνομαι αφού μου το εγκαταστήσουν.

...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί με internet cafe και έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα OTE, Vivodi και Forthnet.

 

Η Forthnet είναι απίστευτα καλύτερη.

 

Στις τιμές μου τα χαλάει λίγο

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλ. να τους ρωτήσω πότε θα έρθει ο τεχνικός να συνδέσει το modem και κάθε μέρα μου απαντάνε: ή σήμερα ή αύριο!

 

Και γιατι δεν το συνδέεις μόνος σου? Με λίγη βοήθεια απο εδω μια χαρά θα τα καταφέρεις! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...