Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγικές καταστάσεις βιώνουμε στο Ηράκλειο... Σήμερα έπεσα στα 190kbps..

 

Παρ' όλα αυτά πήγα σήμερα στα γραφεία να πληρώσω τον Ιανουάριο και ζήτησα αλλαγή σε τριμηνιαίο, για το 3+3. Μου το άλλαξαν και είπαν οτι θα ενεργοποιηθεί από τις 7/2 που τελειώνει ο μήνας μου, για να μην πάει χαμένος ο μήνας που πλήρωσα. :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έγραψα και στο τόπικ με τις προσφορές, θα το γράψω κι εδώ... Μάλλον τα προβλήματα της Φορθνετ επικεντρώνονται σε μερικά μόνο σημεία. Όχι παντού.

 

Προσωπική εμπειρία από περιοχή Γουδί/Αμπελοκήπους. Πήρα ντέμο Φορθνετ 512/128 και μόλις έκανα τα τεστ και κατέβασα από donwload.com ένα αρχείο.

 

Μέσος όρος κατεβάσματος από download.com: 52-53Κ

Aπό testmy.net κατεβάζοντας το μεγάλο αρχείο μου έβγαλε: 423 και ότι κατεβάζω με 52Κ.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω και αφού δω ότι συνεχιστούν και τις επόμενες 2 μέρες οι ίδιες ταχύτητες, χωρίς δεύτερη κουβέντα συνεχίζω σε forthnet. Όχι γιατί με χάλασε η HOL, αλλά είπαμε το 3+3 είναι δελεαστικότατο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έχω Forthnet περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω δει ταχύτητες πάνω από 11kb/sec στα torrents (συνολική ταχυτητα) και μέσω Internet Explorer και Firefox 26kb/sec...Στο τεστ της Forthnet πιάνω το πολύ 228kbps..Έχω το ADSL in a box 3+3μηνες δωρο..Καμια ιδέα κανεις σε ποιον να παραπονεθώ???Μένω στην Δάφνη...(Αθήνα εννοείται)
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έχω Forthnet περίπου 2 εβδομάδες και δεν έχω δει ταχύτητες πάνω από 11kb/sec στα torrents (συνολική ταχυτητα) και μέσω Internet Explorer και Firefox 26kb/sec...Στο τεστ της Forthnet πιάνω το πολύ 228kbps..Έχω το ADSL in a box 3+3μηνες δωρο..Καμια ιδέα κανεις σε ποιον να παραπονεθώ???Μένω στην Δάφνη...(Αθήνα εννοείται)

 

Na paraponetheis stin mitera sou pou se gennise ellada. . den se ekane germano na apolamvaneis taxytites apiastes...

 

Min eisai axaristos skaka, mexri prin mia ebdomada katevazes me 5kb/sec. Sou kakopeftoun diladi ta 26kb???

Filki symvouli apo ton ksadelfo: Parata to internet kai piase kamia gomena gia kana upload;)

Link to comment
Share on other sites

Na paraponetheis stin mitera sou pou se gennise ellada. . den se ekane germano na apolamvaneis taxytites apiastes...

 

Min eisai axaristos skaka, mexri prin mia ebdomada katevazes me 5kb/sec. Sou kakopeftoun diladi ta 26kb???

Filki symvouli apo ton ksadelfo: Parata to internet kai piase kamia gomena gia kana upload;)

 

Νομίζω πως αφού πλήρωσε 384 οφείλουν να του προσφέρουν τουλάχιστον κάτι που μοιάζει με 384.

 

skaka Πάρε για αρχή την forthnet και βλέπεις τι θα σου πούνε...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αφού πλήρωσε 384 οφείλουν να του προσφέρουν τουλάχιστον κάτι που μοιάζει με 384.

 

skaka Πάρε για αρχή την forthnet και βλέπεις τι θα σου πούνε...

 

Ποια forthnet... τι να του κάνουν; Αυτοί φταίνε που ο ΟΤΕ πάει και υπερφορτώνει όλα τα dslam βάζοντας τους περισσότερους χρήστες από όσους αντέχει το καθένα;

 

Αλλά σου λέει ο πΟΤΕς... (υποθετικά νούμερα)... το dslam (dsl modem) μου αντέχει 20 ταυτόχρονους χρήστες. Μαζί όμως δεν είναι σχεδόν ποτέ... άντε λίγο το μεσημέρι και λίγο το βράδυ (3-4 ωρίτσες δηλαδή). Γιατί λοιπόν να μην βάλω άλλους 10... το πολύ πολύ άμα μπαίνουν όλοι μαζί τις ώρες αιχμής να διαλύεται το σύμπαν.

 

Αλλά δεν πειράζει... πΟΤΕς είμαι εγώ, δεν μασάω... Από το να πληρώνω για επιπλέον dslams...

 

Υπομονή παιδιά... Μην ξεχνάτε ότι ζούμε στην Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν καλά... Πλέον είναι χάλια και όσο πάει γίνεται και χειρότερο... Για ρώτα μερικούς χολαργιότες...

 

Τώρα έχει χαλάσει και ο Παπάγος... and the thing goes on...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! :happy:

Σήμερα αγόρασα και εγώ μια τρίμηνη συνδρομή Fast Internet της forthnet στα 1024 (έχω ήδη τη γραμμή από ΟΤΕ) .

Έκανα ένα τεστ στην ταχύτητα και σας παρουσιάζω τα αποτελέσματα για να μου πείτε τη γνώμη σας αν είναι καλά σε σχέση με το τι συμβαίνει συνήθως σε αυτή την ταχύτητα.... Θα παρακαλούσα να μου απαντησετε :O

 

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 898 Kbps about 0.9 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 110 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 03:44:35 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB download in 9.31 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 145.36 % faster than the average for host (forthnet.gr)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! :happy:

Σήμερα αγόρασα και εγώ μια τρίμηνη συνδρομή Fast Internet της forthnet στα 1024 (έχω ήδη τη γραμμή από ΟΤΕ) .

Έκανα ένα τεστ στην ταχύτητα και σας παρουσιάζω τα αποτελέσματα για να μου πείτε τη γνώμη σας αν είναι καλά σε σχέση με το τι συμβαίνει συνήθως σε αυτή την ταχύτητα.... Θα παρακαλούσα να μου απαντησετε :O

 

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 898 Kbps about 0.9 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 110 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 03:44:35 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB download in 9.31 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 145.36 % faster than the average for host (forthnet.gr)

Mην το πεις ούτε του παπά! :X Μια χαρά είσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! :happy:

Σήμερα αγόρασα και εγώ μια τρίμηνη συνδρομή Fast Internet της forthnet στα 1024 (έχω ήδη τη γραμμή από ΟΤΕ) .

Έκανα ένα τεστ στην ταχύτητα και σας παρουσιάζω τα αποτελέσματα για να μου πείτε τη γνώμη σας αν είναι καλά σε σχέση με το τι συμβαίνει συνήθως σε αυτή την ταχύτητα.... Θα παρακαλούσα να μου απαντησετε :O

 

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 898 Kbps about 0.9 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 110 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 03:44:35 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB download in 9.31 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 145.36 % faster than the average for host (forthnet.gr)

 

 

Την ώρα που έκανες το test, λογικό να σου βγάλει τέτοια αποτελέσματα, οι περισσότεροι κοιμούνται, τα κυκλώματα δεν είναι τόσο φορτωμένα όπως την ημέρα. Ακόμα και αν υπάρχει πρόβλημα, είτε από ΟΤΕ είτε από τον όποιο ISP.

Δοκίμασε σε διάφορες ώρες μέσα στην ημέρα, ώρες αιχμής αρχικά, και μετά βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που έκανες το test, λογικό να σου βγάλει τέτοια αποτελέσματα, οι περισσότεροι κοιμούνται, τα κυκλώματα δεν είναι τόσο φορτωμένα όπως την ημέρα. Ακόμα και αν υπάρχει πρόβλημα, είτε από ΟΤΕ είτε από τον όποιο ISP.

Δοκίμασε σε διάφορες ώρες μέσα στην ημέρα, ώρες αιχμής αρχικά, και μετά βλέπεις.

Τώρα ώρα αιχμής δεν είναι; Ορίστε copy paste από testmy.net. Με 512 Forthnet.

 

 

Your connection is: 409 Kbps (about 0.4 Mbps)

You downloaded at: 50 kB/s

Your TRuSPEED: ^info^ 438 Kbps :: 54 kB/s (7% overhead factored)

Bottom Line: You are running: 7 times faster than 56K and can download 1 megabyte in 20.48 second(s)

Diagnosis: Looks Great : 11.75 % faster than the average for host (forthnet.gr)

 

Μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Connection is:: 431 Kbps about 0.4 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 53 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 2006 13:11:55 GMT+0200

Bottom Line:: 8X faster than 56K 1MB download in 19.32 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 745.1 % faster than the average for host (111.141)

 

Με HOL 512 βέβαια αλλά και πάλι μια χαρά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 430 Kbps about 0.4 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 53 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 2006 13:21:01 GMT+0200 (GTB Standard Time)

Bottom Line:: 8X faster than 56K 1MB download in 19.32 sec

Diagnosis: May need help : running at only 52.63 % of your hosts average (hol.gr)

 

HOL 512K

Ερώτηση: ενώ το dl speed είναι ικανοποιητικό για 13:30 (ώρα αιχμής), το "May Need Help" με μπέρδεψε. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Connection is:: 431 Kbps about 0.4 Mbps (tested with 1013 kB)

Download Speed is:: 53 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 2006 13:11:55 GMT+0200

Bottom Line:: 8X faster than 56K 1MB download in 19.32 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 745.1 % faster than the average for host (111.141)

 

Pardon?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Pardon?:confused:

Καλά αυτό άστο, είναι καθαρά στατιστικό μάλλον. Σε σύγκριση με αυτούς που έχουν κάνει εννοεί το τεστ. Ο άλλος μπορεί να το έκανε ενώ κατέβαζε το τόρεντς του οπότε θα του έβγαζε πλασματικό bandwidth... Μην το κοιτάτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε αν δίνουν σε κάποιο κατάστημα το απλό ADSL in-a-box με κανένα έξτρα δώρο πέρα από τους +3 μήνες;

 

στο πλαίσιο δίνουν το World of Warcraft

 

έκανα πριν μια βδομάδα και 2 μέρες την αίτηση για ενεργοποίηση του adsl in a box και ακόμα να ενεργοποιηθεί :worry: Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν πως η ενεργοποίηση βρίσκετε στο τελευταίο στάδιο και τους καθυστερεί ο πΟΤΕ. Μου λέει το ιδιο πρόβλημα με εσάς αντιμετωπίζουν και άλλοι συνδρομητές μας και αν συνεχιστεί η ίδια κατάσταση με τον οτε θα του κάνει μήνυση η forthnet (και τι με νοιάζει εμένα... :what: εγώ θέλω το dsl μου :drool: )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 276 Kbps about 0.3 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 34 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server1)

Test Time:: Thu Jan 19 21:19:59 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 5X faster than 56K 1MB download in 30.12 sec

Diagnosis: May need help : running at only 75.41 % of your hosts average (forthnet.gr)

Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-VWFK8IQAB

 

 

Με 384 Forthnet Πειραιάς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα και τώρα το τεστ (11 το βράδυ) που υποτίθεται ότι υπάρχει κίνηση και τα Net-Cafe είναι γεμάτα κόσμο... Για πείτε μου τη γνώμη σας... :confused:

 

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 884 Kbps about 0.9 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 108 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server2)

Test Time:: Thu Jan 19 23:01:17 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB download in 9.48 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 142.19 % faster than the average for host (forthnet.gr)

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα και τώρα το τεστ (11 το βράδυ) που υποτίθεται ότι υπάρχει κίνηση και τα Net-Cafe είναι γεμάτα κόσμο... Για πείτε μου τη γνώμη σας... :confused:

 

:::.. Download Stats ..:::

Connection is:: 884 Kbps about 0.9 Mbps (tested with 1496 kB)

Download Speed is:: 108 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (server2)

Test Time:: Thu Jan 19 23:01:17 UTC+0200 2006

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB download in 9.48 sec

Diagnosis: Awesome! 20% + : 142.19 % faster than the average for host (forthnet.gr)

Tι να σου πούμε;

Τέλεια ειναι.

Μη το πεις ουτε του παπά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ώρα αιχμής δεν είναι; Ορίστε copy paste από testmy.net. Με 512 Forthnet.

 

Mimovg, μάλλον μπερδεύτηκες.

Δεν αμφισβήτησα το δικό σου test σε προηγούμενο μήνυμα, οπώτε δεν χρειαζόταν να ξαναπαντήσεις.

Αναφέρθηκα στον tromb1, καλό είναι, τα test, να γίνονται σε ώρες αιχμής, επομένως θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε πως πάει την ημέρα, στην ταχύτητα αυτή, στην περιοχή που είναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας πριν δυο βδομαδες πηρα απο το πλαισιο την προσφορα της fortnet 3+3 με δωρο το World of Warcraft αλλα μου ειπαν επειδη δεν ειναι διαθεσιμο το παιχνιδι παρτε την προσφορα και μολις ερθειθα σας ενημερωσουμε ___και εγω την πηρα τη προσφορα και το παιχνιδι ακομα να ερθει λετε να εφαγα φεσι :ninja:

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7791&d=1137716532

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Και εμένα μου είπαν να ξαναπεράσω γιατι δεν υπήρχε το παιχνίδι όταν αγόρασα το πακέτο! Λες να την πατήσαμε την μπανανόφλουδα?!
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας πριν δυο βδομαδες πηρα απο το πλαισιο την προσφορα της fortnet 3+3 με δωρο το World of Warcraft αλλα μου ειπαν επειδη δεν ειναι διαθεσιμο το παιχνιδι παρτε την προσφορα και μολις ερθειθα σας ενημερωσουμε ___και εγω την πηρα τη προσφορα και το παιχνιδι ακομα να ερθει λετε να εφαγα φεσι :ninja:

 

Μέχρι πότε ισχύει αυτή η προσφορά(με το warcraft)) και ποια πακέτα αφορά;

Είναι μόνο για τα ολοκληρωμένα πακέτα που σου δίνουν και modem ή ισχύει και για το πακέτο με τα 62Ευρώ;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...