Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα βαλει περυσι το φοιτητικο πακετο με τα 117 ευρω αλλα τον επομενο μηνα τελειωνει.θα ανανεωθει αυτοματα η συνδρομη μου?ποσο θα πληρωνω τον μηνα?που θα ερχεται ο λογαριασμος?αν ξερει καποιος ας μου πει...

 

ευχαριστω!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα βαλει περυσι το φοιτητικο πακετο με τα 117 ευρω αλλα τον επομενο μηνα τελειωνει.θα ανανεωθει αυτοματα η συνδρομη μου?ποσο θα πληρωνω τον μηνα?που θα ερχεται ο λογαριασμος?αν ξερει καποιος ας μου πει...

 

Η Forthnet θα ξέρει να σου πει.

Στείλε e-mail στο internet-sales @ forthnet.gr ζητώντας να σου απαντήσουν με e-mail, ώστε να έχεις και εγγράφως την απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που ξερω αν δεν ανανεωσεις για ενα χρονο παλι,απλα κοβεται.

Δεν περνας σε μηνιαια χρεωση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

λίγο ανεπίσημα, μάλλον για να μην χρεωθούν πολλά :lol:

 

Τώρα μπορείτε να δηλώσετε την βλάβη της γραμμής σας τηλεφωνικά στo 800-100 9000 (χωρίς χρέωση από όλη την Ελλάδα) Δευτέρα έως Σάββατο 08:00-23:00.

 

αντι 801-100-9000

Link to comment
Share on other sites

an exeis dilosei oti theleis na ginei aoristou sto telos tou xronou, tote ginetai automata.

Μα φιλε Γιωργο ειχε Διοδος,δεν ειχε απλα ενα προπληρωμενο πακετο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. μολις εβαλα τηλ΄σταθερο στο σπιτι μου. και θελω να βαλω το προγραμμα σοχο νταμπ πλει της φορθνετ. ομως για να κανω εγγραφη στην 4νετ μου ζητανε λογαριασμο του οτε. δλδ 1 μηνα για να παρω λογαριασμο και 1 μηνα για εγκατασταση? για εξηγηστε μου λιγο τι παιζει και τι πρεπει να κανω σε αυτη την περιπτωση. επισης λοαγριασμος απο τον οτε δεν θα μου ξαναερθει ποτε???? δωστε μου τα φωτα σας. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. μολις εβαλα τηλ΄σταθερο στο σπιτι μου. και θελω να βαλω το προγραμμα σοχο νταμπ πλει της φορθνετ. ομως για να κανω εγγραφη στην 4νετ μου ζητανε λογαριασμο του οτε. δλδ 1 μηνα για να παρω λογαριασμο και 1 μηνα για εγκατασταση? για εξηγηστε μου λιγο τι παιζει και τι πρεπει να κανω σε αυτη την περιπτωση. επισης λοαγριασμος απο τον οτε δεν θα μου ξαναερθει ποτε???? δωστε μου τα φωτα σας. ευχαριστω

 

Πας στον ΟΤΕ της περιοχής σου και ζητάς εκτύπωση που θα αναγράφει τα στοιχεία σου και ότι η τηλεφωνική γραμμή ΤΑΔΕ σου ανήκει. Στέλνεις αυτό στη Forthnet αντί λογαριασμού ΟΤΕ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας! Ξερετε αν αληθευει οτι η forthnet περναει οπτικες ινες στον ασπροπυργο και στην ελευσινα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγώ για νότια Κρήτη και συγκεκριμένα Μοίρες Ηρακλείου Κρήτης!!

 

Ξέρει κανείς??

 

Μπάααααα!!!

 

Εδώ ούτε οι ίδιοι δέν ξέρουν!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε για πρώτη φορά λογαριασμός από την Forthnet. Το περίεργο είναι ότι η σύνδεση μου είναι φοιτητική και λήγει τον Ιανουάριο. Πήρα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών, ανάφερα το πρόβλημα μου και μου απάντησαν προς έκπληξη μου ότι η αίτηση μου έχει καταχωρηθεί ως κανονική κι όχι ως φοιτητική, πράγμα που σημαίνει ότι αντί για 12μηνη έχει 8μηνη ισχύ κι από κει κι έπειτα χρεώνεσαι κανονικά!!! Έστειλα e-mail, αλλά απάντηση δεν μου έχει έρθει. Τι να κάνω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ζητησεις να δουν την αιτηση σου και να δουν τι γραφεις και αν γινετε να σου στειλουν και ενα αντιγραφο.

Αν εχουν κανει λαθος λογικα θα λυθει το θεμα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

μΗΠΩς ξερει κανεις κανενα δωρεαν νουμερο για να καλεσω τα ΝΟΥΜΕΡΑ της forthnet?

 

Απιστευτο αλλα προσπαθω 2 ολοκληρα πρωινα να τους καλεσω και με χρεωνει χωρις να εχω καταφερει ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΩ.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω 801 100 9000 για τεχνικη υποστηριξη

και 801 100 8000 για εξυπηρετηση

Το νομιζω παει στο οτι δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι δωρεαν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω 801 100 9000 για τεχνικη υποστηριξη

και 801 100 8000 για εξυπηρετηση

Το νομιζω παει στο οτι δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι δωρεαν.

 

Τα "δωρεάν" αρχίζουν από 800, και η Forthnet έχει ανακοινώσει μόνο δωρεάν τεχνικό τμήμα, 800 100 9000.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε για πρώτη φορά λογαριασμός από την Forthnet. Το περίεργο είναι ότι η σύνδεση μου είναι φοιτητική και λήγει τον Ιανουάριο. Πήρα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών, ανάφερα το πρόβλημα μου και μου απάντησαν προς έκπληξη μου ότι η αίτηση μου έχει καταχωρηθεί ως κανονική κι όχι ως φοιτητική, πράγμα που σημαίνει ότι αντί για 12μηνη έχει 8μηνη ισχύ κι από κει κι έπειτα χρεώνεσαι κανονικά!!! Έστειλα e-mail, αλλά απάντηση δεν μου έχει έρθει. Τι να κάνω?

στειλε φαξ καλυτερα και εξηγησε τους τι εχει γινει. γραψε οτι εχεις στειλει και mail.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους τελεφωνικά και ανέφερα για δεύτερη φορά αναλυτικά το πρόβλημα μου. Ακόμη τους έστειλα και mail. Τους είπα ότι σε περίπτωση που δεν λυθεί το πρόβλημα μου, θα κόψω την σύνδεση και θα πάω σε άλλον provider.

Αποτέλεσμα: Μου είπαν να μην πληρώσω τον λογαριασμό και να περιμένω σύντομα ειδοποίηση από πλευράς τους.

Συμπέρασμα: Κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους τελεφωνικά και ανέφερα για δεύτερη φορά αναλυτικά το πρόβλημα μου. Ακόμη τους έστειλα και mail. Τους είπα ότι σε περίπτωση που δεν λυθεί το πρόβλημα μου, θα κόψω την σύνδεση και θα πάω σε άλλον provider.

Αποτέλεσμα: Μου είπαν να μην πληρώσω τον λογαριασμό και να περιμένω σύντομα ειδοποίηση από πλευράς τους.

Συμπέρασμα: Κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!!

δεν ξερω αν θα επικοινωνησουν, καλυτερα στειλε και ενα φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο λογαριασμός της forthnet σας έρχεται φουσκωμένος;;;

Μήπως υπάρχουν κρυφές χρεώσεις;

Ελέγξατε διεξοδικά την αναλυτική σας χρέωση;

Μήπως τελικά η forthnet μας δουλεύει όλους ψιλό γαζί;

Μήπως χρεώνει τηλέφωνα που θα έπρεπε να είναι δωρεάν;

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ...

http://arvyla.blogspot.com/2007/10/forthnet-2play-sequel.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω κατι....

Εχω connex 768 και σκεφτομαι να βαλω forthnet!

Αξιζει τον κοπο>???

Θα μου ερχεται 18 ευρω φθηνοτερα απο τον ΟΤΕ...το διμηνο

Τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω connx 1024/256 εχω και χθες εστειλα την αιτηση για internet μονο.Βεβαια ενας θεος ξερει ποτε θα συνδεθω.Πιστευω οτι αξιζει αν σε καλυπτει το ιδιοκτητο δiκτυο της forthnet αφου με 21ευρω θα εχεις ΜΕΧΡΙ και 24 mbts
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει, πως να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ?

Μετά από 20 μέρες που έχω κάνει αίτηση διακοπής, την έχω στείλει 3 φορές και ακόμα έχω dsl :mad:

Έχω γράψει ότι λόγω μετακόμισης επιθυμώ άμεσα την διακοπή αλλά τίποτα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η γραμμη για να φυγει το DSl θελει καμια 10ρια μερες,κανεις και log in η μονο το router συνχρονιζει?

Αν δεν κανεις log in η Forthnet σε εχει κοψει και απλα περιμενεις να φυγει και το DSL απο την γραμμη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...