Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσημη επιβεβαίωση.

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007868

 

Δυστυχώς για τους της 1/6 δεν αλλάζει κάτι...

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα :S Μόνο εμείς θα μείνουμε αδικημένοι μου φαίνεται...ΤΟ βλέπω το όνειρο.....:( Καλά, εδώ μέσα δεν έχει κανένας άλλος εκτός από μένα 512 από την 01/06;

 

Και εγώ εδώ είμαι. Δεν βλέπω να γίνεται τίποτα με εμάς. Εδώ και 5 ημέρες είμαι 768 από Forthnet, ενώ η γραμμή είναι 1024. Νομίζω οτι το upload είναι 256. Περιοχή Αχαρναί (Μενίδι).

 

Αλλος ένας αδικημένος 1/6. :cry: (Λετε να οργανόσουμε κάτι σαν 11/9?:lol: )

 

Να δοκιμάσω άλλη συνδεση πάνω σε αυτή την γραμμή να δω τι παίζει?:X

Link to comment
Share on other sites

Με δυνατότητα διπλασιασμού της ταχύτητας (έως και 4Μbps), εφόσον επιλεγεί η πρόσβαση στο ιδιόκτητο δίκτυο της FORTHnet, όταν αυτό θα είναι διαθέσιμο στην περιοχή του συνδρομητή. Μάθετε περισσότερα εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Forthnet είναι ευέλικτη σε τυχούσες "γκάφες" της, κι ανταποκρίνεται άμεσα. Tο έχω παρατηρήσεις σε αρκετές περιπτώσεις, ότι πάντα θέλει στην αιχμή του ανταγωνισμού.

Τώρα για την 1/6 τι να πώ, καλή επιτυχία παιδιά, αλλά με 9,75 ευρώ στα 768/192 δεν είναι και τόσο άσχημα, αν και θεωρητικά, όντως έχετε αδικηθεί.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

αγορασα χτεσ απο το το ηλεκτρονικο μαγαζι της Forthnet. Ηθελα να βρεθω με γραμμη 512 και μου ειπαν να παρω την 256 ή οποια θα ανβαθμηστει. Στο site ayth th stigmh h etairia exei timokatalogo me τις νεες ταχυτητες, αλλα εξακολουθεις να αγοραζεις τις παλιες ονομαστικες ταχυτητες...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia simera molis ebala forthnet kai antimetopizo ena problima eno i sindesi me ena test pou ekana sto speedmeter.de fenete kanoniki egeine kai anabathmisei se 768 apo 384 ,:D eno anigei selida kanonika otan prospatho na katebaso meso programs p2p diladi emule kai limewire sto proto sindeete me low id kai enno stin anazitisi bgazei apotelesmata otan pao na katebaso kati ksekinaei kai ksafnika meta apo ligo stamata i de katebazei katholou kai bazo tragoudia px me full avaliability kai 100 tis 100 eno to limewire de sindeete kan mipos pmorei kapoios na boithisei?please euxaristo:( :( :( :blink:
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia simera molis ebala forthnet kai antimetopizo ena problima eno i sindesi me ena test pou ekana sto speedmeter.de fenete kanoniki egeine kai anabathmisei se 768 apo 384 ,:D eno anigei selida kanonika otan prospatho na katebaso meso programs p2p diladi emule kai limewire sto proto sindeete me low id kai enno stin anazitisi bgazei apotelesmata otan pao na katebaso kati ksekinaei kai ksafnika meta apo ligo stamata i de katebazei katholou kai bazo tragoudia px me full avaliability kai 100 tis 100 eno to limewire de sindeete kan mipos pmorei kapoios na boithisei?please euxaristo:( :( :( :blink:

 

low id simeni oti kapies port den ani3es;) den einai tipote psa3imo 8eli sto router soy ..kai lime pali me port..:rolleyes:

ean kanis to test sto emule 8a sto pi gia port..den einai tipote

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη επιβεβαίωση.

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007868

 

Δυστυχώς για τους της 1/6 δεν αλλάζει κάτι...

den nomizo oti mas pianei emas.einai kainourgia prosfora.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

mallon mas pianei.ego pou tous zitisa na pao sta 512 an tous ksanazitiso na me pane sta 2048 tha me kraksoun?akoma den exei energopoihthei h grammi.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

mallon mas pianei.ego pou tous zitisa na pao sta 512 an tous ksanazitiso na me pane sta 2048 tha me kraksoun?akoma den exei energopoihthei h grammi.

 

costas_pro Στο είχα πει μια μέρα πριν ανακοινωθεί και επίσημα να πάρεις τηλ όσο προλαβαίνεις και να ξαναζητήσεις να γυρίσεις πίσω. Εσύ μέχρι και πριν λίγο δεν με πίστεψες. Στο εύχομαι να το δεχτούν αλλά χλωμό το βρίσκω...

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για πειτε μου κατι ρε παιδια... απο αρχές Αυγούστου έβαλα ενα in a box plus στα 512 για 5 μηνες. Η γραμμή απο οτι δείχνει ο router ειναι συντονισμένη στα 1024/256 τον τελευταιο καιρο. Ομώς τα speedtests μου δειχνουν Upload Γυρω στα 250 και download γυρω στα 500...μηπως κάτι δεν πάει καλά? Θα έπρεπε να περιμένω διπλασιασμό και του bandwidth απο την forthnet κανονικά ή όχι??

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για πειτε μου κατι ρε παιδια... απο αρχές Αυγούστου έβαλα ενα in a box plus στα 512 για 5 μηνες. Η γραμμή απο οτι δείχνει ο router ειναι συντονισμένη στα 1024/256 τον τελευταιο καιρο. Ομώς τα speedtests μου δειχνουν Upload Γυρω στα 250 και download γυρω στα 500...μηπως κάτι δεν πάει καλά? Θα έπρεπε να περιμένω διπλασιασμό και του bandwidth απο την forthnet κανονικά ή όχι??

 

Περίμενε λίγες μέρες ακόμα...

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

εγω που πληρωνω ευρω 25,80 σε 1 Bill στην 512 απο Απριλιο '06 και ειμαι δεσμευμενος μεχρι Απριλιο του '07, οταν αναβαθμιστω στα 1024 λογω ΟΤΕ θα μπορω μετα να παω στα 2048 με την νεα προσφορα των ευρω 25 τον μηνα ??ή θα πρεπει πρωτα να περιμενω να συμπληρηθει το έτος?
Link to comment
Share on other sites

εγω που πληρωνω ευρω 25,80 σε 1 Bill στην 512 απο Απριλιο '06 και ειμαι δεσμευμενος μεχρι Απριλιο του '07, οταν αναβαθμιστω στα 1024 λογω ΟΤΕ θα μπορω μετα να παω στα 2048 με την νεα προσφορα των ευρω 25 τον μηνα ??ή θα πρεπει πρωτα να περιμενω να συμπληρηθει το έτος?

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αλλά από οτι μου είπε η κοπέλα που μίλησα στο τηλεφωνικό κέντρο, μπορείς να εκμεταλευτείς οποιδήποτε προσφορά αορίστου χρόνου θελήσεις με μόνη προυπόθεση ο χρόνος παραμονής του ενός χρόνου να αρχίσει να ξαναμετράει από το μηδέν. Δλδ αν πας τώρα στην 2048@25 euro τότε θα πρέπει να κανεις συμβόλαιο μέχρι 01/09/07. Κατάλαβες? Επίσης μου είπε οτι γίνεται και συμψηφισμός του χρηματικού ποσού που έχεις δώσει ως τώρα, οπότε αν έχεις δώσει κάποια προκαταβολή δεν χάνεται. Πάρε τηλ και ρώτα για 100%

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

costas_pro Στο είχα πει μια μέρα πριν ανακοινωθεί και επίσημα να πάρεις τηλ όσο προλαβαίνεις και να ξαναζητήσεις να γυρίσεις πίσω. Εσύ μέχρι και πριν λίγο δεν με πίστεψες. Στο εύχομαι να το δεχτούν αλλά χλωμό το βρίσκω...

sostos isoun.omos ti na ekane re su.afou den mou apantane se kanena e-mail edo kai mia ebdomada tous stelno kathe mera.pantos i forthnet exei eleeini eksipiretisi pelaton.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

31/08/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

28/08/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

25/08/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

poses meres tha perimenoume re pote?fantasou na min eixa ksanabalei adsl.na do se ti taxitita tha me baloun.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νεότερο για την προσφορά της 1 Ιουνίου ???

 

Έχω τη σύνδεση της 1ης Ιουνίου 2006. Ήταν 512 και γυρνώντας σήμερα από διακοπές τη βρήκαν στο 1.0 Mbit/δευτ. και ...αιφνιδιάστηκα ευχάριστα, καθώς δεν είχα ακούσει τίποτα για νέες προσφορές για παλιούς και νέους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για πειτε μου κατι ρε παιδια... απο αρχές Αυγούστου έβαλα ενα in a box plus στα 512 για 5 μηνες. Η γραμμή απο οτι δείχνει ο router ειναι συντονισμένη στα 1024/256 τον τελευταιο καιρο. Ομώς τα speedtests μου δειχνουν Upload Γυρω στα 250 και download γυρω στα 500...μηπως κάτι δεν πάει καλά? Θα έπρεπε να περιμένω διπλασιασμό και του bandwidth απο την forthnet κανονικά ή όχι??

 

Σαν να είδα λίγο φως.... πριν λίγο που εκανα ενα τεστ είδα

 

Your connection is: 819 Kbps or 0.82 Mbps

You Downloaded at: 100 kB/s

You are running: 14 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 10.24 second(s)

 

Σαν να πλησιάζουμε το 1Μ. Μάλλον σαν να έκανε κάτι η forthnet....

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι να πω ακόμα.

Με πήγε ο ΟΤΕ στα 1024 αλλά οι ταχύτητες ειναι ένα μυστήριο.

Κολλάει στο 80 με 82 , τι λέτε να ελπίζω ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...