Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης τελικα...

Παντως απο εμπειρια δικια μου δεν θα πηγαινα ποτε ξανα vivodi μακρια...

Tellas με τιποτα δουλευω εκει και ξερω...

Οtenet η forthnet!!

Aλλα και παλι ολες οι εταιριες εχουνε τα προβληματα τους!!

Για μενα παρε το πακετακι που εχει βγει 2048 με 28 ε τον μηνα και ας ελπισουμε οτι δεν θα εχεις και εσυ κανενα προβλημα οπως και εμεις!!

 

Antonio21 γιατί όχι vivodi? Για tellas έχω ακούσει κι εγώ διάφορα...

Το θέμα είναι ότι άμα είσαι μέσω κόμβο ΟΤΕ είναι θέμα τύχης για το τι ταχύτητες θα πιάνεις, αν και τώρα τελευταία η γραμμή μου έχει βελτιωθεί αρκετά από εκείνο το χάλι που είχα με τις αναβαθμίσεις. Τώρα θα μπω στο ιδιόκτητο της hol, δεν πρόλαβα να διακόψω και τώρα δεσμέυομαι άλλον ενα χρόνο εκεί. (ελπίζω να μου βγει σε καλό!) Γενικά από τη hol σαν εταιρία είμαι ευχαριστημένη μέχρι στιγμής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως ανέφερα εγώ δεν θα πήγαινα ποτε στην vivodi ξανα για τον λόγο ότι δεν είχα 5 μήνες internet και αποκλειστικά ήτανε δικιά τους ευθύνη..

Συνεχεία συγνώμη μου ζητουσανε,

και ξέρω και αλλά άτομα που έχουνε προβλήματα με την συγκεκριμένη εταιρία..

άλλα ο κάθε ένας έχει δικιά του γνώμη και άποψη..

Σε ένα τμήμα tellas δουλεύω και βλέπω κάθε μέρα τι γίνετε..

όσο για την hol δεν ακούω και τα καλύτερα, παντός όταν με το καλώ μπεις στο δίκτυο τους πες μας τις εμπειρίες σου και αν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα με τις ταχύτητες..

Link to comment
Share on other sites

stis 9-2 lhgei h syndesi mou me forthnet...mporei kapoios na mpou pei ti diafora yparxei sthn 1biil kai sthn fast internet?giati h deuterh einai miroterh se kostos alla den gnorizo an perilambanei teli grammhs adsl...euxaristo prokatavolika....
Link to comment
Share on other sites

stis 9-2 lhgei h syndesi mou me forthnet...mporei kapoios na mpou pei ti diafora yparxei sthn 1biil kai sthn fast internet?giati h deuterh einai miroterh se kostos alla den gnorizo an perilambanei teli grammhs adsl...euxaristo prokatavolika....

οπως το'πες, το fast internet δεν περιλαμβανει το παγιο της γραμμης adsl του οτε, εχεις δηλαδη ηδη ενεργοποιημενη γραμμη και απλα ενεργοποιεις μια συνδρομη ;)

το 1bill ειναι ολα σε ενα νοικοκυρεμενα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μολις παρηγγειλα το κουτι της FORTHNET ADSL IN-A-BOX PSTN + HP DESKJET D1360 (117 ευρο) απο την ιστοσελιδα του e-shop!

Τι λεται εκανα καλη αγορα και οταν το παρω ποια ταχυτιτα λετε να βαλω την 768 που εχει 6 μηνες ολα πληρομενα η της αλλες 2 που εχουν ποιο λιγους μηνες πλιρομενους....Και κατι αλλο εαν τελειωσουν αυτη οι μηνες που ειναι δωρεαν μετα ποσο παγιο θα πληρωνω το μηνα??:confused:

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό θέλω να ρωτήσω παιδιά.

Έχω πάρει ένα 6μηνο πακέτο της Forthnet.

Μόλις λήξει μπορώ να κάνω μια 6μηνη ανανέωση χωρίς να πληρώνω πάγια και ιστορίες κτλ?

Δήλαδή όπως έκανα τώρα.Έδωσα 117 ευρώ και για 6 μήνες δεν πληρώνω τίποτα άλλο.Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βεβαίως και μπορείτε να ανανεώσετε. Άλλο ένα 6μηνο στα 768 θα σας κοστίσει περίπου 120 Ευρώ, όσα δώσατε δηλαδή για το πακέτο πάνω-κάτω.

 

Παίζει και να έχει μειωθεί και η τιμή κιόλας ως τότε, ποιός ξέρει. (Αν και είναι σ'αυτά τα επίπεδα η τιμή [για 768 και παλιότερα για 384] εδώ και 14 μήνες περίπου, αν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει το in a box..

Aν διαλεξετε την ταχυτητα 2048 θα εχετε πληρωμενους τους 3 πρωτους μηνες και απο τον 4 μηνα και μετα η χρεωση ειναι 25 ε τον μηνα και ο λογαριασμος θα σας ερχετε καθε 2 μηνες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά τις αναβαθμίσεις έιναι κανένας ευχαριστημένος από την ταχύτητα που πιάνει; Εγώ με Τελλάς στην Βότση-Θεσσαλονίκης δεν είμαι καθόλου,οπότε θέλω να πάω στην Forthnet.Δυστυχώς το ιδιόκτητο της εδώ αργεί,οπότε θα ήθελα γνώμες όσων γνωρίζουν.Αξίζουν τα 2048 και 1024 ή ούτως ή άλλως μόνο 300-400 πιάνουν όλοι στην πράξη;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Κωστη μονος σου εδωσες και την απαντηση!!

Ολοι οι παροχοι ειναι αστα να πανε!!

Και ολα ειναι θεμα τυχης!!

Εγω πιανω κανονικα την ταχητητα μου εχω 2048!!

Αλλα καλυτερα να σου πει καποιος απο Θεσσαλονικη!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ με forthnet στο γουδί και 1024 δεν έχω κανένα παράπονο με 105 κατεβάζω :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

http://www.forthnet.gr/templates/toolsinternethome.aspx?c=10008038

 

Καλησπέρα..αυτό δουλεύει σε σας? γιατί σε μένα μου λέει οτι τα γράφώ λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε εμένα δουλεύει.Τίποτα δεν δουλεύει πια εκεί.Τα νεύρα μου.Ούτε στο forthnet mail δεν μπορώ να μπω. ( όχι πως το χρησιμοποιώ,απλά δεν μπορώ να μπω... )
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε εμένα δουλεύει.Τίποτα δεν δουλεύει πια εκεί.Τα νεύρα μου.Ούτε στο forthnet mail δεν μπορώ να μπω. ( όχι πως το χρησιμοποιώ,απλά δεν μπορώ να μπω... )

και γω νόμιζα πως είμαι τόσο ηλίθιος που βάζω συνεχώς λάθος το password χαχαχαχα

 

θένξ αγόρι

Link to comment
Share on other sites

http://www.forthnet.gr/templates/toolsinternethome.aspx?c=10008038

 

Καλησπέρα..αυτό δουλεύει σε σας? γιατί σε μένα μου λέει οτι τα γράφώ λάθος...

 

Αυτό αφορά την υπηρεσία "ADSL Time/Volume".

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

http://www.forthnet.gr/templates/toolsinternethome.aspx?c=10008038

Καλησπέρα..αυτό δουλεύει σε σας? γιατί σε μένα μου λέει οτι τα γράφώ λάθος...

Ουτε σε εμενα και νομιζα πως μονο εγω εχω το προβλημα.;)

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια με 1024 ειμαι οκ κατεβαζω και με 120 για λιγο,να δουμε το ιδιοκτητο δικτυο της τι θα λεει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να το δουμε επιτελους!!

Παιδια που εχουνε κανει αιτηση απο 15/01 δεν εχουν ενεργοποιηθει ακομα!!

Εγω εκανα την αιτηση απο 19/01 και ακομα περιμενω!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...