Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχ πολύ ωραία, ησύχασα λίγο τώρα, δηλαδή θα'ρθει κανονικά χαρτάκι της Forthnet ε; δηλαδή το ποσό θα'ναι το διπλάσιο για 2 μήνες...οκ... σ'ευχαριστώ πολύ, γιατί με το τηλέφωνό τους δε βγάζεις άκρη ... ώρες έχω περιμένει...α, και πού το πλρώνουμε αυτό το χαρτάκι; πού πάμε;... ξέρω μοιάζει χαζό αλλά...τι να κάνω πρώτη συνεργασία με τη κυρία Forthnet και δεν ξέρω κατάλαβες....

Α... και μια ερωτησούλα ακόμα....τι είναι το interface του router? sorry....

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου είπαν ότι όταν είναι να πληρώσω θα μου έρθει Mailσε αυτό που μου χορηγήται από την Forthnet που θα έχει τον τραπεζικό λογαριασμό στον οποίο θα πρέπει να καταθέσω τα λεφτά...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Ειναι ένα περίεργο του στυλ: username.forthnet.gr@forthnet.gr

Δεν θυμάμαι καλά.

Αν πας http://www.forthnet.gr κάτω δεξιά το έχει.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

ναι, να'σαι καλά... χάρει σε σενα το βρήκα... ευχαριστώ... δε μου έχουν στείλει κάτι ακόμα αλλά τώρα έχω κάτι να κοιτάω... ευχαριστώ παιδιά... εκείνο το interface του router τι είναι τελικά; να το μάθω κι αυτό....
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

εκείνο το interface του router τι είναι τελικά; να το μάθω κι αυτό....

 

Δες εδώ.

(Ανοίξτε τον Internet Explorer, πληκτρολογήστε στη Διεύθυνση (Address): 192.168.1.1 και πατήστε Enter κλπ)

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous. exo energopoiisei mia sundesi me tin forthnet (foititiko paketo) 768k ton dekemvrio. parola auta oi taxutita pou katevazo den einai i anamenomeni.to idio sumvainei kai me to upload. ase pou kapoies fores gia na anoiksei selida ston explorer i ton opera prepei na kaneis tama.

ti mporei na ftaiei re paidia? i perioxi (kalamaria,thessaloniki)? to router (cryptof320) ? ti?

tilefonisa stin forthnet kai mou eipan oti ola einai kala. alla apotelesma den vlepo.

mipos exei kapoios na proteinei kati?

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...παίρνω χτες τα φιλαράκια μας στην εταιρία τηλέφωνο για να ρωτήσω κάτι που ήθελα.Εφόσον ήμουν τυχερός και έπιασα γραμμή,ρωτάω αν έχω μπεί στο ιδιόκτητο δίκτυο.Κάνει ο τύπος εκεί έναν έλεχγο και μου λέει οκ.Είσαι μέσα.Θα πας εκεί,θα κάνεις αυτό κτλ κτλ.Οκ,γεια.

Το απόγευμα θα πήγαινα να κάνω την αίτηση αλλά λέω να ξαναπάρω για να σιγουρευτώ.Και πέρνω και αυτήν την φορά μου λένε ότι δεν είμαι στο ιδιόκτητο...

Τί να πω...

Πως μπορώ να το δω όταν θα μπω χωρίς να παίρνω τηλέφωνο τους άσχετους?

Thanks!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ήξερα.Υπάρχει και στο site της Forthnet.

 

 

Υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στην περιοχή σας.

 

Αρ. τηλεφώνου: 2810 ****** Είδος σύνδεσης: PSTN

Κέντρο: ()

 

Αυτά μου βγάζει όμως τα οποία δεν έχω ιδέα τί σημαίνουν...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Κανενας στο ιδιοκτητο δικτυο εχει μπει να μας πει εντυπωσεις?Τελειωνει η προπληρωμενη συνδεση μου και δεν ξερω που να παω,Hellas online,Forthnet,On telecoms?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενας στο ιδιοκτητο δικτυο εχει μπει να μας πει εντυπωσεις?Τελειωνει η προπληρωμενη συνδεση μου και δεν ξερω που να παω,Hellas online,Forthnet,On telecoms?

Εχουνε ενεργοποιηθει ατομα!!!

Υπαρχουνε καποια προβληματα στις πρωτες μερες..

http://www.adslgr.com

Link to comment
Share on other sites

τώρα πάντως δεν μπορώ να μπω στο site της! επεσε!!!!

 

edit: τώρα ανοίγει .

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τώρα οτι η ταχύτητα στα 4Mbps έχει κάλυψη στην περιοχή μου και είναι μόνο 25ευρό το μήνα +30% η έκπτωση λόγο αναπηρίας = 35 ευρό το δίμηνο! ουαου!

Απορώ γιατί είμαι επαρχία...

Για να βγω όμως από την 1Bill στα 2Mbps που έχω και να μπω σε αυτή του ιδιόκτητου δικτύου (4Mbps) θα πρέπει να διακόψω και να ξανά κάνω αίτηση λογικά ε;

...
Link to comment
Share on other sites

ένα μπράβο στην τεχνική βοήθεια της forthnet αν κ το να πιάσεις γραμμή δεν είναι κ το ευκολότερο πράμα!!

 

αντιθέτως αίσχος στο customer care της otenet στο οποίο όμως περιμένεις στην αναμονή λίγο λιγότερο

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ean mpo sto idioktito diktyo, tha mporo na diakopso ton ote?

yparxei kapoio pagio gia to stathero ektos apo to pagio tou dsl?

Aν εισαι μεσα στο ιδιοκτητο της FORTHNET τοτε πληρώνεις ΜΟΝΟ

39,90€ (ΜΕ δωρεάν αστικές- υπεραστικές ) η

24,90€ (ΧΩΡΙς δωρεαν κλησεις)

ανάλογα το πακέτο που θα πάρεις

με ταχύτητα 4 Mbps χωρίς άλλο πάγιο οτε (θα φύγεις ΠΛΕΟΝ απο ΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,exw valei forthnet 768 edw kai 5 mhnes peripou kai enw sthn arxh phgaine sxetika kala tous teleutaious mhnes katevazw me 30kb/sec me to zori.sthn kavala shmvenei ayto kai to idoi kai enas filos edw pou exei 2mb.mhpws kserei kaneis ti mporei na ftaiei?kanemas omoiopatheis dhladh!
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera,exw valei forthnet 768 edw kai 5 mhnes peripou kai enw sthn arxh phgaine sxetika kala tous teleutaious mhnes katevazw me 30kb/sec me to zori.sthn kavala shmvenei ayto kai to idoi kai enas filos edw pou exei 2mb.mhpws kserei kaneis ti mporei na ftaiei?kanemas omoiopatheis dhladh!

 

εκανες κανενα τεστ?

για κανε και πες τα αποτελέσματα!

 

14/03/2007 00:14:11

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 169.07Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 660.59kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

εγω σήμερα πάντως είμαι μέτρια με 1024

Link to comment
Share on other sites

Έλεος...ενώ τώρα τελευταία είχα συνηθήσει πιο νορμάλ ταχύτητες ( 90-180Kbyte/s με 2048Mbit γραμμή ) από χτες το βράδυ κατεβάζω με 25-35 και καμία φορά πιάνει τα 45-55 για κανένα 5λεπτο....

Έλεος...κανένας άλλος που να έχει πρόβλημα σήμερα?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...