Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The million dollar question.

 

Καμία εταιρεία δεν έχει δημοσιεύσει τις προθέσεις της επί του θέματος, εξ' όσων γνωρίζω τουλάχιστον.

Καλά, μην τα δραματοποιούμε τόσο. [...]

Συγνώμη, αλλά τη δραματοποίηση στην απάντηση μου που την είδες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Forthnet γραφει πως "Η προσφορά των επιπλέον μηνών δώρο ισχύει έως 20/08/2006" βεβαια καθε φορα το παραινουν για αλλο ενα μηνα, αλλα αυτη τη φορα μου κανει εντυπωση οτι δεν εχουν βαλει το τελος του μηνα.

 

Λετε να τρεξω να προλαβω?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

εγω τον ιανουαριο ειχα κανει συνδεση 384.

τοτε η τιμη ηταν οσο ειναι κ τωρα για 3+3 μηνες.

καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Είχα πακέτο in a box 384 το οποίο μου είχε λήξει τέλη Ιουνίου. Ωστόσο δεν προχώρησα σε κατευθείαν ανανέωση και το πάγωσα το θέμα.Η Forthnet έστειλε αίτημα στο ΟΤΕ να μου βγάλουν την γραμμή απο DSL πράγμα που έγινε μετα απο κάνα μήνα μιας και το έβλεπα απο το αν συντονίζει το μοντεμ. Το παράδοξο αλλα ωραία απροσδόκητο στην υπόθεση είναι οτι πριν λιγες μέρες βρέθηκα με ένα in box plus οπότε λέω αντε παλι απο την αρχή αίτηση forthnet,αίτηση ΟΤΕ για να μπω σε DSL πάλι, καλό 20ήμερο κτλ κτλ...

Το αποτέλεσμα....

 

08/08/2006 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

 

07/08/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

 

04/08/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

απο τις 8/8 έχω DSL 512 με demo account αρχικα...και αν σκεφτείς οτι 5-6/8 ήταν ΣΚ τότε η δουλεία έγινε σε 3 εργασιμες!!!!

 

Μήπως ο ΟΤΕ δουλέυει καλύτερα Αυγουστο???

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

paidia i forthnet exei parakolouthisi tou logariasmou dsl opws i hol?

 

 

Μηπως εννοεις αυτο ?

http://www.forthnet.gr/templates/viewcontenttmch.aspx?c=10004287

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

afto omws leei gia dial up...

 

Μην σε απασχολει που λεει για dial up

Εγω αυτο χρησιμοποιω κι ας εχω Dsl :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε πρίν απο λίγο απο την Forthnet!!

 

Αγαπητοί Συνδρομητές,

 

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε πρίν απο λίγο απο την Forthnet!!

 

Αγαπητοί Συνδρομητές,

 

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

Τι σύνδεση έχεις?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ήρθε πρίν απο λίγο απο την Forthnet!!

 

Αγαπητοί Συνδρομητές,

 

Η FORTHnet πάντα πιστή στην υπόσχεση της να παρέχει συνεχώς ποιοτικότερες ευρυζωνικές υπηρεσίες και με το μεγαλύτερο όφελος για όλους εσάς τους συνδρομητές μας, σας ενημερώνει ότι άμεσα με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης ταχύτητας σε όλους τους τύπους πρόσβασης ADSL από την πλευρά του ΟΤΕ, θα προχωρήσει σε αύξηση της ταχύτητας της FORTHnet ADSL συνδρομής σας, χωρίς επιπλέον κόστος για εσάς.

 

Και σε μενα ηρθε :happy:

Και το υπολοιπο :

Αναβάθμιση ταχύτητας για τους συνδρομητές FORTHnet ADSL

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά για εσάς;

 

Αυτό σημαίνει ότι όλοι εσείς που είστε συνδρομητές FORTHnet ADSL* και απολαμβάνετε γρήγορο internet και όλα τα προνόμια των συνδρομών FORTHnet θα κερδίσετε ακόμα περισσότερο καθώς θα δείτε την ταχύτητα της σύνδεσή σας να διπλασιάζεται, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

H FORTHnet διατηρεί ένα από τα μεγαλύτερα και ταχύτερα τηλεπικοινωνιακά δίκτυα της χώρας και συνεχίζει να επενδύει σε ιδιόκτητες υποδομές, εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υπηρεσίες, με στόχο να σας παρέχει ταχύτερες και ποιοτικότερες συνδέσεις ADSL.

 

Η χωρητικότητα διασύνδεσής της εταιρείας με το διεθνές internet θα ξεπεράσει τα 3 Gbps μέσα στον Αύγουστο, ενώ υπάρχει ήδη συγκεκριμένο πλάνο για περαιτέρω αναβαθμίσεις με στόχο μέσα στους επόμενους μήνες να ξεπεράσει τα 4 Gbps !

 

 

Αφορά τα προϊόντα / υπηρεσίες FORTHnet ADSL 1Bill, FORTHnet Fast Internet ADSL, ADSL in a Box, ADSL in a box Plus, FORTHnet Small Office ADSL

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Mou eipe enas filos mou oti eide mia alli anakoinwsi pou elege oti den 8a isxyei omws gia tin prosfora 1024 (25E/mina)..

As epivevaiwsei opoios mporei..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, εχω 1bill 512/128.

στο downloading πιανω 414 kbps or 51.8 KB/sec που νομιζω ειναι ικανοποιητικο, αλλα στο upload 74 kbps or 9.3 KB/sec που ειναι χαμηλο.

μπορει να γνωριζει καποιος σε μπορει να οφειλεται?

Link to comment
Share on other sites

Είχα πακέτο in a box 384 το οποίο μου είχε λήξει τέλη Ιουνίου. Ωστόσο δεν προχώρησα σε κατευθείαν ανανέωση και το πάγωσα το θέμα.Η Forthnet έστειλε αίτημα στο ΟΤΕ να μου βγάλουν την γραμμή απο DSL πράγμα που έγινε μετα απο κάνα μήνα μιας και το έβλεπα απο το αν συντονίζει το μοντεμ. Το παράδοξο αλλα ωραία απροσδόκητο στην υπόθεση είναι οτι πριν λιγες μέρες βρέθηκα με ένα in box plus οπότε λέω αντε παλι απο την αρχή αίτηση forthnet,αίτηση ΟΤΕ για να μπω σε DSL πάλι, καλό 20ήμερο κτλ κτλ...

Το αποτέλεσμα....

 

08/08/2006 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

 

07/08/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

 

04/08/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

απο τις 8/8 έχω DSL 512 με demo account αρχικα...και αν σκεφτείς οτι 5-6/8 ήταν ΣΚ τότε η δουλεία έγινε σε 3 εργασιμες!!!!

 

Μήπως ο ΟΤΕ δουλέυει καλύτερα Αυγουστο???

 

 

ΜΑΛΛΟΝ:D :D

Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

18/08/2006 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

17/08/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

16/08/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

14/08/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet:D :D

Link to comment
Share on other sites

paidia molis girisa apo diakopes kai me perimene i kaliteri ekpliksi!!!sindeome sto net kai vlepo kai grami kai sindesi sto 1mb apo 512kb pou ixa!!!!ZHTO I FORTHNET!!!!

 

Καλος σε βρηκαν τα δωρα του πΟΤΕ.:) Σε ποια περιοχη φιλε?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

simera egine kai se mena apo 384 se 768 ALLA, eno me tin 384 katevaze peripou sta 41Kb/s, simera ola ta speedtests pou ekana edinan mono gyro sto 46-48 Kb/s....:X

Einai fysiologiko auto???? (perioxi peiraias)

Link to comment
Share on other sites

Είχες την προσφορά της 1ης ιουνίου; Και από 512 σε έκαναν 1Μbit; Αφού το μέιλ τους έλεγε οτι θα μας κάνει 768. . .
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΗΘΕΙΑ?!??!?!?! Μαζι με τον ΟΤΕ διπλασιασε τις ταχυτητες της και η forthnet? Δηλαδη απο 1bill 384 τωρα θα χω 1bill 768 αμεσα , πριν καν ληξει η συνδρομη μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλος σε βρηκαν τα δωρα του πΟΤΕ.:) Σε ποια περιοχη φιλε?

kolono alla telika tsaba i xara....eno to modem exi sindethei kanonika se 1024/256 kai i sindesi mou leei kai afti oti ine 1mb oi taxitites mou alla kai ta test pou ekana ine moufa...apo rapidshare mporo na piaso mexri 57 peripou kai sto test apo to site tis forthnet leei :

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 217.38Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 504.20kb/s

parakseno?kai akoma pio parakseno ine oti eno exo ti prosfora tis 1is iouniou mena egine 1mb...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κατάλαβες τι μας κάνει η forthnet. Και γω της πρώτης Ιουνίου έχω. Θα γίνουμε 1Mbit δωράκι από τον ΟΤΕ, αλλά θα μας χώσουν κόφτη στα 786.......

 

Εγώ προς το παρόν έχω γραμμή 1Mbit αλλά κόφτη στα 512 (πιάνω μέχρι 55kb/sec από Πολυτεχνείο).

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

και γω από προσφορά της 1 με 512 γραμμή,

σήμερα μου την κάναν 1024!

δεν έχω δοκιμάσει ακόμη για download αλλά το voipbuster πάει σφαίρα, ούτε msec καθυστέρηση.

 

τα μπράβο στον ΟΤΕ????

 

 

στο τεστ που έκανα

:::.. testmy.net test results ..:::

Download Connection is:: 534 Kbps about 0.53 Mbps (tested with 579 kB)

Download Speed is:: 65 kB/s

Upload Connection is:: 213 Kbps about 0.21 Mbps (tested with 386 kB)

Upload Speed is:: 26 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (Server 1)

Test Time:: 2006/08/23 - 10:11am

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-AVXOD836S

U-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-HALFYMJB0

User Agent:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727) [!]

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισμένη… ευρυζωνικότητα χωρίς κόστος!

23/08/2006

 

Η FORTHnet, με σταθερό στόχο την αποφασιστική συμβολή της στην αύξηση της διείσδυσης του internet στην Ελλάδα, προχωρά στη σταδιακή αναβάθμιση της ταχύτητας των FORTHnet ADSL συνδρομών, χωρίς επιπλέον κόστος για τον συνδρομητή.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι συνδρομητές των υπηρεσιών FORTHnet ADSL (FORTHnet ADSL 1Bill, FORTHnet Fast Internet ADSL, ADSL in a Box, ADSL in a box Plus, FORTHnet Small Office ADSL, FORTHnet ADSL VPN) θα δουν την ταχύτητα της σύνδεσής τους να διπλασιάζεται χωρίς επιπλέον κόστος. Η σταδιακή αναβάθμιση των συνδρομών FORTHnet ADSL θα ολοκληρωθεί μέχρι τις 15/09/06, ανεξαρτήτως του χρονοδιαγράμματος αναβαθμίσεων των γραμμών ADSL από τον ΟΤΕ. Με την ολοκλήρωση των αναβαθμίσεων της συνδρομής και της γραμμής ADSL, οι συνδρομητές θα απολαμβάνουν εφεξής τις νέες αυξημένες ταχύτητες.

 

Ειδικά οι συνδρομητές «ADSL in a box» και «ADSL in a box Plus» που επωφελήθηκαν από την εκπληκτική προσφορά «ADSL in a box μόνο από 9,75 ευρώ / μήνα για 12 μήνες όλα πληρωμένα!» της 01/06/06, θα δουν την ταχύτητα της σύνδεσής τους να αυξάνεται στα 768 Κbps, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση!

 

Επιπλέον, η FORTHnet, ήδη από την 21/07/06 έχει διπλασιάσει τις ταχύτητες πρόσβασης ADSL με δύο νέες εξαιρετικά ελκυστικές προσφορές «ADSL στα 768 Κbps στην τιμή των 384 Kbps από 20,5 ευρώ / μήνα και ADSL στα 1024 Κbps στην τιμή των 512 Κbps από 25 ευρώ / μήνα, για ένα χρόνο». Συνεπώς, οι συνδρομητές αυτοί θα εξακολουθήσουν να απολαμβάνουν τις υψηλές ταχύτητες των 768Kbps και 1024Kbps αντίστοιχα.

 

H FORTHnet, ανταποκρινόμενη στις ανάγκες των πελατών της για υψηλής ποιότητας υπηρεσίες, ακολουθεί συγκεκριμένο πλάνο άμεσης αναβάθμισης της χωρητικότητας διασύνδεσης με το διεθνές internet στα 3 Gbps, με στόχο να ξεπεράσει μέσα στους επόμενους μήνες τα 4 Gbps!

 

Η FORTHnet θα κρατά ενήμερους τους συνδρομητές της για κάθε νεότερη εξέλιξη, σχετικά με την αναβάθμιση της ταχύτητας της συνδρομής στους.

 

 

 

Το παραπάνω κείμενο δημοσιεύτηκε στο site της Forthnet. Αναμενόταν αυτή η αναβάθμιση αλλά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η πολιτική της μη αναβάθμισης όσων αγόρασαν τις προσφορές για 768 με 20,5 euro/μήνα και 1024 με 25,00 euro/μήνα. Τέτοιες ερασιτεχνικές εξαιρέσεις δεν πρέπει να γίνονται από εταιρείες που θέλουν να λέγονται μεγάλες και μάλιστα με αυτές τις φτηνές δικαιολογίες οτι δήθεν πληρώνει τα χρήματα που απαιτούνται για την 512 και έχει 1024. Δεν νομίζω κανείς να γνώριζε ότι αγοράζει γραμμη 512 και η φορθνετ την κάνει 1024. Όσοι αγόρασαν το πακέτο αγόρασαν συνδρομή 1024 με τιμή που αφορούσε συνδρομή 1024. Ελπίζω να διορθωθεί γιατί είναι κρίμα να τρέχουμε στο πακέτο της otenet που θα γίνει με τα ίδια λεφτά 2048.

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

...είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η πολιτική της μη αναβάθμισης όσων αγόρασαν τις προσφορές για 768 με 20,5 euro/μήνα και 1024 με 25,00 euro/μήνα. Τέτοιες ερασιτεχνικές εξαιρέσεις δεν πρέπει να γίνονται από εταιρείες που θέλουν να λέγονται μεγάλες και μάλιστα με αυτές τις φτηνές δικαιολογίες οτι δήθεν πληρώνει τα χρήματα που απαιτούνται για την 512 και έχει 1024. Δεν νομίζω κανείς να γνώριζε ότι αγοράζει γραμμη 512 και η φορθνετ την κάνει 1024. Όσοι αγόρασαν το πακέτο αγόρασαν συνδρομή 1024 με τιμή που αφορούσε συνδρομή 1024. Ελπίζω να διορθωθεί γιατί είναι κρίμα να τρέχουμε στο πακέτο της otenet που θα γίνει με τα ίδια λεφτά 2048.
Έχεις σκεφτεί ότι μια πρώην 512 που θα γίνει 1024 κοστίζει από τον ΟΤΕ στον ISP γύρω στα 20€ το μήνα;

Έχεις σκεφτεί ότι μια πρώην 1024 που θα γίνει 2048 κοστίζει από τον OTE στον ISP λίγο πάνω από 30€ το μήνα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...