Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω πηρα σημερα dsl in a box plus αλλα δεν εγραφε πουθενα για 384 ή 512!!Και στην αιτηση διαβαζω οτι γραφει μονο 384 και δεν εχει καποια επιλογη!!Πως μπορω να επιλεξω 512??Γινεται ή οχι??

Ναι μπορείς να επιλέξεις 512. εγώ έκανα την αίτηση μέσω internet και εκεί έχει επιλογή μεταξύ 386 κ 512. καλή φάση η αίτηση μέσω internet εγώ την είχα κάνει 12 τα μεσάνυχτα και την άλλη μέρα έπερνε τον δρόμο για οτε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kai emena me endiefere na kano tin metafora apo athina Naxo alla distixos sto kastraki den exei akoma adsl mono xora ap oti eida elexe to file mi fas kana paketo!!!

 

Naxos Rules!!!!

 

Egw xwra eimai kai eixa eleg3ei ton ari8mo kai itan OK..

To eixa paeaggeilei to box,alla telika to akyrwsa,to metaniwsa gia kati logous pou lew para panw..Tespa..

Eixa rwtisei kai mou eixan pei oti ekei pou leei 384,egw 8a grapsw 512..

A!Mi 3exasete na steilete kai tin apodei3i agoras mazi..:!: etsi?

Link to comment
Share on other sites

Hey guys!Μόλις είδα τη σημερινή προσφορά του ADSL in a box αποφάσισα να επωφεληθώ και να εκσυνχρονιστω! Μια απλή ερώτηση να κάνω. Έκανα την αίτηση το μεσημέρι και αναρωτιέμαι πόσο καιρό θα κάνει να ενεργοποιηθεί! Έχει αρκετες πύλες στην περιοχή μου οπότε δεν υπάρχει τέτοιου είδους πρόβλημα. Γενικά όμως η forthnet πόσο γρήγορα ενεργοποιεί τις συνδρομες??
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όμως η forthnet πόσο γρήγορα ενεργοποιεί τις συνδρομες??
Από τον ΟΤΕ εξαρτάται.

Όταν σου κάνει την γραμη ADSL και σε συνδέσει σωστά στο Dslam, τότε ειδοποιούν την Forthnet και σου στέλνει στην συνέχεια τα Username & Password.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας 4νετ στην Α. Τουπμα γιατι στη διαθεσιμοτητα της μου βγαινει μη διαθεσιμη.

Δεν υπαρχουν ports η δεν εχουν βαλει ακομα διτκυο adsl;;;?

Link to comment
Share on other sites

Egw eixa kanei aitisi 27 Dekemvriou,kai stis 7 Ianouariou eixa dsl..

Dld 10 meres synolo,kai na fantasteis oti itan kai giortes..!

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω ανοιχτο συνεχεια. αν ειναι να σου παρουν το bandwidth θα το κανουν οτι ωρα και να ειναι. οι πιθανοτητες να βρεθει καποιος που να ασχοληθει με κατι τετοιο ειναι ελαχιστες πιστευω.

ευχαριστώ πολύ Νίκο για την βοήθεια!

μπορώ να συνδέσω και το nintedo ds με το wireless modem σωστά?

και μια δεύτερη ερώτηση: κάνωντας κάποια downloads είτε απο rapidshare είτε απο το mail μου κολλάει στα πρώτα mb και δεν συνεχίζει το download ή για παραδειγμα έχω αρχείο 50 mb να κατεβάσω και στα 49,5mb κολλάει και δεν κατεβάζει...:mad:

τυχαίνει σε κανέναν?μπορεί να φταίει καμιά ρύθμιση?:O

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

@GorgT: Φίλε εγώ είμαι Α.Τουμπα. Επειδή ρώτησα, σε ενημερώνω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν 82 πύλες για ISDN και καμία για PSTN. Εγώ έχω ISDN γραμμή οπότε no problemo. Εσύ απ'ότι κατάλαβα εισαι PSTN οπότε θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα μέσα του Ιούνη οπότε και θα προσθέσει πύλες ο ΟΤΕ.
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ Νίκο για την βοήθεια!

μπορώ να συνδέσω και το nintedo ds με το wireless modem σωστά?

και μια δεύτερη ερώτηση: κάνωντας κάποια downloads είτε απο rapidshare είτε απο το mail μου κολλάει στα πρώτα mb και δεν συνεχίζει το download ή για παραδειγμα έχω αρχείο 50 mb να κατεβάσω και στα 49,5mb κολλάει και δεν κατεβάζει...:mad:

τυχαίνει σε κανέναν?μπορεί να φταίει καμιά ρύθμιση?:O

κανει κατι σαν disconnects δηλαδη; να υποθεσω οτι εχεις καποιο frimware εκτος της φορθνετ...αν ναι, κατεβασε αυτο που εβγαλε η φορθνετ απο εδω

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

φανταζομαι εχεις και φορθνετ :p

 

με αυτο δε θα εχεις προβλημα, να φανταστεις εχω κατεβασει απο ftp αρχειο 800ΜΒ χωρις διακοπη :D

 

δεν εχω ασχοληθει με το nintedo αλλα φανταζομαι πως ναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τώρα που σε λίγο καιρό ληγει το πακέτο forthnet που έχω τι κάνουμε?? Εμαθα πως δεν μπορω να συνεχίσω με νέο προπληρωμένο πακέτο και μόνο με κανονική συνδρομή ώστε να μην χάσω την σύνδεση μου σε dslam. Αν θέλω να πάρω πάλι πακέτο θα πρέπει να γίνει όλη η διαδικασία απο την αρχή (de-activation from dslam,request OTE,activation dslam etc..etc..) .

 

Τι άποψη έχετε?? τι είναι κάλύτερο?

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

@GorgT: Φίλε εγώ είμαι Α.Τουμπα. Επειδή ρώτησα, σε ενημερώνω ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν 82 πύλες για ISDN και καμία για PSTN. Εγώ έχω ISDN γραμμή οπότε no problemo. Εσύ απ'ότι κατάλαβα εισαι PSTN οπότε θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα μέσα του Ιούνη οπότε και θα προσθέσει πύλες ο ΟΤΕ.

 

ειναι σιγουρο οτι θα βαλουν γραμμες τον ιουνιο stavtag επειδη ετσι και αλλιως ωσ τα τελη σεπ. δε με πειραζει να περιμενω. Η λες να κοιταξω να αλλαξω τη γραμμη και να τη κανω isdn. Ποσω κωστηζει να βαλω γραμμη isdn ξερεις μηπως στο περιπου και thanks για την απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τώρα που σε λίγο καιρό ληγει το πακέτο forthnet που έχω τι κάνουμε?? Εμαθα πως δεν μπορω να συνεχίσω με νέο προπληρωμένο πακέτο και μόνο με κανονική συνδρομή ώστε να μην χάσω την σύνδεση μου σε dslam. Αν θέλω να πάρω πάλι πακέτο θα πρέπει να γίνει όλη η διαδικασία απο την αρχή (de-activation from dslam,request OTE,activation dslam etc..etc..) .

 

Τι άποψη έχετε?? τι είναι κάλύτερο?

 

Μπορεις να κανεις ανανεωση με aDSL iBill και για να μην εχεις το αγχος της μακροπροθεσμης δεσμευσης μπορεις να κανεις αοριστου με 19,50 το μηνα, που ειναι τιμη εξαιρετικα ανταγωνιστικη.

 

Ετσι δεν θα χρειαστει να διακοψεις καθολου την γραμμη σου και να περιμενεις απο την αρχη.

 

Για λεπτομερεις ριξε μια ματια εδω

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007878

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τώρα που σε λίγο καιρό ληγει το πακέτο forthnet που έχω τι κάνουμε?? Εμαθα πως δεν μπορω να συνεχίσω με νέο προπληρωμένο πακέτο και μόνο με κανονική συνδρομή ώστε να μην χάσω την σύνδεση μου σε dslam. Αν θέλω να πάρω πάλι πακέτο θα πρέπει να γίνει όλη η διαδικασία απο την αρχή (de-activation from dslam,request OTE,activation dslam etc..etc..) .

 

Τι άποψη έχετε?? τι είναι κάλύτερο?

Το ιδιο προβλημα πιστευω πως θα εχουν αρκετοι

Αν τοχει ψαξει καποιος ας μας πει τι γινεται, αν υπαρχει καποια συμφερουσα τιμη κυριως για Ιουνιο εως Σεπτεμβριο.Μετα πιστευω οτι θα ισχυουν καλυτερες προσφορες.

** ακουσα για Τελλας ~ 18ευρο/μηνα. Ισχυει?

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα πιστευω πως θα εχουν αρκετοι

Αν τοχει ψαξει καποιος ας μας πει τι γινεται, αν υπαρχει καποια συμφερουσα τιμη κυριως για Ιουνιο εως Σεπτεμβριο.Μετα πιστευω οτι θα ισχυουν καλυτερες προσφορες.

** ακουσα για Τελλας ~ 18ευρο/μηνα. Ισχυει?

Giati na to kanis auto ?

Etsi kialios to na sinexisis tin ADSL sou sou kostizi 19 euro ton mina opote k ise kalimenos :)

Tora ean thelis na dokimasis kati alo den nomizo na minis xoris sindesi bebea ean ola pane kala :p

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου σημερα ολη μερα προσπαθουσε να στειλει με mail ή με fax την αιτηση για την προσφορα της 1 Ιουνη αλλα τζιφος!!Το fax μπλοκαρε και το mail δεν παει!!!!

Τι αισχος ειναι αυτο δηλαδη!!Βγαζουν προσφορα και μετα προθεσμια και δεν κοιταν τα ζωα να κανουν κατι με τα μηχανηματα τους να ανταπεξελθουν σε αυτην!!!

Απορω τι θα κανουν με ολους αυτους τους χρηστες!!

Μπορεσε κανεις να στειλει αν ναι με ποιο τροπο????

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

kai se emena ta idia ginotane extes alla tous pira tilefono kai mou dosane allo noumero gia na tous stilo to fax kai eki pige kanonika...mou stilane kai apadisi sto fax oti ta paralavane

Επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, μπορείς να μου δώσεις το άλλο νούμερο του fax; Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, μπορείς να μου δώσεις το άλλο νούμερο του fax; Σ'ευχαριστώ.

Bump για το άλλο νούμερο του fax.

 

Αν το ξέρει κανείς άλλος, ενημερώστε.

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο ADSL in-a-box της Forthnet, το πάγιο ADSL πρόσβασης της γραμμής συμπεριλάμβανετε στη τιμή του πακέτου ή χρεώνετε extra στον λογαριασμό του ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο ADSL in-a-box της Forthnet, το πάγιο ADSL πρόσβασης της γραμμής συμπεριλάμβανετε στη τιμή του πακέτου ή χρεώνετε extra στον λογαριασμό του ΟΤΕ?

Τα πάντα συμπεριλαμβάνονται στο ποσό που δίνεις για να αγοράσεις το πακέτο. Δεν υπάρχει καμιά έξτρα χρεώση για τους μήνες που διαρκεί το πακέτο. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα συμπεριλαμβάνονται στο ποσό που δίνεις για να αγοράσεις το πακέτο. Δεν υπάρχει καμιά έξτρα χρεώση για τους μήνες που διαρκεί το πακέτο. :)

Απλώς ρωτάω γιατί στον ΟΤΕ με ενημέρωσαν ότι ανάλογα με την ταχύτητα της γραμμής πληρώνεις και ένα στανταρ παγιο.. πχ: 384kbps --->15,9Ε/μηνα χωρις ΦΠΑ.

Δηλαδή πάγιο PSTN 28Ε + παγιο ADSL 37Ε = 65,6Ε το δίμηνο μαζί με ΦΠΑ. Και ότι μόνο με το Conn-X σου κάνουν το πάγιο της ADSL δώρο!:!: (που στην ουσία βγαίνει το ίδιο αφου η Forthnet σου δινει στους 3 μηνες + 3 δώρο).

Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 340 Kbps about 0.34 Mbps (tested with 386 kB)

Download Speed is:: 42 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 1)Test Time:: 2006/06/07 - 3:39pm

Bottom Line:: 6X faster than 56K 1MB Download in 24.38 sec

Tested from a 386 kB file and took 9.297 seconds to complete

Download Diagnosis:: May need help : running at only 81.15 % of your hosts average (forthnet.gr)

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-8RHKL9JY5

Host Average:: host:forthnet.gr dl-avg:419Kbps

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.4 [!]

Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 348 Kbps about 0.35 Mbps (tested with 386 kB)

Download Speed is:: 42 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 1)Test Time:: 2006/06/08 - 3:16am

Bottom Line:: 6X faster than 56K 1MB Download in 24.38 sec

Tested from a 386 kB file and took 9.093 seconds to complete

Download Diagnosis:: May need help : running at only 83.05 % of your hosts average (forthnet.gr)

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-FLCIQD501

Host Average:: host:forthnet.gr dl-avg:419Kbps

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.4 [!]

Link to comment
Share on other sites

:::.. Upload Stats ..:::

Upload Connection is:: 56 Kbps about 0.06 Mbps (tested with 97 kB)

Upload Speed is:: 7 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 1)Test Time:: 2006/06/08 - 3:18am

Bottom Line:: 1X faster than 56K 1MB Upload in 146.29 sec

Tested from a 97 kB file and took 14.17536 seconds to complete

Upload Diagnosis:: May need help : running at only 56.57 % of your hosts average (forthnet.gr)

U-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-NFHZRYW8A

Host Average:: host:forthnet.gr ul-avg:99Kbps

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.4 [!]

Link to comment
Share on other sites

Your connection is: 320 Kbps or 0.32 Mbps

You Downloaded at: 39 kB/s

You are running: 6 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 26.26 second(s)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...