Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θερίσσου είσαι.

25 στα τεστς εγώ και 25 στα downloads εδώ και 20 μέρες :mad:

 

 

Υπάρχει τρόπος (software ή κάτι άλλο) να δούμε το dslam στο οποίο βρισκόμαστε και αν είναι φορτωμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Welcome to xelonasnet :X

 

Εχθες που μου δωσανε κωδικους μεχρι σημερα εχω προβλημα οχι μονο στο κατεβασμα αυτο ειναι το λιγοτερο,δε μου ανοιγουν οι σελιδες γρηγορα,ορισμενες τις αφηνει μισανοιχτες,κολλαει αστα να πανε σερνετε κανονικα,η περιηγηση στο διαδικτυο γινετε μετα δυσκολιας,παιρνω στην τεχνικη υποστηριξη αλλα δε το σηκωνει κανεις,το μετανιωσα που την προτιμησα γιατι με νετκαρτα (δηλαδη altecnet) ολα ηταν οκ και πολυ γρηγορα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (software ή κάτι άλλο) να δούμε το dslam στο οποίο βρισκόμαστε και αν είναι φορτωμένο;

 

Πεσμου τα πρωτα ψηφια του τηλεφωνου σου :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος (software ή κάτι άλλο) να δούμε το dslam στο οποίο βρισκόμαστε και αν είναι φορτωμένο;

http://www.ote.gr/oteweb/greek/news/DSLAMfasma26-02-04.pdf ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κι εδώ αν θέλεις, έχει τελευταία ενημέρωση 03/01/2006

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25904

Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη θα σας ρωτησω αν ισχυει μια πληροφορια απο εναν υπαλληλο πολυκαταστηματος στη περιοχη Χαλκιδα. Η προσφορα, λεει, της Forthnet δεν ειναι ακριβως 3+3 μηνες αλλα ειναι 3+1 και οι υπολοιποι ισχυουν μονο αν συνεχισεις με τον συγκεκριμενο isp παραπανω απο του 6 μηνες. Η ερωτηση που εγινε στον υπαλληλο αφορουσε για το adsl in a box. Σιγουρα εχουμε και τους 6 μηνες δικους μας και οποτε θελουμε διακοπτουμε??

:!: Τονιζω οτι η πληροφορια αυτη δεν ειναι διασταυρωμενη και σε καμοια περιπτωση δεν υποστηριζω οτι ειναι σωστη:!:

Link to comment
Share on other sites

Exω την εντυπωση οτι η forthnet εγινε vodafone,κλαταρε ολος ο κορμος τους πανελλαδικα μεχρι και μεσα στην Αθηνα σε καποια μερη υπαρχει σοβαρο προβλημα δικτυου,αντε και απο αυριο στα νεα του ΑΝΤ1 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο γουδί μου βγάζει στο τεστ 200 - 220 και κατεβαζω με το πολυ 23 :mad: μα γιατί έτσι?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη θα σας ρωτησω αν ισχυει μια πληροφορια απο εναν υπαλληλο πολυκαταστηματος στη περιοχη Χαλκιδα. Η προσφορα, λεει, της Forthnet δεν ειναι ακριβως 3+3 μηνες αλλα ειναι 3+1 και οι υπολοιποι ισχυουν μονο αν συνεχισεις με τον συγκεκριμενο isp παραπανω απο του 6 μηνες. Η ερωτηση που εγινε στον υπαλληλο αφορουσε για το adsl in a box. Σιγουρα εχουμε και τους 6 μηνες δικους μας και οποτε θελουμε διακοπτουμε??

:!: Τονιζω οτι η πληροφορια αυτη δεν ειναι διασταυρωμενη και σε καμοια περιπτωση δεν υποστηριζω οτι ειναι σωστη:!:

 

 

Πεστου να αλλαξει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποτελέσματα Demo σύνδεσης 384.

 

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 116.15Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 360.92kb/s

 

και

 

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 112.10Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 220.92kb/s

 

και

 

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 115.15Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 429.52kb/s

 

Η αστάθεια σε όλο της το μεγαλείο.

Με HOL ήμουν από 429 εώς 440.

Απογοήτευση και ταυτόχρονα δεν ξέρω τι να κάνω.Έχει λήξει το χολοκουπόνι και Δευτέρα θα λήξει και το Demo της Forthnet λογικά και μέχρι τρίτη μπορούμε να επωφεληθούμε της προσφοράς 3+3.

 

Μετά με ενόχλησε και κάτι άλλο που άκουσα από την τεχνική υποστήριξη..

"Ναι, έχουμε πρόβλημα Θεσσαλονίκη,Κοζάνη,Κατερίνη,(και 5-6 άλλες περιοχές Β.Ελλάδας) και κάνουμε κάποιες αναβαθμίσεις. Αν συνεχιστεί το πρόβλημα και την παράλλη εβδομάδα τότε να ξέρετε θα είναι πρόβλημα ΟΤΕ".

 

Δηλαδή , τόσο καιρό που δεν είχαμε πρόβλημα με την HOL δεν είχε πρόβλημα ο ΟΤΕ. Αν δεν φτιάξει το πρόβλημα η Forthnet μέχρι και την παράλλη εβδομάδα, Ο ΟΤΕ ξαφνικά θα έχει πρόβλημα ;

Τέτοια ακούω και απογοητεύομαι..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Me 1024 syndesh forthnet ta apotelesmata einai ta exhs.

 

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 253.61Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 933.47kb/s

 

Pisteyo oti einai poly kala kai to meshmeri eixa dei kai 980 kbits download.

 

Prin 2 meres pano apo 750 den eblepa me tipota.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον μια που κανουν αναβαθμιση ας εξασφαλισουν κορυφαιες ταχυτητες και μεγαλη σταθεροτητα δικτυου γιατι οι αλλοι δεν κανανε και μεινανε στασιμοι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καθυστερησεις τις τελευταιες μερες με τη 4net...Κανω λιγη υποονη μπας και φτιαξουν τπτ οπως ειπαν και μετα θα πεσουν τα τηλ στους τεχνικους!:ninja:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το ίδιο εδώ στον Βόλο, απο χθές κατεβάζω με 3kB/s και οι περισσότερες σελίδες μου εμφανίζουν timed out.

Ελπιζω να μην αργήσουν να φτιάξουν το πρόβλημά

αυτή τη στιγμή είμαι με PSDN καρδίτσα ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ταχύτητα(σχολικό δίκτυο είμαι) Πραγματικά παιδιά,τέτοιο χάλι στο Βόλο δεν έχω ξαναδεί.Το χαλάσανε το δίκτυο.Μια χαρά είμασταν παλιότερα! 42kb/sec και τώρα ούτε MSN δε λειτουργεί!!! Θα ζητήσω αποζημίωση...Εγώ πληρώνω DSL και δεν έχω σύνδεση...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη στιγμή είμαι με PSDN καρδίτσα ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ταχύτητα(σχολικό δίκτυο είμαι) Πραγματικά παιδιά,τέτοιο χάλι στο Βόλο δεν έχω ξαναδεί.Το χαλάσανε το δίκτυο.Μια χαρά είμασταν παλιότερα! 42kb/sec και τώρα ούτε MSN δε λειτουργεί!!! Θα ζητήσω αποζημίωση...Εγώ πληρώνω DSL και δεν έχω σύνδεση...

 

το ΜSN δεν δουλευει γιατι αλλαξει συνεχεια IP και επειδη δεν σε ''αναγνωριζει'' το ΜSN σε πεταει! ετσι την επαθα και εγω!

αλλα εγω τουλαχιστων δεν εχω προβλημα ταχυτητας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο γουδί μου βγάζει στο τεστ 200 - 220 και κατεβαζω με το πολυ 23 :mad: μα γιατί έτσι?

Όταν λες Γουδί; :confused: Ανήκεις στο DSLAM Αμπελοκήπων; Γιατί κι εγώ Γουδί αλλά στην ντέμο που είχα πάρει την περασμένη εβδομάδα ήταν σταθερές οι ταχύτητες και μεθαύριο αγοράζω το 3+3. :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι demo συνδέσεις είναι έχουν κάποια...ιδιαιτερότητα για να προσελκύσουν κόσμο? Λέω εγω τώρα...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την forthnet, (την εχω ενεργοποιησει εδω και 3 μερες αλλα ειχα ακομα την hol που ληγει αυριο)

Δεν βλεπω καμμια διαφορα μεταξυ των δυο, και στα δυο τεστς που εκανα γυρω στο 39πιανω.

Dslam ευκαρπιας.

Φυσικα τετοιες ταχυτητες εννοειται δεν βλεπω ουτε με το κυαλλι σε p2p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Γουδί; :confused: Ανήκεις στο DSLAM Αμπελοκήπων; Γιατί κι εγώ Γουδί αλλά στην ντέμο που είχα πάρει την περασμένη εβδομάδα ήταν σταθερές οι ταχύτητες και μεθαύριο αγοράζω το 3+3. :D

 

Mένω σχεδον δίπλα στην Ιατρική τα 3 πρώτα νούμερα του τηλ είναι 748 δεν ξέρω σε ποιο dslam ανήκω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Mένω σχεδον δίπλα στην Ιατρική τα 3 πρώτα νούμερα του τηλ είναι 748 δεν ξέρω σε ποιο dslam ανήκω...

Κι εγώ δίπλα στην Ιατρική μένω περίπου και επίσης και το δικό μου νούμερο αρχίζει από 748. :p Μήπως είμαστε και στην ίδια πολυκατοικία; :lol: Στο DSLAM Αμπελοκήπων ανήκεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζω Φορθνετ στην επομενη μια ωρα, ειμαι στη Νεα Σμυρνη, 935, εχει κανεις σοβαρα προβληματα στη γειτονια??????????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 116.50Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 437.02kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

Patra-skagiopoulio-512 grami,384 sindromi;) :lol: ....auta tora to proi giati to vradi....:down: ....oso gia OTE-FORTHNET....MAS DOULEVOUN KANONIKA KAI OI DIO....:mad: :rocket:

ATHLON 64 3200+ 2150MHz / ASUS K8V DELUXE / ATI 9800 PRO 128MB /1GB PC3200 MUSHKIN 2.2.2 / 120 SEAGATE SATA 7200rpm / LG17"FLATRON .................................... :X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι demo συνδέσεις είναι έχουν κάποια...ιδιαιτερότητα για να προσελκύσουν κόσμο? Λέω εγω τώρα...:whistle:

Kai esi eheis mia tetoia antiposi!

Ti simptosi vre paidi mou.... To dio mou fainetai kai emena....:protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...