Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol:

αμαν ρε συ tasosmaroulitsis..σιγα,ειδες ενα ονειρο κ εχασες οτι περιμενες εδω και τοσα χρονια??αν ειναι δυνατον..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μη γελασετε σημερα εβαλα στο μαξιλαρι μου αυτο το κουφετο π εχει στην τσεπη του ο γαμπρος κ βλεπουν τα κοριτσακια ποιον θα παντρευτουν για να δω αν πιανει κι ειδα εναν που ουτε τον ξερω ουτε με ξερει αλλα...........στην αυστραλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ο,ΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ..............................

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ, ΚΡΥΨΟΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ............

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ.....

Η ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ............!!!!!

:love:

Link to comment
Share on other sites

μη γελασετε σημερα εβαλα στο μαξιλαρι μου αυτο το κουφετο π εχει στην τσεπη του ο γαμπρος κ βλεπουν τα κοριτσακια ποιον θα παντρευτουν για να δω αν πιανει κι ειδα εναν που ουτε τον ξερω ουτε με ξερει αλλα...........στην αυστραλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

γελα γελα....

αν τυχει και πας αυστραλια καμια μερα....

και βρεις το ταιρι σου...!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η ξαδερφή μου, που είχε βάλει κι αυτή κουφέτο, ονειρεύτηκε γάιδαρο :p

Μια χαρά πάντως παντρεύτηκε, έκανε και τα παιδάκια:)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γελα γελα....

αν τυχει και πας αυστραλια καμια μερα....

και βρεις το ταιρι σου...!

 

 

Kι αν δεν παω ποτε θα μεινω μπουκαλα?????λετε παντως να πιανει κ να βρεθω με αυστραλο??????:lol: :lol: :lol:

Ο,ΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ..............................

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ ΦΥΓΕ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ, ΚΡΥΨΟΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ............

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ.....

Η ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ............!!!!!

:love:

Link to comment
Share on other sites

Kι αν δεν παω ποτε θα μεινω μπουκαλα?????λετε παντως να πιανει κ να βρεθω με αυστραλο??????:lol: :lol: :lol:

ioanna? τελικα τα κουφετα δειχνουν ανδρες ή ζωα?

η μια βλεπει γαιδαρο η αλλη καγκουρο ... :ρ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το καγκουρο παει στην αυστραλια :p

ιωαννα βαλε ρε συ!

εγω θα βαλω τα κουφετα απο τον γαμο της angelina μηπως δω καμια ξαδερφη της!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Λες να περιμένουμε το δικό της γάμο για να βάλουμε κουφέτα?

Άσε βρε μην δω κανένα γαιδουράκι και εγώ :lol:

Πάντως αν παντρευτώ νωρίτερα θα σου δώσω να βάλεις :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ βλέπω συνέχεια ότι μου πέφτουν τα δόντια...μου έχει γίνει εφιάλτης πια αυτό το όνειρο...κάποιες φορές μάλιστα είναι πολύ έντονο...τί να σημαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Λες να περιμένουμε το δικό της γάμο για να βάλουμε κουφέτα?

Άσε βρε μην δω κανένα γαιδουράκι και εγώ :lol:

Πάντως αν παντρευτώ νωρίτερα θα σου δώσω να βάλεις :)

παιζει να παντρευτεις νωριτερα?? αμανννννν θα χουμε γλεντια!

εγω παντως για να ειμαι και μες το θεμα...βλεπω πολλα ονειρα και τρελα ονειρα!

και επισης πεταγομαι κιολας!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ βλέπω συνέχεια ότι μου πέφτουν τα δόντια...μου έχει γίνει εφιάλτης πια αυτό το όνειρο...κάποιες φορές μάλιστα είναι πολύ έντονο...τί να σημαίνει?

 

 

σορρυ αλλα :cry: :cry: οσες φορες το εχω δει καποιος πεθανε.

ειναι μπροστινα δοντια??

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα διαβάσει ότι αυτό θα συμβεί, κάποιος θα πεθάνει, ναι μπροστινά δόντια είναι αλλά τόσες φορές που το έχω δει, και πάει και τόσος καιρός που το βλέπω, θα έπρεπε να ήμουν μόνος στο κόσμο....:) Εκτός αν...:(
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι αμα ειναι μπροστινα ειναι συγγενεις στενος,αλλα αφου το βλεπεις καιρο δεν νομιζω οτι σημαινει κατι!μηπως εχει αγχος για την εμφανιση σου?

και καταγραφεται αυτο στο υποσυνειδητο??

εγω βλεπω απο μικρη για ενα αγριογουρουνο που με κυνηγα και μου τρωει τα εντερα ενω ειμαι ζωντανη και αλλο ενα οτι με κυνηγαει μια αλεπου!!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειδα δυο ονειρα αυτες τις μερες,και τα δυο βγηκαν αληθινα.

Τι σημαινει αυτο?

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα δυο ονειρα αυτες τις μερες,και τα δυο βγηκαν αληθινα.

Τι σημαινει αυτο?

Ότι είδες δυο όνειρα και βγήκαν και τα δυο αληθινά.:)

Link to comment
Share on other sites

Ότι είδες δυο όνειρα και βγήκαν και τα δυο αληθινά.:)

 

Μαλλον κατι τετοιο εγινε:lol:

Χωρις πλακα,και τα δυο ηταν ασχημα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Τι όνειρα είδες καλέ;;;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τι όνειρα είδες καλέ;;;;;

 

Ενα με θανατο και ενα με στουκα.Και τα δυο γινανε την ημερα που ειδα τα ονειρα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή έχω ασχοληθεί πολύ με τα όνειρα, δεν πιστεύω στα «σύμβολα» του τύπου : δόντι που χάνεις=θάνατος, φίδι=εχθρός, σκύλος=φίλος, καράβι=νέο κτλ... Τα όνειρα έχουν να κάνουν πρωτίστως με το υποσυνείδητο, με την ψυχολογία μας, με τις επιθυμίες μας, με τους φόβους μας, γενικώς με τη ζωή μας στη φάση που βρίσκεται αλλά και με τα βιώματά μας. Δεν μιλάω ως ειδικός γιατί δεν είμαι, αλλά αν θέλετε να εξηγήσετε τα όνειρά σας θα πρέπει να δώσετε βάρος σε αυτά. Ίσως επίσης πιστεύω να υπάρχουν και άνθρωποι που έχουν μια έκτη αίσθηση και να βλέπουν προφητικά όνειρα. Πάντως εκτός απόλα αυτά θα θελα να σας πω ένα πολύ κουφό όνειρο: είχε΄ονειρευτεί η γιαγιά μου τη γιαγιά της και της είχε πει ότι θα παντρευτείς τον τάδε (όνοματεπώνυμο!!!!!:blink: ). Και ναι, πράγματι αυτό παντρεύτηκε!!
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός απ�όλα αυτά θα θελα να σας πω ένα πολύ κουφό όνειρο: είχε΄ονειρευτεί η γιαγιά μου τη γιαγιά της και της είχε πει ότι θα παντρευτείς τον τάδε (όνοματεπώνυμο!!!!!:blink: ). Και ναι, πράγματι αυτό παντρεύτηκε!!

Μήπως η γιαγιά σου είχε βάλει τον τάδε στο μάτι και "έβαλε" την γιαγιά της να της το πει στο όνειρο;:)

Αν δεν έγινε αυτό πάντως, το πιο πιθανό είναι ότι μετά το όνειρο της έγινε πλέον έμμονη ιδέα ότι θα πρέπει να τον παντρευτεί οπωσδήποτε και τα κατάφερε.

Ας μην δίνουμε παραπάνω σημασία από ότι τους αξίζουν σ' αυτές τις ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η γιαγιά σου είχε βάλει τον τάδε στο μάτι και "έβαλε" την γιαγιά της να της το πει στο όνειρο;:)

Αν δεν έγινε αυτό πάντως, το πιο πιθανό είναι ότι μετά το όνειρο της έγινε πλέον έμμονη ιδέα ότι θα πρέπει να τον παντρευτεί οπωσδήποτε και τα κατάφερε.

Ας μην δίνουμε παραπάνω σημασία από ότι τους αξίζουν σ' αυτές τις ιστορίες.

Αν τον ήξερε εκείνη ή κάποιος δικός της ήδη πριν από το όνειρο δεν θα το ανέφερα καν γιατί δεν θα υπήρχε τίποτα το αξιοπερίεργο. Το θέμα είναι ότι η γιαγιά μου δεν ήξερε τότε τον παππού μου, από πουθενά κι από κανένα. It drives me crazy!!!:fool:

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Αν τον ήξερε εκείνη ή κάποιος δικός της ήδη πριν από το όνειρο δεν θα το ανέφερα καν γιατί δεν θα υπήρχε τίποτα το αξιοπερίεργο. Το θέμα είναι ότι η γιαγιά μου δεν ήξερε τότε τον παππού μου, από πουθενά κι από κανένα. It drives me crazy!!!:fool:

Τι να πω τότε;

Ουδέν σχόλιον.:)

Περάσαμε στην ζώνη του λυκόφωτος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...