Jump to content

Η ΦΑΓΕ ξαναχτυπά!


Nrg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον χτες αγορασα μια τριαδα total ανοιξα λοιπον ενα και το εφαγα,αργοτερα παω να ανοιξω και δευτερο και βλεπω εκπληκτος οτι ειχε μουχλα.πηρα τηλ στη φαγε και μιλησα με εναν ανθρωπο και μου ειπε οτι σημερα θα επικοινωνουσε μαζι μου καποιος υπευθηνος,οντως αφησα τηλ και σημερα κατα τις 10 με πηραν τηλ και μου ειπαν να τους πω το περιστατικο μου,μου ζητησαν οδο και μετα απο λιγη ωρα μου εστειλαν εναν τυπο και πηρε το χαλασμενο γιαουρτακι και μου εφερε 6 τριαδες total.

δεν ξερω αν επρεπε να κινηθω διαφορετικα πιστευω ομως οτι εκανα το σωστο.

 

 

Φίλε πιστεύω ότι έπρεπε να επικοινωνήσεις με το ΙΝΚΑ, όσο τους αφήνουμε τόσο θα συννεχίζουν..:!:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καλο ειναι οπως λες οτι δεν την ανοιξες την συσκευασια,εγω παντως δεν ξερω αν θα μπορουσα ποτε να κανω καταγγελια,εδω αναφορα δεν εχω κανει ποτε φαντασου καταγγελια.

φυσικα το ιεμα σου σηκωνει καταγγελια και εννοειται οτι και μια αποζημιωση δεν θα σε χαλαγε.

 

 

 

λοιπον χτες αγορασα μια τριαδα total ανοιξα λοιπον ενα και το εφαγα,αργοτερα παω να ανοιξω και δευτερο και βλεπω εκπληκτος οτι ειχε μουχλα.πηρα τηλ στη φαγε και μιλησα με εναν ανθρωπο και μου ειπε οτι σημερα θα επικοινωνουσε μαζι μου καποιος υπευθηνος,οντως αφησα τηλ και σημερα κατα τις 10 με πηραν τηλ και μου ειπαν να τους πω το περιστατικο μου,μου ζητησαν οδο και μετα απο λιγη ωρα μου εστειλαν εναν τυπο και πηρε το χαλασμενο γιαουρτακι και μου εφερε 6 τριαδες total.

δεν ξερω αν επρεπε να κινηθω διαφορετικα πιστευω ομως οτι εκανα το σωστο.

 

 

Ειδες που τελικα κατι εκανες και εσυ ? :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

και μετα απο λιγη ωρα μου εστειλαν εναν τυπο και πηρε το χαλασμενο γιαουρτακι και μου εφερε 6 τριαδες total.

 

Ενα ειναι σιγουρο ...το ψυγειο γεμισε μουχλαν by φαγε. Αντε τυχερε, εχεις να τρως μουχλα. :p

 

Και σκεψου καθε 3αδα 1 χαλασμενο να εχει ..παιρνεις 6, αγορασε κανα δυο ψυγεια να εισαι σιγουρος. :lol:

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη μου σκεψη ηταν να καλεσω την υπηρεσια καταναλωτων και να τους πω το τι συμβαινει ομως τελικα πηρα στη φαγε,φυσικα δεν μου ειπαν οτι θα μου εστελναν τριαδες γιαουρτακια και οταν τα ειδα εμεινα εκπληκτος αλλα δεν ειπα τιποτα,καταλαβαινω οτι ισως να επραξα λαθος ομως η αλλη φορα το χει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε εμένα χτύπησε η ΔΕΛΤΑ :(

 

Δύο κεσεδάκια γιαούρτια από την ίδια συσκευασμένη τριάδα complet 2% βρέθηκαν να έχουν τρίχες....

 

Στο πρώτο νόμιζα ότι θα έπεσε από μένα κατά λάθος... αλλά το δεύτερο με επιβεβαίωσε δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η ΚΡΙΚΡΙ.

 

Δυο φορες τον μηνα παιρνω ενα κεσεδακι γιαουρτι των 750γραμμαριων(αυτα με διαφορες γευσεις) και το χλαπακιαζω κατ'ευθειαν. Στην συγκεκριμμενη περιπτωση ειχα παρει με φραουλα.

 

Ε, οπως παντα το ανοιγω τρωω το μισω και μετα απο λιγο βλεπω μεσα στοκουταλι ενα μαυρο. Ε, λεω απο την φραουλα θα ειναι, κοιταω καλυτερα και βλεπω οτι εχει και ποδια. Στο τελος διαπιστωσα οτι ειναι ενα ζουζουνι διστυχως.

 

Το συχαθικα και το πεταξα. Ξανα δεν ξαναπαιρνω.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Τελικα υπαρχει κρατος!! :blink: Αν και μετα απο σχεδον 2 χρονια, σε λιγο καιρο θα γινει δικαστηριο εναντιον της ΦΑΓΕ για το συγκεκριμενο θεμα! :D
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου πήρε απο γνωστό ζαχαροπλαστείο στο Μαρούσι βιενέζικο κρουασάν και καθώς το έτρωγε ανακάλυψε μέσα ένα σβησμένο τσιγαρο (kinder έκπληξη; ).

Το πήγε πίσω, το έδειξε στον μαγαζάτορα και αυτός της πούλησε και τσαμπουκά απο πάνω... έλεος πια...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

μια καταγγελια και ενα εξωδικο ειναι οτι πρεπει να κανει.

αντε που θα πουλησει και τσαμπουκα ο μπαρμπας.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου πήρε απο γνωστό ζαχαροπλαστείο στο Μαρούσι βιενέζικο κρουασάν και καθώς το έτρωγε ανακάλυψε μέσα ένα σβησμένο τσιγαρο (kinder έκπληξη; ).

Το πήγε πίσω, το έδειξε στον μαγαζάτορα και αυτός της πούλησε και τσαμπουκά απο πάνω... έλεος πια...

καλησπέρα,μήπως είναι εύκολο να μου στείλεις με πμ σε πιο ζαχαροπλαστείο αναφέρεσε?μην την παθω...:O

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

καλά μου φαίνεται οι εταιρίες όχι απλά μας δουλεύουν ψιλό γαζί αλλά μας περνάνε και για μ***κες δλδ δε φτάνει που τα γιαούρτια είναι τα περισσότερα κατασκευασμένα με σκόνη δε φτάνει που λένε ψέμματα οτι είναι και καλά ελληνικά αλλά έρχονται από όπου να ναι οι συνθήκες κατασκευής τους είναι τελείως .. Βασικά σου έφεραν την 3αδα με τα γιαούρτια απλά για να μη πείς τπτ παραέξω και τους χαλάσεις το όνομα (σου χρύσωσαν το χάπι με λίγα λόγια) πρέπει κάποια στιγμή κάτι να γίνει με όλα αυτά τα αμφιβόλου ποιότητος τρόφιμα που τρώμε καθημερινά καλλυντικά και οτιδηποτε άλλο έχει να κάνει με την υγεία μας. Κι αυτό πιστεύω δε πρόκειτε να γίνει από καμμια κυβερνηση η υπουργεία υγείας κλπ αλλά μόνο αν διαμαρτυρηθεί ο κόσμος. Δε μπορεί να τα τσεπώνουν οι καρχαρίες σκορπώντας στην αγορά τα χειρότερα προιόντα και να τα τρώμε και αυτοί να προφυλασσουν την οικογένεια τους και τους ευατούς τους. :X Η φαγε η ίδια σιγά μη τρώει τα γιαούρτια της δλδ εγώ αμφιβάλλω :kill: :kill: (σορυ που πλάτιασα αλλά με έπιασε μια αγανάκτηση)
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Η φαγε η ίδια σιγά μη τρώει τα γιαούρτια της δλδ εγώ αμφιβάλλω :kill: :kill: (σορυ που πλάτιασα αλλά με έπιασε μια αγανάκτηση)

 

Θυμάμαι μια διαφήμιση με τον Φιλίππου πάντως που έδινε τα γιαούρτια του στα εγγόνια του. Οπότε από τη ΦΑΓΕ είμαστε καλυμμένοι.

Link to comment
Share on other sites

καλά μου φαίνεται οι εταιρίες όχι απλά μας δουλεύουν ψιλό γαζί αλλά μας περνάνε και για μ***κες δλδ δε φτάνει που τα γιαούρτια είναι τα περισσότερα κατασκευασμένα με σκόνη δε φτάνει που λένε ψέμματα οτι είναι και καλά ελληνικά αλλά έρχονται από όπου να ναι οι συνθήκες κατασκευής τους είναι τελείως .. Βασικά σου έφεραν την 3αδα με τα γιαούρτια απλά για να μη πείς τπτ παραέξω και τους χαλάσεις το όνομα (σου χρύσωσαν το χάπι με λίγα λόγια) πρέπει κάποια στιγμή κάτι να γίνει με όλα αυτά τα αμφιβόλου ποιότητος τρόφιμα που τρώμε καθημερινά καλλυντικά και οτιδηποτε άλλο έχει να κάνει με την υγεία μας. Κι αυτό πιστεύω δε πρόκειτε να γίνει από καμμια κυβερνηση η υπουργεία υγείας κλπ αλλά μόνο αν διαμαρτυρηθεί ο κόσμος. Δε μπορεί να τα τσεπώνουν οι καρχαρίες σκορπώντας στην αγορά τα χειρότερα προιόντα και να τα τρώμε και αυτοί να προφυλασσουν την οικογένεια τους και τους ευατούς τους. :X Η φαγε η ίδια σιγά μη τρώει τα γιαούρτια της δλδ εγώ αμφιβάλλω :kill: :kill: (σορυ που πλάτιασα αλλά με έπιασε μια αγανάκτηση)

καλα τα λες εσυ και μακαρι να επιανα και τοπο τα λογια σου ομως δυστυχως αυτες οι εταιρειες δεν παλευοντε καθολου:mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος μου είχε πεί οτι ο Βασιλόπουλος δεν έτρωγε ποτέ από τη δική του αλυσίδα ψώνιζε από αλλού αυτός και όλη του η οικογένεια ..ρε παιδιά τι να λέμε εγώ πιστεύω οτι ένας υπουργός περνάει ένα προιόν που απαγορεύεται κανονικά να περάσει στην αγορά περνάει συντηρητικά Ε και για να τα περάσει πρέπει να παίρνει τρελές μίζες τα τσεπώνει λέει στην οικογένεια του να προσέχει και σου λέει εντάξει για 10 χρόνια έφαγα εγώ λεφτά έχτισα τη βιλίτσα χ***κα για τον κοσμάκη -λιγο off topic- δεδομένου οτι εδώ μιλάμε για τις διαδικασίες παρασκευής του προιόντος και τι μπορεί να βρούμε μέσα
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

κάποιος μου είχε πεί οτι ο Βασιλόπουλος δεν έτρωγε ποτέ από τη δική του αλυσίδα ψώνιζε από αλλού αυτός και όλη του η οικογένεια ..

 

 

E εντάξει αυτό καρα standard για urban legend μου ακούγεται. Αν όχι τίποτα άλλο, εφόσον η κατάσταση στην αγορά λίγο πολύ η ίδια είναι, γιατί να θεωρήσουν ότι αλλου η ποιότητα θα είναι καλύτερη?

 

ρε παιδιά τι να λέμε εγώ πιστεύω οτι ένας υπουργός περνάει ένα προιόν που απαγορεύεται κανονικά να περάσει στην αγορά περνάει συντηρητικά Ε και για να τα περάσει

 

Αυτό είναι απόφαση του ΕΦΕΤ και άλλων υπηρεσιών και δεν παίρνονται φυσικά σε επίπεδο υπουργού.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστεύεις οτι οι άλλες υπηρεσίες που είπες δε χρηματίζονται κοινώς τα παίρνουν κανονικά ή δεν υπάρχουν παραθυράκια κλπ? Όλα γίνονται για το δικό τους συμφέρον και όχι για το συμφέρον του απλού πολίτη και του συνόλου γενικότερα αυτό είναι σίγουρο. Μετά από αυτά που ακούμε στην τηλεόραση και τις λίστες που βλέπουμε κατά καιρούς για τα προιόντα που ΔΕΝ πρέπει να χρησιμοποιούμε όπως η λίστα της Greenpeace πχ που έχει επώνυμες εταιρίες δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Δεν λέω βέβαια να γίνουμε υποχόνδριοι και να διαβάζουμε όλα τα συστατικά με μανία κλπ απλά να προσέχουμε.
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστεύεις οτι οι άλλες υπηρεσίες που είπες δε χρηματίζονται κοινώς τα παίρνουν κανονικά ή δεν υπάρχουν παραθυράκια κλπ? Όλα γίνονται για το δικό τους συμφέρον και όχι για το συμφέρον του απλού πολίτη και του συνόλου γενικότερα αυτό είναι σίγουρο. Μετά από αυτά που ακούμε στην τηλεόραση και τις λίστες που βλέπουμε κατά καιρούς για τα προιόντα που ΔΕΝ πρέπει να χρησιμοποιούμε όπως η λίστα της Greenpeace πχ που έχει επώνυμες εταιρίες δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Δεν λέω βέβαια να γίνουμε υποχόνδριοι και να διαβάζουμε όλα τα συστατικά με μανία κλπ απλά να προσέχουμε.

 

Συμφωνώ ότι πιθανώς κάποιοι στις υπηρεσίες να χρηματίζονται, αλλα ότι να λέμε ότι τα παίρνει ο ίδιος ο υπουργός για να περάσει το γιαούρτι, είναι ελαφρώς υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι πιθανώς κάποιοι στις υπηρεσίες να χρηματίζονται, αλλα ότι να λέμε ότι τα παίρνει ο ίδιος ο υπουργός για να περάσει το γιαούρτι, είναι ελαφρώς υπερβολικό.

 

Καμιά φορά, δεν ξέρεις τι θυσιάζεται στον βωμό του χρήματος.Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ πιθανό.:O

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έρθει η Χ εταιρία και πεί στον Υπουργό πάρε 30.000 ευρώ (λέμε τώρα) και κανόνισε να περάσουν τα προιόντα μου στην αγορά που μπορεί να έχουν Ε πιστεύεις οτι δεν θα το κάνει ή είναι τόσο τίμιος? Εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω ξέρω γω
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έρθει η Χ εταιρία και πεί στον Υπουργό πάρε 30.000 ευρώ (λέμε τώρα) και κανόνισε να περάσουν τα προιόντα μου στην αγορά που μπορεί να έχουν Ε πιστεύεις οτι δεν θα το κάνει ή είναι τόσο τίμιος? Εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω ξέρω γω

 

Δεν αναφέρομαι στην τιμιότητα των πολιτικών, αλλα στο επίπεδο στο οποιο παίρνονται οι αποφάσεις ανάλογα με τη σοβαρότητα τους. Πχ αν θες να περάσει το αμάξι σου ΚΤΕΟ δε θα απευθυνθείς στον υπουργό συγκοινωνιών ούτε για να σβήσεις μια κλήση θα πάρεις τηλέφωνο κατευθείαν τον Πολύδωρα. Ακραία τα παραδείγματα αλλα ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
psaxto to thema se liges mono ores mporeis na gineis ekatomiriouxos..!!thimisou posa ekatomiria bgalan aytoi pou brikan sto exoteriko nixia, trixies. kai allaa pola se mc donalts ktl

 

Φίλε μου, όπως είπες ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..΄Εδω ειμαστε Ελλάδα... Εδώ στην Αμερική μία 0πήρε 1.000.000 ευρω από εταιρία "φουρνακίων μικροκυμμάτων" επειδή αυτή εβαλε τη γατα της εκει για να τη στεγνώσει... Η δικαιολογία της???

-"Δεν το έλεγαν οι οδηγείες χρήσης"

 

Το δικαστηριο αποφάσισε οτι έχει δίκιο και της εδωσε ΤΑ λεφτα...

 

Πιστευεις εδω ότι θα γινόταν αυτό, ή οτι θα σε έπαιρναν με τις πέτρες???? Αντε το πολύ πολύ να δώσουν στον άνθρωπο 5-6 συσκευασίες σαν δωρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, όπως είπες ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ..΄Εδω ειμαστε Ελλάδα... Εδώ στην Αμερική μία 0πήρε 1.000.000 ευρω από εταιρία "φουρνακίων μικροκυμμάτων" επειδή αυτή εβαλε τη γατα της εκει για να τη στεγνώσει... Η δικαιολογία της???

-"Δεν το έλεγαν οι οδηγείες χρήσης"

 

Το δικαστηριο αποφάσισε οτι έχει δίκιο και της εδωσε ΤΑ λεφτα...

 

Ειναι δυνατον? Κανονικα επρεπε να την βαλουν μεσα γιατι σκοτωσε ενα κακομοιρο ζωο. :mad:

 

Οταν εβαζε τις πιτσες και τα κοτοπουλα μεσα δεν εβλεπε τι γινοταν? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...