Jump to content

Η ΦΑΓΕ ξαναχτυπά!


Nrg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πριν λιγο προμηθευτηκα απο ενα champion marinopoulos ενα κασερι τρικαλινο της ΦΑΓΕ σε φετες (συσκευασμενο απο την εταιρια), πριν το ανοιξω ειδα οτι ειχε μεσα μια τριχα ΝΑ :mad:

 

Τι κανω? Τηλεφωνω στο 1520-Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη? Γιατι αν παρω στη ΦΑΓΕ απλα θα μου πουν αλλαξτε το και τελειωσε η ιστορια :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις πριν λιγο προμηθευτηκα απο ενα champion marinopoulos ενα κασερι τρικαλινο της ΦΑΓΕ σε φετες (συσκευασμενο απο την εταιρια), πριν το ανοιξω ειδα οτι ειχε μεσα μια τριχα ΝΑ :mad:

 

Τι κανω? Τηλεφωνω στο 1520-Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη? Γιατι αν παρω στη ΦΑΓΕ απλα θα μου πουν αλλαξτε το και τελειωσε η ιστορια :rocket:

 

Συσκευασμένο με τρίχα;;; :w00t:

 

ε δε γίνονται αυτά!

 

Για call στο 1520 να δούμε τι θα πούνε..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κάνε άμεσα καταγγελία στο Υπουργείο. Να δούμε πως θα αντιδράσουν. Οσο για την Εταιρία δίκιο έχεις. Θα στο αλλάξουν και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο 1520 εκανα την καταγγελια και θα τη στειλουν στον ΕΦΕΤ αυριο, με τον οποιο πρεπει να επικοινωνησω κι εγω. Λετε να μιλησω και με τη ΦΑΓΕ? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να γίνει τεστ DNA στη τρίχα για να αποδείξεις οτι δεν είναι δικιά σου, και να βρεθεί επίσεις αν ο κάτοχός της ανήκει στο προσωπικό της ΦΑΓΕ καθώς και απο ποιο μέρος του σώματός του προέρχεται. Αλλιώς θα φάς 28 χρόνια και 6.000.000 ευρω για συκοφαντική δυσφήμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι...Γιατί όχι...Ίσως σου δώσουν τπτ για να την αποσύρεις... Πάντως την αποζημιωση την έχεις σχεδόν σιγουρα...!

Αύριο θα πάω στο σουπερ μαρκετ, να ψάξω όλες τις συσκευασίες μπας κ βρώ καμία με τριχούλες κτλ κτλ... !! :)

 

EDIT: @Xristos: Αφου η συσκευασία είναι κλειστή, πως να΄ναι του NRG? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να γίνει τεστ DNA στη τρίχα για να αποδείξεις οτι δεν είναι δικιά σου, και να βρεθεί επίσεις αν ο κάτοχός της ανήκει στο προσωπικό της ΦΑΓΕ καθώς και απο ποιο μέρος του σώματός του προέρχεται. Αλλιώς θα φάς 28 χρόνια και 6.000.000 ευρω για συκοφαντική δυσφήμιση.

 

Ναι ανοιξα εγω την αεροστεγη συσκευασια, εβαλα μια τριχα μου, το ξαναεκλεισα με τα εργαλεια που εχω στο σπιτι μου και τωρα εκανα τη καταγγελια :p

 

Επαναλαμβανω, η συσκευασια ΔΕΝ εχει ανοιχτει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Γιατί όχι...Ίσως σου δώσουν τπτ για να την αποσύρεις... Πάντως την αποζημιωση την έχεις σχεδόν σιγουρα...!

Αύριο θα πάω στο σουπερ μαρκετ, να ψάξω όλες τις συσκευασίες μπας κ βρώ καμία με τριχούλες κτλ κτλ... !! :)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αμάν πια με τη Φάγε....Με αυτήν δεν είχε γίνει και αυτό με τα γιαούρτια? :whip:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο 1520 εκανα την καταγγελια και θα τη στειλουν στον ΕΦΕΤ αυριο, με τον οποιο πρεπει να επικοινωνησω κι εγω. Λετε να μιλησω και με τη ΦΑΓΕ? :shifty:

 

με τον τσιαμτσικα του alter να μειλησεις.. :) :) αυτος ξερει πολλα και θα σε βοηθησει για τα παιρετερω..δημοσιοτητα,αμοιβες.

αντε αυριο θα σε δουμε σε τηλεοπτικο παραθυρο στις ειδησεις.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τον τσιαμτσικα του alter να μειλησεις.. :) :) αυτος ξερει πολλα και θα σε βοηθησει για τα παιρετερω..δημοσιοτητα,αμοιβες.

αντε αυριο θα σε δουμε σε τηλεοπτικο παραθυρο στις ειδησεις.. ;)

:lol: :lol: XA XA XA... K να φοράς κ μπλουζάκι myphone!!

 

Πάντως οι τύποι είναι απαράδεκτοι... Ποιος ξέρει τι τρωμε-πινουμε απο αδιαφανείς συσκευασιες...

Link to comment
Share on other sites

apo ayrio oloi vour sta super markwet na psaxoume mia mia tis suskeuasies mpas kai vroume ki emeis kamia trixoula kai ta konomhsoume...

agaphte sumpolith kai geitona nrg a sou doso ena diarkeias ths omadas sou 8a mou doseis to kaseri? :shifty:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ολοι λετε για λεφτα, λετε να κερδισω τιποτα? :D Δεν εννοω εκβιαστικα μεσω της ΦΑΓΕ, καθως ηδη εκανα καταγγελια στο 1520, αλλα νομιμα :alien:
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οπως λες οτι δεν την ανοιξες την συσκευασια,εγω παντως δεν ξερω αν θα μπορουσα ποτε να κανω καταγγελια,εδω αναφορα δεν εχω κανει ποτε φαντασου καταγγελια.

φυσικα το ιεμα σου σηκωνει καταγγελια και εννοειται οτι και μια αποζημιωση δεν θα σε χαλαγε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kai nomima mporeis na kerdiseis(an kunhghseis thn upo8esh) alla na sai sigouros oti h fage foboumenh skandalo olo kai kana "doraki" 8a sou prosferei....doroepitagh as poume na agorazeis kaseria,5 episkepseis se kommothrio ktl ktl :p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kai nomima mporeis na kerdiseis(an kunhghseis thn upo8esh) alla na sai sigouros oti h fage foboumenh skandalo olo kai kana "doraki" 8a sou prosferei....doroepitagh as poume na agorazeis kaseria,5 episkepseis se kommothrio ktl ktl :p

 

:lol: :lol: Μετα απο αυτο θα μου δωσουν δωροεπιταγη να αγορασω κασερια ΦΑΓΕ? :lol: Τραγικο το βρισκω, για τη φυση του γεγονοτος, καταλαβαινεις φανταζομαι!

 

Ειναι σαν να τρακαρεις με το αμαξι, να γινεται κομματια να μην ανοιγουν οι αεροσακοι και η εταιρια να σου δινει ενα νεο ιδιο, θα το επαιρνες?

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε τόσο υπερβολικοί και ας μην κάνουμε την τρίχα τριχιά ;)

Τέτοια "ατυχήματα" πάντα γινόντουσαν,γίνονται και ΘΑ γίνονται σε κάθε είδους γραμμές παραγωγής.Και δεν μπορείς να κατηγορήσεις καμμιά εταιρεία για ένα μεμονωμένο περιστατικό,ούτε θα βγει κάτι αν το κυνηγήσετε..

(Και υπόψιν τέτοιες καταγγελίες δεν τις κάνουμε με σκοπό να κερδίσουμε κάτι εμείς, σωστά; :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Μετα απο αυτο θα μου δωσουν δωροεπιταγη να αγορασω κασερια ΦΑΓΕ? :lol: Τραγικο το βρισκω, για τη φυση του γεγονοτος, καταλαβαινεις φανταζομαι!

 

Ειναι σαν να τρακαρεις με το αμαξι, να γινεται κομματια να μην ανοιγουν οι αεροσακοι και η εταιρια να σου δινει ενα νεο ιδιο, θα το επαιρνες?

 

xaritologontas to eipa...opos kai tis 5 episkepseis se kommothrio :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε τόσο υπερβολικοί και ας μην κάνουμε την τρίχα τριχιά ;)

Τέτοια "ατυχήματα" πάντα γινόντουσαν,γίνονται και ΘΑ γίνονται σε κάθε είδους γραμμές παραγωγής.Και δεν μπορείς να κατηγορήσεις καμμιά εταιρεία για ένα μεμονωμένο περιστατικό,ούτε θα βγει κάτι αν το κυνηγήσετε..

(Και υπόψιν τέτοιες καταγγελίες δεν τις κάνουμε με σκοπό να κερδίσουμε κάτι εμείς, σωστά; :rolleyes: )

 

Οπως θα ειδες στο αρχικο μου ποστ δεν ρωτησα τιποτα για αποζημειωση κλπ., αρα δεν ειχα σκοπο ουτε γνωριζα οτι μπορω να αποζημειωθω, σκοπος μου ειναι να τιμωρηθει η εταιρια. Αλλα, αν το προβλεπει ο Νομος που ειναι το κακο? :rolleyes: Τωρα το δεν θα κατηγορησω καμια εταιρια για ενα τετοιο περιστατικο το παιρνω για ανεκδοτο. Εκτος αν φταιω εγω που επεσα στη περιπτωση :wacko:

 

Δηλαδη εσυ τι θα εκανες στη θεση μου? "Δε βαριεσαι, ας το πεταξω στα σκουπιδια?"

 

Γενικα δεν μου αρεσε το ποστ σου, πολυ παθητικο ειναι, αν αυριο μεθαυριο δηλαδη βρουμε και καμια κατσαριδα να πουμε και ευχαριστω?

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα ειδες στο αρχικο μου ποστ δεν ρωτησα τιποτα για αποζημειωση κλπ., αρα δεν ειχα σκοπο ουτε γνωριζα οτι μπορω να αποζημειωθω, σκοπος μου ειναι να τιμωρηθει η εταιρια. Αλλα, αν το προβλεπει ο Νομος που ειναι το κακο? :rolleyes: Τωρα το δεν θα κατηγορησω καμια εταιρια για ενα τετοιο περιστατικο το παιρνω για ανεκδοτο. Εκτος αν φταιω εγω που επεσα στη περιπτωση :wacko:

 

Δηλαδη εσυ τι θα εκανες στη θεση μου? "Δε βαριεσαι, ας το πεταξω στα σκουπιδια?"

 

Γενικα δεν μου αρεσε το ποστ σου, πολυ παθητικο ειναι, αν αυριο μεθαυριο δηλαδη βρουμε και καμια κατσαριδα να πουμε και ευχαριστω?

 

Γιατί το πήρες προσωπικά εσύ τώρα; :worry: Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανέναν.

Πολύ καλά έκανες που το ανέφερες και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι.Αλλά μην περιμένεις να γίνει κάτι παραπάνω πέρα απο μια σύσταση πχ.Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι τέτοια περιστατικά συμβαίνουν πολύ συχνά σε όλες τις εταιρείες.Δεν μιλάμε για περιπτώσεις όπως τότε με τα γιαούρτια που εκεί αν θυμάσαι ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχα κατηγορήσει σφοδρότατα την ΦΑΓΕ για το έγκλημα που είχε διαπράξει.Εδώ μιλάμε για ένα μεμονώμενο περιστατικό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πήρες προσωπικά εσύ τώρα; :worry: Δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανέναν.

Πολύ καλά έκανες που το ανέφερες και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι.Αλλά μην περιμένεις να γίνει κάτι παραπάνω πέρα απο μια σύσταση πχ.Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι τέτοια περιστατικά συμβαίνουν πολύ συχνά σε όλες τις εταιρείες.Δεν μιλάμε για περιπτώσεις όπως τότε με τα γιαούρτια που εκεί αν θυμάσαι ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχα κατηγορήσει σφοδρότατα την ΦΑΓΕ για το έγκλημα που είχε διαπράξει.Εδώ μιλάμε για ένα μεμονώμενο περιστατικό.

 

Ε οταν αναφερεσαι με μπιχτη οτι σκοπος δεν ειναι η αποζημειωση προφανως αναφερεσαι σε μενα :D

 

Τεσπα, απο το 1ο ποστ φαινεται οτι δεν εχω σκοπο τις εντυπωσεις απλα ζητησα συμβουλη για τον σωστοτερο τροπο αντιμετωπισης.

 

Το οτι ειναι μεμονομενο περιστατικο δεν σημαινει οτι δεν ειναι και τιποτα. Αλλωστε θα ξερεις καλυτερα απο μενα, (αν δεν κανω λαθος εχεις σχεση με τον "χωρο"), υπαρχουν πολλα παρομοια περιστατικα τα οποια ειναι εντελως απαραδεκτα για μια εταιρια με τοσο μεγαλο ονομα.

 

Βεβαια για ολα φταιει οτι το συστημα τους δεν ειναι πληρως αυτοματοποιημενο ωστε να μη μπαινει ανθρωπινο χερι στα προιοντα, αλλα τα πιστοποιητικα ποιοτητας τα εχουμε στην κορνιζα.... για να τα θαυμαζουμε μαλλον! :mad:

 

Προς το παρον το προβλημα μου λυθηκε, οταν υπαρξουν νεοτερα θα επανελθω :)

Link to comment
Share on other sites

re paides ena psilikatzhs gnwstos mou tou eixan ferei partida koka kola kai se dyo apo aytes to ena eixe ena mkep profanws apo thn coca cola kai to allo eixe mesa mirmigkia

tou edinan tote 80 myria gia na mhn pei tipota kai aytos eipe oxi den tha thelw apla na ginete pio prosektiki

Link to comment
Share on other sites

re paides ena psilikatzhs gnwstos mou tou eixan ferei partida koka kola kai se dyo apo aytes to ena eixe ena mkep profanws apo thn coca cola kai to allo eixe mesa mirmigkia

tou edinan tote 80 myria gia na mhn pei tipota kai aytos eipe oxi den tha thelw apla na ginete pio prosektiki

μπραβο καλοσυνη ο τυπος?εγω θα τα επαιρνα παντως :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε τόσο υπερβολικοί και ας μην κάνουμε την τρίχα τριχιά ;)

Τέτοια "ατυχήματα" πάντα γινόντουσαν,γίνονται και ΘΑ γίνονται σε κάθε είδους γραμμές παραγωγής.Και δεν μπορείς να κατηγορήσεις καμμιά εταιρεία για ένα μεμονωμένο περιστατικό,ούτε θα βγει κάτι αν το κυνηγήσετε..

(Και υπόψιν τέτοιες καταγγελίες δεν τις κάνουμε με σκοπό να κερδίσουμε κάτι εμείς, σωστά; :rolleyes: )

Ας μην είμαστε υπερβολικοί σε θέματα τυποποιημένων τροφίμων; :blink: Βασικότατο μέλημα κάθε εταιρείας είναι ο έλεγχος των τροφίμων. Θα φάει βαρύτατο πρόστιμο εφόσον αποδειχθεί. Συμφωνώ ότι πρέπει να ενημερωθεί ο Τσιαμτσίκας. Από κει θα βρεθεί άκρη στάνταρ. Αυτός θα σε βοηθήσει σε όλα. Το θέμα μπορεί να πάρει τεράστια δημοσιότητα. Και άντε πράξε γρήγορα πριν μπαγιατήσει το κασέρι. (τυρί για τους Αθηναίους. :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...