Jump to content

Golden Numbers


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς τι κατασταση ακριβώς επικρατεί με τα "εύκολα" νούμερα

(golden numbers) ? Δίδονται επι πληρωμή , η δεν υπάρχουν καν πλεον ?

 

Με ενδιαφέρει κατα κύριο λόγο η vodafone ,αλλα αν γνωρίζεται κάποια πληροφορία για cosmote θα ηταν ευπροσδεκτη !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! !

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω. Σε μια σύνδεση κοσμοτέ που έκανε ένας φίλος μου του έτυχε εντελώς τυχαία ένα πανεύκολο νούμερο (το 4 από τα 7 ψηφία είναι 0) χώρις να πληρώσει κάτι... Νομίζω είναι κατάσταση αν έχεις τύχη διάβαινε...
Link to comment
Share on other sites

Δινονται μονο σε καλα δικτυωμενους.

Οσα και να πληρωσεις, δε γινεται τιποτα. Μην ακους τα "ενας φιλος μου εδωσε 100ευρω" κτλ κτλ. Ειναι παρανομο κατι τετοιο ΠΛΕΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι που ήθελα να κάνω σύνδεση τελεστετ, τηλεφώνησα σε μερικά νούμερα που μου φαινόντουσαν εύκολα για να δω σε ποια θα μου έλεγε ότι δεν υπάρχουν.

 

Είχα βρει λοιπόν ότι δεν υπήρχαν αριθμοί όπως :

 

6932 - 932 -932

 

6937- 937 - 937

 

 

και αλλα τετοια.. (με 093 τοτε οχι 693).

 

Γράφω σε μια λίστα λοιπόν καμιά δεκαπενταρία, και πάω σε ένα μαγαζί και τους λέω, θέλω νέα σύνδεση σε ένα απο αυτά τα νούμερα.... Φυσικά πήρα τα @@ μου...

 

Δεν γίνεται μου λένε. Μου δωσαν τεσπα μια λίστα με νούμερα και διάλεξα το πιο ευκολο που βρήκα, αλλά φυσικά καμία σχέση με τα παραπάνω.

 

Προφανώς πρέπει να χεις κάνα κολλητό μέσα στις εταιρίες για να πάρεις κάποιο νούμερο.

 

P.S.1 Ξέρω ότι πρέπει να περάσει ένα εξάμηνο για να δώσουν ένα κομμένο νούμερο σε νέο συνδρομητή.

 

P.S.2 Συγνωμη αν κάποιο απο τα παραπάνω νούμερα το έχει κάποιος τώρα. Αλλα αν τό χει, για να μας πει πως το πηρε :-))

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έγκειται στην καλή διάθεση του υπαλλήλου

ανέκαθεν προσπαθούσα όσα νούμερα έχω να είναι εύκολα

 

Και στις τρεις συνδέσεις που είχα κάνει είχα πει να δούμε για εύκολο νούμερο

Σε voda kai stet επέλεξα απο καμία εκατοστή νούμερα (όπου πραγματικά ήταν πανεύκολα νούμερα) και σε Cosmote που επρεπε να περάσει ενα διήμερο είχα πει στην υπάλληλο αν είναι εύκολο να μου δώσουν ένα "καλό" νουμεράκι. Δεν ήταν γελοίο όμως ήταν "στρογγυλό" (όλο με 6 και 8) και όλα επαναλαμβανόμενα.

 

Οπότε όντως ή πρεπει να τους ξέρεις η να σου τύχει υπάλληλος που να γουστάρει να σε εξυπηρετήσει

:X
Link to comment
Share on other sites

Eγω πριν 2 μηνες που εκανα συνδεση, μου εδωσαν να διαλεξω αναμεσα σε 10...Βρισκω ενα φοβερο! Λεω αυτο! Οκ μου λεει...Φευγω απο το καταστημα (Γερμανος) και θα πηγαινα την επομενη να το παρω το κινητο με το νουμερο γιατι ειχαν προβλημα οι ΗΥ και δε μπορουσαν να στειλουν αμεσα την συνδεση. Λεω κατσε να παρω να δω τι λεει ο αριθμος μου και χτυπαει! Τρελαινομαι! Ξανα παω στο Γερμανο. Τους λεω τι εγινε, βλεπουν στα χαρτια, και μου λενε κριμα, το νουμερο εχει καταχωρηθει σε ενα συνδρομητη, απλα ξεχασαμε να το σβησουμε απο τη λιστα.

Μιλαμε ομως για γελοιο νουμερο.

69-44-454545

σε τετοιο στυλ ο αριθμος.

Και πηρα τελικα μια αηδια...

Αληθεια, ποσο κοστιζει η αλλαγη αριθμου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον awesome

 

Eγω πριν 2 μηνες που εκανα συνδεση, μου εδωσαν να διαλεξω αναμεσα σε 10...Βρισκω ενα φοβερο! Λεω αυτο! Οκ μου λεει...Φευγω απο το καταστημα (Γερμανος) και θα πηγαινα την επομενη να το παρω το κινητο με το νουμερο γιατι ειχαν προβλημα οι ΗΥ και δε μπορουσαν να στειλουν αμεσα την συνδεση. Λεω κατσε να παρω να δω τι λεει ο αριθμος μου και χτυπαει! Τρελαινομαι! Ξανα παω στο Γερμανο. Τους λεω τι εγινε, βλεπουν στα χαρτια, και μου λενε κριμα, το νουμερο εχει καταχωρηθει σε ενα συνδρομητη, απλα ξεχασαμε να το σβησουμε απο τη λιστα.

Μιλαμε ομως για γελοιο νουμερο.

69-44-454545

σε τετοιο στυλ ο αριθμος.

Και πηρα τελικα μια αηδια...

Αληθεια, ποσο κοστιζει η αλλαγη αριθμου?

 

 

Ε ξέρεις τώρα...μπορεί μετά που έφυγες εσύ να πήγε στο μαγαζί κάνα κολλητάρι του πωλητή και να του ζήτησε νέα σύνδεση :

 

- Θέλω ένα καλό νουμεράκι.

- όχι ρε φίλε, λίγο πριν ήρθε ένας και πήρε ένα πολύ καλο...

- Κρίμα ρε γαμώτο...

- Ε δε μαμιέται... θα στο δώσω εσένα και θα του πουλήσουμε κανα παραμύθι...

 

Δεν θα μου κανε εντύπωση το παραπάνω σκηνικό

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον awesome

 

Αληθεια, ποσο κοστιζει η αλλαγη αριθμου?

 

 

Η Vodafone ειναι η μονη που το παρεχει δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Mporeite na pate se katastima Germanos, kai na zitisete na parei tilefono o ypallilos sta kentrika toys (kseroyn aytoi), kai etsi toys dinoyn 1-2 noumerakia kala gia na dialeksei o pelatis. Bebaia den to kanoun oloi, kai fysika den yparxoyn panta diathesima kala noumerakia.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ta kala noumera einai mono gia filous ton etairivn h atoma me <<kapoia>> thesi. Kai otan leme kala enooume meta to prothema to poly dyo arithmous oi olous synehomenous px...123456 .....000555...222226....kai loipa.

Kapote apo lista, opos anaferete pio pano pira to 456654 alla gia na paro telika alithina kalo noumero brethike ston dromo mou dieuthintis etairias kinitis tilefonias.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TakeOverNet

 

Η Vodafone ειναι η μονη που το παρεχει δωρεαν!

 

Γϊνεται τέτοιο πράγμα? Περίεργο φαίνεται...

Πάντως αυτός που σας είχα πει με την κοτέ ίσως παίζει ότι είχε κ παλιότερα σύνδεση κοτέ με καλούς λογαριασμούς την οποία την διέκοψε... Μετά από κανέναν χρόνο έκανε νέα σύνδεση με το καλό το νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον TakeOverNet

 

Η Vodafone ειναι η μονη που το παρεχει δωρεαν!

 

 

εγω πάλι νομίζω ότι ειναι 20.000 δρχ (κάντε μετατροπή) για όλες

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

εγω πάλι νομίζω ότι ειναι 20.000 δρχ (κάντε μετατροπή) για όλες

 

 

Μονο σε Cosnote/Telestet. Ψαξε τον επιημο τιμοκαταογο και θα δεις οτι πουθενα δεν αναφερει χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone είναι όντως ΔΩΡΕΑΝ η αλλαγή αριθμού αλλά όταν κάποιος ζητήσει κάτι τέτοιο τον καλούν από τα κεντρικά και προσπαθούν να τον πείσουν να μην κάνει τελικά την αλλαγή...

Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το θεωρούν τόσο μεγάλο πρόβλημα να κάνουν μια αλλαγή αριθμού σε έναν συνδρομητή όπως και το λόγο που το χρεώνουν τόσο πολύ οι άλλες εταιρίες...

:wacko:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Petros the Great

 

Στη Vodafone είναι όντως ΔΩΡΕΑΝ η αλλαγή αριθμού αλλά όταν κάποιος ζητήσει κάτι τέτοιο τον καλούν από τα κεντρικά και προσπαθούν να τον πείσουν να μην κάνει τελικά την αλλαγή...

Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το θεωρούν τόσο μεγάλο πρόβλημα να κάνουν μια αλλαγή αριθμού σε έναν συνδρομητή όπως και το λόγο που το χρεώνουν τόσο πολύ οι άλλες εταιρίες...

:wacko:

 

Γίνεται και στα καρτοκινητά? Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω? Αυτοί που θα με καλούν θα ενημερώνονται με κάποιον τρόπο για την αλλάγη?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Γίνεται και στα καρτοκινητά? Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω? Αυτοί που θα με καλούν θα ενημερώνονται με κάποιον τρόπο για την αλλάγη?

 

 

Μακαρι αλλα δεν νομιζω να υπαρχει δυνατοτητα ενημερωσης για την αλλαγη.

Host

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοκινητό μπορείς πολύ απλά να αγοράσεις ένα νέο πακέτο σύνδεσης!!!

Όσο για την ενημέρωση φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι λέτε για τα εύκολα νούμερα στα καταστήματα είναι λάθος κατα την γνώμη μου. Δεν χρειάζεται να έχεις κολλητό τον υπάλληλο για να βρείς εύκολο νούμερο. Είναι απλά και πάντα κατά την γνώμη μου θέμα να σου κάτσει! Πλέον απο οσο ξέρω οι εταιρίες έχουν κόψει την διαδικασία που έπαιρνες τηλ. τον γνωστό στα κεντρικά και σου έδινε ενα εύκολο νουμεράκι για τον φίλο σου. Τώρα το σύστημα σου βγάζει απ΄οσο ξέρω 10 αριθμούς οι οποίοι δεν γίνεται να αλλάξουν και αν μέσα σε αυτούς είναι κάποιος εύκολος καλώς, αλλιώς... Πάντως θεωρώ πιθανό αυτό που είπε ο awesome οτι του είπαν σε κατάστημα την επόμενη μέρα οτι έκαναν λάθος στον αριθμό μάλλον επειδή είδαν εύκολο νουμεράκι και το τσάκωσαν για πάρτη τους δίνοντας του ενα αλλο και λέγοντας μια απλή δικαιολογία. Πάντως με λίγο ψάξιμο βρίσκεις πολύ ευκολους αριθμούς σε καρτοκινητά! Εχω φίλο που κάνει συλλογή εύκολα νούμερα και έχει βρεί ένα σωρό γελοία νούμερα απλά πηγαίνοντας μια φορά το μήνα σε ένα κατάστημα και ψάχνοντας όλα τα πακέτα.

Τέλος επειδή μάλλον σας κούρασα, η αλλαγή αριθμού είναι όντως δωρεάν στη Vodafone. Thanx... :happy:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

den nomizo oti sta deka tyhaia noumera bgainoun arithmoi opos 222223.....433333.....000002 klp auta einai gia gnostous kai opoios pire tetoio noumero kata tyhi as to anaferei
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνουν ένα συγκεκριμένο νούμερο όταν το ζητήσει κάποιος.

 

Πηρα τώρα τηλ στο 6-932-932-932 και ΔΕΝ υπάρχει!!

 

Γιατι λοιπόν αν το ζητήσω δεν θα μου το δώσουν;;; Δεν έχουν λόγο.

 

Η Q πως δίνει ότι ζητήσεις;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

enas gnostos mou eixe paei tis proales ston germano kai pire mia sindesi cosmote kai o arithmos itan 697-20000.. einai na petixeis to katastima kai ton politi.mia apo tis hi5 pou einai fili mou tous exoune dosei kati gelious aroithmous..kai oi 5 metaxsi tous sinomilane patonta to 100 to 200 ... :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kp86

 

enas gnostos mou eixe paei tis proales ston germano kai pire mia sindesi cosmote kai o arithmos itan 697-20000.. einai na petixeis to katastima kai ton politi.mia apo tis hi5 pou einai fili mou tous exoune dosei kati gelious aroithmous..kai oi 5 metaxsi tous sinomilane patonta to 100 to 200 ... :)

 

Milane metaxi tous patonta 100 200 klp giati tous dosane <<etairikes>> syndeseis metaxi tous. Oles oi etairies pou ehoun tetois syndeseis milane metaxy tous me tripsifio
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον hellinas

 

Milane metaxi tous patonta 100 200 klp giati tous dosane <<etairikes>> syndeseis metaxi tous. Oles oi etairies pou ehoun tetois syndeseis milane metaxy tous me tripsifio

 

kai emeis exoumke eterikes sindeseis kai milame metaxsi mas patontas *100 *200 ..alla ayti pou eipa tous exoune dosei kai ena paneykolo noumero..tha pao simera ston germano edo pou einai gnostos mou na ton rotiso an exei tipota..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον hellinas

 

Pantos as to dokimasoume giati den to zitas na doume ti tha sou poune?

 

 

To symvolaio mou elhkse. Perimenw na vgei kamia syskevh ths prokophs, kai molis erthei h wra, tha to kinigisw poly to eykolo noumero. Gia na doume...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...