Jump to content

Πρωινές εκπομπές


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από φέτος θα έχουμε και "Πρωινό καφέ" και "Καφέ με την Ελένη" :lol:

Κάτι μου λέει ότι θα πάει άπατη :rolleyes:

Ποια απ'τις δύο δεν μας είπες... :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eκανα ένα zapping και πέτυχα τον Μικρούτσικο στην Μενεγάκη, το άφησα ανοιχτό μέχρι να πάω προς νερού μου... Δεν το βούλωσε ο τύπος... Θεός...

Κατά τα άλλα. Προσπάθησα να δω 5 λεπτά Μενεγάκη, αλλά με εκνευρισε ο Μέγας Μικρούτσικος, και 5 λεπτά την καινούρια στον ΑΝΤ1. Ήταν τόσο ναζιάρα που έδειχνε κουτή.

Τελικώς κατέληξα όπως πάντα να πατάω το κόκκινο κουμπί και να φεύγω με τα κουβαδάκια μου για άλλες παραλίες.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ εγώ τι είδα....

 

Μια μενεγάκη όμορφη, ναζιάρα οπως τη ξέραμε . Το μόνο που με χάλασε ήταν ο φακός του Α που δε ξέρω αλλά μου κάνει πολύ δεύτερος....

 

Η ΜΕλέτη απο την άλλη... μια χαζοχαρούμενη μου έκανε. Λες και έβλεπα τη Καλομοίρα σε ρόλο χόστες με καλά ελληνικά...Κρύα, επιτηδευμένη παρότι πολύ όμορφη....

 

Και για να καταλήξω. Προτιμώ ΜΕνεγάκη. Αυτά

:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όχι και όμορφη η Μελέτη.Γλυκιά ναι αλλά όχι και όμορφη...Αυτή η μύτη θέλει επειγόντως κόψιμο.Πάντως και η Μενεγάκη ήταν πολύ αγχωμένη και η Μελέτη ψευτοχαζοχαρούμεν....Είδομεν
Just me...
Link to comment
Share on other sites

Αν και τείνω προς Μελέτη δεν θα προτιμήσω κανέναν Καφέ (δεν βλέπω έτσι κι αλλιώς)

προτιμώ τον δικό μου πολύ γλυκό με γάλα :P

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αν και δεν εβλεπα σχεδον ποτε τον πρωινο καφε μου αρεσει πολυ καλυτερα η καινουρια παρα την ελενη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καμμια φωτογραφια απο την νεα ελενη να την δουμε και εμεις!!!
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Να πώ εγώ τι είδα....

 

Μια μενεγάκη όμορφη, ναζιάρα οπως τη ξέραμε . Το μόνο που με χάλασε ήταν ο φακός του Α που δε ξέρω αλλά μου κάνει πολύ δεύτερος....

 

Η ΜΕλέτη απο την άλλη... μια χαζοχαρούμενη μου έκανε. Λες και έβλεπα τη Καλομοίρα σε ρόλο χόστες με καλά ελληνικά...Κρύα, επιτηδευμένη παρότι πολύ όμορφη....

 

Και για να καταλήξω. Προτιμώ ΜΕνεγάκη. Αυτά

Συμφωνώ απόλυτα. Εκτός τούτων όμως υπήρχε και μια αρκετά εκνευριστική μίμηση, ειδικά στα χαρούμενα επιφωνήματα και σε φράσεις τύπου "θα περάσουμε πολύυυυυ κα-λά", που σε παρέπεμπε στη Μενεγάκη αυτομάτως (όταν κάνει τα νάζια της).

GreekCharmed όλοι νομίζω ότι προτιμούμε τον δικό μας καφέ (προσωπικά σκέτο χωρίς γάλα και ζάχαρη), απλά χαζεύουμε λίγο τους πρωινούς και μόνο απο περιέργεια λόγω της βαρύγδουπης ( :p ) μεταγραφής Μενεγάκη. :D

Link to comment
Share on other sites

Η νέα κυρία της πρωϊνης ζώνης του ΑΝΤ1

καλά θα κάνει να βρεί ένα δικό της στυλάκι γαιτί τα κακέκτυπα απορρίπτονται από τον κόσμο.

 

 

Δεν ζητήσαμε να υπάρξει παρθενογέννηση αλλά λίγη πρωτοτυπία ρε παιδιά δεν βλάπτει...

Link to comment
Share on other sites

Mενεγάκη - Μελέτη σημειώσατε 1 :up: :p

 

35,6% η Μενεγάκη και 31,9% η Μελέτη στην πρεμιέρα

 

Σώμα με σώμα απεδείχθη ότι δόθηκε η χθεσινή μάχη των πρωινών του ΑΝΤ1, με την "νέα" Ελεονώρα Μελέτη και του Alpha με την "βασίλισσα", Ελένη Μενεγάκη!

 

Αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα, τα οποία θα βγουν μετά από 15 τουλάχιστον μέρες καθημερινού... αγώνα, τα χθεσινά νούμεα της AGB, νομίζουμε ότι ευχαρίστησαν και τα δύο κανάλια.

 

Πιο συγκεκριμένα, η Ελεονώρα Μελέτη, πέρασε την Μενεγάκη στην πρώτη ώρα εκπομπής με 37,2% έναντι 36,4%, που σημαίνει ότι οι τηλεθεατές ήταν περισσότερο περίεργοι για την νέα παρουσιάστρια του ΑΝΤ1, παρά για την Ελένη σε νέο κανάλι.

 

Στη συνέχεια όμως, η "παλιά" άνοιξε το γκάζι και έδωσε 40,3% έναντι 31,9% (11:00-12:00) ενώ οι δύο εκπομπές, στην τελευταία τους ώρα, έκλεισαν πάλι κοντά με 30,1% για τον Alpha και 28,1% για τον ΑΝΤ1 (12:00-13:00).

 

Ετσι, ο μέσος όρος των πρωινών γαι την πρώτη μέρα της νέας τηλεοπτικής σεζόν διαμορφώθηκε στο 35,6% για τον Alpha και την Ελένη Μενεγάκη και στο 31,9% για τον ΑΝΤ1 και την Ελεονώρα Μελέτη που μάλλον θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα ευχαριστημένη για το καλό ξεκίνημα. Το θέμα είναι αν και πως θα το κρατήσει στη συνέχεια...

 

# posted by MediaNews.gr @ 7:34 πμ

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ η Μενεγάκη να μην τα καταφέρει όπως ελπίζει...

 

Εγώ τα πρωινά δουλεύω, και έτσι δεν με αφορούν προσωπικά τα πρωινάδικα, όμως,η κυρία Λάτσιου νομίζει πως είναι τουλάχιστον ο Βούδας ή ο Γκάντι!!

 

Και πρέπει να είναι πολύ ανόητος κάποιος για να θεωρεί τα κλάματα της Μενεγάκη (στα οποία έπεσε τόσο κοντινό που δεν έχει ξαναδεί η πρωινή ζώνη!!!) αληθινά... ΕΛΕΟΣ κυρία Μενεγάκη, γιατί κλαίτε;; Για τα δύο δις που τσιμπήσατε για να κάθεστε σε έναν καναπέ και να χαζογελάτε με ατέρμονη ανοησία ή για τη ζωή σας στην οποία τα καταφέρατε,με μηδαμινές σπουδές και ακόμα πιο μηδαμινή κούραση;

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε αυτή τη χώρα, ας πάει μπροστά και αυτός που το αξίζει. Είναι αηδιαστικό το να πηγαίνεις μπροστά με χαζές απορίες του τύπου "τι είναι ο λούτσος;" και "πώς το κάνουν οι φάλαινες;"...

 

Ψηφίζω Ελεονώρα. Έτσι. Γιατί βαρέθηκα να ακούω πόσα δις θα πάρει σε δύο χρόνια η "Ελενίτσα" και πόσες χιλιάδες ευρώ θα παίρνει κάθε μέρα, για να χαμογελά, και να αφήνει από το στόμα της να βγαίνει ο....αμόρφωτος (κατα το "ο αχόρταγος!!")

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΑΡΙ η Μενεγάκη να μην τα καταφέρει όπως ελπίζει...

 

Εγώ τα πρωινά δουλεύω, και έτσι δεν με αφορούν προσωπικά τα πρωινάδικα, όμως,η κυρία Λάτσιου νομίζει πως είναι τουλάχιστον ο Βούδας ή ο Γκάντι!!

 

Και πρέπει να είναι πολύ ανόητος κάποιος για να θεωρεί τα κλάματα της Μενεγάκη (στα οποία έπεσε τόσο κοντινό που δεν έχει ξαναδεί η πρωινή ζώνη!!!) αληθινά... ΕΛΕΟΣ κυρία Μενεγάκη, γιατί κλαίτε;; Για τα δύο δις που τσιμπήσατε για να κάθεστε σε έναν καναπέ και να χαζογελάτε με ατέρμονη ανοησία ή για τη ζωή σας στην οποία τα καταφέρατε,με μηδαμινές σπουδές και ακόμα πιο μηδαμινή κούραση;

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε αυτή τη χώρα, ας πάει μπροστά και αυτός που το αξίζει. Είναι αηδιαστικό το να πηγαίνεις μπροστά με χαζές απορίες του τύπου "τι είναι ο λούτσος;" και "πώς το κάνουν οι φάλαινες;"...

 

Ψηφίζω Ελεονώρα. Έτσι. Γιατί βαρέθηκα να ακούω πόσα δις θα πάρει σε δύο χρόνια η "Ελενίτσα" και πόσες χιλιάδες ευρώ θα παίρνει κάθε μέρα, για να χαμογελά, και να αφήνει από το στόμα της να βγαίνει ο....αμόρφωτος (κατα το "ο αχόρταγος!!")

 

 

how right you are....

 

εγώ τα έχω ψιλογραμμένα τα τηλεοπτικά προγράμματα...τουλάχιστον αυτού του τύπου...αλλά, βλέπεις καμιά φορά δεν περνάει και η ώρα΄...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν βλέπω τα πρωινάδικα, αλλά αυτή η χαζομάρα της Μενεγάκη μου έχει μείνει... Τόοοοση απερίγραπτη βλακεία και τόσα πολλά εκατομμύρια... τι να πω. ελπίζω η Ελεονώρα να τα πάει καλά, γιατί ανέλαβε πολύ μεγάλο ρίσκο στην πρωινή ζώνη του σταθμού. Τώρα βέβαια με τον Σεφερλή και την Καλομοίρα... τι να πώ, μάλλον αυτά θέλει το κοινό της πρωινής ζώνης.

Αλήθεια, η Πασχαλίδου, πως τα πήγε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο DesertMissRain!

 

Δε φτανει που αποδειχτηκε αχαριστη απεναντι σε ενα σταθμο που την εβγαλε απο την αφανεια και την εκανε πρωτη φιρμα, τωρα βγαινει και λεει οτι τωρα που εφυγε μεγαλωσε το μπατζετ του Πρωινου Καφε (αυτο ηταν μπηχτη για το πανελ Σεφερλη, Καλομοιρας, Δρουτσα). Η Μελετη ομως δεν παιρνει 20 μυρια το μηνα οποτε περισσευουν λεφτα καργα.

 

Τα ποσοστα παντως δεν ειναι ενδεικτικα γιατι δεν εχει βγει ακομα ο Γρηγορης. Την επομενη Δευτερα σφαγη θα γινει!

 

Στα αλλα νεα, η ενοτητα της Βεφας πατωσε και πολυ χαιρομαι γιατι πολυ ψηλα τον εχει παρει τον αμανε η γρια, :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η Πασχαλίδου, πως τα πήγε?

 

Τα πηγε...αλα Σουηδικα!

Dum i huvet οπως λενε και οι Σουηδοι!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

καμμια φωτογραφια απο την νεα ελενη να την δουμε και εμεις!!!

 

1

2

3

4

 

Φτάνουν ε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

H Ελεονώρα είναι πιό ζεστή και γλυκιά σε σχέση με την Μενεγάκη (που τελευταία είχε πάρει ψηλά τον αμανέ).
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο DesertMissRain!

 

Δε φτανει που αποδειχτηκε αχαριστη απεναντι σε ενα σταθμο που την εβγαλε απο την αφανεια και την εκανε πρωτη φιρμα, τωρα βγαινει και λεει οτι τωρα που εφυγε μεγαλωσε το μπατζετ του Πρωινου Καφε (αυτο ηταν μπηχτη για το πανελ Σεφερλη, Καλομοιρας, Δρουτσα). Η Μελετη ομως δεν παιρνει 20 μυρια το μηνα οποτε περισσευουν λεφτα καργα.

 

Τα ποσοστα παντως δεν ειναι ενδεικτικα γιατι δεν εχει βγει ακομα ο Γρηγορης. Την επομενη Δευτερα σφαγη θα γινει!

 

Στα αλλα νεα, η ενοτητα της Βεφας πατωσε και πολυ χαιρομαι γιατι πολυ ψηλα τον εχει παρει τον αμανε η γρια, :p

Κάποιοι βλέπουμε πολύ Στεφανίδου μου φαίνεται....

 

Οσον αφορα στα λεφτά που παίρνει η Μενεγάκη για βλακείες αμα ειναι τόσο βλακείες ας φορέσουμε μια ξανθια περουκα και ας παμε να κανουμε αυτο που κανει αφου ειναι τοσο εύκολο...

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Kαι επειδή είχα περιέργεια και μπήκα στο link του Bayern7:

Πέρασε η Μελέτη την Μενεγάκη!

 

Και όμως, αυτοί που πανηγυρίζουν, δεν είναι στην Κάντζα... Είναι στο Μαρούσι!

 

Χθες Τρίτη, δεύτερη μέρα της μαχης των πρωινών προγραμμάτων και η "νέα" Ελεονώρα Μελέτη, πέρασε την προκάτοχό της, Ελένη Μενεγάκη, έστω και με μικρότερη της μίας μονάδας διαφορά έχοντας μέσο όρο 29% (ΑΝΤ1) έναντι 28,3% (Alpha) στο slot 10:00-13:00.

 

Είναι αναμφισβήτητα μία μεγάλη έκπληξη που δείχνει ότι όσο γνωστός και να είναι ο παρουσιαστής, η συνήθεια του κοινού, δύσκολα μεταφέρεται από κανάλι σε κανάλι. Και τα χθεσινά νούμερα αποστόμωσαν τις Κασσάνδρες που έλεγαν ότι ήρθε το τέλος του ΑΝΤ1 στην πρωινή ζώνη και ξεκινάει η εποχή Alpha.

 

Το θέμα είναι βέβαια να στηρίξει ο ΑΝΤ1 την εκκολαπτόμενη παρουσιάστρια με όλες του τις δυνάμεις γιατί στο χώρο της showbiz, γνωρίζουν καλά τί σημαίνει το όνομα "Μενεγάκη"...

 

# posted by MediaNews.gr @ 8:50 πμ

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εκατσα να δω ολη την εκπομπη, παντος η Ελεονωρα μου φανηκε αξια αντιπαλος της Μενεγακη...

 

Ελπιζω να τα παει καλυτερα απ'αυτην μιας και το αξιζει και διαθετει μεγαλυτερη ποσοτητα μυαλου απ'οτι η Ελενη....

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μόρφωση, πτυχία και ξένες γλώσσες, κι αντί να μείνει στις ειδήσεις μπας και κάνει καριέρα της προκοπής, κάθεται να σαχλαμαρίζει με τον Σεφερλή. Παρακμή λέγεται αυτό. :down:

 

Χαμηλότερα από την Ελένη την κατατάσσω... Τουλάχιστον η τελευταία είναι στο φυσικό της χώρο (χαζοεκπομπές) και αναδεικνύει το φυσικό της ταλέντο (τη χαζομάρα).

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βλέπουμε πολύ Στεφανίδου μου φαίνεται....

 

Οσον αφορα στα λεφτά που παίρνει η Μενεγάκη για βλακείες αμα ειναι τόσο βλακείες ας φορέσουμε μια ξανθια περουκα και ας παμε να κανουμε αυτο που κανει αφου ειναι τοσο εύκολο...

Προχθες η Μενεγακη ισχυριζοταν οτι δεν ηξερε την υπαρξη της περιοχης ''Κακκαβια'' και αυτη η λεξη της θυμιζει σουπα...

Επισης,δε γνωριζε πως λεγεται το γηπεδο του Ολυμπιακου ενω αυτη μενει διπλα, οπως ειπε.Δυσκολο να το κανει καποιος ε;

Φυσικα,τετοια ασχετοσυνη και ''ρηχοτητα'' που μπορει να βρει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ξέρω που ειναι η περιοχή Κακκαβια και μου θυμίζει σούπα... (αλήθεια που είναι ?)

 

Αν και είμαι σίγουρος ότι μπροστά στις κάμερες παριστάνει τη χαζή και απο πίσω θα είναι μια δινή επαγγελματίας (εξάλου τα καλά συμβόλαια δεν τα κλείνεις λέγοντας μπαρούφες)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...