Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον εχεις δίκιο, γιατί τελικά μου βγήκαν με φπα και τελη 35% σύνολο ακριβότερα απο την τιμή με μεταφορικά.. Βράστα δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ενεργή αναμονή φίλε? Δηλαδή βλέπεις ή σε ειδοποιεί για αναπάντητες κλήσεις και μη αναγνωσμένα μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η τιμή καλούτσικη δεν είναι με βάση τα specs?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_359&products_id=12327

 

Το htc s740 με παρόμοια χαρακτηριστικά έχει 100€ πάνω.

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

... για αυτό ζητάς από τον Ασιάτη να γράψει κάτιτις λιγότερο στην αξία, όχι πολύ λιγότερο γιατί αν χαθεί θα αποζημιωθείς για λιγότερο!!! Εγώ έχω φέρει 4 φορές τηλέφωνα με αξίες 110 - 150, και πάντα ζητάω να γράφουν αξία 60-75 δολάρια, με ΕΜΣ, δεν έχω πληρώσει μέχρι τώρα τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε φίλε μου? το παρέλαβες? γιατί στο site που παραθέτεις το έχει out of stock....

 

εγώ το μόνο σχόλιο που έχω ακούσει από γνωστό είναι οτι το πληκτρολόγιο με το joystick στο πλάι είναι τελείως άβολο.... ιδίως αν έχεις συνηθίσει με joystick στο μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η τιμή καλούτσικη δεν είναι με βάση τα specs?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_359&products_id=12327

 

Το htc s740 με παρόμοια χαρακτηριστικά έχει 100€ πάνω.

 

καλό φαίνεται για να αντικαταστήσω το 8310

 

αλλά η τιμή του στο expansys είναι ίδια με του s740

 

https://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=175454

Link to comment
Share on other sites

(πρώτα απ όλα δε ξέρω αν πόσταρα στο σωστό μέρος, ας με συγψωρέσουν τα παιδιά της διαχείρησης...)

 

έχω ακούσει κ δει στο ebay κυρίως, για ανταπτοράκια κόστους μερικών € που προσαρμόζονται στην υπάρχουσα θέση σιμ του κινήτου κ δέχονται 2 σιμ οι οποίες βέβαια δε δουλεύουν ταυτόχρονα.

 

έχεις κανείς ανάλογη εμπειρία?? ισχύει κάτι τετοιο? δουλευει??

 

κ που μπορώ να βρω στην ελληνική αγορά? (κατα προτίμηση χωρίς πιστωτικές, paypal κτλ)

 

εδώ βρήκα ένα βίντεο

http://www.youtube.com/watch?v=50y9j7w72-E&eurl

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει ενα τετοιο παλια και το ειχα βαλει σε ενα νοκια 6610 αλλα δεν δουλευε σωστα.Κολουσε ολο το κινητο μερικες φορες .

Τωρα εχω ενα samsungd880 με 2 sim ταυτοχρονα .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Απλά τέλεια χαρακτηριστικά σε αυτή την τιμή.Οσο αφορά την hp προσωπικά εχω το hp 214 και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.Βέβαια δε χρειάστηκε ακόμη να επισκεφθώ το service της.Οσο αφορά την υποστήριξη σε software bugs στη σελίδα της ανεβάζει κάπου-κάπου κάποια patches.
Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω ενα απο αυτα που χρειαζοτανε να κοψεις τις sim. με το ericsson επαιζε καλα αλλα με εκνευριζε γιατι χρειαζοτανε να κανεις επανεκινηση το κινητο και αργουσε πολυ (SE P1i & SE M600).Το αλλο ειναι πως δεν "καθοτανε" καλα στην θεση της η καρτουλα αυτη. το κρατησα καμια εβδομαδα και το εβγαλα.
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου τη συζήτηση για το προηγούμενο voice messenger, οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς να περιμένω από την hp για αυτή τη συσκευή. αν κάποιος μπορεί σε λίγες γραμμές να αναφέρει κάποια πράγματα για το software, τα προβλήματα, την υποστήριξη ή ότι άλλο νομίζει.

είναι όμορφη συσκευή αλλά με προβληματίζει το semi-qwerty πληκτρολόγιο (θα προτιμούσα το κλασσικό me 12 πλήκτρα σε αυτή την κατηγορία τηλεφώνου) όπως επίσης και το κεντρικό πλήκτρο κάτο πόσο θα είναι βολικότερο από ένα κανονικό Joystick ή phonepad.

σε κάθε περίπτωση θα την παρακολούθώ στενά γιατί το 8310 χειρετερεύει μέρα με τη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

η χρήση του fake cursor για μένα είναι μεγάλος συμβιβασμός. δε λέω καλό ήταν στην αρχή που τρέχαμε το κανονικό dest στα smartphone, αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με το destinaror sp ή το tomtom 5.20.

βασικά ελπίζω ότι με τον qualcom στα 528Mhz το garmin θα μπορεί να τρέξει άνετα για να έχουμε ένα αξιοπρεπές πρόγραμμα πλοήγησης στα smartphone

Link to comment
Share on other sites

Aς ξεθάψω για να ρωτήσω το εξής, υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να περάσουμε WM5 ή WM6 στην συσκευή αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εκανα την τελευταια φορα, εβαλα αυτά που κανουν 100$ να τα γραψει 75, και με πήραν τηλεφωνο απο το τελωνείο και μου ειπαν: "κυριε ταδε, τα τηλεφωνακια σας κανουν πανω απο 90$, τα εχετε υποτιμολογίσει..." Εχουν αρχίσει και μαθαινουν τις μαρκες....Δεν ειναι και χαζοι... μαλλον βλέπουν εκατονταδες καθε μερα..

 

Αυτα που θα φερω τώρα τα βάζει ο ασιατης στην κανονική τους τιμή και οτι βρεξει ας κατεβασει...

 

Παιζει και ρόλο και πόσα φερνεις. για 1-2 νομιζω δεν ασχολουνται, αλλα εφερα 10 δείγματα την προηγουμενη φορα και με τσιμπήσανε...

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα στο tv95 που εχει το ιδιο software, εχει φακελακι για το μυνημα, ενα τουιτι που κουναει λυπημενος τα φτερα του στην αναπαντητη (εχει λιγο πλακα ομολογω!!), δυστυχώς το παραπανω τηλ το πήρε φίλος και το εδωσε στον γιο του..
Link to comment
Share on other sites

H συσκευη αυτη ειναι κλωνος του ΜΙΟ 168 για το οποιο ποτε δεν κυκλοφορησε καποιο update για να μπουν wm05 (ποσο μαλλον για wm06)...

 

Οποτε, μην το ψαχνεις..

Link to comment
Share on other sites

μάλλον υπάρχουν κ άλλοι τρόποι, γιατι στο βίνττεο που έδωσα παραπάνω είναι πανεύκολο απ ότι φαίνεται.

φίλε ακριβώς την ίδια απορία είχα κι εγώ και ήμου έτοιμος να ανοίξω θέμα. Όντως πλέον έχουν βγει τα καινούργια γενιάς που δεν έχουν ανάγκη να κόψεις τις κάρτες και όπως λένε αλλάζουν μεταξύ των sim μέσα από ειδικό μενού και χωρίς επανεκίνηση. Κι εγώ λεω να παραγγείλω ένα από e-bay αλλά από την άλλη προς το παρόν δε θα με βολέψει από τη στιγμή που δε λειτουργούν ταυτόχρονα γιατί επικοινωνώ και με τα δύο νούμερα μου οπότε δε μπορεί να είναι το ένα κλειστό αλλά για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο το ένα και από το δεύτερο απλά κάνει κλήσεις λέει η συσκευη πιστεύω. Και βλέπω ότι πλέον κάποιες υποστηρίζουν μέχρι και 3ης γενιάς sim άρα πρεπει να υπάρχει πλήρης συμβατότητα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/11/pharos-traveler-619.jpg

 

The last time we mentioned Pharos devices, it was to talk about the Traveler 177 and 127, but they have released a new handset codenamed on the Traveler line, codenamed 619. The popular cellphone with GPS costs $199,95 and is already available for purchase at Dell’s website.

 

Sporting a 2.8-inch VGA touchscreen, the device has a full QWERTY keyboard and a 2-megapixel camera. The operative system used on the Traveler 619 is Windows Mobile 6, while the network options include quad-band GSM/GPRS/EDGE, and 3.5 support.

 

In the wireless connectivity department, it boasts bluetooth, Wi-Fi, and IrDA. The battery life is 4 hours on talking-mode, or 200 hours in stand-by.

 

http://www.mobilewhack.com/pharos-traveler-619-for-200/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γω έτσι το σκέφτομαι. απλά εμένα είναι εντελώς προσωπικό το κινητο κ θέλω τη μια καρτα για μνμ κ την αλλη για συνομιλία αλλά σε λιγότερο βαθμό, οπότε με συνφέρει. το θέμα είναι ότι δε μπορ΄ψ να παραγγειλώ από ebay γιατι θέλει κάρτα. κ έψαχνα κατι από ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/11/pharos-traveler-619.jpg

 

The last time we mentioned Pharos devices, it was to talk about the Traveler 177 and 127, but they have released a new handset codenamed on the Traveler line, codenamed 619. The popular cellphone with GPS costs $199,95 and is already available for purchase at Dell’s website.

 

Sporting a 2.8-inch VGA touchscreen, the device has a full QWERTY keyboard and a 2-megapixel camera. The operative system used on the Traveler 619 is Windows Mobile 6, while the network options include quad-band GSM/GPRS/EDGE, and 3.5 support.

 

In the wireless connectivity department, it boasts bluetooth, Wi-Fi, and IrDA. The battery life is 4 hours on talking-mode, or 200 hours in stand-by.

 

http://www.mobilewhack.com/pharos-traveler-619-for-200/

ειναι smartphone ? Ελληνικα θα εχει? 3G ειναι? GPS?

και ολα αυτα με $200 ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://terabit.gr/airist483sm.jpg

Ήρθε το νέο AIRIS T483 το οποίο ενσωματώνει PDA - GPS - Κινητό τηλέφωνο σε μια συσκευή.

 

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε στο http://terabit.gr/airist483.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...