Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Περιμένουμε γενικότερες εντυπώσεις μιας και είναι όπως και να το κάνουμε... ιδιαίτερη συσκευή. Σε σχέση με αυτά που λένε στα διάφορα review για σκαλώματα στο software και την "λίγη" κάμερα; Ποιο χρώμα πήρες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα το κινητάκι αυτό στα 47 ευρώ από ali. Το θέλει ένας φίλος μου που του άρεσε και πάνω που το δουλεύαμε , βλέπω ότι όταν πας να ανοίξεις το κινητό από κατάσταση κλειστής οθόνης επιλέγοντας ή κάμερα ή τις κλήσεις, τα ανοίγει ανάποδα!! Σέρνω το δάχτυλο προς τα δεξιά (κάμερα), αυτό πηγαίνει αριστερά και ανοίγει τις κλήσεις! Όλα αυτά χωρίς να βγάλω την προστατευτική ζελατίνα. Καμιά ιδέα????
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει το κινητό;

 

To τηλεφωνο μοιαζει υπερβολικα με το elephone p9000, δηλαδη ειναι σχεδον ιδιο με μονη διαφορα το λογοτυπο της εταιρειας

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όταν λες εκκινήσεις randoms? αρχιζει να προτεινει εφαρμογες για εγκατάσταση από μόνο του? εχω ένα lenovo A806 από minideal που μου κανει αυτό το πραγμα και δεν ξέρω τι να κάνω... :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Όταν λες εκκινήσεις randoms? αρχιζει να προτεινει εφαρμογες για εγκατάσταση από μόνο του? εχω ένα lenovo A806 από minideal που μου κανει αυτό το πραγμα και δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όταν λες εκκινήσεις randoms? αρχιζει να προτεινει εφαρμογες για εγκατάσταση από μόνο του? εχω ένα lenovo A806 από minideal που μου κανει αυτό το πραγμα και δεν ξέρω τι να κάνω... :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Όταν λες εκκινήσεις randoms? αρχιζει να προτεινει εφαρμογες για εγκατάσταση από μόνο του? εχω ένα lenovo A806 από minideal που μου κανει αυτό το πραγμα και δεν ξέρω τι να κάνω...

 

Στην κυριολεξια λαθος τοπος και χρονος ! :)

Καλως ηλθες φιλε μου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρα εγώ (το άσπρο - mint), και πλέον το μοναδικό καθότι την CDMA έκδοση την έφαγαν, είναι ξεκλείδωτο - αν δεις δίπλα στο at&t λέει και international.

Τώρα, σχετικά με την μπαταρία, την ημέρα την βγάζει άνετα, όχι απλώς οριακά, άνετα και με ένα sot περί τις 4 ώρες (όλα ανοιχτά και max bright).

Η κάμερα έχει θεματάκια, κυριως στην ταχύτητα.. παίρνει κανα 2 δευτ. μέχρι να τραβήξει φωτογραφία και είναι κάτι που συμβαίνει και στις 2 κάμερες. Λογικά, καθότι μέχρι στιγμής έχω πάρει 2 s/w updates, θα διορθωθεί και το σχετικό μπαγκ.

Γενικά, αυτό που μου έχει αρέσει, βέβαια τρέχει 6άρι, είναι πως με ακριβώς τον ίδιο αριθμό apps/settings κτλ με το Priv, το οποίο όμως τρέχει 5.1.1, δε κολλάει ντιπ.. Το λαγκ είναι υπερσπάνιο και περιορίζεται μόνο όταν γίνεται το offloading κάποιας μεγάλης εφαρμογής στο cloud, που και πάλι είναι αμελητέο.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα αυτό το κινητό-τάμπλετ στο skroutz και επειδή είμαι λάτρης των Big Screen phones θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για αυτό το Phablet να σημειώσω πως κάνει 170 ευρώ. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,εχω ένα umi iron pro και πηγα να βαλω δευτερη sim καρτα.απο την ωρα που το ανοιξα ζηταει έναν κωδικο προστασιας προσωπικων δεδομενων η provace protection password εχψω διαβασει πως είναι σφαλμα τον mtk αλλα δεν μπορω να το φτιαξω γιατι τα αγγλικα μου είναι φτωχα πολύ και εχω ένα αργο pc με w10.1..υπαρχει καποιος από Δραμα σερρες καβαλα η θεσσαλονικη να ερθω να το κανει..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν μη τι άλλο... Πολύ ξεχωριστή συσκευή πάντως, μακάρι να μη ξεχαστεί γρήγορα.

 

Μου θυμίζει πολύ την περίπτωση της OnePlus, με πολύ καλύτερο όμως logistics και operations. Το customer support τους είναι υποδειγματικό, και η ποιότητα ρε παιδιά τόσο της συσκευής όσο και του s/w, είναι εξαιρετικό! Μέσα στο μήνα περιμένουμε και την 6.0.1 μαζί με ένα γενναίο changelog που ΟΚ, δε το περιμένεις, εκ 1ης όψης, από μία τόσο μικρή εταιρεία. Βέβαια, αν το ψάξεις λίγο περισσότερο, θα διαπιστώσεις πως πριν από το Robin, η Nextbit είχε γενναίο funding από κάμποσα VC's..:p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα..Αλλά θα το δώσω...πολυ καλή συσκευή αλλά μου κάνει κόλπα στην μετάφραση των προϊόντων της xiaomi οπότε πάμε για αλλα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι φιλε μου εχω αλλο θεμα κανενα παιχνιδι ενω επαιζε σε αλλη συσκευη με ιδια χαρακτηριστικα δεν παιζει πχ το Fruit Ninja δεν παιζει, επισης αλλο θεμα που εχω οταν κλεισει η συσκευη για πχ επανεκκινηση και την ανοιξω παλι παει μια ωρα πισω και το τελευταιο ειναι δουλευω πολυ το What's app (εφαρμογη μηνυματων) αν μου στειλουν μια φωτο την δειχνει στην εφαρμογη καλα και επισης παει και στην gallery του κινητου μετα απο λιγα λεπτα χαλαει η αναλυση εντος τις εφαρμογης και απο την gallery εξαφανιζεται.και φυσικα αυτο με το ξυπνητηρι ισχυει και γω δεν βρηκα ακρη....
Knowledge is Power
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω κινηση εδω, πιθανον να μην το εχετε τιμησει το συγκεκριμενο μοντελο. Το αγορασα απο Gearbest το Δεκεμβριου με 63 ευρω που ηταν καλη προσφορα ως δωρο για τη γυναικα.

 

Το μονο προβλημα που εχει κ δεν εχω καταφερει να βρω λυση ειναι πως οταν εχω το κινητο σε σιγαση η σε δονηση μονο τοτε το ξυπνητηρι δε χτυπαει. Αν ειναι σε δονηση χτυπαει μονο δονηση ενω αν ειναι αθορυβο δε χτυπαει καθολου. Σε αλλα leagoo που εχω δε συμβαινει αυτο.

 

Γνωριζει κανεις πως μπορει να χτυπαει κανονικα το ξυπνητηρι?

 

Απο αλλα Leagoo που εχω, ξερω οτι εχει ξεχωριστη ρυθμιση για ηχους κλησης και ξυπνητηρι. Αλλειως δοκιμασε και εφαρμογες τριτων μηπως φταει η στοκ εφαρμογη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το θέμα του φόρουμ με τα παλιά κινητά νοκια που είχαμε κάποτε κάποιοι από εμας.... Είπα να φτιάξω ένα θέμα που θα μπορούμε να βάζουμε φωτογραφίες τα "προπολεμικα" κινητά τηλέφωνα που είχαμε ανεξαρτητου μάρκας! Ας θυμηθούμε λίγο και την παλιά τεχνολογία!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην σλοτ1 δεν αναγνωριζει thn karta sim wind και την sim cosmote που εχω,ενω στην sim vodafone κανονικα δουλευει.Εχει κανεναs λυση στο προβλημα ,στην slot 2 ολα κανονικα δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

Η InFocus παρουσίασε μια αξιόλογη συσκευή που αξίζει το δικό της νήμα.

 

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/Myphone/infocusm560a.png

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/Myphone/infocusm560b.png

 

Μπορείτε να παρακολουθήσετε μια βιντεοπαρουσίαση

.

 

Επεξεργαστής: MediaTek MT6753 64bit, οκταπύρηνος στα 1.3GHz

Κάρτα γραφικών: Mali-T720 MP3, 450 MHz, τριπύρηνη

Μνήμη RAM: 2GB LPDDR3, ROM: 16GB

Διπλή κάρτα nano SIM με ταυτόχρονη αναμονή

Εξωτερικός χώρος αποθήκευσης: Υποστηρίζει MicroSD, MicroSDHC, MicroSDΧC κάρτα έως 128GB

Διαθέσιμα δίκτυα:

2G: GSM 1900, 1800, 900, 850 MHz

3G: WCDMA 2100, 1900, 900, 850 MHz

4G: FDD-LTE 2600, 2100, 1900, 1800, 900, 850 MHz

Συνδεσιμότητα: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.1

Προσδιορισμός θέσης: GPS, A-GPS, GLONASS

Οθόνη: IPS πολλαπλών σημείων αφής, 5,2 ιντσών, 424 ppi με ανάλυση 1920 x 1080 (FHD)

Οπίσθια κάμερα: 13 Megapixels με flash και αυτόματη εστίαση, F/2,2. Λήψη βίντεο 1920 x 1080, 30 fps

Πρόσθια κάμερα: 5 Megapixels

Θύρες: Micro USB v2, ακουστικών 3,5mm

Αισθητήρες: Επιτάχυνσης, φωτός, προσέγγισης, πυξίδα, γυροσκόπιο

Ράδιο FM

Μπαταρία: λιθίου πολυμερών 2450 mAh, μη αποσπώμενη

Διαστάσεις: 14,77 x 7,32 x 0,76 cm

Βάρος: 155 γραμμάρια

Λειτουργικό σύστημα: Android 5.1

 

Το σώμα είναι ενιαίο και μεταλλικό. Διαθέσιμα χρώματα χρυσαφί και ασημί. Η τιμή του είναι αρκετά προσιτή ξεκινώντας κάτω από τα €100.

Edited by xux99
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...