Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ποιο site?
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ποιο site?

 

Μαλλον εδω εννοει...

http://www.pandawill.com/innos-i3-smartphone-msm8225q-quad-core-android-41-3g-gps-40-inch-white-p86131.html

 

Προσωπικα μ αρεσει η τιμη του, η σχεδιαση του (αν και λιγο παχυ).Ελπιζω η οθονη του να εχει καλες γωνιες θεασης και να ειναι ποιοτικη κατασκευη.Τα μονα ερωτηματα μου ειναι για την συνυπαρξη Android 4.1 με 4πυρηνο Qualcomm με την 512 ΜΒ ram και για την μπαταρια.Καθως η 1450αρα μου φαινεται μικρη,η 3000αρα που γραφει στην περιγραφη ειναι ιδιου παχους ή θα χοντρυνει κι αλλο τ κινητο?

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να το και δω...

http://www.pandawill.com/ulefone-u7.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

http://www.exportandgo.com/userfiles/IG-MPH-HD5000-41.jpg

 

Quad core MTK6582 1.3GHz processor

RAM: 1GB, ROM: 8GB

HD 5.0" multi-point capacitive touch screen with 1280*720 resolution (~293 ppi pixel density)

Frquency band:WCDMA 2100/850 /900(HSPA+) and GSM 850/900/1800/1900

Android 4.2.2 operating system to download apps

Before 2MP+After 5MP/8MP AF(Optional)(after flash) front camera

Supports Wi-Fi, G-sensor, Bluetooth, GPS and FM radio

2500mAh

 

βιντεο:

 

τιμη 103 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σαιτ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κάνω root όπως λες εδω..οταν παταω το εικονιδιο του SU ..μου βγαζει αυτο το μηνυμα. : "δεν υπαρχει SU binary εγκατεστημενο"..τι κανω λαθος?μπορεις να με βοηθησεις?
Link to comment
Share on other sites

Κάνω root όπως λες εδω..οταν παταω το εικονιδιο του SU ..μου βγαζει αυτο το μηνυμα. : "δεν υπαρχει SU binary εγκατεστημενο"..τι κανω λαθος?μπορεις να με βοηθησεις?

 

...λογικά σου προτείνει μετά να το εγκαταστήσει. Επιλέγεις "κανονική" και εφόσον σου λέει ότι ήταν επιτυχής είσαι οκ. Μπορείς να το τσεκάρεις και με εφαρμογή όπως το "Root Checker".

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Πολλα κινεζικα κινητα ειναι ενδιαφεροντα αλλα τα περισοτερα εναι με android jeally bean 4.2

Αξιζει τον κοπο να περιμενω το 4.4 η δεν εχει διαφορα με το jeally bean;

Γενικα τι παιζει με τις αναβαθμισεις στα κινεζικα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου πάντα πιστεύω δεν αξίζει να περιμένεις, οι μεγάλες αλλαγές ήταν απο ginger σε ics και από ics σε jelly bean για το kitkat καμία ιδιαίτερη συγκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα πράγματα δεν είναι πολύ ελπιδοφόρα για αναβαθμίσεις στα κινέζικα. Για κάποιον λόγο έχουν κολλήσει στο 4.2.1-4.2.2. Ωστόσο εάν το σκεφτείς αυτό είναι πολύ περισσότερο από αυτό που θα πάρουν άλλες -σημαντικά ακριβότερες- συσκευές επώνυμων εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα πράγματα δεν είναι πολύ ελπιδοφόρα για αναβαθμίσεις στα κινέζικα. Για κάποιον λόγο έχουν κολλήσει στο 4.2.1-4.2.2. Ωστόσο εάν το σκεφτείς αυτό είναι πολύ περισσότερο από αυτό που θα πάρουν άλλες -σημαντικά ακριβότερες- συσκευές επώνυμων εταιρειών.

 

Ολοι εχουν κολλησει πλεον στην 4.2.2 γιατι πολυ απλα ακομα και το τελευταιο soc της Mediatek 6592 οι drivers του ειναι για 4.2.2 αλλα και για 4.3 που εχω βρει μερικα μοντελα.Οποτε πρωτα πρεπει να βγαλει drivers για 4.4 η Mediatek Που ειναι η παροχος των τσιπ και μετα ειναι στην κριση της καθε εταιρειας αν θα δωσει ή οχι 4.4

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις τιποτα καινουργιο απο 4.2 σε 4.4 ανουσιες αλλαγες κατα την γνωμη μου και στον απλο προς μεσο χρηστη μηδενικη διαφορα και βελτιοποιηση.

Περα απο την εκδοση αν προνοησεις και παρεις κινητο απο κινα με miui εκδοση η με διαθεσιμη cyanogen τοτε ξερεις οτι εχεις υποστηριξη εστω και ανεπισημη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας έχω ένα πρόβλημα με ένα τηλ. που ονομάζεται vivo s820.

ψάχνω να βρω τη rom άλλα το μόνο που βρίσκω είναι για το lenovo

s820 και καποια αλλα s820 4,7 (540-960) τα οποία εμφανισιακά είναι ίδιο. χρειάζομαι rom για το sp flash tool

μπορεί μήπως κάποιος φίλος να με βοηθήσει γιατί δεν έχω πολλές γνώσεις

επί του θέματος.

Edited by kalamatas79
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τα φώτα σας για αυτο το κινιτο http://www.everbuying.com/product522058.html αξιζει τα λευτά του απο αποδωση τι λέει τίποτά

 

Με RAM=256 και ROM=256 δεν πας πουθενά.Υπάρχουν πολύ καλύτερα τηλέφωνα με περίπου την ίδια τιμή

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα "δεν υπαρχει SU binary εγκατεστημενο και ο SuperSU δεν μπορει να το εγκαταστησει.αυτο ειναι προβλημα"

Και μου εχει σαν επιλογη το "ok"

Link to comment
Share on other sites

5.0inch IPS HD Capacitive touchscreen

MTK6592 Octa Core 1.7ghz

2GB RAM +16GB ROM

Dual Camera:8.0MP front camera and 13.0MP back camera with flashlight

Dual SIM Card Dual Standby(one micro-sim card)

The back cover of an cellphone is made of light but strong metal,more solid,resist fell off

 

 

Brand Haipai

Model X3S

Color White

Type Brand New

Form Factor Touch screen

Operating System Android 4.2.2

Processor

CPU: MTK6592 Cortex A7 Octa core,1.7GHz

 

GPU: Mali-450 MP4

 

RAM 2GB

ROM 16GB

Support extend card 32GB

Screen

Touch screen IPS,Capacitive touch screen

Display Size(Inch) 5.0inch

Screen Resolution 1280*720 pixels

Display Colour 16000K colors

Networking GSM/WCDMA

Frequency 2G:GSM850/900/1800/1900MHz; 3G:WCDMA850/2100MHz

Data transfer GPRS/HSPA/EDGE

WIFI YES,802.11 b/g/n

GPS Yes, built in, also support A-GPS With EPO assistance to speed up postioning

Languages

English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina,

Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, IsiZulu, Italiano,

Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese,

Romana, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish,

Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic,

Persian, Hindi, Bengali, Thai, Cambodian, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

 

SIM Slot 2

Network Standby Dual Network Standby

Network Conversation One-Party Conversation Only

Camera

Dual Cameras, 8.0MP front camera; 13.0MP back camerawith flashlight and auto focus,

 

up to 4864 x 2736 pixels resolution,support full screen capturing

 

Support Format

Audio File Format MP3, WAV, ARM

Video File Format 3GP, MP4, RMVB,AVI

Image File Format JPEG, BMP, GIF, PNG

FM Radio YES,earphone needed

TV NO

Sensor Gravity Sensor, Proximity sensor, Light sensor

Bluetooth YES

I/O Interface Micro USB 3.5mm Jack Mirco SD slot SIM slot

Battery Type Lithium

Capacity 2200mAh

Standby Time About 2~3 days

Charger USB, Travel Charger

Input Method hand write,keyboard

Other Feature MP3, MP4, calculator, ES file management, stopwatch, calendar, alarm clock, Google play, E-mail, G-mail,Wifi display,Air Gesture, etc.

Dimensions / WxDxH 140 x 74 x 8.0mm/5.51 x 2.91 x 0.31 inch

Net Weight

136g

 

 

Package

1 x Cellphone

1 x Earphones

1 x Battery

1 x USB cable

1 x Power adapter

1 X Flip cover

1 x case

1 x Screen Protector

1 x User manual

 

 

 

http://www.geekbuying.com/item/Haipai-X3s-5-0inch-MTK6592-Octa-Core-Smartphone-IPS-HD-Screen-2GB-16GB-13-0MP-Android4-2-3G-GPS-Wifi-display-Air-Gesture-324891.html

 

Τι λετε αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Απο τα ποιο ομορφα, σχετικα καλη εταιρεια με καλα τηλεφωνα εως τωρα, γραφει για 2200 μπαταρια που τα ποιο πολλα σε συτα τα μεγεθη ειναι με 2000, για μενα αξιζει και πολυ μαλιστα σε αυτη την τιμη!:)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο τα ποιο ομορφα, σχετικα καλη εταιρεια με καλα τηλεφωνα εως τωρα, γραφει για 2200 μπαταρια που τα ποιο πολλα σε συτα τα μεγεθη ειναι με 2000, για μενα αξιζει και πολυ μαλιστα σε αυτη την τιμη!:)

 

http://www.pandawill.com/jiake-x3s-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-android-42-nfc-otg-air-gesture-50-inch-blue-p85856.html

 

αντιγραφουν και τους εαυτους τους

Link to comment
Share on other sites

Απο τα ποιο ομορφα, σχετικα καλη εταιρεια με καλα τηλεφωνα εως τωρα, γραφει για 2200 μπαταρια που τα ποιο πολλα σε συτα τα μεγεθη ειναι με 2000, για μενα αξιζει και πολυ μαλιστα σε αυτη την τιμη!:)

Οντως σαν εταιρεια ψιλοπαλευεται.Καλη τιμη και ωραιο σχεδιο.

 

Δεν αντιγραφουν τους εαυτους τους αλλα το VIVO X3.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...