Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το νέο λειτουργικό Windows Mobile 6 δε θα είναι διαθέσιμο ώς Upgrade απο τη HP για κανένα απο τα PPC της που αυτή τη στιγμή τρέχουν Windows Mobile 5. Σίγουρα δεν υπάρχει τέτοια αναβάθμιση για το iPAQ 6815. Μάλιστα στο forum είχε πέσει κράξιμο για τη κίνηση αυτή της HP.

 

Τώρα, για θέματα Rom Backup, περίμενε απάντηση απο κάποιο άλλο μέλος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για backup της υπάρχουσας ROM του κινιτού σου δεν ξέρω. Πάντως στις 7 Σεπ. βγήκε αυτή η αναβάθμηση. http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=el&cc=gr&prodNameId=3183504&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3183501&swLang=19&taskId=135&swEnvOID=2067 και άρα κατεβασέ την πέρασέ την στο κινητό και κράτα την αποθηκευμένη για να την έχεις και backup.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κινητό σε μορφή ρολογιού. Πολύ χρήσιμο για φοιτητές. :whistle:

 

Το θέμα είναι: Δέχεται mms σε μορφή .txt; sms δέχεται από όσο διαβάζω. Χμ, καλή περίπτωση, κοστίζει γύρω στα 180-200€.

 

Αρκετές πληροφορίες βρίσκουμε στο παρακάτω λινκ

http://smartmobilegadgets.wordpress.com/2007/09/17/imobile-releases-worlds-1st-touchscreen-gsm-mobile-watch-phone-m600/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για backup της υπάρχουσας ROM του κινιτού σου δεν ξέρω. Πάντως στις 7 Σεπ. βγήκε αυτή η αναβάθμηση. http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=el&cc=gr&prodNameId=3183504&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3183501&swLang=19&taskId=135&swEnvOID=2067 και άρα κατεβασέ την πέρασέ την στο κινητό και κράτα την αποθηκευμένη για να την έχεις και backup.

 

 

Η συγκεκριμένη αναβάθμιση, τι προσφέρει; Αξίζει να μπώ στη ταλαιπωρεία του backup, της αναβάθμισης και της επανεγκατάστασης όλων των προγραμμάτων;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, την πέρασα την αναβάθμιση. Μπορεί να είναι η ιδέα μου αλλά αντιδρά λίγο καλύτερα.

 

Μπάμπης

Link to comment
Share on other sites

Είναι ελάχιστα πιο σταθερή και καλή όντως. Εγώ έχω την αγγλική πάντως.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κινητό σε μορφή ρολογιού. Πολύ χρήσιμο για φοιτητές. :whistle:

 

Το θέμα είναι: Δέχεται mms σε μορφή .txt; sms δέχεται από όσο διαβάζω. Χμ, καλή περίπτωση, κοστίζει γύρω στα 180-200€.

 

Αρκετές πληροφορίες βρίσκουμε στο παρακάτω λινκ

http://smartmobilegadgets.wordpress.com/2007/09/17/imobile-releases-worlds-1st-touchscreen-gsm-mobile-watch-phone-m600/

 

πράγματι αρκετά ενδιαφέρον!!!!:lol:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα !

 

Είμαι κάτοχος ενός touch-gsm-pda κινέζικου κλώνου μάρκας CECT και μοντέλο Ε698. Μοιάζει εξωτερικά πάρα πολύ με το htc p3300 αλλά για λειτουργικό δεν έχει κάτι από ms, έχει μια δικιά του ιστορία και φυσικά, δεν μπορείς να βρεις τίποτα στο inet σε software-firmware κτλ για να στήσεις.

 

Κατά τ' άλλα παραμένει ένα καλό mp3-mp4 player, αφού γι' αυτό το λόγο εξ'αρχής το πήρα από το απίστευτο εμπορικό Sim Lim Square της Σιγκαπούρης.

 

Αν ξέρει κανείς τίποτα για software για το μαραφέτι ας σφυρίξει... :cool:

MIO C520 + MioPocket 2.0 Release 2.2

 

MioMap v3.3 + Destinator 7 + IGO 6

Link to comment
Share on other sites

Σε htc universal (qtek 9000) δεν παίζει. Δείχνει μόνο το κειμενάκι και μετά δεν συνεχίζει...

 

ρε παιδιά το demo απο που το κατεβάζω???

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Και μαλον δεν θα πρεπει να υπαρχει κατι αναλογο με αναλογικη τηλεοραση στην ελληνικη αγορα ετσι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 350ευρώ

 

Λογικη ακουγεται.

Και ποτε θα κυκλοφοριση?

(στο γερμανο που ρωτησα μου ειπανε οτι δεν το φερανε)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικη ακουγεται.

Και ποτε θα κυκλοφοριση?

(στο γερμανο που ρωτησα μου ειπανε οτι δεν το φερανε)

 

έ σύντομα διαθέσιμο από μία βδομάδα μέχρι ένα μήνα!!!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται ξερουμε τιποτα αλλο για τη συσκευη?

και 350 λογικη τιμη μου φαινεται

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται ξερουμε τιποτα αλλο για τη συσκευη?

και 350 λογικη τιμη μου φαινεται

 

βασικά το έχει και το περιοδικό του Γερμανού!!!:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος να μου πει πως αυτό το δημιούργημα υψηλής τεχνολογίας:lol::lol::lol: μπορεί να στείλε ένα sms 160 χαρακτήρων χωρίς να στείλει δυο μηνύματα; Thanks.
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Ωραιοοοο!!Αρκετα μαλιστα...Αν και θυμιζει το κομπιουτερακι της Siemens!

Αν δν με γελουν τα ματια μου θα βγει και σε χρυσο..?Απο τεχνικα χαρακτηριστικα γνωριζετε τιποτα?Τωρα μενει να δουμε την Diesel και την Staff&Co. να βγαζουν τα δικα τους μοντελα.Παντος το ολο θεμα με τις μαρκες να βραζουν δικα τους μοντελα κινητων φερνει το θεμα σε πολυ προσωπικο επιπεδο και ειναι αρκετα ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τπτ για αυτο το τηλεφωνο?

http://www.wndtelecom.com/images/products/2200-Duo-vbig-rotate.gif

 

'The dual screen mobile designed for users that carry two GSM handsets'

 

Synchronize personal and business life in one handset

Use seamlessly across continents

Built-in 2.0 megapixels camera on each side

Share data between both sides in a snap

 

 

The Wind Duo 2200 is a robust second generation innovation designed to deliver enhanced synchronized solutions in one versatile handset. By incorporating two screens, two keypads and two SIM cards, the Wind Duo 2200 lets you streamline your life, bringing personal and business needs together in ultra convenient and sleek style.

 

Frequency BandTri-Band (GSM 900/1800/1900 MHz)Dimensions98mm x 47.5mm x 17.3mmWeight95gFront & Back Display262k colors, 240 x 320, 1.8'' QVGA LCDBatteryLi-polymer, 930mAh integratedStandby TimeOver 180hrs with optimum network conditionsTalk TimeOver 3hrs with optimum network conditionsContacts Sharinghttp://www.wndtelecom.com/images/checkmark.gif Call register and phonebooks are shared between facesCall NotificationSpecial notification for incoming calls to second SIMCamerahttp://www.wndtelecom.com/images/checkmark.gif 2.0 Megapixel camera on each face

 

More

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...