Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, athanasios1112 said:

Το είδα στο xda. H c5 export;

To gdpr τι σημαίνει;;;;;;;;

 

Gdpr είναι η διάταξη της ευρωπαϊκής Ένωσης για τα προσωπικά δεδομένα αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nyor said:

 

Καλορίζικος man. Πάνω από το 11 το πέρασες? Να μας πεις γενικότερες εντυπώσεις αν θέλεις, κυρίως σε κάμερα αν έχει γίνει σοβαρή δουλειά, μπαταρία, και διαχείριση RAM. Αναφέρουν στο Changelog ότι κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και CPU usage. 

Περίεργο αυτό που αναφέρεις. Για δοκίμασε μέσα από το app της Μουσικής να ανοίξεις το Ringtone και να το θέσεις σαν Ήχο Κλήσης μήπως και. Σε τι μορφή τα έχεις τα ringtones? .mp3?

 Πάνω από την 11 ναι. 

Για το bug με τον ήχο δοκίμασα όλους τους τρόπους και δυστυχώς δεν βλέπω προκοπή.

Είμαι από χθές το βράδυ με την 12. Έχουν κάνει αλλαγές στο UI, όχι κάτι τρελό. Σαν απόδοση μου φαίνεται καλύτερο. Όχι ότι είχαμε θέμα εκεί. Σα κάμερα δε βλέπω διαφορές και γενικά την μεταχειρίζομαι.

Είχα θέμα και με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές καθώς είχε οριστεί το YouTube σαν το μόνο πρόγραμμα που ανοίγει συνδέσμους από κει. Μου έσπασε τα νευρα και στο τέλος το ξηλωσα με ADB και έκανα την ρύθμιση που ήθελα.

Γενικα  ξενερώσει αρκετα με αυτό που συμβαίνει με τον ήχο κλήσης. Αν το ήξερα θα περίμενα. Για το θέμα που υπάρχει με το AOD που εμφανίζεται για 5secs αν είσαι σε 3rd party εφαρμογή και λήξει το screen timeout, δεν έκαναν τίποτα στην νέα έκδοση. 

 

Γενικά το γουστάρω το κινητό φουλ αλλά με κάτι τέτοια ξενερωνω και δε βλέπω και πολύ μεγάλο community.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nickornothing said:

 Πάνω από την 11 ναι. 

Για το bug με τον ήχο δοκίμασα όλους τους τρόπους και δυστυχώς δεν βλέπω προκοπή.

Είμαι από χθές το βράδυ με την 12. Έχουν κάνει αλλαγές στο UI, όχι κάτι τρελό. Σαν απόδοση μου φαίνεται καλύτερο. Όχι ότι είχαμε θέμα εκεί. Σα κάμερα δε βλέπω διαφορές και γενικά την μεταχειρίζομαι.

Είχα θέμα και με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές καθώς είχε οριστεί το YouTube σαν το μόνο πρόγραμμα που ανοίγει συνδέσμους από κει. Μου έσπασε τα νευρα και στο τέλος το ξηλωσα με ADB και έκανα την ρύθμιση που ήθελα.

Γενικα  ξενερώσει αρκετα με αυτό που συμβαίνει με τον ήχο κλήσης. Αν το ήξερα θα περίμενα. Για το θέμα που υπάρχει με το AOD που εμφανίζεται για 5secs αν είσαι σε 3rd party εφαρμογή και λήξει το screen timeout, δεν έκαναν τίποτα στην νέα έκδοση. 

 

Γενικά το γουστάρω το κινητό φουλ αλλά με κάτι τέτοια ξενερωνω και δε βλέπω και πολύ μεγάλο community.

Απο μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nyor said:

Υπομονή, μη τρελαίνεστε, θα έρθει. Υπάρχει και σε Γαλλία και Ιταλία και UK, κανονικά με VPN. Δεν χάθηκε ο κόσμος λίγο υπομονή ακόμα. Σκοπός είναι να υπάρχει bug free έκδοση όχι άντε βουρ ότι τελευταίο κυκλοφορεί και μετά αρχίζουν τα παράπονα και οι μουρμούρες. Και η RM έχει αποδείξει όπως οι περισσότερες εταιρείες ότι δεν βγάζει bug free OS και updates. Εδώ το 11 και ακόμα χωλένει. 

Global ακόμα ελάχιστα κινητά είναι με 12αρι από όλες τις εταιρείες. Να στρώσει και βλέπουμε. 

Ποιο vpn; Δοκιμάζω με το express vpn, ούτε αυτό δουλεύει ( έβαλα trial)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tr3LaRaS said:

Απο μπαταρια ?

6 ώρες SOT , 31% μένει. SOT χρήσης όχι απλά ανοιχτή οθόνη. Βέβαια όχι παιχνίδια ή ινστα / face. Κάνα gazzeta, YouTube, Viber, browser. 

Η μπαταρία πρέπει να είναι καλύτερη. Όχι τίποτα τρελό αλλά καλύτερη. 

Τα άλλα με έχουν ξενερώσει και περιμένω να μου πείτε αν την βάλετε αν είμαι μόνο εγώ.

 

Vpn master, Ιταλία και κατεβαίνει... Για τον φίλο που ρωτάει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nickornothing said:

6 ώρες SOT , 31% μένει. SOT χρήσης όχι απλά ανοιχτή οθόνη. Βέβαια όχι παιχνίδια ή ινστα / face. Κάνα gazzeta, YouTube, Viber, browser. 

Η μπαταρία πρέπει να είναι καλύτερη. Όχι τίποτα τρελό αλλά καλύτερη. 

Τα άλλα με έχουν ξενερώσει και περιμένω να μου πείτε αν την βάλετε αν είμαι μόνο εγώ.

 

Vpn master, Ιταλία και κατεβαίνει... Για τον φίλο που ρωτάει.

Vpn master, αν θέλετε δώσε το link.

Έχει πολλά στο play store

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, athanasios1112 said:

Ποιο vpn; Δοκιμάζω με το express vpn, ούτε αυτό δουλεύει ( έβαλα trial)

Παιδιά σε αυτό το thread αναφέρω πράγματα και είτε τα γράφω είτε όχι, τα προσπερνάτε και ξανά μάνα πάλι. Γύρισε Σελ4, Post Οκτωβρίου λέω με τι VPN.  Και μάλιστα το είχες δοκιμάσει κιόλας. 

 

3 minutes ago, Nickornothing said:

6 ώρες SOT , 31% μένει. SOT χρήσης όχι απλά ανοιχτή οθόνη. Βέβαια όχι παιχνίδια ή ινστα / face. Κάνα gazzeta, YouTube, Viber, browser. 

Η μπαταρία πρέπει να είναι καλύτερη. Όχι τίποτα τρελό αλλά καλύτερη. 

Τα άλλα με έχουν ξενερώσει και περιμένω να μου πείτε αν την βάλετε αν είμαι μόνο εγώ.

 

Vpn master, Ιταλία και κατεβαίνει... Για τον φίλο που ρωτάει.

Thnx dude, πιστεύω αν το αφήσεις σε 3 καλές φορτίσεις (30%-85% max) ΟΧΙ 0-100 που την σκίζει την μπαταρία θα προσαρμοστεί ακόμα περισσότερο και θα αρχίζει να γράφει και να διαβάζει καλύτερα το A.I. 

Ελπιζω το θέμα ringtone που εχεις να μην είναι bug και να οφείλεται ότι την πέρασες από πάνω από την 11 και δεν έκανες clean install. Κάνε και ένα google search να δεις αν στο community το αναφέρουν.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nickornothing said:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Μέσω vpn master μπήκα σε ιταλικό vpn και κατέβασα την 3.0 android 12.

Έχω πρόβλημα με ότι custom ringtone βάλω. 

Τα διαχειρίζεται σαν ήχους ειδοποιήσεων και όχι σαν ήχους κλήσεις με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί καθόλου σωστά ο έλεγχος της έντασης από το πλάι.

Δειτε το και οι υπόλοιποι σας παρακαλώ και πείτε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

 

(Είχα χαμηλωμένο τον ήχο στις ειδοποιήσεις και τέρμα στους ήχους κλήσεις και δε βαραγε το ringtone. Με τα default μόνο παίζει)

Δοκίμασα αυτό που περιγράφεις. Δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα, έχω σε mp3 ήχους κλήσης και παίζουν κανονικά. 

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nyor said:

Παιδιά σε αυτό το thread αναφέρω πράγματα και είτε τα γράφω είτε όχι, τα προσπερνάτε και ξανά μάνα πάλι. Γύρισε Σελ4, Post Οκτωβρίου λέω με τι VPN.  Και μάλιστα το είχες δοκιμάσει κιόλας. 

 

Thnx dude, πιστεύω αν το αφήσεις σε 3 καλές φορτίσεις (30%-85% max) ΟΧΙ 0-100 που την σκίζει την μπαταρία θα προσαρμοστεί ακόμα περισσότερο και θα αρχίζει να γράφει και να διαβάζει καλύτερα το A.I. 

Ελπιζω το θέμα ringtone που εχεις να μην είναι bug και να οφείλεται ότι την πέρασες από πάνω από την 11 και δεν έκανες clean install. Κάνε και ένα google search να δεις αν στο community το αναφέρουν.

με τι vpn για μενα που δε το εχω δοκιμασει ?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fantomXxXx said:

Δοκίμασα αυτό που περιγράφεις. Δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα, έχω σε mp3 ήχους κλήσης και παίζουν κανονικά. 

Με android 12? 

Έκανες factory reset?

Έχεις χαμηλώσει τον ήχο των ειδοποιήσεων και παιζει ο ήχος των custom ringtone?

Link to comment
Share on other sites

Σελ.4 στο Thread εδώ, post Οκτωβρίου.

4 minutes ago, Tr3LaRaS said:

με τι vpn για μενα που δε το εχω δοκιμασει ?

 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 1:22 ΜΜ, nyor said:

 

 

Screenshot_2021-10-31-13-19-12-26.jpg

Screenshot_2021-10-31-13-19-17-58.jpg

τι vpn πρεπει να βαλω ?δε καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Just now, nyor said:

Έχεις ξαναβάλει VPN στο κινητό η οχι? 

απο play store 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται από play store, άχρηστα και περιττά.  Το Android έχει embedded VPN στις ρυθμίσεις κάθε κινητού με όλα τα πρωτόκολλα από το 2011, 12 χρόνια τώρα. 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nyor said:

Δεν χρειάζονται από play store, άχρηστα και περιττά.  Το Android έχει embedded VPN στις ρυθμίσεις κάθε κινητού με όλα τα πρωτόκολλα από το 2011, 12 χρόνια τώρα. 

ωραια αλλα πως το βαζω ? που βαζω αυα που εχεις δωσει στη σελιδα 4 ?

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, nyor said:

Δεν χρειάζονται από play store, άχρηστα και περιττά.  Το Android έχει embedded VPN στις ρυθμίσεις κάθε κινητού με όλα τα πρωτόκολλα από το 2011, 12 χρόνια τώρα. 

εβαλα τα στοιχεια που εχεις δωσει αλλα μου λεει απετυχε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πεθαίνετε να λέτε ότι κάτι δεν δουλεύει?? Κάτι κάνετε ΛΑΘΟΣ. Μια χαρά δουλεύει και συνδέεται. Μόλις πάλι δοκίμασα και συνδέεται σφαίρα  Έχετε βάλει λάθος η την server address η το username/password.

Screenshot_2022-01-07-22-49-29-81.jpg

Screenshot_2022-01-07-22-49-38-01.jpg

Screenshot_2022-01-07-22-49-42-89.jpg

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanasios1112 said:

Είναι σωστή η ρύθμιση,, δεν δουλεύει!!

Screenshot_2022-01-07-22-31-13-14.jpg

To username, password ξέρω να τα βάλω.

Αυτή η ρύθμιση είναι σωστή;

Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκε οντως αλλα παλι δε το βγαζει το update

γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

επισης για να γινει clean install ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησουμε ?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tr3LaRaS said:

συνδεθηκε οντως αλλα παλι δε το βγαζει το update

γιατι ?

Επίσης δουλεύει και το εμφανίζει. Γιατί δεν στο εμφανίζει δεν ξέρω. Κανω ακριβώς το ίδιο πράγμα. Γιατί τόση δυσπιστία και μηδέν "ευχαριστώ" πραγματικά είναι ανήκουστο. 

Ορίστε και βίντεο που δουλεύει.

13 minutes ago, Tr3LaRaS said:

επισης για να γινει clean install ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησουμε ?

Τραβάς backup τα πάντα με εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό (κυρίως photo/sms/calls/σημειώσεις γιατί όλα τα άλλα μα όλα τα άλλα θα τα κατεβάσει αυτόματα μόλις βάλεις Google account)  Συνδέεις κινητό με υπολογιστή μεταφέρεις το backup αρχείο στον υπολογιστή. Κάνεις upgrade, hard reset τα πάντα απο τις ρυθμίσεις του κινητό. Επανεκκίνηση και ξεκινάς να σεταρεις τα πάντα από την αρχή. 

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nyor said:

Επίσης δουλεύει και το εμφανίζει. Γιατί δεν στο εμφανίζει δεν ξέρω. Κανω ακριβώς το ίδιο πράγμα. Γιατί τόση δυσπιστία και μηδέν "ευχαριστώ" πραγματικά είναι ανήκουστο. 

Ορίστε και βίντεο που δουλεύει.

Τραβάς backup τα πάντα με εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό (κυρίως photo/sms/calls/σημειώσεις γιατί όλα τα άλλα μα όλα τα άλλα θα τα κατεβάσει αυτόματα μόλις βάλεις Google account)  Συνδέεις κινητό με υπολογιστή μεταφέρεις το backup αρχείο στον υπολογιστή. Κάνεις upgrade, hard reset τα πάντα ;πο τις ρυθμίσεις του κινητό. Επανεκκίνηση και ξεκινάς να σεταρεις τα πάντα από την αρχή. 

εχω συνδεθει κανονικα παταω ενημερωση και δε μου βγαζει την αναβαθμιση

επισης ολο μας μαλωνεις δε προλαβαμε να σου πουμε ευχαριστω αλλα στο λεμε τωρα thanks bro

δεν ειπα οτι δε σε πιστευω μπορει να κανω κατι εγω λαθος παντως εμενα δε το εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

Παρέθεσα και βίντεο live μόλις. Δεν κάνω κάτι άλλο για να το εμφανίσει το ίδιο VPN που έχεις, έχω. Απλά εγώ δεν προχωράω την εγκατάσταση γιατί δεν θέλω. Δεν γνωρίζω γιατί δεν στο εμφανίζει.

Μα ρε man δεν γίνονται για το ευχαριστώ, αλλά γίνεται τόση παράθεση πληροφορίας και ειδικά για το VPN που έχει γραφτεί 2 μήνες πριν και σήμερα κάποιοι γράφανε όλο το απόγευμα "ποιο VPN και ποιο VPN" και η πληροφορία είναι εδώ λίγες σελίδες πριν αλλά βαριούνται να την ψάξουν.

Anyway cheers dude. Θα σου έρθει και σένα. Κάνε ένα restart και ξαναδοκιμάσε, θα έρθει. 

 

Επίσης @Tr3LaRaS δες αυτό το βίντεο κάνε αυτά τα βήματα και ίσως ξεκολλήσει η αναβάθμιση. 

 

 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...