Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τη βρήκα σαν zip αρχείο στο telegram αλλά λέω να περιμένω για  ota επίσημο ..με VPN περνεις τη ευρωπαϊκή ROM η δε παίζει ρόλο? Και ποιο VPN χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nyor said:

Κάπου λίγο το έχασες νομίζω. Η rom που μου ήρθε είναι η RMX2202_11_C, η ίδια που έλαβες κι εσύ με ip Ινδίας, σωστά? Είναι global version... 

 

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fantomXxXx said:

 

Global release δεν εχει γίνει ακόμα. Το οτι κυκλοφόρησε σε Κίνα πρωτίστως και Ινδία δεν σημαίνει οτι ειναι και Global. Τόσο σε kernel όσο και base-band. Η C.05 είναι η stable που βγήκε μετά τις beta.Το schedule είναι μέχρι 20/1 να γίνει release και σε άλλες χώρες. Αυτό είναι το info που ξέρω τόσο απο ΕU όσο και απο εξωτερικό.

ROMs που αφορούν Κίνα αλλα κυρίως Ινδία, εχουν διαφορετικά features και pre installed apps τα οποία αρκετές φορές δεν φτάνουν ποτέ σε EU ROMs λόγω regulations. Απο εκεί και έπειτα ο καθείς πορεύεται όπως επιθυμεί και πιστεύει καλύτερα.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα με protonvpn, τις ευρωπαϊκές χώρες, δεν δείχνει την ενημέρωση.

Εσείς από ποια χώρα κατεβάζετε την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nyor said:

Global release δεν εχει γίνει ακόμα. Το οτι κυκλοφόρησε σε Κίνα πρωτίστως και Ινδία δεν σημαίνει οτι ειναι και Global. Τόσο σε kernel όσο και base-band. Η C.05 είναι η stable που βγήκε μετά τις beta.Το schedule είναι μέχρι 20/1 να γίνει release και σε άλλες χώρες. Αυτό είναι το info που ξέρω τόσο απο ΕU όσο και απο εξωτερικό.

ROMs που αφορούν Κίνα αλλα κυρίως Ινδία, εχουν διαφορετικά features και pre installed apps τα οποία αρκετές φορές δεν φτάνουν ποτέ σε EU ROMs λόγω regulations. Απο εκεί και έπειτα ο καθείς πορεύεται όπως επιθυμεί και πιστεύει καλύτερα.

Μπορείς να μας αναφέρεις το όνομα της έκδοσης? Επιμένω ότι αυτή που πήρα μέσω κινέζικου vpn είναι η global και κατ επέκταση αυτή που ήδη άρχισε να δίνεται σε Γερμανία και Γαλλία. Χωρίς διάφορες. Ούτε σε preinstalled apps ούτε σε bands,. 

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο VPN  έχετε;

Εγώ με protonvpn, δεν δείχνει τίποτα, σε Γερμανία, Γαλλία.

Φυσικά δεν θέλω από China, India. Θέλω ευρωπαϊκό firmware!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Greg, εικάζω ότι πρέπει να είναι Κίνας η συγκεκριμένη? Κίνα δόθηκε πολύ νωρίτερα και Ινδία όπως είχα αναφέρει εδώ, μέσα στις γιορτές 27/12.

Από Ευρώπη την ανέφερουν στο screenshot? Έγινε διαθέσιμη πάντως και σε Ευρώπαικες χώρες, Γαλλία σίγουρα. Προσωπικά θα περιμένω, παρόλο που ήρθε, για να κάνω backup-full wipe και setup όλα από την αρχή όπως αρμόζει από major αναβάθμιση έκδοσης και όχι security updates. Άντε με το καλό ✌🏻

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, greg2310 said:

Στο telegram βρήκα αυτη

Screenshot_2022-01-07-17-20-31-30.jpg

Screenshot_2022-01-07-17-20-27-35.jpg

Η γνώμη μου, μην κατεβάζετε firmware, εκτός από το official site/ OTA.

Μπορούν να πειράξουν τον κώδικα, δεν είναι καθόλου ασφαλές.

( Και εγώ έψαχνα χθες .. China κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Μέσω vpn master μπήκα σε ιταλικό vpn και κατέβασα την 3.0 android 12.

Έχω πρόβλημα με ότι custom ringtone βάλω. 

Τα διαχειρίζεται σαν ήχους ειδοποιήσεων και όχι σαν ήχους κλήσεις με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί καθόλου σωστά ο έλεγχος της έντασης από το πλάι.

Δειτε το και οι υπόλοιποι σας παρακαλώ και πείτε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

 

(Είχα χαμηλωμένο τον ήχο στις ειδοποιήσεις και τέρμα στους ήχους κλήσεις και δε βαραγε το ringtone. Με τα default μόνο παίζει)

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Nickornothing said:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Μέσω vpn master μπήκα σε ιταλικό vpn και κατέβασα την 3.0 android 12.

Έχω πρόβλημα με ότι custom ringtone βάλω. 

Τα διαχειρίζεται σαν ήχους ειδοποιήσεων και όχι σαν ήχους κλήσεις με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί καθόλου σωστά ο έλεγχος της έντασης από το πλάι.

Δειτε το και οι υπόλοιποι σας παρακαλώ και πείτε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

 

(Είχα χαμηλωμένο τον ήχο στις ειδοποιήσεις και τέρμα στους ήχους κλήσεις και δε βαραγε το ringtone. Με τα default μόνο παίζει)

Καλορίζικος man. Πάνω από το 11 το πέρασες? Να μας πεις γενικότερες εντυπώσεις αν θέλεις, κυρίως σε κάμερα αν έχει γίνει σοβαρή δουλειά, μπαταρία, και διαχείριση RAM. Αναφέρουν στο Changelog ότι κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και CPU usage. 

Περίεργο αυτό που αναφέρεις. Για δοκίμασε μέσα από το app της Μουσικής να ανοίξεις το Ringtone και να το θέσεις σαν Ήχο Κλήσης μήπως και. Σε τι μορφή τα έχεις τα ringtones? .mp3?

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nyor said:

 

Καλορίζικος man. Πάνω από το 11 το πέρασες? Να μας πεις γενικότερες εντυπώσεις αν θέλεις, κυρίως σε κάμερα αν έχει γίνει σοβαρή δουλειά, μπαταρία, και διαχείριση RAM. Αναφέρουν στο Changelog ότι κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και CPU usage. 

Περίεργο αυτό που αναφέρεις. Για δοκίμασε μέσα από το app της Μουσικής να ανοίξεις το Ringtone και να το θέσεις σαν Ήχο Κλήσης μήπως και. Σε τι μορφή τα έχεις τα ringtones? .mp3?

λετε να δουμε κανενα sot καλο και μεις ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι, αν όντως έχουν κάνει καλύτερη διαχείριση CPU Usage όπως αναφέρουν, ευελπιστώ πως ναι. 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nyor said:

Πιστεύω πως ναι, αν όντως έχουν κάνει καλύτερη διαχείριση CPU Usage όπως αναφέρουν, ευελπιστώ πως ναι. 

μακαρι γιατι εχω λαλησει με τη μπαταρια

 

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, μη τρελαίνεστε, θα έρθει. Υπάρχει και σε Γαλλία και Ιταλία και UK, κανονικά με VPN. Δεν χάθηκε ο κόσμος λίγο υπομονή ακόμα. Σκοπός είναι να υπάρχει bug free έκδοση όχι άντε βουρ ότι τελευταίο κυκλοφορεί και μετά αρχίζουν τα παράπονα και οι μουρμούρες. Και η RM έχει αποδείξει όπως οι περισσότερες εταιρείες ότι δεν βγάζει bug free OS και updates. Εδώ το 11 και ακόμα χωλένει. 

Global ακόμα ελάχιστα κινητά είναι με 12αρι από όλες τις εταιρείες. Να στρώσει και βλέπουμε. 

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, greg2310 said:

Υπάρχει και στο xda η c 5 gdpr version που λογικά είναι η ευρωπαικη

Το είδα στο xda. H c5 export;

To gdpr τι σημαίνει;;;;;;;;

7 minutes ago, greg2310 said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...