Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, pazu said:

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Δεν είμαι ρουτ. Όταν συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου όλα καλά. Όταν αφήσω το κινητό για λίγα λεπτά με σβηστή τον οθόνη και το ανοίξω πάλι μου δείχνει ότι είμαι συνδεμένος αλλά δεν μπαίνει πουθενά απολύτως σε καμία εφαρμογή ούτε σελίδα με λίγα λόγια δεν έχω ίντερνετ καν. Πρέπει να κλείσω το wifi και να το ανοίξω πάλι για να λειτουργήσει το ίντερνετ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ 

Το εκανε και παλιότερα ? η τώρα ξαφνικά ? Αν το κανει τωρα, δυστυχώς θα συνέλθει με  επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στο ρούτερ σου...  Μήπως έχεις κάποια ρύθμιση να πετάει έξω όποια συσκευή δεν έχει ενεργή σύνδεση? Ειδικά αν δεν έχεις άλλες συσκευές απάνω του. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι μου το κάνει πολύ καιρό τώρα. Απλά πριν είχα πρόγραμμα με πολλά δεδομένα και δεν με ένοιαζε. Τώρα που δεν έχω τόσα πολλά δεδομένα με νοιάζει και με καίει.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία προσπάθεια πριν το reset: δες μήπως για κάποιο λόγο μπαίνει σε εξοικονόμιση μπαταρίας όταν είναι κλειστή η οθόνη, συμβαίνει συχνά.

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2024 at 9:53 ΜΜ, potamia1 said:

Ήρθε καινούργια ενημέρωση . Είναι μεγάλη 4giga. Την έβαλε κανείς?

Screenshot_2024-01-17-21-47-34-512_com.android.updater.thumb.jpg.7af055498479b721254c2725e3f5b45b.jpg

 

Ήρθε και σε εμένα σήμερα. Έχω 14.0.9.0 TKHEUXM.

Το update είναι 14.0.11.0, 4 GB

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εδω νεο update ουτε ξερω μετα απο ποσους μηνες. Περιμενα hyperos αλλα αφαντο για την ωρα για επισημες εκδοσεις γιατι βλεπω σε beta κυκλοφορουν roms. 

 

Screenshot_2024-01-23-12-25-26-659_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλιο αργα παρα ποτε ...... Αν πάρουμε Hyper os το βλεπω για Σεπτέμβρη ! 

 

 

1706013155153.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariodj said:

καλιο αργα παρα ποτε ...... Αν πάρουμε Hyper os το βλεπω για Σεπτέμβρη ! 

 

 

1706013155153.jpg

Μπα πιο νωρίς θα έρθει.
Μέχρι τέλος του μήνα το HyperOS θα το δώσουν στην Κινέζικη rom! 😉

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα, δεν την έχω περάσει ακόμα...

 

Edited by ap1986
Link to comment
Share on other sites

π@π@ριες δηλαδή, αν κατάλαβα καλά. Αντί για MIUI/Android14 θα πάρει HyperOS (=MIUI μ' άλλο όνομα) και θα μείνει στο Α13.... 
👎  👎

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα μετα το update δεν υπαρχει το κουμπι που κλειδωνει την συσκευη και παιζει το youtube στο παρακηνιο.

Το κανει και σε σας?

 

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος που να έκανε την αναβάθμιση. Έχει έρθει και σε μένα αλλά λέω να περιμένω μήπως σκάσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ippotis said:

Κάποιος άλλος που να έκανε την αναβάθμιση. Έχει έρθει και σε μένα αλλά λέω να περιμένω μήπως σκάσει κάτι.

Το κινητό ας πούμε;;; 😋😂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ποσο θα δινατε ενα poco F3 8/256 λευκο 20 μηνων? Οθονη δεν εχει τιποτα οι 2 οι γωνιες ειναι γδαρμενες απο πτωση απο εκει και περα δεν εχει κατι αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/2/2024 at 2:27 ΜΜ, king2009 said:

Καλημερα παιδια. Ποσο θα δινατε ενα poco F3 8/256 λευκο 20 μηνων? Οθονη δεν εχει τιποτα οι 2 οι γωνιες ειναι γδαρμενες απο πτωση απο εκει και περα δεν εχει κατι αλλο. 

150€ μην ξεχνάς οτι τελειώνουν και η ενημερώσεις, και σε ενα χρόνο θα ειναι στα αζήτητα ! 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό είναι 3 μέρα σήμερα που ξεκινάει χωρίς λόγο να κάνει ασταμάτητα επανεκκίνησης. Δεν έχω σίγουρα πρόβλημα μπαταρίας. Έκανα εκκαθάριση έσβησα εφαρμογές αλλά τίποτα δεν κατάφερα. Καμιά ιδέα; Σκεφτόμουν να περάσω άλλη ROM αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και πρέπει να αρχίσω να το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μην έχει κολλήσει το πλαϊνό κουμπί ενεργοποίησης. Έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, pazu said:

Το κινητό είναι 3 μέρα σήμερα που ξεκινάει χωρίς λόγο να κάνει ασταμάτητα επανεκκίνησης. Δεν έχω σίγουρα πρόβλημα μπαταρίας. Έκανα εκκαθάριση έσβησα εφαρμογές αλλά τίποτα δεν κατάφερα. Καμιά ιδέα; Σκεφτόμουν να περάσω άλλη ROM αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ και πρέπει να αρχίσω να το ψάχνω.

<Κοίτα μην έχει κολλήσει το πλαϊνό κουμπί ενεργοποίησης. Έχει συμβεί.>

Και σε μένα έχει συμβεί να κολλήσει το κουμπί!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μάλλον μου έχει χαλάσει το power button από το F3, μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο κατάστημα/τεχνικό να το πάω; Είμαι Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Και στη σύζυγο το ίδιο έπαθε. Ίσα που το ακουμπούσε και έκλεινε. Λίγο παραπάνω και έκανε reboot. Παραδόξως έφτιαξε μόνο του!!! Βέβαια όχι εντελώς αλλά δεν είναι αυτό το χάλι που ήταν. Αν τυχόν βρεις κάποιον ανέφερε το και εδώ μπας και το πάω και εγώ. Της είπα να το πάω αλλά επειδή το θέλει για τη δουλειά μου είπε όχι, αλλά αν βρεθεί κάτι καλό θα την πείσω.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ap1986 said:

Μάλλον μου έχει χαλάσει το power button από το F3, μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο κατάστημα/τεχνικό να το πάω; Είμαι Αθήνα.

 

10 ώρες πριν, ippotis said:

Και στη σύζυγο το ίδιο έπαθε. Ίσα που το ακουμπούσε και έκλεινε. Λίγο παραπάνω και έκανε reboot. Παραδόξως έφτιαξε μόνο του!!! Βέβαια όχι εντελώς αλλά δεν είναι αυτό το χάλι που ήταν. Αν τυχόν βρεις κάποιον ανέφερε το και εδώ μπας και το πάω και εγώ. Της είπα να το πάω αλλά επειδή το θέλει για τη δουλειά μου είπε όχι, αλλά αν βρεθεί κάτι καλό θα την πείσω.

Γιατί δεν επικοινωνείτε με το support της Xiaomi από το global site της;
Αυτοί θα θα σαν ενημερώσουν με ποιους συνεργάζονται για το τεχνικό κομμάτι στην Ελλάδα, από το να εμπιστευθείτε τον καθένα που θα σας προτείνει... Εγώ αυτό θα έκανα. 😉
Σχετικά πρόσφατα τους είχα ενοχλήσει, χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά έχει κλείσει το goboo,com στην Ισπανία που ήταν εισαγωγέας - αντιπρόσωπος της Xiaomi και απλά ήθελα να τους ρωτήσω για θέματα εγγύησης αν το χρειαστώ...
Ήταν άμεσοι, ευγενικότατοι και κατατοπιστικότατοι!! 😉 

Link to comment
Share on other sites

Και τί σου είπανε;

Εμένα σε αγορά από σκρουτζ μου είπανε από xiaomi global να το πάω στην quest αλλά αυτό δεν το δέχτηκε η ελληνική εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...