Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι εχω καταλαβει ειναι σχεδον στην τυχη αν θα σου ερθει η αναβαθμιση, ειδικα αν δεν κανεις αμεσως μολις σου ερθει η ειδοποιηση. Σε μια παλιοτερη μου ειχε ερθει το πρωι, δεν την εκανα και μετα που εψαχνα να την κανω οποτε μπορουσα δεν την εβγαζε και μου εβγαζε δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει ειναι σχεδον στην τυχη αν θα σου ερθει η αναβαθμιση, ειδικα αν δεν κανεις αμεσως μολις σου ερθει η ειδοποιηση. Σε μια παλιοτερη μου ειχε ερθει το πρωι, δεν την εκανα και μετα που εψαχνα να την κανω οποτε μπορουσα δεν την εβγαζε και μου εβγαζε δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση!
Αυτό όντως συμβαίνει. Αλλά εδώ το θέμα είναι ότι πλέον δεν βγάζει καθόλου ενημερώσεις. Η λήψη τελευταίου πακέτου δεν λειτουργεί και γενικά φαίνεται να μην δουλεύει σωστά η λειτουργία update. Το θέμα είναι, τι μπορούμε να κάνουμε.

Edit
Το ίδιο συμβαίνει και με την 13.0.6
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/vayu/stable/V13.0.6.0.SJUEUXM/
Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk


582972bf2904e34dc8e64d1f7671b7c3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία: όλα τα site που έχουν την 14.0.1.0 rom (recovery) την αναφέρουν ότι είναι stable. Το κινητό όμως την διαβάζει για beta. Παρόλο που έχω γραφτεί ως beta tester user, αρνειται και αυτή να την περάσει. Θα περιμένω αν και πότε έρθει ως ota update. Βαρέθηκα να προσπαθώ. Αλλά και μέσω pc που προσπάθησα (fastboot) πάλι μου βγάζει error στην rom.

Link to comment
Share on other sites

Για να περασει η fastboot πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσει ο bootloader. Θα περάσει σίγουρα και θα ξανακλειδωσει βέβαια ο bootloader απλά θα χαθούν τα πάντα.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Κάντε μία εκκαθάριση δεδομένων στον updater μήπως έχει φάει κόλλημα, σε ένα note 10s που έχω για σκάλισμα δουλεύει κανονικά και κατεβάζει το τελευταίο πακέτο αναβάθμισης.248dc98d886c7adb552abc613d6d31bb.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, chios said:

Κάντε μία εκκαθάριση δεδομένων στον updater μήπως έχει φάει κόλλημα, σε ένα note 10s που έχω για σκάλισμα δουλεύει κανονικά και κατεβάζει το τελευταίο πακέτο αναβάθμισης.248dc98d886c7adb552abc613d6d31bb.jpg

Εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.Αντιμετωπιζα το ίδιο πρόβλημα

και έκανα αλλαγή σε μια ρύθμιση και πέρασα 13.0.6 και 14 αμέσως.Πηγα ρυθμίσεις -προσθετες ρυθμίσεις -επιλογες προγραμματιστων και ενεργοποιησα αυτόματες ενημερώσεις συστήματος.Περασα τις recovery rom που μέχρι πριν τις έδειχνε beta

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, cpnemo said:

Επιβεβαιώνω και εγώ, με αυτό τον τρόπο πέρασε και 13.0.6 και η 14.

 

Μόλις τις πέρασα και γω και όλα οκ!

Αλλά την ίδια διαδικασία έκανα τόσο καιρό και δεν. Τι έπαθε σήμερα και περάσανε δεν ξέρω. Κουλαμάρες του miui φαίνεται.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πέρασα χθες 13.0.6.0 και 14.0.1.0. Τώρα αν βοήθησε η εκκαθάριση δεδομένων του updater δεν ξέρω. Παντως πέρασαν επιτέλους τα zips που είχα τόσο καιρό κατεβασμένα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bax said:

Κι εγω πέρασα χθες 13.0.6.0 και 14.0.1.0. Τώρα αν βοήθησε η εκκαθάριση δεδομένων του updater δεν ξέρω. Παντως πέρασαν επιτέλους τα zips που είχα τόσο καιρό κατεβασμένα. 

Τόσο καιρό κάνω ακριβώς την ίδια διαδικασία και μου έβγαζε τις ρομ ότι είναι beta. Εχθές στην αρχή μου έβγαζε μήνυμα αδυναμία επαλήθευσης. Μετά από ώρα που ξαναδοκίμασα, τις δέχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ATITHASOS2 said:

υπαρχει καπου γραμμενη  η διαδικασια,το πως δηλαδη περασατε τα updates?ευχαριστω

 

https://myphone.gr/forum/topic/187732/?do=findComment&comment=7168673

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ποιο είναι έγκυρο - επίσημο site για να κατεβάσουμε; Την recovery ή την fastboot;

Από μόνες τους, δηλαδή μέσω της ενημέρωσης του κινητού πότε έρχονται;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, lokar said:

Καλησπέρα και από εμένα. Ποιο είναι έγκυρο - επίσημο site για να κατεβάσουμε; Την recovery ή την fastboot;

Από μόνες τους, δηλαδή μέσω της ενημέρωσης του κινητού πότε έρχονται;

Μόνο η recovery περνιέται μεσω κινητού. Η άλλη όχι!

https://miuirom.org/phones/poco-x3-pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, memostrikas said:

Μόνο η recovery περνιέται μεσω κινητού. Η άλλη όχι!

https://miuirom.org/phones/poco-x3-pro

Ευχαριστώ πολύ. Οι εφαρμογές πλέον έχουν ροζ φόντο. Αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lokar said:

Ευχαριστώ πολύ. Οι εφαρμογές πλέον έχουν ροζ φόντο. Αλλάζει αυτό;

Αλλαξε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και Χριστός ανέστη!

Μετα την αναβάθμιση σε 14.0.1 μου εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα: 

Ενώ έχω ανοιχτά τα δεδομένα, μετα από λίγα λεπτά δεν έχω πρόσβαση στο δίκτυο (παρόλο που είναι ακόμα ανοιχτά) και στην μπάρα επάνω μου γράφει 4G. Οταν τα κλείσω και τα ξανά ανοίξω, δείχνει 4G+ και εχω πρόσβαση στο δίκτυο μέχρι να ξανασυμβεί το ίδιο. 

Εχει συμβεί σε κάποιον, η καμία λύση εαν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει. Νόμιζα ότι είναι θέμα του παρόχου αλλά τελικά διαπίστωσα ότι το κάνει και στην Cosmote και στη Vodafone που έχω. Πολλά bugs αυτή η έκδοση... Έχω θέμα και με τον Poco launcher. Κάθε τόσο (πολύ συχνά) κάνει restart. Βουρ για Custom ROM. Δεν αντέχεται άλλο αυτό το πράγμα. Είναι και καλό κινητό αυτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Και σε μένα συμβαίνει. Νόμιζα ότι είναι θέμα του παρόχου αλλά τελικά διαπίστωσα ότι το κάνει και στην Cosmote και στη Vodafone που έχω. Πολλά bugs αυτή η έκδοση... Έχω θέμα και με τον Poco launcher. Κάθε τόσο (πολύ συχνά) κάνει restart. Βουρ για Custom ROM. Δεν αντέχεται άλλο αυτό το πράγμα. Είναι και καλό κινητό αυτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Θέλει ξεκλειδωμα ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει. Προσωπικά είχα κάνει τη διαδικασία πολλές φορές πριν και πρόσφατα διαπίστωσα ότι το Mi Account μου έχει θέμα και δε με άφηνε να το ξεκλειδώσω. Έψαξα στο ίντερνετ για να βρω μια λύση, έφτιαξα καινούριο αναγκαστικά με περιοχή United States (αν επιλεγεί η Ελλάδα δεν δουλεύει και πάλι) και περιμένω αύριο να τελειώσουν οι 168 ώρες.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Στον poco launcher του κινητού μας, πως γίνεται να κάνουμε απόκρυψη όποια εφαρμογή (και του συστήματος) θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2023 at 9:31 ΜΜ, georgeavl3 said:

Και σε μένα συμβαίνει. Νόμιζα ότι είναι θέμα του παρόχου αλλά τελικά διαπίστωσα ότι το κάνει και στην Cosmote και στη Vodafone που έχω. Πολλά bugs αυτή η έκδοση... Έχω θέμα και με τον Poco launcher. Κάθε τόσο (πολύ συχνά) κάνει restart. Βουρ για Custom ROM. Δεν αντέχεται άλλο αυτό το πράγμα. Είναι και καλό κινητό αυτό.

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Προς ενημέρωση:

Πήγα επιλογές προγραμματιστών και έβαλα on στην επιλογή μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και ας είναι ανοιχτό το wifi για γρήγορη εναλλαγή, για να δω μήπως φτιάξει το θέμα του 4G+. Τελικά τζίφος, και τίποτα δεν έγινε. Αλλά ω του θαύματος όταν έβαλα ξανά off την επιλογή..., από τότε δεν μου το ξανά έκανε, και δουλεύουν (έκανα και πολλές φορές επανεκκίνηση για να τσεκάρω) τα δεδομένα άψογα!

Ξέρω ακούγεται κουλό, αλλά τώρα δουλεύουν!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...