Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν στην ξαναβγάλει , κάνε αυτό: πατησε: Ρυθμίσεις> Έκδοση MIUI> πανω δεξια τις τρεις τελίτσες> λήψη τελευταίου πακέτου, να δεις τι σου βγάζει
Το έχω κάνει και μου έχει αυτή που έχω ήδη τώρα...

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comanche said:

Αυτό μου έκανε και μένα.
Εμφανίστηκε η ενημέρωση αλλά επειδή ήταν αργά το βράδυ και δεν είχα μπαταρία, είπα να κάνω την ενημέρωση το πρωί.
Αν δε ! Η ενημέρωση είχε εξαφανιστεί ...

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνηθισμένο στο MIUI. Σε λίγες μέρες θα την ξαναδείς.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, swaron said:

Καλησπέρα σας! Εσείς έχετε πάρει την αναβάθμιση σε MIUI 14 κανονικά ή την περάσατε χειροκίνητα;;; Γιατί σε εμένα ακόμα να έρθει... 

Ουτε εμενα φιλε μου. Δεν εισαι ο μονος.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Αν δεν στην ξαναβγάλει , κάνε αυτό: πατησε: Ρυθμίσεις> Έκδοση MIUI> πανω δεξια τις τρεις τελίτσες> λήψη τελευταίου πακέτου, να δεις τι σου βγάζει

Μετά από δέκα μήνες που προσπαθούσα να καταλάβω πως θα μου φέρει την 14άρα, με έσωσες! Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Μην αγχωνεσαι. Το πηγαινεις πισω, με την εγγυηση

Ευχαριστώ πολύ. Γενικά ήθελα να το αποφύγω όλο αυτό με την εγγύηση αλλά φαίνεται πως θα πρέπει να το στείλω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Θέλω να κάνω hard reset γιατι βλέπω ότι η μπαταρία έχει αρχίσει να μην κρατάει πολύ και κολλάει και θέλει επανακινησεις 

Άμα αποθηκεύσω και σώσω τα πάντα από την δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και κάνω επαναφορά από εκεί, όταν γίνει επαναφορά θα υπάρχουν πάλι τα ίδια για την μπαταρία και για κάποια κολλήματα με επανακινησεις που κάνει τον τελευταίο καιρό; 

Edited by maskaras
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, maskaras said:

θα υπάρχουν πάλι τα ίδια για την μπαταρία και για κάποια κολλήματα με επανακινησεις που κάνει τον τελευταίο καιρό; 

Πόσο καιρό το έχει το κινητό; Εμένα στα δύο χρόνια η μπαταρία έκανε τα ίδια, και παρά το reset και μάλιστα από την αρχή, δεν σώθηκε... Έδωσα το 50άρικο και την άλλαξα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, harrisxan said:

Πόσο καιρό το έχει το κινητό; Εμένα στα δύο χρόνια η μπαταρία έκανε τα ίδια, και παρά το reset και μάλιστα από την αρχή, δεν σώθηκε... Έδωσα το 50άρικο και την άλλαξα. 

Πάει για 2ετια 

Λες να πάω για αλλαγή; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, maskaras said:

Πάει για 2ετια 

Λες να πάω για αλλαγή; 

Εγώ την άλλαξα, και το τηλέφωνο άλλαξε εντελώς συμπεριφορά... Σταμάτησε να κολλάει συνέχεια, είναι σχεδόν σαν καινούριο... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως , κανένα θέμα με την μπαταρία και έχω το κινητό 30 μήνες και αγορά από αμαζον, λίγο πριν αρχίσουν οι πωλήσεις στην Ελλάδα.

Και όσο για τις ενημερώσεις, είναι τρέλα το miui και η xiaomi γενικά. Και εκεί που έφθασαν οι τιμές των νέων μοντέλων, θα σκεφθώ πολύ αν θα παραμείνω σε συσκευές με miui, στην επόμενη αλλαγή συσκευής...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, maskaras said:

Με hard reset και επαναφορά θα επανέλθουν και τα κολλήματα; 

Εμένα έστρωσε μόνο μετά την αλλαγή μπαταρίας. Είναι λογικό, όταν η μπαταρία δεν δίνει σωστά ρεύματα να κολλάει η συσκευή... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vassar said:

Μπαταρία που άλλαξες;
 

Αν ρωτάς εμένα, ναι, μπαταρία του άλλαξα πριν 1,5 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα, ρώτησα που την άλλαξες;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vassar said:

Ναι το κατάλαβα, ρώτησα που την άλλαξες;
 

Σε γνωστή αλυσίδα σέρβις, με γνήσια. 

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!εναμιση χρονο σχεδον χρησιμοποιουσα το acr cube για ηχογραφηση κλησεων και ολα δουλευαν καλα μεχρι πριν λιγο καιρο που σταματησε να δουλευει λογω της νεας πολιτικης της γκουγκλ πανω στο θεμα αυτο και ζηταει να μπω σ ενα σαιτ να κατεβασω ενα προγραμμα αλλα δεν το εκανα...εσεις τι προγραμμα χρησιμοποιειτε για ηχογραφηση κλησεων?καναδυο που δοκιμασα απ το store δεν δουλεψαν..

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Και ηχογράφηση και ωραίος dialer.

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθεί η ηχογράφηση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nak1nak said:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Και ηχογράφηση και ωραίος dialer.

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθεί η ηχογράφηση 

Τον χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια. Πραγματικά είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε dialer αυτή τη στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εκτός από το πρόβλημα με την προεπιλεγμενη καρτα σιμ για κλήσεις, που ενω έχω την σιμ 2 εκεινο καλέι με την σιμ 1, μου χάνει και επαφές!

Δηλαδη με παιρνουν τηλεφωνο και μου βγαζει μονο το νουμερο, ενω υπηρχε το όνομα στον κατάλογο. Κανοντας αναζητηση του ονοματος στις επαφες, μου έλεγε καμια επαφή.

Τι τρελά είναι αυτά; το έχει κάνει σε κανέναν σας;

Γιατί έτσι όπως παει, δεν θα ξαναπαρω συσκευή xiaomi

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2023 at 12:33 ΠΜ, nak1nak said:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Και ηχογράφηση και ωραίος dialer.

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθεί η ηχογράφηση 

βγαζει μηνυμα οτι εχει δημιουργηθει για παλιοτερη εκδοση android και δεν ειναι συμβατη η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To redmi note 10 μου. ταξίδεψε στο βυθό.😥   😥  😥  

Είχα αφήσει τα πράγματά μου σε μια απόμερη ακτή, για ψαροντούφεκο, αλλά δεν υπολόγισα τα μεγάλα κύματα που σήκωναν τα  ταχύπλοα τύπου seajet που πηγαινοέρχονται αυτή την εποχή. Μετά από 4 ώρες , όταν βγήκα όλα μου τα πράγματα, που τα είχα μέσα στο σάκο κολυμπούσαν στην ακτή και ο σάκος είχε αδειάσει , μαζί με κινητό και κλειδιά. Είχε αρχίσει να βραδιάζει , οπότε πάπαλα .Βρήκα όλα μου τα πράγματα εκτός από κινητό και κλειδιά, και την επομένη που έψαξα το βυθό εκεί γύρω δε κατάφερα τίποτα.  Στενοχωρήθηκα, καθώς το κινητό το είχα από το  Ωκτόμβριο του 2021  και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος , και από μπαταρία , κανένα θέμα, και με φωτογραφίες που έβγαζε  καταπληκτικές. Μου έκανε εντύπωση πάντως ένα πράγμα.  Κοιτώντας την επομένη το find my devices , βρήκα ότι τελευταία επαφή του κινητού με το δορυφόρο ήταν στις 22:29 δλδ το κινητό ήταν μερικες ώρες στο νερό έστω σε πολύ μικρό βάθος και άντεξε;!!! Η απλά λάθος σήμα; Γίνεται αυτό;

ΥΓ: Στην αρχή σκέφτηκα την αγορά ίδιου , μεταχειρισμένου,  αλλα τελικά το απέρριψα, γιατί ο χρόνος έχει περάσει για αυτό το μοντέλο. Αν ωστόσο έβγαινε το ίδιο αλλά με 5g θα το έκανα. Παρόλο που ήμουν λάτρης της xiaomi για χρόνια, κοιτώντας τα επόμενα τηλέφωνα δλδ το 11 Pro και το 12 pro , απογοητεύτηκα με την xiaomi καθώς με τα εν λόγω μοντέλα , νομίζω ότι ηεταιρεία κάνει βήματα προς τα πίσω.  Και έτσι , για πρώτη φορά κατέληξα στην αγορά  μοντέλου από εταιρεία  την οποία απέφευγα και δεν τη συμπαθούσα ιδιαίτερα. Samsung Galaxy A34 , αναμένω την άφιξή του. 

Edited by mpourasg
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγαλει ενα κινητο ουσιαστικα αντιγραφο του redmi note 10 pro. Το κινητο νομιζω κυκλοφορησε μαρτιο 2023. Το ονομαζουν redmi note 12 pro 4G. Δεν εχει 5G, αλλα προς το παρον δε με νοιαζει, ουσιαστικα ειναι ιδια κινητα με ιδιο επεξεργαστη snapdragon 732g, καλυτερη φορτιση στα 67w, και μικροδιαφορες. Δεν κυκλοφορει επισημα ευρωπη. Αλλα καλυπτει τα δικα μας δικτυα στο 4g, ειναι global εκδοσεις. Σε σκρουτζομαγαζα το εχει γυρω στα 225 ευρω. Εγω παρηγγειλα απο gshopper με 215 ευρω το 8+256 πριν μια εβδομαδα κι αναμενω. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...