Jump to content

Samsung SGH-X700


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

candybar paralagi tou D500...me transflash karta mnimis kai FMradio...

108x43.7x19.4 mm, 95gr

http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/x700/pic1.jpg

 

othoni 176x220 262K xromaton

stereo handsfree

bluetooth

35MB mnimi

media player

ipostiriksi EDGE

perissoteres leptomereies sto mobile-review

 

Δείκτης SAR:

0.197 W/kg

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
σιγουρα θα ερθει αφου εχει τα αρχικα sgh.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μου θυμίζει το Siemens S65 :p .

Τέλος πάντων για περισσότερες φωτό δείτε εδώ :) : MobilMania.cz

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά στο πλαίσιο, ενώ είναι 108 χιλιοστά δε μου φάνηκε "μεγάλο" στο χέρι! Η οθόνη καλή αν και θα ήθελα να ήταν λίγο μεγαλύτερης ανάλυσης και το πληκτρολόγιο καλό αν και λίγο "λαστιχωτό". Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, αν μέσα στο πακέτο περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης; Και τελικά είναι microSD ή TransFlash οι κάρτες που δέχεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

microSD ειναι η καινουργια ονομασια της Transflash.

Αναμεσα σε w550i και αυτο τι προτεινεις φιλαρακι;:)

Link to comment
Share on other sites

To πηρα μολις 229 euro απο media markt και ακομα δεν εχω κλησει το σαγονι μου απο τον θαυμασμο του κινητου.Θα γραψω πολλα αυριο παντως οσοι θελουν να το παρουν να πανε με κλειστα τα ματια.Περισσοτερα αυριο:p

 

Υ.Γ Ευχαριστω φιλε haki:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεκιναμε με την κατασκευη του κινητου.Ειναι πολυ στιβαρο στο χερι και τα πληκτρα εχουν πολυ καλη αισθηση στο χερι.Δεν υπαρχουν τριξιματα καθολου.Η οθονη του ειναι φωτεινη και ειναι σαν του κ750 μην πω και λιγο ποιο μεγαλη αλλα και αρκετα καθαρη.Ο ηχος των δυο περιπου ηχειων ειναι δυνατος και καθαρος ενω το ιδιο καθαρος ειναι και ο ηχος του ακουστικου.Εχει BT και συνδεθηκα με υπολογιστη αμεσως.Σαν σημα ειναι πολυ καλο ,και δεν αντιμετωπισα προβλημα συνδεσιμοτητας.Το μενου ειναι πολυ ευκολο,πολυ γρηγορο,και σχεδον πληρες.Μνημη ενσωματωμενη λεει 15 mb αλλα αν διαγραψεις καποια αρχεια μεσα απο το κινητο ανεβαινει.Εχει υποδοχη για καρτα μνημης η οποια δεν παρεχεται στο πακετο του.Η καμερα του ειναι απο τις ποιο καλες και καθαρες 1,3 megapixel που κυκλοφορει.Να φανταστειτε μεχρι iso εχει.Δεν εχει φλας δυστυχως.Ο ΜΡ3 player ειναι πολυ καλος και ακουγονται δυνατα τα ΜΡ3 και απο τα εξωτερικα ηχεια του.Το ραδιο ειναι και αυτο πολυ καλο και δυνατο με 30 σταθμους για αποθηκευσει.Για ηχος κλησης μπορεις να βαλεις οτι θελεις το ιδιο και στα μυνηματα.Δεν ξερω ποσο κραταει η μπαταρια θα το τσεκαρω και θα σας πω.Το πακετο του περιλαμβανει κινητο,φορτιστη,καλωδιο για υπολογιστη,cd με μια πολυ ωραια σουιτα στα ελληνικα,stereo handfree.To πηρα οπως ειπα 229 euro απο τα media markt και εχει 246 στο πλαισιο.Πιστευω ειναι μια πολυ τιμια προταση με ολα αυτα που προσφερει.Οπως ειπε και ο φιλος ο haki ειναι ενα 6230 με καθηστερηση 1,5 χρονου.Αλλα και με καλυτερη οθονη,καμερα,ραδιο.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το ειχα παρει κι εγω και συμφωνω απολυτα με τοπαραπανω μηνυμα που εγραψε ο φιλος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η samsung εκανε κινηση ματ και αυτο το κινητο και την τιμη που το δινει.Δυο ερωτησουλες να κανω αφου μαλλον θα το τσιμπησω

1)Τελικα τι καρτα παιρνει

2)Μπορουμε μεσω bt να περασουμε τα παντα(ιδιαιτερα java) η ισχυει οτι και στα αλλα samsung:confused:

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η samsung εκανε κινηση ματ και αυτο το κινητο και την τιμη που το δινει.Δυο ερωτησουλες να κανω αφου μαλλον θα το τσιμπησω

1)Τελικα τι καρτα παιρνει

2)Μπορουμε μεσω bt να περασουμε τα παντα(ιδιαιτερα java) η ισχυει οτι και στα αλλα samsung:confused:

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:)

Φιλε μου παιρνει καρτες micro sd και δυστυχως για τα java ισχυει οτι και στα αλλα samsung.:( Μπορεις ομως να κατεβασεις μεσο wap την οpera και να την βαλεις στο κινητο σου σαν extra browser.Αυτο εκανα εγω.Εχει και 3 παιχνιδακια με κορυφαιο ενα ποδοσφαιρο με πολυ ωραια γραφικα;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινει τριτη μερα η μπαταρια συνεχεια ανοιχτο και να το σκαλιζω και εχει κατεβει μια γραμμη μονο.Μπραβο στην samsung:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

thelo na rotiso 2 pragmatakia

se sxesi me t k750 ta mp3 paizoyn kalitera i xeirotera

kai 2on kapoy pio pano anaferthike oti mporeis na baleis mp3 san ixo.posi ora krataei i eidopoisi gia ta minimata?

Παντα απο προσωπικη αποψη φιλε μου τα ΜΡ3 παιζουν λιγο ποιο δυνατα και ποιο καθαρα λογο 2 ηχειων του Χ700.Ηχο κλησεις μπορεις να βαλεις οτι θελεις οχι ομως σαν ηχο μηνυματων.Εχει νομιζω 10 προεπιλεγμενους ηχους πολυ καλους και δυνατους:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παιρνει καρτες micro sd και δυστυχως για τα java ισχυει οτι και στα αλλα samsung.:( Μπορεις ομως να κατεβασεις μεσο wap την οpera και να την βαλεις στο κινητο σου σαν extra browser.Αυτο εκανα εγω.Εχει και 3 παιχνιδακια με κορυφαιο ενα ποδοσφαιρο με πολυ ωραια γραφικα;)

Δηλαδή παιδιά, δεν μπορούμε να περάσουμε στο Χ-700 παιχνίδια, από το καλώδιο του υπολογιστή; Με ποιους τρόπους μπορεί κανείς να περάσει νέα απιχνίδια στο Χ-700;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεκιναμε με την κατασκευη του κινητου.Ειναι πολυ στιβαρο στο χερι και τα πληκτρα εχουν πολυ καλη αισθηση στο χερι.Δεν υπαρχουν τριξιματα καθολου.Η οθονη του ειναι φωτεινη και ειναι σαν του κ750 μην πω και λιγο ποιο μεγαλη αλλα και αρκετα καθαρη.Ο ηχος των δυο περιπου ηχειων ειναι δυνατος και καθαρος ενω το ιδιο καθαρος ειναι και ο ηχος του ακουστικου.Εχει BT και συνδεθηκα με υπολογιστη αμεσως.Σαν σημα ειναι πολυ καλο ,και δεν αντιμετωπισα προβλημα συνδεσιμοτητας.Το μενου ειναι πολυ ευκολο,πολυ γρηγορο,και σχεδον πληρες.Μνημη ενσωματωμενη λεει 15 mb αλλα αν διαγραψεις καποια αρχεια μεσα απο το κινητο ανεβαινει.Εχει υποδοχη για καρτα μνημης η οποια δεν παρεχεται στο πακετο του.Η καμερα του ειναι απο τις ποιο καλες και καθαρες 1,3 megapixel που κυκλοφορει.Να φανταστειτε μεχρι iso εχει.Δεν εχει φλας δυστυχως.Ο ΜΡ3 player ειναι πολυ καλος και ακουγονται δυνατα τα ΜΡ3 και απο τα εξωτερικα ηχεια του.Το ραδιο ειναι και αυτο πολυ καλο και δυνατο με 30 σταθμους για αποθηκευσει.Για ηχος κλησης μπορεις να βαλεις οτι θελεις το ιδιο και στα μυνηματα.Δεν ξερω ποσο κραταει η μπαταρια θα το τσεκαρω και θα σας πω.Το πακετο του περιλαμβανει κινητο,φορτιστη,καλωδιο για υπολογιστη,cd με μια πολυ ωραια σουιτα στα ελληνικα,stereo handfree.To πηρα οπως ειπα 229 euro απο τα media markt και εχει 246 στο πλαισιο.Πιστευω ειναι μια πολυ τιμια προταση με ολα αυτα που προσφερει.Οπως ειπε και ο φιλος ο haki ειναι ενα 6230 με καθηστερηση 1,5 χρονου.Αλλα και με καλυτερη οθονη,καμερα,ραδιο.:rolleyes:

Το Χ-700 παρέχει τη δυνατότητα ηχογράφησης της συνομιλίας ή ηχογράφησης σαν κασσετοφωνάκι; Αν ναι υπάρχει περιορισμός στο χρόνο ή όσο χωράει η μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

Tο πήρε ο αδελφός μου χθες.Λοιπόν για τα λεφτά του είναι ένα πλήρες κινητό.Προσεγμένη κατασκευή δεν τρίζει καθόλου και για 1,3 Mpixel πολύ καλές φωτο βγάζει.Ο ήχος του δυνατός και πολύ καθαρός.
Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά πως τα πάει; Έχει κανένα παράξενο στα μνματα; Μου φαίνεται καλή επιλογή απλά ψάχνω να ανακαλύψω κανένα ψεγάδι του που δεν δείχνει με την πρώτη ματιά...
Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά και η τιμή του κινητού φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα, για δεύτερη συσκευή. Αν μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας και τους ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ξερει καποιος να μου πει πως περναμε java games

στο Χ700

υποψιν δεν εχει καρτα μνημης

οποτε θα γραφονται στο τηλ.

παντως με το pc studio δεν βλεπει

τα αρχεια java οσα του περασα δεν τα αναγνωριζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1) Αλήθεια από μπαταρία τι λέει; Με 15 λεπτά την ημέρα σε κλήσεις, 15 περίπου sms και ράδιο για κάμια ώρα τη μέρα, θα μου κρατάει με όλα αυτά 2 μέρες γεμάτες; (Παίρνει μεγαλύτερης ισχύος μπαταρία; )

2) Κάτι που έχει ερωτηθεί και παραπάνω αλλά δεν πήρε απάντηση:

Το Χ-700 παρέχει τη δυνατότητα ηχογράφησης της συνομιλίας ή ηχογράφησης σαν κασσετοφωνάκι; Αν ναι υπάρχει περιορισμός στο χρόνο ή όσο χωράει η μνήμη;

3) Το κεντρικό κουμπί χρησιμεύει και για κουμπί επιλογής για το menu, έτσι;

4) Και κάτι τελευταίο. Γίνεται να χτυπάει όταν σε καλούν και να δονείται ταυτόχρονα και όχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο και αν όχι, ποιές είναι οι επιλογές για να χτυπάει;

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο,το πηρα πριν μια εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Υποψη οτι ειμαι φανατικος τις ΝΟΚΙΑ και προσφατα και τις SONY ERICSSON.

Απο μπαταρια μου κραταει μιαμισυ και ημερα με χρονο ομιλιας τρεις ωρες την ημερα και με πολυ επεξεργασια σκεψου πως τα αλλα τηλεφωνα (αυτα που ειπα παραπανω )κρατουσαν με το ζορι μια ημερα.

Το μενου ειναι απλο και γρηγορο,και η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη οπως ,κατι που μου εκανε εντυπωσει ειναι πως ολες η θυρες συνδεσης ειναι πολυ ομοραφα προστατευμενες

Με λιγα λογια τα εχει ολα.

Κατι τελευταιο εχει πολυ χαμηλο S.A.R που το καταλαβαινεις αμεσως απο το πρωτο τηλεφωνημα (κατι που εμενα με ενδιαφερει), αλλα και μια ακομη λειτουργεια που την ονομαζει καθαροτητα φωνης δηλαδη ακους τον συνομιλητη σου πολυ καθαρα και αυτο το καταλαβαινεις αμεσως.

sadite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...