Jump to content

Samsung SGH-X700


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Αλήθεια από μπαταρία τι λέει; Με 15 λεπτά την ημέρα σε κλήσεις, 15 περίπου sms και ράδιο για κάμια ώρα τη μέρα, θα μου κρατάει με όλα αυτά 2 μέρες γεμάτες; (Παίρνει μεγαλύτερης ισχύος μπαταρία; )

2) Κάτι που έχει ερωτηθεί και παραπάνω αλλά δεν πήρε απάντηση:

Το Χ-700 παρέχει τη δυνατότητα ηχογράφησης της συνομιλίας ή ηχογράφησης σαν κασσετοφωνάκι; Αν ναι υπάρχει περιορισμός στο χρόνο ή όσο χωράει η μνήμη;

3) Το κεντρικό κουμπί χρησιμεύει και για κουμπί επιλογής για το menu, έτσι;

4) Και κάτι τελευταίο. Γίνεται να χτυπάει όταν σε καλούν και να δονείται ταυτόχρονα και όχι πρώτα το ένα και μετά το άλλο και αν όχι, ποιές είναι οι επιλογές για να χτυπάει;

 

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εκανα νεα συνδεση πατησα τα νουμερα

απο τις οδηγιες σε αλλο ποστ στο ιδιο site

βεβαια αλλα δεν συνδεεται το pc με το κινητο

μολις πατησω PPP με βγαζει σε USB kai BLUTOOTH

επιλογες οποια και να διαλεξω κανει reboot

ebala kai blootooth sto pc kai tipota

αν ξερει καποιος ασ βοηθηση

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ερώτηση προς τους κατόχους του Χ700:

 

μπορείς να κάνεις minimize media τον player ή το ραδιόφωνο και πχ. να γράψεις ένα μήνυμα; Κατέβασα τις οδηγίες του από το site της samsung αλλά είναι πολύ γενικές και δεν το αναφέρουν.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

κ εγω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο..

αλλα ειμαι επιφυλακτικος με τα samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το Samsung X700 και θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν ήδη : Τα θέματα του τηλεφώνου αλλάζουν?Αν ναι που μπορώ να βρω? (εγώ κατέβαζα θέματα από μία συγκεκριμένη διεύθυνση η οποία όμως δεν έχει για το συγκεκριμένο κινητό).Στο πακέτο μέσα τελικά περλαμβάνεται καλώδιο για σύνδεση με υπολογιστή? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να το παραγγείλω στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καν στις αποθήκες:blink: . Μάλλον δεν υπάρχει τέτοια παραλαβή!Μήπως ξέρει κανείς τί γίνεται; Θα καθυστερήσει; Υπάρχει περίπτωση να το έχει άλλο κατάστημα κινητής τηλεφωνίας (π.χ. Γερμανός);Περιμένω για να κάνω σύνδεση. Όποιος ξέρει ας απαντήσει please!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά ο Ο.Τ.Ε. δεν έχει κάνει καθόλου τέτοια παραλαβή και δεν γνωρίζει ακόμα πότε θα γίνει αυτό!!!!:wacko: Εγώ το παρήγγειλα σήμερα στον Γερμανό τελικά ο οποίος το έχει παραλάβει εδώ και πάρα πολύ καιρό το κινητό!!!Θα το αποκτήσω στις 6/11 (γιατί έκανα φορητότητα).Μόλις το δοκιμάσω θα σας πω τη γνώμη μου. ΥΓ: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ενδιαφέρονται αρκετοί για το συγκεκριμένο μοντέλο. Θεωρώ ότι για τα λεφτά του είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το http://samsungpolska.info έχει πειραγμένα firmwares με κάποιες πολύ χρήσιμες ευκολίες, όπως full image view, ραδιόφωνο χωρίς τη σύνδεση ακουστικών, μελωδία+δόνηση μαζί, ηχογράφηση τηλεφωνικής συνομιλίας, πρόσβαση σε όλους τους φακέλους του τηλεφώνου και άλλα πολλά.. :yahoo:

 

Ξέρει κανείς την διαδικασία πως περνάμε firmware στο X700 ή σε SAMSUNG γενικά κινητά;

Προσπάθησα με το OneNAND Downloader v1.7 & v1.8, με το USB καλώδιο που υπάρχει στη συσκευασία, χωρίς όμως τύχη, κάτι δεν κάνω καλά :what:

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Πιστεύω το θέμα αφορά πολλούς κατόχους του X700.

 

:help:

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια στο forum του d 500 και θα βρεις πολλες πληροφοριες εκει
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας ειμαι νεος στο φορουμ και εχω το εξης προβλημα με το συγκεκριμενο κιν. βαζω το καλωδιο usb περναω drivers κανονικα αλλα δεν γινεται η συνδεση του κιν με το πς εχω usb 1.1

 

τι λετε να φταιει ???? ευχαρηστω προκαταβολικα :-)

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμασε. κατι δεν εχεις κανει καλα. κι εμενα με βασανισε στην αρχη
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KALHSPERA PAIDIA ,PISTEYV PVS KAPIOS THA ME BOITHISI. EXO TO SAMSUNG TO X700 KAI THELO NA APOSTELO KAI NA PARALAMBANV MMS ,(KAI WAP) ALLA H QTELECOM MOY LEEI POS DEN EXEI RYTHMISEIS GIA TYO THLEFONO KAI OTI THA EXEI ARGOTERA.TO PARAMITHI TO EXO KSANAZISI , MIPOS MPOREI KAPIOS NA BOITHISI???

 

EYXARISTO:(

miltosg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
FEUGO TO MAIO GIA FANTAROS KAI EXO TO NOKIA 6233 KAI FOVAMAI NA TO PARO MAZI MOU MIPOS MOU TO KLEPSOUN ETSI SKEFTIKA NA PARO TO X700.ME ENDIAFEREI I MPATARIA NA KRATAEI POLI GIATI MILAO 1,5 WRES TIN IMERA.AKSIZI H OXI?PEREIMENO TA FWTA SAS...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπέρα σε όλους. Πρώτο μου ποστ εδώ, στο thread του συγκεκριμένου κινητού το οποίο μπορώ να πω μου έχει φανεί αρκετά ενδιαφέρον μια και οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες ενώ και η ακτινοβολία του είναι αρκετά μικρή.

 

Αν ήταν και λίγο πιό σύγχρονη (στα δεδομένα της Samsung) η εμφάνιση, όπως πχ στο επερχόμενο E200 θα ήταν ακόμη καλύτερα αλλά.......δε μπορεί να τα έχει κανείς όλα, όχι όταν κοιτάζει την ουσία.

 

Η ερώτηση μου αφορά όσους φίλους το έχουν χρησιμοποιήσει : Βugs και γενικότερα προβλήματα συναντήσατε? Για να πω την αλήθεια, ένα άλλο αξιοπρεπές τηλεφωνάκι που είχα βρει, το Alcatel 853 δεν το προτίμησα διότι σε διάφορα φόρα που κοίταξα (και εδώ), είδα διάφορα ψιλοπροβληματάκια μεν που όμως δεν έχω καμμία διάθεση να αντιμετωπίσω δε (κάτοχος γαλλικού αυτοκινήτου, βαρέθηκα την......."τεχνολογία" του τύπου "διαστημόπλοιο με κάρβουνο").

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...