Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

FORTHnet ADSL: ασυναγώνιστο Internet με 33% περισσότερο χρόνο & νέες χαμηλές τιμές!

20/09/2005

 

Με τις νέες χαμηλές τιμές και τις προσφορές extra χρόνου, το ADSL από τη FORTHnet κοστίζει ασυναγώνιστα φθηνά κάθε μήνα.

 

Η FORTHnet, προσφέρει τη δυνατότητα απόκτησης γραμμής και συνδρομής Internet με ADSL, χωρίς δεσμεύσεις, χωρίς χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση, με τιμές από 23,85 € το μήνα (+ ΦΠΑ) και δωρεάν το modem router και την ενεργοποίηση γραμμής.

 

Αναλυτικά οι νέες τιμές των συνδρομών FORTHnet ADSL 1 Bill με βάση τις προσφορές σε αναγωγή μήνα, έχουν ως ακολούθως:

FORTHnet ADSL 1Bill Dynamic

3+1 ΜΗΝΑΣ, 6+ 2 ΜΗΝΕΣ, 12+ 4 ΜΗΝΕΣ+ Ενεργοποίηση+ Modem Router

ADSL 256 24,60 €/μήνα 24,22 €/μήνα 23,85 €/μήνα

ADSL 384 30,60 €/μήνα 29,85 €/μήνα 29,10 €/μήνα

ADSL 512 48,60 €/μήνα 47,47 €/μήνα 46,35 €/μήνα

ADSL 1024 84,60 €/μήνα 82,35 €/μήνα 80,10 €/μήνα

 

* Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ

* Οι προσφορές επιπλέον χρόνου ισχύουν έως 31/10

 

Σημειώνεται ότι αντίστοιχες προσφορές επιπλέον χρόνου σύνδεσης ισχύουν και για τις συνδρομές FORTHnet FAST Internet, που διαμορφώνουν τις τιμές ως εξής:

FORTHnet FAST Internet ADSL Dynamic

3+ 1 ΜΗΝΑΣ, 6+ 2 ΜΗΝΕΣ, 12+ 4 ΜΗΝΕΣ

ADSL 256 12,67 €/μήνα 12,30 €/μήνα 11,92 €/μήνα

ADSL 384 18,67 €/μήνα 17,92 €/μήνα 17,17 €/μήνα

ADSL 512 33,67 €/μήνα 32,55 €/μήνα 31,42 €/μήνα

ADSL 1024 59,92 €/μήνα 57,67 €/μήνα 55,42 €/μήνα

 

* Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν ΦΠΑ

* Οι προσφορές επιπλέον χρόνου ισχύουν έως 31/10

Πηγή: Forthnet.gr

 

Ουσιαστικά αλλάζει τις τιμές στα πακέτα με τους δωρεάν μήνες (3+1, 6+2, 12+4). Πολύ δελεαστικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μειώσεις τιμών προέβη και η ALTEC Telecoms.

Ειδικότερα, βάσει του νέου τιμοκαταλόγου, η συνδρομή αορίστου Altecnet ADSL384 διαμορφώνεται στα 17.9€ το μήνα, η Altecnet ADSL 512 στα 29.9€ και η Altecnet ADSL 1024 στα 46.9 €. (χωρίς ΦΠΑ όλες οι τιμές)

 

Oι νέες τιμές ισχύουν από τις 20 Σεπτεμβρίου.

ALTEC Telecoms

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,οι νεες τιμες της Φορθνετ για το 1bill θα ισχυσουν & τους παλιους συνδρομητες?Πρεπει να τους παρουμε τηλεφωνο ή θα το κανουν αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

an exei valei kaneis thn prosfora tu ram as mas pei an ine ikanopiimenos me tis taxitites. kati tha iparxei den ginete na su kanun doro xafnika 3 mhnes doro mu fenete ligo periergo.! Xerete pollus na su xarizun 90 euro (pano kato)?? ektos an ine toso mikro to kostos gia tis sineseis aytes pu mas duleuoun kanonika toso kero ke mas ta trone kanonika

 

Μολις σημερα ενεργοποιησα την συνδεση του RAM και σε πληροφορω οτι παει με 1000. Πολυ ευχαριστημενος αν και 20 μερες αργοτερα που θεωρητικα εχουν γινει παρα πολλες ενεργοποιησεις σε ολο αυτο το χρονικο διαστημα.

D900 Rulez
Link to comment
Share on other sites

Φίλε aniko71 μπορείς μήπως να μας πεις πότε λήγει η σύνδεσή σου γιατί υπάρχει η υποψία ότι δεν έχουμε full τρίμηνο αν την ενεργοποιήσουμε αργά (εγώ ας πούμε σκέφτομαι να κάνω ενεργοποιήση τέλος Οκτωβρίου)

 

Πολύ θετικό πάντως που πάει καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν θα εχουμε μειωσεις τιμων και στην Οτενετ;

Προς το παρόν κάνει την πάπια ο ΟΤΕΝΕΤ... Λογικά θα υπάρχουν, αλλά ίσως περιμένει όλους τους υπόλοιπους για να κάνει την υπέρβαση. :p

Link to comment
Share on other sites

Με deadline τις 31.10 φυσικά. :)

 

 

Ξερει κανεις αν θα εχει ξανα αναλογη προσφορα η αν οχι που μπρώ να βρω το προηγουμενο τευχος ? Δε το ξερα και δυστυχως το εχασα....

 

 

Επίσης μια ερώτηση ... Ποιος provider πλέον θεωρείται ο πιο φτηνός στα 512 ανα μήνα? Στα 384 απο οτι ειδα πανω κατω ιδιες τιμες εχουν...

:X
Link to comment
Share on other sites

Φίλε aniko71 μπορείς μήπως να μας πεις πότε λήγει η σύνδεσή σου γιατί υπάρχει η υποψία ότι δεν έχουμε full τρίμηνο αν την ενεργοποιήσουμε αργά (εγώ ας πούμε σκέφτομαι να κάνω ενεργοποιήση τέλος Οκτωβρίου)

 

Πολύ θετικό πάντως που πάει καλά :)

 

21 Σεπτεμβριου ενεργοποιηθηκε και ληγει 21 Δεκεμβριου συμφωνα με τις πληροφοριες λογαριασμου. Ενα φουλ τριμηνο δηλαδη κανονικα.

D900 Rulez
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης μια ερώτηση ... Ποιος provider πλέον θεωρείται ο πιο φτηνός στα 512 ανα μήνα? Στα 384 απο οτι ειδα πανω κατω ιδιες τιμες εχουν...

 

 

Υποσχομαι οτι ως τη Κυριακη θα εχει ανεβει παλι ο ανανεωμενος πινακας με τις τιμες :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου φαινεται δεν εχω τι να κανω και παιρνω ντεμο :D

 

Απο τον ιδιο server, το ιδιο αρχειο, την ιδια ωρα (17:30), εχουμε :

 

otenet 31kb/s

vivodi 9kb/s (!!!!!)

HOL 22kb/s

 

Οταν ειχα φορθνετ δεν υπηρχε περιπτωση να πεσω κατω απο 38 σε καλους σερβερς.

 

Ολα αυτα στο dslam Παπαφη- Θεσ/νικη. Οποτε προσοχη σε οσους ειναι γειτονες για το τι θα διαλεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,στη φορθνετ τι διαφορα εχει το 1bill me to fast internet?Γιατι το πρωτο ειναι αισθητα πιο ακριβο?

Εχω adsl in a box384 που ληγει στις 30/9.To αντιστοιχο για να κανω ανανεωση ποιο ειναι βρε παιδια?Θελω 3+1 μηνες.Ποιο να βαλω??

πειτε βρε παιδια...Αν ισχυει ετσι και κανω ανανεωση οχι στο 1bill αλλα στο fast:

1)θα εχω δωρεαν modem-router?

2)φανταζομαι η ενεργοποιηση μου θα ειναι ουτως η αλλως δωρεαν αφου ειμαι ηδη συνδρομητης και οχι καινουριος?Ετσι δεν ειναι?Αν οχι τοτε καλυτερα να βαλω την προσφορα του ram αμα ειναι να ξανα πληρωνω επανασυνδεσεις(που για να λεμε και την αληθεια μαλλον αδικα το πηρα το περιοδικο και χαμενη θα παει)...

3)σε περιπτωση που αποφασισω να μην ανανεωσω,και να βαλω του ram,τοτε τη διαδικασια για να μου ξαναβαλουν κυκλωμα στο σπιτι ποιος την αναλαμβανει εγω ? ή η HOL?γιατι μου ειναι δυσκολο να συνενοηθω με αυτους τους "N"τενεκεδες(tou ote)

Thanks Guys!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σορρυ για την απορία μου αλλά είμαι σχετικά καινούρειος στην ολη κατάσταση και νομίζω πήγα να την πατίσω...

Αποφάσισα να βάλω την dsl μεσω της προσφοράς της ram και πήγα αγόρασα modem και τα σχετικά και συνδέθηκα(μένοντας και πολύ ευχαριστημένος απτις ταχύτητες οφείλω να πώ)

Διαπίστωασα όμως κατι που είναι γνωστό μαλλον σε εσάς ααλλά δεν τοχα πάρει χαμπαρι...για την χρέωση ΕΠΑΚ που για την χρήση που ήθελα να κάνω (24 ώρες!)θα μου στοίχειζε 160ε τον μηνα!! :blink: !

Κανω κάποιο λάθος??μα καλά 160ε το μήνα τι σοι προσφορά είναι αθτη?!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σορρυ για την απορία μου αλλά είμαι σχετικά καινούρειος στην ολη κατάσταση και νομίζω πήγα να την πατίσω...

Αποφάσισα να βάλω την dsl μεσω της προσφοράς της ram και πήγα αγόρασα modem και τα σχετικά και συνδέθηκα(μένοντας και πολύ ευχαριστημένος απτις ταχύτητες οφείλω να πώ)

Διαπίστωασα όμως κατι που είναι γνωστό μαλλον σε εσάς ααλλά δεν τοχα πάρει χαμπαρι...για την χρέωση ΕΠΑΚ που για την χρήση που ήθελα να κάνω (24 ώρες!)θα μου στοίχειζε 160ε τον μηνα!! :blink: !

Κανω κάποιο λάθος??μα καλά 160ε το μήνα τι σοι προσφορά είναι αθτη?!! :mad:

 

Γεια σου.Τα παγια για το κυκλωμα της γραμμης στον οτε πως θα τα πληρωνεις?

Η τοποθετηση γραμμης στο σπιτι σου πως εγινε?Εκανες αιτηση στον οτε?Φανταζομαι οτι ξερεις οτι θα πληρωνεις και τα αντιστοιχα παγια.Τελη ενεργοποιησης πληρωσες και σε ποιον?

Σορρυ για το χειμαρρο ερωτησεων αλλα βρισκομαι σε μεγαλο διλλημμα οπως θα ειδες και παραπανω και δε ξερω τι να κανω.

Οσοι πιστοι....Ηelp!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σορρυ για την απορία μου αλλά είμαι σχετικά καινούρειος στην ολη κατάσταση και νομίζω πήγα να την πατίσω...

Αποφάσισα να βάλω την dsl μεσω της προσφοράς της ram και πήγα αγόρασα modem και τα σχετικά και συνδέθηκα(μένοντας και πολύ ευχαριστημένος απτις ταχύτητες οφείλω να πώ)

Διαπίστωασα όμως κατι που είναι γνωστό μαλλον σε εσάς ααλλά δεν τοχα πάρει χαμπαρι...για την χρέωση ΕΠΑΚ που για την χρήση που ήθελα να κάνω (24 ώρες!)θα μου στοίχειζε 160ε τον μηνα!! :blink: !

Κανω κάποιο λάθος??μα καλά 160ε το μήνα τι σοι προσφορά είναι αθτη?!! :mad:

 

Η χρεωση αυτη ΔΕΝ ισχυει για τις adsl συνδεσεις, το λεει κατω κατω αν κοιταξεις. Και πως να ισχυει, αφου δεν εχεις dial up, enjoy λοιπον :D

 

Ρε παιδια,στη φορθνετ τι διαφορα εχει το 1bill me to fast internet?Γιατι το πρωτο ειναι αισθητα πιο ακριβο?

Εχω adsl in a box384 που ληγει στις 30/9.To αντιστοιχο για να κανω ανανεωση ποιο ειναι βρε παιδια?Θελω 3+1 μηνες.Ποιο να βαλω??

πειτε βρε παιδια...Αν ισχυει ετσι και κανω ανανεωση οχι στο 1bill αλλα στο fast:

1)θα εχω δωρεαν modem-router?

2)φανταζομαι η ενεργοποιηση μου θα ειναι ουτως η αλλως δωρεαν αφου ειμαι ηδη συνδρομητης και οχι καινουριος?Ετσι δεν ειναι?Αν οχι τοτε καλυτερα να βαλω την προσφορα του ram αμα ειναι να ξανα πληρωνω επανασυνδεσεις(που για να λεμε και την αληθεια μαλλον αδικα το πηρα το περιοδικο και χαμενη θα παει)...

3)σε περιπτωση που αποφασισω να μην ανανεωσω,και να βαλω του ram,τοτε τη διαδικασια για να μου ξαναβαλουν κυκλωμα στο σπιτι ποιος την αναλαμβανει εγω ? ή η HOL?γιατι μου ειναι δυσκολο να συνενοηθω με αυτους τους "N"τενεκεδες(tou ote)

Thanks Guys!!!

 

Αφου εχεις το kit θα μεταφερθεις στο 1bill, το 1bill ειναι internet+γραμμη adsl μαζι, ενω το fast internet ειναι μονο το ιντερνετ.

 

1) Λογικα ναι, τηλεφωνησε να τους ρωτησεις.

 

2) Δεν ξαναγινεται ενεργοποιηση αφου συνεχιζεις στη φορθνετ οποτε δεν πληρωνεις τιποτα επιπλεον. Αν μπορεις να αντεξεις το κοστος της ενεργοποιησης θα σου συνιστουσα να διακοψεις το kit καθως οπως ειδες δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τις κατα καιρους προσφορες. Εγω λοιπον θα διεκοπτα γιατι η φορθνετ πλεον ειναι ακριβουτσικη αλλα και γιατι μπορεις να εχεις 4 μηνες dsl με 11 ευρω που κανουν 2 RAM. Μετα τους 4 μηνες μπορει να υπαρξει αλλη προσφορα και θα μπορεις να την εκμεταλευτεις καθως η γραμμη θα ειναι δικια σου.

 

Μην κανεις την ολη διαδικασια μεσω της hol καθως παλι η γραμμη θα ανηκει στη HOL. Αν αποφασισεις να κοψεις το κιτ, τηλεφωνησε σημερα κιολας στη φορθνετ γιατι θελουν καποιες μερες νωριτερα να τους το πεις, και πχ στις 28/9 παρε στο 134 να κανεις αιτηση.

 

Αν συνεχισεις με φορθνετ θα πληρωσεις για 4 μηνες με ΦΠΑ 145,65 Ευρω.

 

Αν διακοψεις, θα πληρωσεις 41,63 ενεργοποιηση + 11.40 για 2 RAM + 75,68 (4 παγια dsl)=128,71 Ευρω.

 

δηλαδη και κερδιζεις 18 Ευρω και εχεις τη γραμμη ολοδικια σου! Τα 18 ευρω φυσικα δεν ειναι πολλα στους 4 μηνες, αλλα το πλεονεκτημα να εχεις δικια σου γραμμη οπως καταλαβαινεις ειναι μεγαλο ;)

Link to comment
Share on other sites

nrg πήρα τηλ την hol και ρωτησα γιατι ουτε και εγώ το πίστευα και μου ειπαν για 38λ τηνμερα κ 18λ το βράδυ η ώρα!

Ειναι κατι πολύ σημαντικό και πιστεύω οτι πρέπει να μάθουμε σίγουρα γιατι..160ε τον μηνα??!?!αν και δεν μπορώ να πιστέψω τετοια απατη!

Ευχαριστώ πολυ παντως για την απάντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

NRG εισαι καταπληκτικος!!!!Κουραστηκες αλλα διαφωτιστηκα ΠΛΗΡΩΣ,μαζι με λιγο κομπιουτερακι και λιγη αναγνωση στο σαιτ της φορθνετ!!!

 

Ειλικρινα δε περιμενα οτι θα βγαλω ακρη τοσο ευκολα.Να'σαι καλα κ ευχαριστω.

Αρχηγος!!!

Link to comment
Share on other sites

@pantdimi Αμα πληρωσεις εστω και 1 σεντ ΕΠΑΚ να μην ανεβει ο Αρης Α΄ Εθνικη :D Κι εγω με τη προσφορα του ραμ ειμαι, για να δω ποσο λεει να γελασω...εεε μονο 16 ευρω :p

 

Το κόστος Ο.Τ.Ε. αντιστοιχεί στο κόστος αστικών κλήσεων με χρήση ΕΠΑΚ.

Σε περίπτωση που συνδέεστε στο internet μέσω κυκλώματος ADSL οι παραπάνω χρεώσεις δεν ισχύουν.

Η αρχική ημερομηνία αντιστοιχεί στις προσβάσεις που ξεκίνησαν μετά τις 00:00, και η τελική ημερομηνία στις προσβάσεις που έληξαν πριν τις 23:59 της αντίστοιχης ημέρας.

Μπορείτε να αλλάξετε τις ημερομηνίες για να καθορίσετε ένα διαφορετικό χρονικό διάστημα, ή να σβήσετε μια ημερομηνία για να αφαιρεθεί ο αντίστοιχος περιορισμός.

 

Αυτα λεει στο σαιτ, το λεει ξεκαθαρα νομιζω.

 

@Tankwart καμια κουραση, ειδικα οταν ειναι για ευγενικους ανθρωπους σαν εσενα :O Οτι αλλο θελεις, για αυτο ειμαστε εδω :)

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ σωστός και εγώ με ενα δεύτερο τηλεφώνημα στους..ντενεκεδες μάλλον οντως έκανα λάθος ;) :cool: :cool:

 

pantdimi, εισαι σιγουρος οτι συνδεεσαι μεσω ADSL και οχι μεσω backup pstn/isdn της ADSL;

Εκτος απο τη δωρεαν ADSL συνδρομη που πηρες απο το περιοδικο, χρειαζεσαι και τη μετατροπη της τηλεφωνικης γραμμης σου σε ADSL. Αυτο ειναι κατι που ειχες/εχεις κανει; Αν ναι, τοτε δεν εχεις να φοβασαι τιποτε (οπως σου προειπαν και οι αλλοι).

Link to comment
Share on other sites

καποιο περιοδικο , pc κατι , εχει μια προσφορα κια παλι της hol αλλα δε ξερω λεπτομερειες , αν ξερει καποιος ας γραψει
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...