Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκουσε κάποιος για παροχή υπηρεσιών της NOVA μέσα από τα πακέτα προσφορών των διαφόρων εταιριών;

 

Η On Telecoms ανακοίνωσε ότι θα παρέχει το μπουκέτο της NOVA, μέσω του δικτύου της.

Περισσότερα:

http://91.132.4.132:8080/on/index.jsp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα τηλέφωνο στην ΟΝ αλλά δεν γνωρίζουν για την υπηρεσία αυτή ακόμα ούτε το πότε θα ανακοινωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πήρα τηλέφωνο στην ΟΝ αλλά δεν γνωρίζουν για την υπηρεσία αυτή ακόμα ούτε το πότε θα ανακοινωθεί.

Κατά τ' άλλα την διαφημίζουν και την προσφέρουν και δεν ξέρουν ούτε και οι ίδιοι..Ωραία..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηθελα να ρωτήσω αν η νέα προσφορά της forthnet για το adsl in a box είναι αυτη που κατάλαβα.Δινει 12 μήνες 2048 με 117 ευρώ ή συνεχίζει την προηγούμενη προσφορα της που έλεγε 28.5 ευρω/2048 για 12 μήνες.Μπερδεμενα μου φαινονται.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έβαλα ( τον Οκτώβριο ) έβαλα το 12 μήνες 2048 με 117 ευρώ.

Για το άλλο που λες δεν ξέρω τί παίζει.Δεν ξέρω τις προσφορές που υπάρχουν τώρα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω αν η νέα προσφορά της forthnet για το adsl in a box είναι αυτη που κατάλαβα.Δινει 12 μήνες 2048 με 117 ευρώ ή συνεχίζει την προηγούμενη προσφορα της που έλεγε 28.5 ευρω/2048 για 12 μήνες.Μπερδεμενα μου φαινονται.Ευχαριστώ

 

Μάλλον έχουν κάνει λάθος στο site. Γιατι αν δίνει 12 μήνες 2048 με 117€ θα μπαίνει μέσα για τα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν κάνει λάθος στο site. Γιατι αν δίνει 12 μήνες 2048 με 117€ θα μπαίνει μέσα για τα καλά...

 

ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 3 Ή 4 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ (ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ) 117 € ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 9 Ή 8 ΜΗΝΕΣ 25,50 (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) € ΤΟ ΜΗΝΑ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕΜΗΝΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 28,50 €.

ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ (ΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ) ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ 117 €.

 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ 2PLAY. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΥΠΟΥ ADSL + ΔΩΡΕΑΝ ΑΣΤΙΚΑ/ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30-35 ΕΥΡΩ (ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ, ΠΑΓΙΑ ΟΤΕ, ΚΛΠ) ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ???

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

2 play ακομα φιλε μου..

Εχω κανει αιτηση απο 19/01 και ακομα τιποτα!!

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

To Conn-X πλέον είναι το πιο φθηνό. 18,5 euro για 768. Συν 14,5 το πάγιο του ΟΤΕ, σύνολο 33 euro/μήνα. Κάνει και έκπτωση 41 euro στον εξοπλισμό αυτές τις μέρες.;) Πολύ καλή απάντηση στον ανταγωνισμό.
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

To Conn-X πλέον είναι το πιο φθηνό. 18,5 euro για 768. Συν 14,5 το πάγιο του ΟΤΕ, σύνολο 33 euro/μήνα. Κάνει και έκπτωση 41 euro στον εξοπλισμό αυτές τις μέρες.;) Πολύ καλή απάντηση στον ανταγωνισμό.

Καποιος που το ειχε αγορασει πριν πχ 10 μηνες (και τωρα εχει μετατραπει αυτοματα σε "αοριστου χρονου" συμβολαιο μετα τους 6 πρωτους μηνες χρησης) δικαιουται να κατεβασει το ποσο που πληρωνει απο τα 22,5Ευρω/μηνα σε 18,5Ε/μηνα? :confused:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

To Conn-X πλέον είναι το πιο φθηνό. 18,5 euro για 768. Συν 14,5 το πάγιο του ΟΤΕ, σύνολο 33 euro/μήνα. Κάνει και έκπτωση 41 euro στον εξοπλισμό αυτές τις μέρες.;) Πολύ καλή απάντηση στον ανταγωνισμό.

 

τον εξοπλισμό δεν τον δίνουν δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

To Conn-X πλέον είναι το πιο φθηνό. 18,5 euro για 768. Συν 14,5 το πάγιο του ΟΤΕ, σύνολο 33 euro/μήνα. Κάνει και έκπτωση 41 euro στον εξοπλισμό αυτές τις μέρες.;) Πολύ καλή απάντηση στον ανταγωνισμό.

 

Από πού κι ως πού? Εγώ έχω 2048 και δίνω 25/μήνα.

Τώρα αν εσύ βρίσκεις φτηνό το Conn-X τί να πω...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Από πού κι ως πού? Εγώ έχω 2048 και δίνω 25/μήνα.

Τώρα αν εσύ βρίσκεις φτηνό το Conn-X τί να πω...

 

Δεν θα κάτσω να κάνω τον δικηγόρο της Conn-x αλλά γενικά δεν μου εξηγεις αν στα 25 ευρώ περιλαμβάνεται το πάγιο της γραμμής του ΟΤΕ 14,5 ευρώ. Αν όχι, τότε είσαι από τους λίγους τυχερούς σε ιδιόκτητο. Επειδή όμως για όλη την Ελλάδα αναφέρομαι, πρόσθεσα, και το πάγιο. Επίσης αδιαφορώντας για την κίνηση στο Dslam γενικά δεν μου λέει κάτι για έναν ISP το αν μου δίνει 2mbps ή και 15mbps όταν η διεθνής διασύνδεσή του είναι στα ελλεινά 1,3GBps, την στιγμή που άλλοι είναι στα 8Gbps ήδη.

 

Επίσης ναι βέβαια το Conn-x δίνει τον εξοπλισμό δωρεάν, απλά υπάρχει μια προσφορά που παίζει τώρα, που σου δίνουν και 41 ευρώ δώρο για αγορά καλύτερου εξοπλισμού (πχ. για το ασύρματο ρουτεράκι SpeedTouch δίνεις 77-41)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το ειχε αγορασει πριν πχ 10 μηνες (και τωρα εχει μετατραπει αυτοματα σε "αοριστου χρονου" συμβολαιο μετα τους 6 πρωτους μηνες χρησης) δικαιουται να κατεβασει το ποσο που πληρωνει απο τα 22,5Ευρω/μηνα σε 18,5Ε/μηνα? :confused:

Δεν ξέρω! Γιατί δεν ρωτάς την εξυπηρέτηση ; Ξέρω απο γνωστό μόνο που είχε αορίστου OnDSL και πήγε σε αορίστου Conn-x και ναι από πήγε στο 18,5

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω! Γιατί δεν ρωτάς την εξυπηρέτηση ; Ξέρω απο γνωστό μόνο που είχε αορίστου OnDSL και πήγε σε αορίστου Conn-x και ναι από πήγε στο 18,5

Eυχαριστω για την απαντηση σου.Πηρα στο 134 και δεν μου αρεσε καθολου αυτο που ακουσα.Μου ειπε ο υπαλληλος οτι πρεπει να κανω νεα αιτηση για συνδεση στο ConnX(!)Αυτο συνεπαγεται αποσυνδεση/επανασυνδεση της DSL μου (ξερω απ΄το site τους οτι δεν υπαρχουν ελευθερες θυρες στην περιοχη) καθως και νεα παγια δεσμευση για 6μηνες.Αυτο σημαινει οτι αν για καποιο λογο θελησω μεχρι τον Σεπτεμβριο να διακοψω πρεπει να τους πληρωσω το υπολοιπο του εξαμηνου εφαπαξ.

 

Πολυ κριμα για τον ΟΤΕ και τις θυγατρικες του :(

θα περιμενω μεχρι τον Ιουλιο που θα υπαρχει καλυψη της περιοχης μου απ'το ιδιωκτητο δυκτιο της Forthnet και μετα παιρνω τον τηλεφωνικο μου αριθμο μεταφορα και γεια σας.Αρκετα με τις βλακειες τους :mad:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση σου.Πηρα στο 134 και δεν μου αρεσε καθολου αυτο που ακουσα.Μου ειπε ο υπαλληλος οτι πρεπει να κανω νεα αιτηση για συνδεση στο ConnX(!)Αυτο συνεπαγεται αποσυνδεση/επανασυνδεση της DSL μου (ξερω απ΄το site τους οτι δεν υπαρχουν ελευθερες θυρες στην περιοχη) καθως και νεα παγια δεσμευση για 6μηνες.Αυτο σημαινει οτι αν για καποιο λογο θελησω μεχρι τον Σεπτεμβριο να διακοψω πρεπει να τους πληρωσω το υπολοιπο του εξαμηνου εφαπαξ.

 

Πολυ κριμα για τον ΟΤΕ και τις θυγατρικες του :(

θα περιμενω μεχρι τον Ιουλιο που θα υπαρχει καλυψη της περιοχης μου απ'το ιδιωκτητο δυκτιο της Forthnet και μετα παιρνω τον τηλεφωνικο μου αριθμο μεταφορα και γεια σας.Αρκετα με τις βλακειες τους :mad:

 

Πράγματι... βέβαια όσο θα αυξάνονται οι συνδέσεις dsl θα τις κόψουν αυτές τις μαγκιές όλοι, γιατί αυτό που λες ισχύει και για τους άλλους ISP

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω forthnet μέσο οτε αν και τα πληρώνω όλα μόνο στη forthnet.

Μπορώ να βάλω οτενετ πριν διακόψω τη forthnet;

Ρωτάω γιατι δεν θέλω να χάσω ούτε μέρα χωρίς ίντερνετ.

...
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν μπορεις να κανεις κατι τετοιο..

Θελει διακοπη απο την forthnet να καθαρισει η γραμμη σου και μετα να ενεργοποιηθει η otenet!!

Link to comment
Share on other sites

και αν υπαρχει μετα διαθεσιμη θυρα για το τηλεφωνο σου να συμπληρωσω.Αυτο το ελεγχεις απο http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-ffa13460f9-10006 αλλα παιζει ρισκο να μεινεις κανα διμηνο χωρις DSL

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...