Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντος είχα hol και τώρα πήρα τη τρίμηνη προσφορά που κάνει η forthnet 3 + 3 μήνες εξάμηνο δηλαδή΄, πλήρωσα 55 ευρώ περίπου και μπορώ να πω πως είμαι πολύ καλύτερα!!! Με τη HOL κυρίως βραδυνές ώρες έπιανα και ως 44 kb/s download αλλά σε γενικές γραμμές τα πράγματα ήταν πολύ πεσμένα! Με τη forthnet δεν εχω μετρήσει ταχήτητα πάνω από 38 Kb/s αλλά είναι πολύ πιο σταθερή! Για να δόσω μια ιδέα με τη hol υπήρξαν πολλές φορές που έπεφτε για πολλά διαστήματα στα 15 περίπου τώρα δεν αντιμετωπίζω τέτοια με τη forthnet, τουλάχιστον δε μου είναι αισθητά, και τη σύνδεση την έχω ήδη κανά μήνα περίπου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η otenet διαφημίζει απο χθες οτι η προσφορά της 89 ευρώ +ΦΠΑ για 2+2 μήνες (και μισά πάγια για ένα χρόνο 'υποχρεωτικά') έγινε 69 +ΦΠΑ.

 

Το site τους όμως δεν λέει τίποτα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η otenet διαφημίζει απο χθες οτι η προσφορά της 89 ευρώ +ΦΠΑ για 2+2 μήνες (και μισά πάγια για ένα χρόνο 'υποχρεωτικά') έγινε 69 +ΦΠΑ.

 

Το site τους όμως δεν λέει τίποτα για αυτό.

 

 

Στο http://www.plaisio.gr διαφημίζει το OnDSL kit 2+2 μήνες μόνον €82.11. Πιο χαμηλά δεν γίνεται... Μάλλον θα τρέξω <δεν είναι διαφήμιση>

:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο έπρεπε σύμφωνα με τη διαφήμιση στην TV, απλά δεν θα ενημέρωσαν το site της otenet.

Όρος που είναι στα ψιλά γράμματα είναι οτι σε δεσμεύει για ένα χρόνο από ο,τι κατάλαβα με μισό πάγιο στον ΟΤΕ ή κάτι τέτοιο. Δεν το έχω πολυψάξει για να καταλάβω τι ακριβώς εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βοηθεια.θελω να βαλω και εγω dsl στο σπιτι και δεν ξερω χριστο.ειμαι εντελως ασχετος...αυτη η προσφορα στο γερμανο ειναι καλη???ποσο στοιχιζει το μηνα??αλλιως τι αλλο καλυτερο υπαρχει??τι πρεπει να προσεξω???και κυριως αν συμφερει απο την 64Κ isdn συνδεση που εχω τωρα σε χρημα εννοειτε...

 

Η προσφορά της forthnet που λένε τα παιδιά παραπάνω είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή (17 € το μήνα περίπου όλα πληρωμένα και συνεχής γρήγορη σύνδεση).Μόνο πρόσεξε αν είναι isdn η pstn τηλεφωνική σύνδεση. Εγώ είχα παλιότερα isdn 64kb/s σύνδεση και αφού μετέτρεψα στον ΟΤΕ την σύνδεση μου σε pstn(λιγότερα πάγια) έβαλα ADSL και ησύχασα. Επειδή έμπαινα πολλές ώρες στο internet σώθηκα. το 1/6 του παλιού κόστους.

δλδ μου λες να παρω στον οτε για να καταργησω την ISDN που εχω να την κανω PSTN και μετα να βαλω dsl οποιασδηποτε εταιρειας επιλεξω???γιατι??μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις???ευχαριστω!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου χρειάζεται η δεύτερη τηλεφωνική γραμμή, μετατρέπεις πρώτα την isdn σε pstn για να μην πληρώνεις άδικα το ειπλέον πάγιο για isdn. Βέβαια πληρώνεις ένα εφάπαξ ποσό γι' αυτή τη μετατροπή το οποίο αποσβένεις αρκετά γρήγορα.

Τώρα βέβαια αν θες και την αναγνώριση κλήσης, τότε η απόσβεση γίνεται πιο μακροπρόθεσμη.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε το Conn-x τρελλη προσφορα οπου με 50 ευρω παιρνεις 2+2=4 μηνες στα 384 kbps!!!. Δινουν επισης ενα USB μοντεμ + τελη ενεργοποιησης. Πολυ φτηνο. Το μονο κακο ειναι οτι σε υποχρεωνουν να μεινεις για αλλους δεκα μηνες στην Οτενετ με 25 ευρω το μηνα.Αλλα αν τα κανεις ολα σουμα μου φαινεται πολυ φτηνο!!!! Αν εχει καποιος αλλος περισσοτερες πληροφοριες ας γραψει....Εγω ψηνομουν πολυ για Φορθνετ αλλα αυτη η προσφορα μου φαινεται πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.plaisio.gr διαφημίζει το OnDSL kit 2+2 μήνες μόνον €82.11. Πιο χαμηλά δεν γίνεται... Μάλλον θα τρέξω <δεν είναι διαφήμιση>

 

Πήγα αλλα είχε εξαντληθεί λένε... Μα μόλις το είχαν ανακοινώσει. Εν πάση περιπτώσει αναμένουν νέα πακέττα από βδομάδα. Για να δούμε....

:)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα αλλα είχε εξαντληθεί λένε... Μα μόλις το είχαν ανακοινώσει. Εν πάση περιπτώσει αναμένουν νέα πακέττα από βδομάδα. Για να δούμε....

 

Με το πλαίσιο στις προσφορές του δεν βγάζεις άκρη!!!

Τώρα στο e-shop τους είναι διαθέσιμο!!! για του λόγου το αληθές δείτε εδώ και σε 24ωρη διαθεσιμότητα!!! Ήμαρτον με αυτό το Πλαίσιο!!!

Για νεες παραλαβές κάθε Δευτέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε το Conn-x τρελλη προσφορα οπου με 50 ευρω παιρνεις 2+2=4 μηνες στα 384 kbps!!!. Δινουν επισης ενα USB μοντεμ + τελη ενεργοποιησης. Πολυ φτηνο. Το μονο κακο ειναι οτι σε υποχρεωνουν να μεινεις για αλλους δεκα μηνες στην Οτενετ με 25 ευρω το μηνα.Αλλα αν τα κανεις ολα σουμα μου φαινεται πολυ φτηνο!!!! Αν εχει καποιος αλλος περισσοτερες πληροφοριες ας γραψει....Εγω ψηνομουν πολυ για Φορθνετ αλλα αυτη η προσφορα μου φαινεται πολυ καλη

 

Τελικα τους πηρα τηλεφωνο και εχει ως εξης: Πληρωνεις 50 Ευρω κ εχεις το πακετο Conn-X που σου δινει 384 kbps για 2 μηνες.Μετα εισαι υποχρεωμενος να συνεχισεις τη συνδρομη για αλλους 4 μηνες με 25 ευρω το μηνα.Αν θελεις μετα το περας των 6 μηνων συνεχιζεις για αλλους 6 με την ιδια τιμη(25 ευρω),αν και τοτε μαλλον θα ειναι ασυμφορο.

Τελοσ παντων ειναι μια καλη προσφορα που δεν σε υποχρεωνει για μεγαλο διαστημα και εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ τιμη.Εγω θα το τσιμπησω παντως....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

 

εαν μετα την ληξη (εχω conn-x 512) θελησω να κρατήσω την γραμμή στα 512 και τον παροχέα να τον έχω στα 384...τι χρέωση θα έρχεται στον λογαριασμό μου κάθε μήνα???

 

ευχαριστώ

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνεις στον πΟΤΕ πάγιο για την γραμμή 512k, και στον πάροχο πάγιο για την σύνδεση που θες να είναι 384. Γύρω στα 40 ευρώ ΝΟΜΙΖΩ... Δέν ξέρω ποιο είναι το πάγιο της γραμμής 512, αλλα κάπου εκεί βγαίνει...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω και τι να επιλέξω. Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι με συμφέρει. Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.

Προτιμώ την Tellas αλλά δεν θέλω συμβόλαιο 12 μηνών να δεθώ και να μην μπορώ να αλλάξω αν έχω πρόβλημα. πΟΤΕ με τπτ. Τα κουτιά της HOL και της Forthnet αξίζουν? Θέλω 384, να την έχω maximum 3 μήνες και flat.

Πολλά θέλω? Δεμ βγάζω άκρη με τις τιμές...και εκτός απο αυτό δεν βγάζω άκρη με τις συγκρίσεις εταιρειών εδώ μέσα. Ο ένας λέει η Α εταιρεία είναι καλή, ο άλλος λέει μα η Α είναι χάλια. Πωπω χαμός..

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω και τι να επιλέξω. Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι με συμφέρει. Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.

Προτιμώ την Tellas αλλά δεν θέλω συμβόλαιο 12 μηνών να δεθώ και να μην μπορώ να αλλάξω αν έχω πρόβλημα. πΟΤΕ με τπτ. Τα κουτιά της HOL και της Forthnet αξίζουν? Θέλω 384, να την έχω maximum 3 μήνες και flat.

Πολλά θέλω? Δεμ βγάζω άκρη με τις τιμές...και εκτός απο αυτό δεν βγάζω άκρη με τις συγκρίσεις εταιρειών εδώ μέσα. Ο ένας λέει η Α εταιρεία είναι καλή, ο άλλος λέει μα η Α είναι χάλια. Πωπω χαμός..

1. Ούτως ή άλλως τον πΟΤΕ θα τον φας στη μάπα, επειδή είναι ο μόνος (με εξαίρεση την Βιβόντι και μια άλλη) που προσφέρει πρόσβαση.

 

2. Οι τιμές και όλα τα άλλα είναι όντως μπέρδεμα, αλλά αν ξεκαθαρίσεις τι θέλεις ακριβώς, σε ποια ταχύτητα, για πόσο καιρό κλπ θα γίνουν πολύ απλά τα πράματα.

 

3. Έχεις ήδη πρόσβαση DSL; Ή θα είσαι νέα πελάτης; Αν δεν έχεις ήδη πρόσβαση (αυτό καταλαβαίνω) συμφέρει κάποιο πακέτο.

 

Αυτή τη στιγμή το πιο φθηνό πακέτο είναι το Ondsl Kit στην 384 ταχύτητα που κοστίζει μόνο 69€ συμπεριλαμβανομένων όλων (πρόσβαση-εξοπλισμός-συνδρομή). Επίσης αν υπογράψεις 12μηνο συμβόλαιο θα έχεις από τον 5ο ως τον 12ο μήνα μηνιαίο πάγιο πρόσβασης+συνδρομής μόνο 17,90€.

 

ΟΜΩΣ αν πάλι σε ενδιαφέρει το DSL για Voip κλήσεις, πρέπει να γνωρίζεις ότι υπάρχουν προβλήματα στην 384 πρόσβαση στον περιορισμό πακέτων του ΟΤΕ (αυτό σε ενδιαφέρει μόνο - επαναλαμβάνω - για Voip κλήσεις και online games που απαιτούν χαμηλά pings).

 

Αν θέλεις λοιπόν να μην υπάρχουν τέτοια προβλήματα πρέπει να επιλέξεις 512 πρόσβαση (μόνο πρόσβαση, όχι απαραίτητα και συνδρομή). Στα πακέτα όμως που υπάρχουν δε γίνεται να έχεις μόνο πρόσβαση 512 και συνδρομή 384, οπότε ανεβαίνει η ταρίφα γιατί θα αναγκαστείς να πάρεις και 512 συνδρομή.

 

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως, προσπάθισα όσο πιο εύκολα να τα πω. :)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω πάντος συμπέρασμα δεν βγαίνει για την καλύτερη σύνδεση......

:lol: :lol:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω πάντος συμπέρασμα δεν βγαίνει για την καλύτερη σύνδεση......

:lol: :lol:

Φυσικά και δεν υπάρχει αφού ο όρος «καλύτερη σύνδεση» είναι υποκειμενικός. Ο καθένας καθορίζει τι θέλει, τι ζητάει και αναλόγως του συμφέρει διαφορετική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

1. Ούτως ή άλλως τον πΟΤΕ θα τον φας στη μάπα, επειδή είναι ο μόνος (με εξαίρεση την Βιβόντι και μια άλλη) που προσφέρει πρόσβαση.

2. Οι τιμές και όλα τα άλλα είναι όντως μπέρδεμα, αλλά αν ξεκαθαρίσεις τι θέλεις ακριβώς, σε ποια ταχύτητα, για πόσο καιρό κλπ θα γίνουν πολύ απλά τα πράματα.

3. Έχεις ήδη πρόσβαση DSL; Ή θα είσαι νέα πελάτης; Αν δεν έχεις ήδη πρόσβαση (αυτό καταλαβαίνω) συμφέρει κάποιο πακέτο.

Αυτή τη στιγμή το πιο φθηνό πακέτο είναι το Ondsl Kit στην 384 ταχύτητα που κοστίζει μόνο 69€ συμπεριλαμβανομένων όλων (πρόσβαση-εξοπλισμός-συνδρομή). Επίσης αν υπογράψεις 12μηνο συμβόλαιο θα έχεις από τον 5ο ως τον 12ο μήνα μηνιαίο πάγιο πρόσβασης+συνδρομής μόνο 17,90€.

ΟΜΩΣ αν πάλι σε ενδιαφέρει το DSL για Voip κλήσεις, πρέπει να γνωρίζεις ότι υπάρχουν προβλήματα στην 384 πρόσβαση στον περιορισμό πακέτων του ΟΤΕ (αυτό σε ενδιαφέρει μόνο - επαναλαμβάνω - για Voip κλήσεις και online games που απαιτούν χαμηλά pings).

Αν θέλεις λοιπόν να μην υπάρχουν τέτοια προβλήματα πρέπει να επιλέξεις 512 πρόσβαση (μόνο πρόσβαση, όχι απαραίτητα και συνδρομή). Στα πακέτα όμως που υπάρχουν δε γίνεται να έχεις μόνο πρόσβαση 512 και συνδρομή 384, οπότε ανεβαίνει η ταρίφα γιατί θα αναγκαστείς να πάρεις και 512 συνδρομή.

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως, προσπάθισα όσο πιο εύκολα να τα πω. :)

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

2. Θέλω ταχύτητα 384 flat γραμμή.

3. Δεν έχω πρόσβαση ADSL και απο ότι κατάλαβα δεν με συμφέρει το πακέτο διότι όταν τελειώσει το διάστημα των πχ 3+3 μήνες ή 6+6μήνες κόβεται και η ADSL γραμμή και θα πρέπει μετά όταν την ξαναθέλω να πληρώσω πάλι την ενεργοποίηση.

Το Voip δεν με ενδιαφέρει.

Σήμερα μίλησα με την Tellas και μου είπαν τα εξής:

Για ελάχιστη συνδρομή 12 μηνών στην ταχύτητα 384 με εξοπλισμό και όλα πληρωμένα ο μήνας πάει στα 35 ευρώ με την φαπα. Στους τρεις μήνες ο τέταρτος δωρεάν. Οπότε αν τα λέω καλά το μαλλί στον δίμηνο λογαριασμό βγαίνει μία 70 ευρώ μία 35. Οπότε όλο τον χρόνο σύνολο 310 ευρώ.

Απο την άλλη διάβασα και το εξής που μου φαίνεται πιο απλό. Κάνω αίτηση στον πΟΤΕ για ενεργοποίηση της γραμμής ADSL 384 και ζητάω το Speedtouch 530i που νομίζω είναι στα 50-55 ευρω. Γίνεται η ενεργοποίηση, μπαίνει το Modem στην θέση του (πάνω στην γραμμή μου ISDN) και αγοράζω netkey 20 ευρώ για 2 μήνες απο την Forthnet για 256 γραμμή....αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω πόσο θα έρχεται ο λογαριασμός του ΟΤΕ το δίμηνο για χρήση internet...

πάλι μπερδεύτηκα... :confused:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Επειδή έχω φρικάρει τον τελευταίο καιρό με τα κιτς και τις προσφορές που κυκλοφορούν κ είχα και μια δύσκολη μερα, στα τηλέφωνα με τον ΟΤΕ που ήρθαν παρασκευή για την μετατροπή της γραμμής μου σε ISDN (για να βάλω 'λεει' ADSL άμεσα) και από τότε δεν έχω τηλέφωνο, μπορεί κάποιος να μου πει ποια πακέτα δίνονται πλέον με wireless δυνατότητες? Ξερω σίγουρα ότι η FORTHnet σίγουρα δίνει το Plus in a Box αλλά το routerάκι τους τι λέει? Εμπειρίες?

HOL δεν θέλω ούτε να ακούσω αφού ακόμα περιμένω το WiFi Kit τους, που ζήτησα με το Broadband pack που πήρα το Δεκέμβρη (για άλλη γραμμή αυτό).

Altec, Vivodi, Tellas?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Επειδή έχω φρικάρει τον τελευταίο καιρό με τα κιτς και τις προσφορές που κυκλοφορούν κ είχα και μια δύσκολη μερα, στα τηλέφωνα με τον ΟΤΕ που ήρθαν παρασκευή για την μετατροπή της γραμμής μου σε ISDN (για να βάλω 'λεει' ADSL άμεσα)QUOTE]

 

 

 

Ρε παιδια τι ειναι παλι αυτο?

Δεν τους εφτανε τοσο καιρο που καθυστερουσαν το dsl

για να πουλησουν ολα τα netmod το κανουν ακομα και τωρα

που θελει καποιος να βαλει dsl???Αντε να δουμε ποσο ακομα!!!

Αρε προεδρε....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

2. Θέλω ταχύτητα 384 flat γραμμή.

3. Δεν έχω πρόσβαση ADSL και απο ότι κατάλαβα δεν με συμφέρει το πακέτο διότι όταν τελειώσει το διάστημα των πχ 3+3 μήνες ή 6+6μήνες κόβεται και η ADSL γραμμή και θα πρέπει μετά όταν την ξαναθέλω να πληρώσω πάλι την ενεργοποίηση.

Το Voip δεν με ενδιαφέρει.

Σήμερα μίλησα με την Tellas και μου είπαν τα εξής:

Για ελάχιστη συνδρομή 12 μηνών στην ταχύτητα 384 με εξοπλισμό και όλα πληρωμένα ο μήνας πάει στα 35 ευρώ με την φαπα. Στους τρεις μήνες ο τέταρτος δωρεάν. Οπότε αν τα λέω καλά το μαλλί στον δίμηνο λογαριασμό βγαίνει μία 70 ευρώ μία 35. Οπότε όλο τον χρόνο σύνολο 310 ευρώ.

Απο την άλλη διάβασα και το εξής που μου φαίνεται πιο απλό. Κάνω αίτηση στον πΟΤΕ για ενεργοποίηση της γραμμής ADSL 384 και ζητάω το Speedtouch 530i που νομίζω είναι στα 50-55 ευρω. Γίνεται η ενεργοποίηση, μπαίνει το Modem στην θέση του (πάνω στην γραμμή μου ISDN) και αγοράζω netkey 20 ευρώ για 2 μήνες απο την Forthnet για 256 γραμμή....αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω πόσο θα έρχεται ο λογαριασμός του ΟΤΕ το δίμηνο για χρήση internet...

πάλι μπερδεύτηκα... :confused:

 

 

Αυτό που λές για την netkey ΔΕΝ συμφέρει.

Διάβασε εδώ τις απαντήσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1241065#post1241065

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρά τις φήμες για το routeraki είναι μια χαρά.

Δεν ξέρω την εμβέλια που θες αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα μες στο σπίτι.

 

Τελικά υπάρχει κάποιος ευχαριστημένος από το wifi router και γενικά τη συμπεριφορά του adsl in a box plus??

Διαβάζω μόνον αρνητικά σχόλια και ο κώστας1977 είναι ο πρώτος που λέει ότι είναι μια χαρά...

pls απαντήστε διότι παραλίγο να το αγοράσω σήμερα και το ανέβαλλα για να σιγουρευτώ ότι δε θα κάνω πατάτα...:blink: :cry:

Σημειωτέον ότι η ασύρματη σύνδεση για μένα είναι μονόδρομος... Δεν υπάρχει η δυνατότητα ενσύρματης λύσης..

Η εμβέλεια που θέλω είναι έως 5m εντός σπιτιού με ένα ή και δύο κατά περίπτωση τοίχους να παρεμβάλλουν..

pls δώστε τα φώτα σας....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος ευχαριστημένος από το wifi router και γενικά τη συμπεριφορά του adsl in a box plus??

Διαβάζω μόνον αρνητικά σχόλια και ο κώστας1977 είναι ο πρώτος που λέει ότι είναι μια χαρά...

pls απαντήστε διότι παραλίγο να το αγοράσω σήμερα και το ανέβαλλα για να σιγουρευτώ ότι δε θα κάνω πατάτα...:blink: :cry:

Σημειωτέον ότι η ασύρματη σύνδεση για μένα είναι μονόδρομος... Δεν υπάρχει η δυνατότητα ενσύρματης λύσης..

Η εμβέλεια που θέλω είναι έως 5m εντός σπιτιού με ένα ή και δύο κατά περίπτωση τοίχους να παρεμβάλλουν..

pls δώστε τα φώτα σας....

 

 

 

Μην το αγοράσεις σήμερα αφού από αύριο βελτιώνονται οι προσφορές.

Όσο για το router εγώ σου λέω ότι δεν έχει πρόβλημα ,άμα ετυχε τι να πω.

Με 3 τοίχους και 10μ έχω 60-80% ποιοτητα και 80 δύναμη σήματος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος ευχαριστημένος από το wifi router και γενικά τη συμπεριφορά του adsl in a box plus??

Διαβάζω μόνον αρνητικά σχόλια και ο κώστας1977 είναι ο πρώτος που λέει ότι είναι μια χαρά...

pls απαντήστε διότι παραλίγο να το αγοράσω σήμερα και το ανέβαλλα για να σιγουρευτώ ότι δε θα κάνω πατάτα...:blink: :cry:

Σημειωτέον ότι η ασύρματη σύνδεση για μένα είναι μονόδρομος... Δεν υπάρχει η δυνατότητα ενσύρματης λύσης..

Η εμβέλεια που θέλω είναι έως 5m εντός σπιτιού με ένα ή και δύο κατά περίπτωση τοίχους να παρεμβάλλουν..

pls δώστε τα φώτα σας....

 

Filemou to routeraki ine apsogo to thema ine na min sou katsi strabi me to Dslam pou tha se koumposi o pOTE (ean exis asimbatotita oti kai na balis den tha pe3i as poume gia to USrobotics pou ixa den epeze me tpt kai telika girisa ton kosmo kai mou ala3an porta apo ton pOTE kai estrose) ostoso epidi dokimazo to Wi-Fi me to Qtek 9100 pezi kanonika mesa apo 2 tixous se apostasi giro sta 7 metra ala oxi me poli sima me to Link ine ligo kalitero to sima :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...