Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιον εξοπλισμό δίνει στις 50άρες;

 

Γενικά ποιες συσκευές δίνει;

 

το speedport entry 2i λειτουργει κανονικα σε vdsl 50 υποστηριζεται και με αυτο το ρουτερ που δινει και για adsl εως 24.

Στις 100ρες νομιζω οτι δινει το speedport plus αλλα τελικα και στις 50ρες δινει το plus το γραφει στο site ξεκαθαρα δες εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1880026_prod .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε το αναπάντεχο ! Το φτιάξανε επιτέλους.

Η βλάβη: Δεν είχαν αλλάξει τη καλωδίωση και μεχρι σήμερα ήμουν κουμπωμένος στη Wind...

1 μηνάς και 5 μέρες well done !

Link to comment
Share on other sites

ενω μου αλλαξαν το καλωδιο εξωτερικα και μου εβαλαν νεο κουτι παλι εχω θεματα με το ιντερνετ και το τηλεφωνο!

με τις βροχες και τα μπουμπουνητα!. Αλλα το κουλο ειναι οτι βαζω το παλιο ρουτερ και εχω ιντερνετ και μπαινει και με του οτε τιποτα δεν συνχρονιζει το δευτερο λαμπακι δεν σταθεροποιειται .Απο εχτες δεν εχω ιντερνετ και τηλεφωνο με το speedport entry 2i.

εβαλα τωρα το δικο μου παλιο ρουτερ το οποιο συνχρονιζει αμεσως! και μου πιανει 1,5mbs .

Γιατι να μην μπορουσε και το speedport entry 2i να ητανε πιο ευκολο να συνχρονισει και να ειχα και τηλεφωνο; .

επισης εγω εχω κλειδωσει το προφιλ adsl mode στο G.DMT . πως μπορω να κανω και το ιδιο στο speedport entry 2i ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το cosmote one από την εφαρμογή και αφού επιλέξω τις συνδέσεις που θέλω να περιλαμβάνει μετά μου γράφει "κάτι πήγε λάθος προσπαθειστε μετά"

Έχει κάποιος καμία ιδεα και πως το έχει κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό με το ένα καρτοκινητο ναι και μετά υπάρχουν και άλλα 2 καρτοκινητα με άλλα αφμ
Link to comment
Share on other sites

Το σταθερό με το ένα καρτοκινητο ναι και μετά υπάρχουν και άλλα 2 καρτοκινητα με άλλα αφμ

 

Μίλα τους στο chatbl, δωσε τους mail να σου στείλουν έντυπη αίτηση. Την συμπληρώνεις, την υπογράφουν όλοι την στέλνεις με mail και το ενεργοποιούν αυτοι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

καναμε μεταβιβαση της γραμμης και στο προηγουμενο ονομα ηρθε λογαριασμος και γραφει cloud media στον οικονομικο προγραμμα . Τι χαζομαρα ειναι αυτη; . και μας επιστρεφει ποσο απο σταθερο τηλεφωνο που ητανε παλια;.

το cloud δεν καταργειται 03/2020 ; πρεπει να μπουμε και να πατησουμε καταργηση; . τι ειναι αυτο; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο λογαριασμός έχει χρέωση;

Οι χρεώσεις για το mail / cloud σταμάτησαν τον Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο λογαριασμός έχει χρέωση;

Οι χρεώσεις για το mail / cloud σταμάτησαν τον Σεπτέμβρη.

 

μου επιστρεφει 8 ευρω. που ειχαμε προπληρωσει το παγιο στο προηγουμενο ονομα συνδεσης, αλλα μου κανει εντυπωση που γραφει στον αριθμο συνδεσης cosmote cloud :username @ cosmotemail.gr (οπου username ειναι το ονομα συνδεσης που εχω φτιαξει στο κοσμοτε email ) και απο κατω οικονομιο προγραμμα : Cloud Media.

μπηκα στο https://cloud.cosmote.gr/ και κανοντας εισοδο και στο προφιλ προς τα κατω γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο και στο email 2gb και στο cloud 5gb γραφει το ιδιο και μπορεις να πατησεις καταργηση και πατησα καταργηση στο cloud 5gb εξαλλου ποτε δεν το ειχα χρησιμοποιησει. Το email το αφησα ως εχει , παρω το 13888 να ρωτησω εαν μπορεσω να φτιαξω αλλο λογαριασμο εστω και για business email cosmote με σταθερη οικιακη γραμμη double play εαν γινεται φυσικα . Χρησιμοποιω την sms ειδοποιηση για καθε email για αυτο το θελω αλλιως δεν με ενοιαζε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ξέρετε ότι η μεταβίβαση γραμμής κοστίζει 24.90 ευρώ.' ? Πάλι θυμάμαι ότι είχαμε πληρώσει γύρω στα 17 ευρώ και μας ζήτησαν το παλιό μόντεμ πίσω και μας έδωσαν άλλο. Και αλλάξανε και ότι κωδικοί του ίντερνετ το username και το password.

 

Ενώ τώρα δεν μου είπανε ότι αλλάζουν οι κωδικοί αυτοί και δεν δίνω πίσω το ρούτερ.εγώ ήθελα μόνο το όνομα να αλλάξει και το συμβόλαιο να παραμένει όπως είναι στο νέο όνομα. Και μου είπανε έτσι ακριβώς θα γίνει. Και δεν χρειάζεται να πάτε Κατάστημα μιλάτε με την κάτοχο και γίνεται ηλεκτρονικά , δηλαδή θα μας στείλουν τα χαρτιά και θα τα υπογράψουμε και θα τα στείλουμε με email ή φαξ ! Και σε 3 ημέρες θα γίνει. Δεν χρειάζεται να πάνε σε κατάστημα

 

 

 

Μέσω της εξυπηρέτησης πελατών γίνεται η διαδικασία; Απλά σου στέλνουν τα έντυπα τα συμπληρώνεις και οτι αλλο ζητήσουν τα κάμεις pdf και τα στέλνεις με email πίσω; Οχι τίποτα αλλο να μην τρέχουμε στο κατάστημα και οι ουρές εκει είναι μεγάλες.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εξυπηρέτησης πελατών γίνεται η διαδικασία; Απλά σου στέλνουν τα έντυπα τα συμπληρώνεις και οτι αλλο ζητήσουν τα κάμεις pdf και τα στέλνεις με email πίσω; Οχι τίποτα αλλο να μην τρέχουμε στο κατάστημα και οι ουρές εκει είναι μεγάλες.

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ναι όντως έτσι το έκανα και εγώ και εντυπωσιάστηκα το πόσο γρήγορα έγινε μέσα σε λιγότερο από μια ώρα! Μακάρι και η επιστροφή στο πρώτο όνομα να γίνει με κάποια κατάθεση σε κάποιον λογαριασμό να τελειώνουμε. Να μην τρέχουμε σε κατάστημα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το cosmote one από την εφαρμογή και αφού επιλέξω τις συνδέσεις που θέλω να περιλαμβάνει μετά μου γράφει "κάτι πήγε λάθος προσπαθειστε μετά"

Έχει κάποιος καμία ιδεα και πως το έχει κάνει?

Το σταθερό με το ένα καρτοκινητο ναι και μετά υπάρχουν και άλλα 2 καρτοκινητα με άλλα αφμ
Αν δεν είναι στο ίδιο αφμ θα πρέπει να είναι στην ίδια διεύθυνση. Έτσι το έκανα εγώ μέσα από το Γερμανό και ενεργοποιηθηκε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές, που θα ισχύσουν από την 20η

Ιανουαρίου 2020:

 Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Single Play & COSMOTE Double Play

(εξαιρουμένων των προγραμμάτων COSMOTE Double Play που περιλαμβάνουν 250’ το

μήνα ενιαίο χρόνο ομιλίας προς εθνικά σταθερά και κινητά) η χρέωση για κλήσεις μετά

την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,20€

σε 0,25€ ανά λεπτό ενώ προς εθνικά κινητά αυξάνεται από 0,40€ σε 0,50€ ανά λεπτό. Οι

ανωτέρω αυξήσεις ισχύουν και για τα προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται

χρόνος ομιλίας.

 Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Double Play που περιλαμβάνουν 250’ το

μήνα ενιαίο χρόνο ομιλίας προς σταθερά & κινητά η χρέωση για κλήσεις μετά την

κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης προς εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,30€ σε 0,36€ ανά λεπτό.

 Για τα ειδικά προγράμματα που διατίθενται σε ΑΜΕΑ, μετά την κατανάλωση της

ενσωματωμένης χρήσης η χρέωση προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,10€ σε 0,125€

ανά λεπτό και η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά κινητά αυξάνεται από 0,20€ σε 0,25€

ανά λεπτό.

Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής

Τηλεφωνίας 5%.

Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος COSMOTE

που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους ή καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός

δύο (2) μηνών (εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό) ή τριών (3) μηνών (εφόσον

λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό) από την ως άνω ημερομηνία.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 (ατελώς για συνδρομητές ΟΤΕ)

ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/anakoinwsiTimologiakwnAllagwnOikonomikwnProgrammatwn.pdf

 

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει ότι, από την 20η Ιανουαρίου 2020, για τους πελάτες με χρονοχρέωση

και τους πελάτες των προγραμμάτων του συνημμένου Πίνακα 1, η χρέωση για αστικές και

υπεραστικές κλήσεις προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας αυξάνεται: α) από 0,15€ σε

0,18€ ανά λεπτό από Δευτέρα μέχρι και Σάββατο β) από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό την

Κυριακή, και γ) από 0,25€ σε 0,30€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας όλες τις ημέρες της εβδομάδας.

Για όλες τις Κυριακές Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2020 προσφέρεται

μειωμένη χρέωση των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ίση με τη

χρέωση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς εθνικά δίκτυα σταθερής

τηλεφωνίας, ενώ στη συνέχεια ισχύει η ανωτέρω χρέωση.

Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής

Τηλεφωνίας 5%.

Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος COSMOTE

που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους και με χρέωση από 17,82€ το μήνα ή καταγγελίας

της σύμβασής τους αζημίως εντός δύο (2) μηνών (εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό)

ή τριών (3) μηνών (εφόσον λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό) από την ως άνω ημερομηνία.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 (ατελώς για συνδρομητές ΟΤΕ)

ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/anakoinwsiTimologiakwnAllagwnTilefvnias.pdf

 

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει τη διάθεση των προγραμμάτων COSMOTE Double Play 24 S 24μηνης δέσμευσης του παρακάτω

πίνακα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΛΗ

(Μήνες 01-24) 23,90 €

ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΛΗ ΑΟΡΙΣΤΟΥ 36,90 €

(Από τον 25ο μήνα και μετά)

COSMOTE Double Play 24 S

Στα παραπάνω μηνιαία τέλη περιλαμβάνονται:

 Βασικό μηνιαίο τέλος τηλεφωνικής γραμμής με 1 Κανάλι Φωνής.

 Ευρυζωνική πρόσβαση στο διαδίκτυο ταχύτητας έως 24 Mbps.

Τα μηνιαία τέλη αυξάνονται κατά 6,50€ για Τηλεφωνικές Γραμμές με 2 κανάλια φωνής.

Όλες οι κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα (αστικά και υπεραστικά) χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,20€/λεπτό και οι

κλήσεις προς εθνικά κινητά χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,40€/λεπτό. Βήμα χρέωσης είναι το λεπτό. Τυχόν κλάσμα

λεπτού, σε κάθε κλήση, θα υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Με την παροχή κάθε προγράμματος ο Πελάτης δεσμεύεται με υπογραφή σύμβασης 24μηνης ελάχιστης διάρκειας

παραμονής σ’ αυτό. Σε περίπτωση που σύμβαση ορισμένου χρόνου λυθεί χωρίς σπουδαίο λόγο από τον Πελάτη, ή από

την Εταιρεία λόγω υπαιτιότητας του Πελάτη πριν από την πάροδο της ελάχιστης διάρκειας παραμονής σε αυτή, τότε

ο Πελάτης θα χρεωθεί εφάπαξ στο λογαριασμό της Τηλεφωνικής του Γραμμής το Τέλος Αποδέσμευσης, το οποίο δεν

μπορεί να υπερβαίνει το μικρότερο από τα παρακάτω ποσά: i) το σύνολο της έκπτωσης του μηνιαίου τέλους του

οικονομικού προγράμματος (διαφορά μεταξύ του μηνιαίου τέλους της ελάχιστης διάρκειας παραμονής και του

μηνιαίου τέλους μετά τη λήξη της) που έχει λάβει ο Πελάτης μέχρι τη στιγμή καταγγελίας της σύμβασης. Σε περίπτωση

που η καταγγελία της σύμβασης γίνει πριν την πάροδο 2 μηνών από την έναρξη εφαρμογής του οικονομικού

προγράμματος, ο Πελάτης θα χρεωθεί το διπλάσιο του μηνιαίου τέλους του προγράμματος όπως αυτό διαμορφώνεται

μετά τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας παραμονής ii) το ένα τρίτο του αθροίσματος των μηνιαίων τελών από τη στιγμή

της καταγγελίας της σύμβασης μέχρι την λήξη της ελάχιστης διάρκειας παραμονής. Όλα τα παραπάνω ποσά

υπολογίζονται προ ΦΠΑ και Τέλους Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5% και στο τελικό ποσό εφαρμόζεται ΦΠΑ

24%.

Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%.

H ημερομηνία έναρξης ισχύος των παραπάνω προγραμμάτων είναι η 17/12/2019 .

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές, που θα ισχύσουν από την 20η

Ιανουαρίου 2020:

 Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Single Play & COSMOTE Double Play

(εξαιρουμένων των προγραμμάτων COSMOTE Double Play που περιλαμβάνουν 250’ το

μήνα ενιαίο χρόνο ομιλίας προς εθνικά σταθερά και κινητά) η χρέωση για κλήσεις μετά

την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,20€

σε 0,25€ ανά λεπτό ενώ προς εθνικά κινητά αυξάνεται από 0,40€ σε 0,50€ ανά λεπτό. Οι

ανωτέρω αυξήσεις ισχύουν και για τα προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται

χρόνος ομιλίας.

 Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Double Play που περιλαμβάνουν 250’ το

μήνα ενιαίο χρόνο ομιλίας προς σταθερά & κινητά η χρέωση για κλήσεις μετά την

κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης προς εθνικά δίκτυα σταθερής και κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,30€ σε 0,36€ ανά λεπτό.

 Για τα ειδικά προγράμματα που διατίθενται σε ΑΜΕΑ, μετά την κατανάλωση της

ενσωματωμένης χρήσης η χρέωση προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,10€ σε 0,125€

ανά λεπτό και η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά κινητά αυξάνεται από 0,20€ σε 0,25€

ανά λεπτό.

Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής

Τηλεφωνίας 5%.

Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος COSMOTE

που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους ή καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός

δύο (2) μηνών (εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό) ή τριών (3) μηνών (εφόσον

λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό) από την ως άνω ημερομηνία.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 (ατελώς για συνδρομητές ΟΤΕ)

ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/anakoinwsiTimologiakwnAllagwnOikonomikwnProgrammatwn.pdf

 

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει ότι, από την 20η Ιανουαρίου 2020, για τους πελάτες με χρονοχρέωση

και τους πελάτες των προγραμμάτων του συνημμένου Πίνακα 1, η χρέωση για αστικές και

υπεραστικές κλήσεις προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας αυξάνεται: α) από 0,15€ σε

0,18€ ανά λεπτό από Δευτέρα μέχρι και Σάββατο β) από 0,12€ σε 0,15€ ανά λεπτό την

Κυριακή, και γ) από 0,25€ σε 0,30€ ανά λεπτό για κλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας όλες τις ημέρες της εβδομάδας.

Για όλες τις Κυριακές Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2020 προσφέρεται

μειωμένη χρέωση των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ίση με τη

χρέωση για αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς εθνικά δίκτυα σταθερής

τηλεφωνίας, ενώ στη συνέχεια ισχύει η ανωτέρω χρέωση.

Τυχόν κλάσμα λεπτού, σε κάθε κλήση, υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής

Τηλεφωνίας 5%.

Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος COSMOTE

που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους και με χρέωση από 17,82€ το μήνα ή καταγγελίας

της σύμβασής τους αζημίως εντός δύο (2) μηνών (εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό)

ή τριών (3) μηνών (εφόσον λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό) από την ως άνω ημερομηνία.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 (ατελώς για συνδρομητές ΟΤΕ)

ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/anakoinwsiTimologiakwnAllagwnTilefvnias.pdf

 

Η ΟΤΕ Α.Ε. ανακοινώνει τη διάθεση των προγραμμάτων COSMOTE Double Play 24 S 24μηνης δέσμευσης του παρακάτω

πίνακα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΛΗ

(Μήνες 01-24) 23,90 €

ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΛΗ ΑΟΡΙΣΤΟΥ 36,90 €

(Από τον 25ο μήνα και μετά)

COSMOTE Double Play 24 S

Στα παραπάνω μηνιαία τέλη περιλαμβάνονται:

 Βασικό μηνιαίο τέλος τηλεφωνικής γραμμής με 1 Κανάλι Φωνής.

 Ευρυζωνική πρόσβαση στο διαδίκτυο ταχύτητας έως 24 Mbps.

Τα μηνιαία τέλη αυξάνονται κατά 6,50€ για Τηλεφωνικές Γραμμές με 2 κανάλια φωνής.

Όλες οι κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα (αστικά και υπεραστικά) χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,20€/λεπτό και οι

κλήσεις προς εθνικά κινητά χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,40€/λεπτό. Βήμα χρέωσης είναι το λεπτό. Τυχόν κλάσμα

λεπτού, σε κάθε κλήση, θα υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό.

Με την παροχή κάθε προγράμματος ο Πελάτης δεσμεύεται με υπογραφή σύμβασης 24μηνης ελάχιστης διάρκειας

παραμονής σ’ αυτό. Σε περίπτωση που σύμβαση ορισμένου χρόνου λυθεί χωρίς σπουδαίο λόγο από τον Πελάτη, ή από

την Εταιρεία λόγω υπαιτιότητας του Πελάτη πριν από την πάροδο της ελάχιστης διάρκειας παραμονής σε αυτή, τότε

ο Πελάτης θα χρεωθεί εφάπαξ στο λογαριασμό της Τηλεφωνικής του Γραμμής το Τέλος Αποδέσμευσης, το οποίο δεν

μπορεί να υπερβαίνει το μικρότερο από τα παρακάτω ποσά: i) το σύνολο της έκπτωσης του μηνιαίου τέλους του

οικονομικού προγράμματος (διαφορά μεταξύ του μηνιαίου τέλους της ελάχιστης διάρκειας παραμονής και του

μηνιαίου τέλους μετά τη λήξη της) που έχει λάβει ο Πελάτης μέχρι τη στιγμή καταγγελίας της σύμβασης. Σε περίπτωση

που η καταγγελία της σύμβασης γίνει πριν την πάροδο 2 μηνών από την έναρξη εφαρμογής του οικονομικού

προγράμματος, ο Πελάτης θα χρεωθεί το διπλάσιο του μηνιαίου τέλους του προγράμματος όπως αυτό διαμορφώνεται

μετά τη λήξη της ελάχιστης διάρκειας παραμονής ii) το ένα τρίτο του αθροίσματος των μηνιαίων τελών από τη στιγμή

της καταγγελίας της σύμβασης μέχρι την λήξη της ελάχιστης διάρκειας παραμονής. Όλα τα παραπάνω ποσά

υπολογίζονται προ ΦΠΑ και Τέλους Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5% και στο τελικό ποσό εφαρμόζεται ΦΠΑ

24%.

Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Σταθερής Τηλεφωνίας 5%.

H ημερομηνία έναρξης ισχύος των παραπάνω προγραμμάτων είναι η 17/12/2019 .

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.cosmote.gr, στο 13888 ή στο Δίκτυο Καταστημάτων COSMOTE - ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

 

πηγη : https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf

 

Ευκαιρία για να φυγει καποιος ε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρόνια.

Στις 20/11/19 έκανα αίτηση για double play με ενεργοποίηση νέας γραμμής και στις 21/11/19 μου έστειλαν το συμβόλαιο με email στο οποίο όμως δεν γράφει ημερομηνία πάνω. Από κει και πέρα φυσικά είχα κλείσει ραντεβού για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας το οποίο ακυρώθηκε από τον ΟΤΕ μια μέρα πριν έρθει τεχνικός. Εκλεισα δεύτερο ραντεβού το οποίο επίσης ακυρώθηκε και μετά τρίτο το οποίο μια μέρα πριν γίνει πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν υπήρχε καν. Μέχρι σήμερα λοιπόν δεν έχει ενεργοποιηθεί τίποτα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για να κλείσουμε νέο ραντεβού και κανένας φυσικά δεν μου εγγυάται ότι αυτή τη φορά το ραντεβού θα γίνει αφού φάνηκαν τελειως αναξιόπιστοι απέναντι μου.

Θέλω να ρωτησω λοιπόν και εφόσον δεν έχω καμιά υπηρεσία αν μπορω να ακυρώσω το συμβόλαιο αφού ήδη έχουν περάσει οι μέρες υπαναχώρησης. Επίσης αν καποιος είχε ανάλογη εμπειρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρόνια.

Στις 20/11/19 έκανα αίτηση για double play με ενεργοποίηση νέας γραμμής και στις 21/11/19 μου έστειλαν το συμβόλαιο με email στο οποίο όμως δεν γράφει ημερομηνία πάνω. Από κει και πέρα φυσικά είχα κλείσει ραντεβού για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας το οποίο ακυρώθηκε από τον ΟΤΕ μια μέρα πριν έρθει τεχνικός. Εκλεισα δεύτερο ραντεβού το οποίο επίσης ακυρώθηκε και μετά τρίτο το οποίο μια μέρα πριν γίνει πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν υπήρχε καν. Μέχρι σήμερα λοιπόν δεν έχει ενεργοποιηθεί τίποτα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για να κλείσουμε νέο ραντεβού και κανένας φυσικά δεν μου εγγυάται ότι αυτή τη φορά το ραντεβού θα γίνει αφού φάνηκαν τελειως αναξιόπιστοι απέναντι μου.

Θέλω να ρωτησω λοιπόν και εφόσον δεν έχω καμιά υπηρεσία αν μπορω να ακυρώσω το συμβόλαιο αφού ήδη έχουν περάσει οι μέρες υπαναχώρησης. Επίσης αν καποιος είχε ανάλογη εμπειρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Εχουν απεργια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρόνια.

Στις 20/11/19 έκανα αίτηση για double play με ενεργοποίηση νέας γραμμής και στις 21/11/19 μου έστειλαν το συμβόλαιο με email στο οποίο όμως δεν γράφει ημερομηνία πάνω. Από κει και πέρα φυσικά είχα κλείσει ραντεβού για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας το οποίο ακυρώθηκε από τον ΟΤΕ μια μέρα πριν έρθει τεχνικός. Εκλεισα δεύτερο ραντεβού το οποίο επίσης ακυρώθηκε και μετά τρίτο το οποίο μια μέρα πριν γίνει πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν υπήρχε καν. Μέχρι σήμερα λοιπόν δεν έχει ενεργοποιηθεί τίποτα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για να κλείσουμε νέο ραντεβού και κανένας φυσικά δεν μου εγγυάται ότι αυτή τη φορά το ραντεβού θα γίνει αφού φάνηκαν τελειως αναξιόπιστοι απέναντι μου.

Θέλω να ρωτησω λοιπόν και εφόσον δεν έχω καμιά υπηρεσία αν μπορω να ακυρώσω το συμβόλαιο αφού ήδη έχουν περάσει οι μέρες υπαναχώρησης. Επίσης αν καποιος είχε ανάλογη εμπειρία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

....κατσε εκει που εισαι!!!!

2 μηνες αναμονη με αιτηση 100vdsl στην νοβα.....δεν μπορεσαν να με συνδεσουν!!!!!! (επειδη εβαλα και τηλεοραση μετα...οι τεχνικοι που ηρθν να την εγκαταστησουν...απορουσαν με τον χρονο αναμονης)!!!!

 

...απο 12 νοε ...με νεα αιτηση σαν εσενα στον οτε....ραντεβου μετα απο 2 μηνες...!!!

Συνολο 4 μηνες απο αρχες οκτωβριου...!!!!...και ακομα περιμενω.....ελπιζω εντος του 2020...να εχω συνδεση...!!!

...μην κουνεσαι καθολου.....παντου ιδια αντιμετωπιση....:D:D:D

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και στον Αποκόρωνα Χανίων που έχει πάθει μεγάλη βλάβη το δίκτυο από την Πρωτοχρονιά και είμαστε 4-5 χωριά στην περιοχή χωρίς σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ, να περιμένουμε κάνα μήνα να το φτιάξουν;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το φτιάξουν μέχρι τέλος της εβδομάδας. Μέχρι τότε, ας είναι καλά το απεριόριστο στο κινητό...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

καλείς στο 13788 και σου περνανε δωρεαν data μεχρι να διορθωθει η βλάβη
Αυτό φαντάζομαι ισχύει μόνο αν έχεις και κινητό κοσμοτε...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κινητό Vodafone οπότε δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Μου έκαναν όμως δωρεάν εκτροπή κλήσεων στο κινητό μου μέχρι να φτιάξει το σταθερό οπότε τουλάχιστον δεν χάνω κλήσεις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...