Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ λέω να δοκιμάσεις άλλους εναλλακτικούς πάροχους και μετά να πας στο οτε ! hrs σου προτείνω

 

:worry: - φιλε μου δεν την ξερω, αυτην εννοεις ? http://www.hrsmobile.gr/

παταω στην αρχικη σελιδα αλλα δεν βλεπω τιποτα περαν του:

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

 

κατω στο τελος τα λινκ λειτουργουν, για το σπιτι ειναι αυτα ?

http://www.hrsmobile.gr/content.asp?nid=8

http://www.hrsmobile.gr/plans.asp?cid=5

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - φιλε μου δεν την ξερω, αυτην εννοεις ? http://www.hrsmobile.gr/

παταω στην αρχικη σελιδα αλλα δεν βλεπω τιποτα περαν του:

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

 

κατω στο τελος τα λινκ λειτουργουν, για το σπιτι ειναι αυτα ?

http://www.hrsmobile.gr/content.asp?nid=8

http://www.hrsmobile.gr/plans.asp?cid=5

 

ναι αυτην ειναι η εταιρεια εχουνε καιρο να ενημερωσουνε το site τους , παρε τηλεφωνο στο 2104181218

εγω εκει παιρνω και ενημερωνομαι για προσφορες , ειναι ωρες καταστηματων , επισης εχει εξυπηρετηση πελατων της vodafone στο τμημα επαγγελματικων συμβολαιων λογω οτι δινει προγραμματα επαγγελματικα σε ιδιωτες με εκπτωσεις ! , ηθελα να σου τα στειλω με προσωπικο μυνημα στο my phone για να μην βγαινουμε εκτος θεματος αλλα εχεις απενεργοποιησει τα προσωπικα μυνηματα .

εγω εμαθα την εταιρεια απο εναν γνωστο για συνταξιουχους και το εχουνε δημοσιευσει και εδω που τωρα το εψαξα και το βρηκα http://making-money-phone.blogspot.gr/2016/08/hrs-vodafone-1789.html αλλα αφορα ολους τους ιδιωτες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω νεα συνδεση σταθερου τηλεφωνου.

αποκλειστικη χρηση το internet (εως 24, οχι vdsl). ΔΕ θελω λεπτα προς σταθερα/κινητα

 

το φθηνοτερο που βρισκω ειναι το student 24 s στα 18 ευρω/μηνα, ομως απ οτι καταλαβαινω πρεπει να ειμαι φοιτητης (δεν ειμαι) για να το ενεργοποιησω.

 

η αμεσως επομενη τιμη ποια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σου τα στειλω με προσωπικο μυνημα στο my phone για να μην βγαινουμε εκτος θεματος αλλα εχεις απενεργοποιησει τα προσωπικα μυνηματα .

 

:worry: - δεχομαι πμ κανονικα,δεν εχω απενεργοποιησει τιποτα φιλε μου

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω νεα συνδεση σταθερου τηλεφωνου.

αποκλειστικη χρηση το internet (εως 24, οχι vdsl). ΔΕ θελω λεπτα προς σταθερα/κινητα

 

το φθηνοτερο που βρισκω ειναι το student 24 s στα 18 ευρω/μηνα, ομως απ οτι καταλαβαινω πρεπει να ειμαι φοιτητης (δεν ειμαι) για να το ενεργοποιησω.

 

η αμεσως επομενη τιμη ποια ειναι;

19,42 ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ πχ στο εξοχικο αλλιώς 25,10 με 4mbps ή 26,11 με εως 24 αλλά μαζί με τηλέφωνο....όλα αυτά στον οτε.https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201376/doubleplay/home?lastLayoutId=18

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

oxi, σε αυτα τα χρηματα δε μπορω να κινηθω. δε με συμφερει :)

 

καλυτερα να παω σε αλλον παροχο (πχ wind με ~20 ευρω 24αρι)

Link to comment
Share on other sites

oxi, σε αυτα τα χρηματα δε μπορω να κινηθω. δε με συμφερει :)

 

καλυτερα να παω σε αλλον παροχο (πχ wind με ~20 ευρω 24αρι)

 

ανάλογα την περιοχή μπορεί να μην πιάνει εναλλακτικός πάροχος οπότε ο Οτε είναι μονόδρομος αλλιώς το simply fy από την wind που δεν είναι και απεριόριστο

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να παω σε αλλον παροχο (πχ wind με ~20 ευρω 24αρι)

Δες και τη nova.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο κερατεα στο σχολειο που εχουνε βαλει την καμπινα εχουνε σκαψει το δρομο για να περασουν τις οπτικες ινες http://i65.tinypic.com/282r1h.jpg , http://i67.tinypic.com/1zd0o4m.jpg , , καλα αμα το πανε ετσι με τοσο σκαψιμο θα πρεπει να τρυπησουνε παρα πολλους δρομους οποτε δεν το βλεπω αμεσα να τελειωνει το εργο. αν και πιστευα οτι το εχουνε παρει παρα πολυ ζεστα το θεμα και τρεχουνε .. , στο κτηριο του οτε στην κερατεα περασα απεξω και ακουγα θυρυβο απο 2 καμπινες εξω δεν μοιαζουνε να ειναι οι καμπινες του vdsl παντως περναγανε καλωδια διοτ καποιος ητανε κατω στο υπονομο και φωναζε για τα καλωδια . http://i63.tinypic.com/29qd1fq.jpg Θα δειτε στην τελευταια φωτογραφια ενα φρεατιο γραφει HOL εξω απο τον οτε! ( καλα και η hol εκει εχει και τα δικα της μηχανηματα; μεσα στο κτηριο του οτε ; τοσο τυχη να υπαρχει απεξω φρεατιο της hol ; δεν νομιζω . http://i66.tinypic.com/a0v29f.jpg Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά προβλήματα με συνεχείς αποσυνδέσεις και ρυθμίσεις/βελτιώσεις στο ρουτερ μέσω τηλεφωνικού κέντρου, ζήτησα αντικατάσταση με το νέο ρουτερ, μήπως έφταιγε η συσκευή. Σε 3 εβδομάδες που έχουν περάσει, ελάχιστες αποσυνδέσεις, μπορεί και 1 τη βδομάδα, ίσως λόγω και κακοκαιρίας οπότε είμαι ευχαριστημένος. Ωστόσο βλέπω ότι η τηλεφωνική γραμμή, που έγινε πια ψηφιακή και συνδέεται πάνω στο ρουτερ, έχει προβληματάκια, δε δίνει σήμα, πέφτει η γραμμή ενώ μιλάω και αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικά και θα βελτιωθούν στη πορεία...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές ότι ο ΟΤΕ δεν σου κατεβάζει snr και τα λοιπά...σήμερα κατέληξα στο ότι αν θέλει ο τεχνικός όλα γίνονται. Είχα HOL για 3 χρόνια και πήγα στον ΟΤΕ τον Μάϊο που μας πέρασε. Στη HOL με snr 6 και line attenuation down 30db έπιανα ταχύτητα γύρω στα 11500 με 12000. Μόλις συνδέθηκα στον ΟΤΕ ήμουν με snr 8 line attenuation down 28db και έπιανα γύρω στα 8500. Μετά από τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση άκουσα τα κλασικά ότι τόσο πιάνει η περιοχή μου και τα λοιπά. Το άφησα έτσι. Σήμερα λοιπόν ξαναπήρα την εξυπηρέτηση και ζήτησα να μου αλλάξουν το snr από 8 σε 6. Μου είπε η υπάλληλος ότι καταχώρησε το αίτημα και μέσα σε 5 λεπτά με παίρνει τηλέφωνο τεχνικός από ένα σταθερό νούμερο. Μου λέει είναι πολιτική της εταιρίας να μην πέφτει το snr κάτω από 8. Του εξήγησα ότι η γραμμή μου δεν θα έχει πρόβλημα με 6άρι snr αφού 3 χρόνια στη HOL δούλευε κανονικά και με Vodafone TV μάλιστα που θεωρητικά θέλει 9άρι snr. Να μη σας τα πολυλογώ γίναμε φιλαράκια, τα είπαμε και ιδού τα αποτελέσματα.. τα στοιχεία είναι μετά από επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές ότι ο ΟΤΕ δεν σου κατεβάζει snr και τα λοιπά...σήμερα κατέληξα στο ότι αν θέλει ο τεχνικός όλα γίνονται. Είχα HOL για 3 χρόνια και πήγα στον ΟΤΕ τον Μάϊο που μας πέρασε. Στη HOL με snr 6 και line attenuation down 30db έπιανα ταχύτητα γύρω στα 11500 με 12000. Μόλις συνδέθηκα στον ΟΤΕ ήμουν με snr 8 line attenuation down 28db και έπιανα γύρω στα 8500. Μετά από τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση άκουσα τα κλασικά ότι τόσο πιάνει η περιοχή μου και τα λοιπά. Το άφησα έτσι. Σήμερα λοιπόν ξαναπήρα την εξυπηρέτηση και ζήτησα να μου αλλάξουν το snr από 8 σε 6. Μου είπε η υπάλληλος ότι καταχώρησε το αίτημα και μέσα σε 5 λεπτά με παίρνει τηλέφωνο τεχνικός από ένα σταθερό νούμερο. Μου λέει είναι πολιτική της εταιρίας να μην πέφτει το snr κάτω από 8. Του εξήγησα ότι η γραμμή μου δεν θα έχει πρόβλημα με 6άρι snr αφού 3 χρόνια στη HOL δούλευε κανονικά και με Vodafone TV μάλιστα που θεωρητικά θέλει 9άρι snr. Να μη σας τα πολυλογώ γίναμε φιλαράκια, τα είπαμε και ιδού τα αποτελέσματα.. τα στοιχεία είναι μετά από επανεκκίνηση.

 

παραπάνω από την hol 1 mbs είχα ζητήσει και εγώ αλλαγή προφίλ και ενώ συγχρονίσε στο 12. κάτι είχα αποσυνδέσεις ήρθε τεχνικός και με κατέβασε στα10 από τότε δεν είχα αποσυνδέσεις! χωρια ότι τώρα με την ευρυζωνικη τηλεφωνία χρειάζεται να μην έχεις αποσυνδέσεις

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από εχθές το μεσημέρι που το τσεκάρω δεν έχει αποσύνδεση και τα errors πολύ λίγα. Όπως μου είπε και ο τεχνικός,αφού δεν είχα θέματα με 6άρι snr στη hol δεν θα έχω ούτε τώρα. Αφού στο τέλος μου ήρθε να τον ρωτήσω..."είσαστε σίγουρα τεχνικός του οτε;" Δεν μας έχουν συνηθήσει σε τέτοια...
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα για να μου το κατεβασουν στο 6 χρειαστηκε να κανω 3-4 τηλεφωνα και να μιλαω μαζι τους πανω απο μιση ωρα. Μου ελεγαν οτι δεν γινετε οτι θα εχω αποσυνδεσεις οτι θα ειναι "εικονικο" το download κλπ.

Τελος παντον μου το κατεβασαν και μου ειπαν οτι δεν κλειδωνει στο 6, αν κανεις επανεκινηση στο router θα βλεπεις διαφορα στο νουμερο Noise Margin Down. Αυτη τι στιγμη ειμαι με Noise Margin(Up/Down) 10/6.4 dB.

Αν θες κανε μερικες επανεκκινησεις και καθε φορα τσεκαρε το snr

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με επανεκκίνηση είναι στο 6.1 και αν το αφήσω πάει μέχρι 6.4. Πάντως με βάση τα όσα έχω διαβάσει μου το κατέβασαν πολύ εύκολα..δεν το περίμενα.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ

4b0e052fa1256a466872c16db4176deb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

χίλιες φορες 9 snr και συγχρονισμό στα 9mbps που έχω πάντως παρα 6 snr και συγχρονισμό τα 12mbps. η γραμμή ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα. πάντως παιδιά ειδικά αν παίζετε online games το 6 είναι πολύ κακό...φιλαράκι μου μάλιστα είχε καλέσει για να κλειδώσουν ακόμα πιο χαμηλά τη γραμμή και να έχει 12 snr. Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παιζουν online games τους ενδιαφερει το ping, πες στο φιλο σου να δει τι γραφει στο Data Path, αν γραφει Interleaved να του το βαλουν σε Fast.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλά ναι, fastpath είναι. Αλλα ο ίδιος (και παίζοντας τουλάχιστον 5 ώρες την μέρα :lol: ) βλεπει πως έχει καλύτερη ανταπόκριση με 10-12db snr παρα με 6. μια φορα λόγο καλωδιακής ειχε 5db και γκρίνιαζε για δέκα μέρες μέχρι να λύσουν την καλωδιακή :p

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε προηγουμενο σχολειο οτι εαν κανεις αιτημα στην forthnet ενω ειμαι στον οτε θα σου κανουν αντιπροταση που να μην φυγεις απο το δικτυο τους.....εγω εκανα τηλεφωνικα αιτηση, την στειλανε με κουριερ κ υπεγραψα κ ο οτε δεν με εχει παρει τηλεφωνο!!!!αν μπω κ στη σελιδα για να δω την πορεια μου λεει οτι εκτιμωμενη ημ/νια για ενεργοποιηση ειναι 18/01.....αρα την αφησαν ελευθερη τη γραμμη;;;;χωρις να μου κανουν αντιπροταση;;;;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ , υπέγραψα συμβόλαιο με την cosmote σταθερή τηλεφωνία την τετάρτη 11/1 ,μπορώ τώρα να κάνω υπαναχώρηση και να πάω στη wind και να γλιτώσω τα τέλη ενεργοποίησης και εάν ναι τι 'ποινή' πρόστιμο έχει?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ , υπέγραψα συμβόλαιο με την cosmote σταθερή τηλεφωνία την τετάρτη 11/1 ,μπορώ τώρα να κάνω υπαναχώρηση και να πάω στη wind και να γλιτώσω τα τέλη ενεργοποίησης και εάν ναι τι 'ποινή' πρόστιμο έχει?

 

Στην σταθερη εχεις 3 μερες για υπαναχωρηση.Παρε το συντομοτερο δυνατο γιατι ετσι και ενεργοποιηθεις θα πληρωσεις 120ε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και ένα μήνα(απεριόριστα σταθερά και 24 internet), μίλησα σήμερα να μου δώσουν κάποια προσφορά, μου είπαν περίπου 32€.

Παίζουν καλύτερες προσφορές στον ΟΤΕ αυτή την περίοδο να πιέσω μήπως και ή να κοιτάξω προς άλλη εταιρία?

Επίσης, σε περίπτωση που κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία, υπάρχει χρονικό περιθώριο μετα για ακύρωση?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και ένα μήνα(απεριόριστα σταθερά και 24 internet), μίλησα σήμερα να μου δώσουν κάποια προσφορά, μου είπαν περίπου 32€.

Παίζουν καλύτερες προσφορές στον ΟΤΕ αυτή την περίοδο να πιέσω μήπως και ή να κοιτάξω προς άλλη εταιρία?

Επίσης, σε περίπτωση που κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία, υπάρχει χρονικό περιθώριο μετα για ακύρωση?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Με 26,11/μηνα https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203100/bprosforesb?lastLayoutId=18

Μπορεις να το παρεις απο το site σε αυτη τη τιμη χωρις προβλημα. Επισης δεν ειναι αναγκη να κανεις "εισοδο" στο site.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με 26,11/μηνα https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203100/bprosforesb?lastLayoutId=18

Μπορεις να το παρεις απο το site σε αυτη τη τιμη χωρις προβλημα. Επισης δεν ειναι αναγκη να κανεις "εισοδο" στο site.

Thanks, αλλά αυτές οι προσφορές όπως μου είπαν είναι για νέους πελάτες, εγώ ήδη είμαι ΟΤΕ (αν και τελείωσε το συμβόλαιο) και εκτός αυτού, θέλω απεριόριστη ομιλία.

 

Ερώτηση: Έχει κάνει κανείς πρόσφατα αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία? Τον πήρε ο ΟΤΕ για αντιπροσφορα?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...