Jump to content

Η Vivo "πλησιάζει" στην Ελλάδα;


Dr Mobilius
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλά έχουν ακουστεί για την έλευση των "μεγάλων Κινέζων", Oppo και Vivo, στην ευρωπαϊκή αγορά μέσα στο 2021 και αυτό φαίνεται να συμβαίνει, σταδιακά. Ο λόγος για τη Vivo η οποία βρίσκεται πολύ κοντά στην έλευσή της και στην Ελλάδα, μεταξύ άλλων χωρών.

 

Πέρυσι η Vivo ανακοίνωσε πως θα "έμπαινε" σε 6 ευρωπαϊκές χώρες και το πλάνο για το 2021 είναι να τις κάνει 12. Οι πρώτες 6 ήταν οι Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Πολωνία, Ισπανία και το Ηνωμένο Βασίλειο. Ρουμανία και Τσεχία είναι οι δύο επόμενες χώρες όπου θα αποκτήσει επίσημη παρουσία, με τις Σερβία και Αυστρία να ακολουθούν μέσα στον Ιούνιο. Ποιες θα είναι οι άλλες 2; Δεν το γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή, αλλά μάλλον πλησιάζει και η ώρα της Ελλάδας!

 

Οι πρώτες συσκευές που στοχεύει να φέρει είναι, πιθανότατα, τα Vivo X60, X60 Pro και X60 Pro+ καθώς είναι τα μόνα μοντέλα με τεχνολογία της ZEISS στις κάμερες, στην οποία αναφέρθηκε ρητά η Vivo.

 

[via]

amor vincit omnia
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε και καλά band combos.

Ωραία τα vivo. Έχω χρησιμοποιήσει κάποια λόγω δουλειάς.

Βέβαια πολύ κορεσμένα χρώματα παντού. Και στην κάμερα και στην οθόνη. Αλλά είναι τίμια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Vivo με Zeiss φακούς!

https://www.gsmarena.com/vivo_x60_pro+_5g-10696.php

Βλέπω η Zeiss άρχισε να εξαπλώνεται και σε άλλες συσκευές εκτός Nokia.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

..ειμαι πολυ περιεργος να δω πως παει φωτογραφικα το x60 pro+ απεναντι σαμσουνγκ και iphone....

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, θέλω πολύ να δω X60 pro+.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://techblog.gr/mobile/vivo-x60-pro-episima-me-proigmeno-systima-kameras-kai-snapdragon-888/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ερθει οντως στα 765 το 12/256 το εχω παρει. Το αποκλειω. Θα με βγει 620 ευρω χωρις το ΦΠΑ. Το κινητο ειναι εξαιρετικο τουλαχιστον στα χαρτια και πανεμορφο. Με τετοια τιμη θα κοντραρει αμεσα στα mi11 και το realme gt θα ειναι μονοδρομος για οσους θελουν κορυφαιο κινητο σε λογικη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ερθει οντως στα 765 το 12/256 το εχω παρει. Το αποκλειω. Θα με βγει 620 ευρω χωρις το ΦΠΑ. Το κινητο ειναι εξαιρετικο τουλαχιστον στα χαρτια και πανεμορφο. Με τετοια τιμη θα κοντραρει αμεσα στα mi11 και το realme gt θα ειναι μονοδρομος για οσους θελουν κορυφαιο κινητο σε λογικη τιμη.

Το μόνο που δεν έχει ως ναυαρχίδα είναι τα στερεοφωνικά ηχεία. Δεν ξέρω αν λείπει κάτι άλλο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν έχει ως ναυαρχίδα είναι τα στερεοφωνικά ηχεία. Δεν ξέρω αν λείπει κάτι άλλο.

 

Δεν περνει και καρτα sd οπως ολες οι ναυαρχιδες αλλα τα 256 ειναι καπως ανεκτα πιστευω αν και οχι τελεια. Τα στερεο ηχεια ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει οπως και η ασυρματη φορτιση. Οπως και να εχει αν αυτα αρκουν για να ερθει στο 750 η μεγαλη εκδοση ειναι εξαιρετικα. Ο 888 φετος ειναι εξαιρετικος ο exynos των samsung και παλι ειναι 2 χρονια πισω κλασικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάθε χρόνο βρίσκω από αυτήν την vivo ένα ενδιαφέρον κινητό αλλά πάντα κολλάω στην διαδικασία να το φέρω από έξω.

Τουλάχιστον να είχε ερυωπακιη παρουσία.

Από χτες έχω κολλήσει με το x60 pro

Πάντα κάνουν κάτι παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...