Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαφεστατα.

Ποιος ο λογος να το πληρωσεις παραπανω απο τη στιγμη που μιλαμε για το ιδιο κινητο;

Εδω εισαι......

https://www.mymegastore.gr/product/xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-4gb-ram64gb-rom-gray-snapdragon-eu-elliniko-menoudoro-fidget-spinner/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν αγοραστεί από το συγκεκριμένο κατάστημα, τι ισχύει με την εγγύηση; Καλύπτεται κανονικά από την ελληνική αντιπροσωπεία για 2 χρόνια;

Επίσης, λαμβάνει updates OTA;

Edited by Lion
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε καμια περιπτωση.

Εχεις εγγυηση ενος ετους απο το συγκεκρικμενο μαγαζι.

Τωρα για τις αναβαθμισεις, δε γνωριζω να σου απαντησω.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μολις παράγγειλα κι εγω το Xiaomi redmi note 4x απο πλαισιο σε χρυσό χρωμα. 64 και 4.. απο καμερα πως τα πάει? Επισης δεν μπόρεσα να διευκρινίσω 100% αν υποστηρίζει OTG..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Φοράνε διαφορετικές Ρομ ;

 

To 4χ τι πυρήνες έχει ; 8 χ 2 η 8 μέχρι 2?

Όχι τπτ άλλο να ξεμπερδευτω και γω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μολις παράγγειλα κι εγω το Xiaomi redmi note 4x απο πλαισιο σε χρυσό χρωμα. 64 και 4.. απο καμερα πως τα πάει? Επισης δεν μπόρεσα να διευκρινίσω 100% αν υποστηρίζει OTG..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφου ειναι απο πλαίσιο υποστηρίζει.

Καμερα καλη σε φωτεινές συνθηκες, κακη το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Κάτοχος του redmi note 4x(απο κωτσοβολο) εδώ και μια εβδομάδα και έχω αρκετά καλές εντυπώσεις για τη συσκευή.Ενα πρόβλημα αντιμετωπίζω τώρα όμως με την sd card. Μου βγάζει σηνηθως μετά από reboot το σφάλμα (SD card is corrupted. Tap to fix it.την πρώτη φορά το έκανα και στην επόμενη σελίδα μου έλεγε erase & format. Πάνε τα αρχεία μου. Τώρα μου το ξαναεκανε αλλά πριν σβησω τα δεδομένα στην κάρτα είπα να ρωτήσω τα παλικάρια στο φόρουμ μήπως έχουν κάποια λύση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υγ Η κάρτα που έχω είναι μια intenso

16 gb class 10.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

To 4χ τι πυρήνες έχει ; 8 χ 2 η 8 μέχρι 2?

Όχι τπτ άλλο να ξεμπερδευτω και γω

 

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση. Ο Snapdragon 625 έχει 8 πυρήνες Α53.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση. Ο Snapdragon 625 έχει 8 πυρήνες Α53.

 

Σε τι τι χρονισμό γιατί στα κινεζομαγαζα γράφουν up to 2gh

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τι χρονισμό γιατί στα κινεζομαγαζα γράφουν up to 2gh
Σωστά γράφουν1a7846cd226176d939149b4ad0d5488f.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά γράφουν1a7846cd226176d939149b4ad0d5488f.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Εγώ το up to 2το εκλαμβάνω ως 2 χ2 2χ 1.5 και 4 χ1 η λάθος έχω καταλάβει τελικά και είναι όλοι στα gh? Οπότε η διαφορά απ το νοτε 4 ποια είναι; Ότι δεν b20 ,κάτι αλλο

να υποθέσω ,και ποιο θεωρείτε καλύτερο;και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το up to 2το εκλαμβάνω ως 2 χ2 2χ 1.5 και 4 χ1 η λάθος έχω καταλάβει τελικά και είναι όλοι στα gh? Οπότε η διαφορά απ το νοτε 4 ποια είναι; Ότι δεν b20 ,κάτι αλλο

να υποθέσω ,και ποιο θεωρείτε καλύτερο;και γιατί;

 

Έχει δύο ίδιες τετράδες Α53 που όλοι χρονίζονται έως 2GHz, ανάλογα με τις απαιτήσεις και τη θερμοκρασία. Δεν υπάρχει διαφορά στον επεξεργαστή μεταξύ των συσκευών Note 4 / Note 4X που φοράνε Snapdragon.

Σε κάποιες περιπτώσεις αυτά που πουλιούνται ως Note 4 και Note 4X είναι η ίδια συσκευή και αλλάζει απλά το όνομα. Για τις διαφορετικές εκδόσεις έχει συζητηθεί περισσότερο και σε αυτό το θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω ποιο να πάρω το 32 η το 64? είναι μεγάλες η διαφορές (για παιδί 14 χγρ.)

είχα παραγγείλει το 64 και από λάθος στείλανε το 32 τι λέτε να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το στγκεκριμένο κινητό και θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader. Υπάρχει λόγος να ζητήσω άδεια από την Xiaomi ή προχωράω με fastboot; Γιατί κάποιοι διαβάζω πως ζητάνε άδεια;;

 

EDIT: κάθισα διάβασα και έμαθα.

Edited by porfos
Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το κουμπάκι δεξια που ειναι για την καμερα, ξεκλειδωνει η οθόνη με κύλιση.. πως γίνεται να το απενεργοποιησω? Θελω να ξεκλειδώνει μονο με το fingerprint.. το ψαχνω τοση ωρα, αλλα τζίφος :rolleyes:

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kyle4
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το κουμπάκι δεξια που ειναι για την καμερα, ξεκλειδωνει η οθόνη με κύλιση.. πως γίνεται να το απενεργοποιησω? Θελω να ξεκλειδώνει μονο με το fingerprint.. το ψαχνω τοση ωρα, αλλα τζίφος :rolleyes:

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις-Κλειδωμα οθονης δεν εχει επιλογη Αφυπνιση με τα πληκτρα εντασης;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το κουμπάκι δεξια που ειναι για την καμερα, ξεκλειδωνει η οθόνη με κύλιση.. πως γίνεται να το απενεργοποιησω? Θελω να ξεκλειδώνει μονο με το fingerprint.. το ψαχνω τοση ωρα, αλλα τζίφος :rolleyes:

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου ξεκλειδώνει μόνο την κάμερα κι όχι το τηλέφωνο. Αν δεν θέλεις να συμβαίνει ούτε αυτό αφαίρεσε το κουμπί της κάμερας από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το κατάφερα! Ευχαριστώ για την βοήθεια.. κατι ακομα ρε παιδια.. πηρα ενα τζαμακι απο ενα μαγαζι εδω, αλλα δεν καλύπτει ολη την οθόνη! Ποιό τζαμακι θα μου προτείνατε? Να μην αφηνει ομως κενα οπως αυτο που εχω
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

και εγω για αυτη την ερωτηση μπηκα.Το πηρε η κοπελα μου και ψαχνω κανα τζαμακι που να το καλυπτει ολοκληρο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

http://technave.com/gadget/RedMi-Note-5-spotted-on-Weibo-leaks-images-and-prices-from-999CNY-RM633-10989.html

 

Το παρακολουθώ με την προοπτική να είναι ο αντικαταστάτης του Note 2 μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/Καλημέρα. Κάτοχος του κινητού από τον Ιουλή. Πριν 1 μήνα παρατήρησα κιτρίσμα στην οθόνη του κινητού μου, που δημιουργήθηκε από το γεγονός πως ζεστάθηκε το κινητό και παράλληλα δημιούργησε πρόβλημα στην ειδική κόλλα που υπάρχει μεταξύ του Touch Digitizer και της LCD οθόνης. Δυστυχώς πήγα στο κατάστημα που έγινε η αποστολή (ήμουν εκτός Αθήνας τότε), αλλά το κατάστημα με ανούσιες δικαιολογίες του τύπου κάθισα πάνω στο κινητό αλλά το κινητό δεν έχει καν κάπου κάποιο σπάσιμο, μου είπαν πως δεν αναλαμβάνουν την δωρεάν αντικατάσταση της οθόνης και θα πρέπει να πληρώσω 60 ευρώ αναγκαστικά.

Αν το πάω στο Golden Hall θα μου πουν τα ίδια; Επίσης ένα ακόμη γεγονός που με έβγαλε από τα ρούχα μου. Έχοντας όλα τα στοιχεία τόσο παραλαβής του κινητού, όσο και αποστολής από το ίδιο κατάστημα, δεν δεχόντουσαν να μου τυπώσουν κάποια απόδειξη για να μπορώ να την χρησιμοποιήσω πχ στο Golden Hall που θέλω να πάω!

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

φιλη που εχει το αντιμετωπιζει προβλημα με την αναμονη, καθως μιλαει μολις ακουμπαει στην οθονη με το μαγουλο μπαινει στην αναμονη

τι λυση υπαρχει? το κινητο δεν το εχω δει /ψαξει ειναι μακρια

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το κατάφερα! Ευχαριστώ για την βοήθεια.. κατι ακομα ρε παιδια.. πηρα ενα τζαμακι απο ενα μαγαζι εδω, αλλα δεν καλύπτει ολη την οθόνη! Ποιό τζαμακι θα μου προτείνατε? Να μην αφηνει ομως κενα οπως αυτο που εχω

 

έχουμε πει σε πολλά μηνύματα πως το τεμπερντ σκριν προτέκτορ που πουλάει το πάμπλικ και άλλα γνωστά μαγαζιά αφήνουν την οθόνη ακάλυπτη στα πλαϊνά. Εγώ αγόρασα από το ebay (Κίνα) ένα σκριν προτέκτορ που είναι ανάμεσα σε τζάμι και φιλμ, το διάλεξα με προσοχή και δεν αφήνει ακάλυπτη την οθόνη καθόλου. Αλλά, αυτό που συμβαίνει είναι ότι γύρο γύρο το σκριν προτέκτορ είναι στον αέρα γιατί η οθόνη είναι ελάχιστα κυρτή. Εννοείται ότι το τζαμάκι τοποθετήθηκε σε μαγαζί από έμπειρο επαγγελματία γιατί μόνος δεν θα κατάφερνα κάτι καλό ακόμα και αν δοκίμαζα με νερό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Χωρίς την 800αρα υπάρχει θέμα μόνο για lte. H και H+ πιάνει κανονικά. Σωστά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...