Jump to content

Δυο Μέρες Μόνο (Mega)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

«Νέος» Χριστόφορος Παπακαλιάτης από τον Οκτώβριο στο Mega.

 

Έχουν υπάρξει ζευγάρι στο παρελθόν. Συναντιούνται τυχαία. 48 ώρες πριν παρουσιαστεί στο στρατό εκείνος και πριν παντρευτεί εκείνη. Ορίζουν συνάντηση την επόμενη μέρα. Εκείνος δεν εμφανίζεται.

Αφότου συνεχίσουν τις ζωές του ξεχωριστά,ξανασυναντιούνται και μαθαίνουμε το λόγο που δεν πήγε στο ραντεβού και παρακολουθούμε τη συνέχεια της ιστορίας...

 

Παίζουν ακόμη : (πρωτοεμφανιζόμενη) Αλεξία Καλτσίκη, Χρήστος Λούλης, Γιώργος Πυρπασόπουλος, Λήδα Ματσάγκου.

 

--Ο τίτλος «Δυο μέρες μόνο»,ανήκει και σε τραγούδι της Δήμητρας Γαλάνη ενώ φημολογείται ότι τη μουσική για τη σειρά θα υπογράφει ο Μιχάλης Χατζηγιάννης (!)

 

 

Σχόλια: Κλασικός Παπακαλιάτης (καλό για πολλούς,κακό για πολλούς!),λίγο κοινότυπο story αλλά θα τους ανακατέψει καλά,είμαι σίγουρη :D

Μου θύμισε "Before Sunset/Sunrise" το σημείο : Συνάντηση που ποτέ δεν εμφανίστηκε ο ένας και μαθαίνουμε μετά ότι ήταν εξαιτίας λόγων...ανωτέρας βίας. Ελπίζω να έχει βάλει και λίγο Friends ! :p

Σίγουρα θα το βλέπω,σίγουρα θα το θάψουν πολλοί -όπως πάντα,σίγουρα θα το συζητάμε το χειμώνα :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχόλια: Κλασικός Παπακαλιάτης (καλό για πολλούς,κακό για πολλούς!)

 

Πράγματι αυτό το παιδί έχει ή μεγάλες συμπάθειες ή μεγάλες αντιπάθειες... Πώς τα καταφέρνει έτσι; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι σου κάνει ο στρατός.... :p

Πάλι βρήκε νέο σενάριο! :innocent: :ninja:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο cast :up:

 

Τον gay θα τον κάνει ο Πυρπασόπουλος ή ο Λούλης; :p

 

Α, και η ιδέα με τον φαντάρο του ήρθε επειδή πήγε φαντάρος ο ίδιος; :alien: :alien: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τον gay θα τον κάνει ο Πυρπασόπουλος ή ο Λούλης;

 

Α, και η ιδέα με τον φαντάρο του ήρθε επειδή πήγε φαντάρος ο ίδιος; :alien: :alien: :w00t:

.................................................Σωπα καλε :X

Μα γιατι ειστε πια τοσο καχυποπτοι ωρες ωρες .... :worry: :confused: :rolleyes:

Εντελως τυχαιο γεγονος ειναι!:blink:

(παντως γουσταρω Πυρπασοπουλο-please don't make him gey again :cry: )

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

(παντως γουσταρω Πυρπασοπουλο-please don't make him gey again :cry: )

 

Kι εγω γουσταρω Πυρπασσοπουλο, δεν τον ειχε κανει γκει στο Να με προσεχεις ελπιζω να μην το κανει τωρα. :p :cry:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο cast :up:

 

Τον gay θα τον κάνει ο Πυρπασόπουλος ή ο Λούλης; :p

 

Α, και η ιδέα με τον φαντάρο του ήρθε επειδή πήγε φαντάρος ο ίδιος; :alien: :alien: :w00t:

Ποιος πηγε φανταρος;:p

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πηγε φανταρος;:p

 

Ο Παπακαλιάτης....... :p

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως σας φάνηκε η καινούρια σειρά του Χριστόφορου Παπακαλιάτη;

Για μένα ήταν ό,τι περίμενα. :cool:

Το στύλ του Παπακαλιάτη στις σειρές μ'αρέσει τρελλά, έστω και "κλέβει" απο άλλες σειρές.

 

Big Mother και βλακείες.. :shifty: :down:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραια σειρα αλλα λιγο τραβηγμενη μου φανηκε..

εγιναν κιολας τοσα πολλα μεσα στο πρωτο μολις επεισοδειο..

φανταστητε τι εχουμε να δουμε στα επομενα δηλαδη.

και το κορυφαιο ηταν φυσικα ενα.σε ολο το εργο ο Παπακαλιατης οδηγουσε ενα παλιο μοντελο cabrio αλλα..στην τελευταια σκηνη προτημισε να παρει το αλλο του αμαξι που ηταν κλειστο γιατι πως θα επεφτε αλλωστε απο την γεφυρα? το φανταζεστε? αλλου παπακαλιατης κ αλλου το αυτοκινητο στον αερα..! :p

Link to comment
Share on other sites

Power: Κι εγώ με την ίδια απορία.. Στα επόμενα επεισόδια τί γινεται; Εχτός κιαν μας ξεκινά απ το τέλος :p

 

Τέλοσπαντων.. μαζόχας ο άνθρωπος. Βάζει τον εαυτό του να πέφτει απο γέφυρα; Τσκ. :w00t:

 

Άσχετο αλλά είναι εξώφυλλο στο esquire.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ωραια σειρα, κλασσικος Παπακαλιατης. Και εννοειται καλυτερη επιλογη απο το

Βig Mother. Το στορυ για πρωτο επεισοδιο ηταν οντως τραβηγμενο απο τα μαλλια αλλα αφου ειχε ενδιαφερον who cares.

Στα συν η επιστροφη του Πυρπασσοπουλου στα τηλεοπτικα δρωμενα :D

 

Κλεψιμο απο αλλες σειρες αρκετα εμφανες δεν εντοπισα αλλα του’δωσε και καταλαβε ο Χριστοφορος στις μουσικες επιλογες. Απο το "Blower's Daughter" του Closer μεχρι το "Gollum's song" απο το Lord of the Rings: The Two Towers.

 

Και μια φιλοσοφικη απορια: Mεταξυ της κοπελιας που το κανε με τον Πυρπασσοπουλο και της συγκατοικου της παιζει αυτο που φανταζομαι? :blink: :blink:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εμ εμφανές δεν είναι;

Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη.. :p

Συζώ/Έχω σχέση ταυτόχρονα περίμενα να πάει στο κρεβάτι δίπλα απο άντρα.. :rolleyes:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Και μια φιλοσοφικη απορια: Mεταξυ της κοπελιας που το κανε με τον Πυρπασσοπουλο και της συγκατοικου της παιζει αυτο που φανταζομαι? :blink: :blink:

 

Παίζει ακριβώς αυτό που φαντάζεσαι...!!

Ομολογουμένως η σειρά αν και όχι τέλεια μας έκανε να περάσουμε ένα όμορφο κυριακάτικο βράδυ που μέχρι τώρα δεν είχε τίποτα να δεις, αυτό το big mother δε το έχω βάλει πάνω από 3 δευτερόλεπτα και αυτό σήμερα πρώτη φορά που έκανα ζάπινγκ και είδα μια κοπελιά με κάτι σκουλαρίκια σε στόμα, μύτη και αηδίασα.

Έχει ακόμα περιθώρια εξέλιξης, άλλωστε από το πρώτο επεισόδιο δε μπορείς να κρίνεις. Οι γυναικείοι ρόλοι δε μου άρεσαν και πολύ πάντως, θα μπορούσε να έχει επιλέξει καλύτερα πρόσωπα. Για να δούμε στη συνέχεια...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πολυ τραβηγμένο σε σχέση με το Κλείσε τα μάτια. Είπα έλεος σε κάτι φάσεις.

Απλά ενδιαφέρον και τπτ παραπάνω. Μπορεί και να μην το παρακολουθήσω (ξέρω ξέρω... σκασίλα σας :p)

 

Αυτή που γούσταρε ο Πυρπασόπουλος σε ποιά άλλη σειρά την έχουμε ξαναδεί;

Link to comment
Share on other sites

M'arese, alla se kapoies stigmes nomisa pws evlepa to Kleise ta Matia me alla proswpa kai alla onomata. H epilogi na exei mia sxesi san auti tis filis tis "nufis", wsan tou Louli kai tou allou sto Kleise ta Matia, den mou arese. Epanalamvanetai. Ok einai gay friendly, to exoume katalabei.

Auto me to car to paratirisa kai egw. Episis paratirisa kai tin emmoni tou na exei "xristougenniatika fwtakia kai reso"PANTA ma PANTA se ekswterikous kai mi xwrous.

H mousiki epsage kokkala(klassika).

Mou arese polu to xrwma apo to forema tis kopelas kai i skini sto hotel tha mporouse na einai pio reallistiki.:)

 

Welcome Back Xristofore kai kalos Politis VRE:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα παρακολουθήσει άλλες "Παπακαλιάτηκες" σειρές, αλλά λέω να ξεκινήσω με αυτήν, μιας και έχει και τις "Σαπφίδες" ;) Λέτε να ρισκάρει ΕΣΡ πρόστιμα ο σκηνοθέτας για δεύτερο "αμαρτωλό" φιλί στην οθόνη; Ή θα τα χαλάσει το ζευγάρι για να πάει η μακρυμάλλα με τον μακρυμάλλη; Ελπίζω πως όχι! Η συνέχεια επί της οθόνης.

 

Υ.Γ Πάντως κι εγώ συμφωνώ ότι υπήρχαν πολλές τραβηγμένες σκηνές αλλά φίλοι μου έχουν πει ότι ο Παπακαλιάτης είναι υπερρεαλιστής στις σειρές του, οπότε προς το παρών δεν κρίνω τίποτα ακόμα...

- Καλέ πώς κατάντησε έτσι η Lili? Αυτή έγινε Kate Moss στις χειρότερες της. Μωρή, πάλι ξέχασες να την ταΐσεις;;

- Ε σιγά τώρα! Δυο μέρες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Yper-realistis. polu wraio... :)

 

Basika emena mou thumise polu "Papakaliati". xaxaxaxa Exei tautistei me kati pleon. Nomiza pws iksera ti tha ginei meta.

@MiuMiu sumfwnw mazi sou gia tin skini sto dwmatio tou hotel. :)

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Εμ εμφανές δεν είναι;

Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη.. :p

Συζώ/Έχω σχέση ταυτόχρονα περίμενα να πάει στο κρεβάτι δίπλα απο άντρα.. :rolleyes:

 

 

Eprepe na to katalabeis. O tropos pou to elege edeixne "mperdema" vre `trapped!

 

 

Aporw ti tha ginei auti tin fora otan "KSUPNISEI"...

XAXAXXAXAXAA

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικός Χριστόφορος. Φοβερός όπως πάντα και βελτιωμένος θα έλεγα. Ελπίζω να μας κρατήσει καλή παρέα και φέτος :D

 

Και ας συνεχίσει παρακαλώ να αντιγράφει αγαπημένες μου ταινίες (βλέπε Before Sunset - η έναρξη,ίδια),γιατί πολύ μου αρέσει :D

 

Να δούμε πως τα πήγε από νούμερα ως προς τον «αντίπαλο»,το B.M,για να ξέρουμε αν θα συνεχιστεί να παίζεται Κυριακή!

 

 

(`trapped υπηρχε ήδη θέμα και τα ένωσα!)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική αφήγηση λέει: "ο χρόνος μπερδεύεται" ή κάτι τέτοιο. Αυτό σημαίνει ότι θα δούμε την ιστορία σε μπερδεμένα χρονικώς επεισόδια; Τι οδήγησε στο 'θάνατο' του Άρη/Χριστόφορου; Τι συνέβη πριν; Ή θα συνεχίσει στο 'μετά το ατύχημα'; ΑΝ ήταν ατύχημα; :D

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...