Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

λέτε λόγω του ατυχήματος να πέσουν οι τιμές των προιόντων που κατασκευάζονται εκεί;; πχ ακόμα και τηλεοράσεις;;

 

για να πούμε την αλήθεια όμως, οσο κι αν πέσει η τιμή άμα το προίον είναι ραδιενεργό το παίρνεις;; δε το παίρνεις βέβαια...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

λέτε λόγω του ατυχήματος να πέσουν οι τιμές των προιόντων που κατασκευάζονται εκεί;; πχ ακόμα και τηλεοράσεις;;

 

για να πούμε την αλήθεια όμως, οσο κι αν πέσει η τιμή άμα το προίον είναι ραδιενεργό το παίρνεις;; δε το παίρνεις βέβαια...

 

να πεσουν???

συνηθως οταν μειωνεται η προσφορα σε κατι που εχει ζητησει αυξανεται η τιμη του...

και οταν λες οτι κατι ειναι ραδιενεργο, αναφερεσαι σε ενα κινητο πχ???

:lol::lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

να πεσουν???

συνηθως οταν μειωνεται η προσφορα σε κατι που εχει ζητησει αυξανεται η τιμη του...

και οταν λες οτι κατι ειναι ραδιενεργο, αναφερεσαι σε ενα κινητο πχ???

:lol::lol::lol:

 

 

ναι εννοώ μήπως λόγω ατυχήματος πάψει να υπάρχει τόση ζήτηση για τα προιόντα που κατασκευάζονται εκεί...

 

αν αυτό συνέβαινε.. ΑΝ!!!.. έλεγα μήπως η τιμή κατέβαινε λιγουλάκι... αλλά δ ετο πιστεύεις ε;;

 

φαντάζεσαι, να μη χρειάζονται καν κεραία, ν απιάνουν από μονα τους με την ακτινοβολία... :lol::lol::p

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοώ μήπως λόγω ατυχήματος πάψει να υπάρχει τόση ζήτηση για τα προιόντα που κατασκευάζονται εκεί...

 

αν αυτό συνέβαινε.. ΑΝ!!!.. έλεγα μήπως η τιμή κατέβαινε λιγουλάκι... αλλά δ ετο πιστεύεις ε;;

 

φαντάζεσαι, να μη χρειάζονται καν κεραία, ν απιάνουν από μονα τους με την ακτινοβολία... :lol::lol::p

 

μπα δεν νομιζω...

η ζητηση ειναι δεδομενη, με την προσοφορα θα υπαρξει θεμα απο οτι φαινεται, παρ'ολα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι πιθανη ενδεχομενη αυξηση της τιμης, ουτως η αλλως πιστευω οτι ειναι αρκετα ακριβη σαν συσκευη :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό, καθυστερημένο αλλά κινητάρα για νεομποέμηδες τύπους...δεν είναι iphone που έχει όλη η Ελλάδα ούτε σούπερ gadgetουβρίδιο (διπύρηνο optimus) σαν γλυκοπατάτα...! είναι ανάλογα τι γουστάρεις και κατά την ταπεινή μου άποψη ομορφότερο κινητό δεν έχω δει το οποίο να συνδιάζει και ένα αξιοπρεπέστατο software...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ο οθόνη του να μην είναι ραδιενεργή! :X

 

Τσίμπησα..

και κοίταξα την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής: 11w11 - που σημαίνει 11η εβδομάδα του 2011 η οποία συμπίπτει με τα γεγονότα της Φουκοσίμα...!!!

Μήπως να ψαχτούμε λίγο οι έχοντες ήδη το κινητό,από θέμα ραδιενέργειας..? :blink:

ή να θεωρήσουμε πως για να είναι έτοιμο την παραπάνω χρονική στιγμή μάλλον έχει ήδη φύγει από το εργοστάσιο και έχει ταξιδέψει....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως να ψαχτούμε λίγο οι έχοντες ήδη το κινητό,από θέμα ραδιενέργειας..? :blink:

 

Τι ψάξιμο να κάνεις δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάξιμο να κάνεις δηλαδή;

 

Ξέρω και εγώ....

Θα μπορούσε κάποιος από εμάς να επικοινωνήσει με την Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας και να ρωτήσει τουλάχιστον...

Έχω προσπαθήσει ήδη,αλλά ο υπέυθυνος είναι σε συνάντηση.

Αν μάθω κάτι αξιόλογο,θα ενημερώσω πάραυτα.

 

(Μπορεί να είναι υπερβολή,αλλά ποτέ μια ερώτηση δεν έβλαψε κανέναν... ;) )

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι εισαγωγες κινητων τηλεφωνων , ερχονται αερ/κως .Στο εκαστοτε αερ/μιο (και εδω και στην ευρωπη), γινεται ελεγχος για ραδιενεργεια , το ξερω λογω δουλειας :)

EDIT

Το ιδιο συμβαινει και στα λιμανια

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι εισαγωγες κινητων τηλεφωνων , ερχονται αερ/κως .Στο εκαστοτε αερ/μιο (και εδω και στην ευρωπη), γινεται ελεγχος για ραδιενεργεια , το ξερω λογω δουλειας :)

 

Μακάρι..,αλλά να σε ρωτήσω κάτι,μιας και το γνωρίζεις το θέμα, είναι δυνατόν να σκανάρουν όλα τα προιόντα που εισάγονται,που υποθέτω θα είναι δεκάδες χιλιάδες, κάθε φορά..???

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα container σκαναρονται σε ιδικο μηχανημα ,στα αεροδρομια σκαναρονται με πιστολι χειρος.Το μονο προβλημα ειναι οτι το κινητο φτιαχνεται στην Κινα με Ιαπωνεζικα υλικα (ελπιζω :lol: ) Οι κινεζοι σκαναρουν τα εξαρτηματα που τους ερχονται αποτην Ιαπωνια ? .Αυτο το λεω γιατι αν το τηλεφωνο ερχεται στην Ευρωπη κατευθειαν απο την Κινα(εργοστασιο sony) τοτε τουλαχιστον στην Ελλαδα δεν σκαναρουν κινεζικες εισαγωγες "Σκαναρονται μονο τα απευθειας εισαγωμενα απο την Ιαπωνια "
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λεω γιατι αν το τηλεφωνο ερχεται στην Ευρωπη κατευθειαν απο την Κινα(εργοστασιο sony) τοτε τουλαχιστον στην Ελλαδα δεν σκαναρουν κινεζικες εισαγωγες "Σκαναρονται μονο τα απευθειας εισαγωμενα απο την Ιαπωνια "

 

Εντάξει,λογικό είναι..μόλις μίλησα με κάποιον υπέυθυνο από την ΕΕΑΕ - Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας, και με καθησύχασε,οπότε σας το μεταφέρω.

Μου είπε πως το κυρίως πρόβλημα είναι στα τρόφιμα που είναι διαρκώς εκτεθημένα στον αέρα.Όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές δεν έχουν τέτοιο θέμα,καθ'ότι όπως μου είπε,βρίσκονται σε εσωτερικό χώρο.Ακόμα,και σκόνη να έχει κάτσει πάνω είναι τόσο ελάχιστη η ποσότητα της ραδιενέργειας που θα περιέχει, που πιο επιβλαβή είναι η οσμή των πλαστικών που εισπνέουμε όπως και να έχει (από σακουλάκια νάυλον ας πούμε),παρά από αυτό το γεγονός της Φουκοσίμα.

Επομένως την Κίνα την θεωρούν πολύ μακριά για ηλεκτρονικές - ηλεκτρικές συσκευές για να την σκανάρουν,όπως σωστά ανέφερες και εσύ.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να "σκανάρεις" μια συσκευή αν κάποιος το επιθυμεί,μόνο που έχει ένα κόστος (100 ευρώ + ΦΠΑ,νομίζω),αλλά μου τόνισε πως κατά 99% θα "πετάξω" τα λεφτά μου... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάχνεται κ η μπαταρία εκεί τότε μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε και στο αυτοκίνητο αλλά και στο σκάφος σας...! Πυρηνική ενέργεια, μπαταρία η οποία δεν σβήνει ούτε σε εκατό χρόνια τι διπύρηνοι και αστεία εδώ μιλάμε για τεχνολογικό θαύμα!!! Μην αναρωτηθείτε λοιπόν γιατί η συσκευασία δεν είχε φορτιστή!!! Άσε που λόγω επαφής οθόνης και αφτιού οι κουφοί θα ακούνε καλύτερα!!! σε περίπτωση που ραγίσει η οθόνη μην πάτε στην SE κατευθείαν στο Δημόκριτο γιατί θα υπάρξει διαρροή...ΜΗΝ το τσιμεντώσετε ΔΕΝ πιάνει, καλέσετε ειδικό εμένα εν προκειμένω να έρθω να το παραλάβω και να σας το εξαφανίσω!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

με χαμηλό φωτισμό, σε δωμάτιο μέσα το κινητό έδωσε ρεστα!!!!!!

Πολύ καλό video παιδιά.... άξιο!!!!!!

 

Για pitch black.... δεν.... μόνο αν έχεις υπέρυθρες .....

:)

 

P.S. Μιλώ για video ΧΩΡΙΣ φλας πάντα

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν κάποια μηνύματα περί... μπουζουκιών. Ας εστιάσουμε στην ποιότητα ηχογράφησης του κινητού κι όχι στις μπουζουκοκαταστάσεις και τις προτιμήσεις διασκέδασης του Νεοέλληνα.

 

Όσον αφορά την ραδιενέργεια θα έλεγα να μην ανησυχείτε μιας και γίνονται σχετικοί έλεγχοι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν κάποια μηνύματα περί... μπουζουκιών. Ας εστιάσουμε στην ποιότητα ηχογράφησης του κινητού κι όχι στις μπουζουκοκαταστάσεις και τις προτιμήσεις διασκέδασης του Νεοέλληνα.

 

Όσον αφορά την ραδιενέργεια θα έλεγα να μην ανησυχείτε μιας και γίνονται σχετικοί έλεγχοι.

 

Αστειώντας και κολλώντας κ. Moderator και πατριώτη μου...αστειευόμαστε για να μην καταντήσουμε να πουλάμε hot dog στους εξωγήινους που έχουν λεφτά ;) Βλέπετε ωραία τα νέα κινητά αλλά και λίγο χιούμορ δεν χαλάει κανένα!!! Κ για να μην μου σβήσετε και το μνμ που ξεφεύγει από το θέμα σας ενημερώνω επίσης ότι τον κινητό θα είναι διαθέσιμο στην ελληνική αγορά καλοκαίρι διότι το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο από όσο αρχικά είχε εκτιμηθεί...όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη αλλιώς να βρίζετε τον φίλο μου τον Σάκη που δουλεύει στην SE και παίρνει κ καλά λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

@miledent

 

Βιντεο απο αμαξια σε δρομο ειναι τι ποιοτητα περιμενες να εχει απο θεμα ηχου

 

φιλε, εαν θες κινητό για να ηχογραφείς σε συναυλίες-μπουζούκια-κουτούκια κλπ, οι επιλογές είναι λίγες. Iphone, Ν8, καποια LG, πιό παλιά το c905, αυτά είναι που εχουν στερεοφωνική ηχογραφηση...το εχω ψαξει το θεμα(όχι στα μπουζούκια, σε συναυλίες...)

Οπως και να εχει το σχόλιο σου χαρακτηρίζεται ώς θεικό, χωρίς να κανω πλάκα.....

 

Αυτο λογικα θα αναφερεται στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου ως πχ stereo recording ?

 

edit : sorry zxr

Edited by kprse
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Bootloader Unlock

Είναι πολύ μπροστά η Sony Ericsson... Είναι σαν να φτιάχνει η Apple δικό της site με τίτλο... "How to jailbreak your iPhone"... :blink:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

@miledent

 

Βιντεο απο αμαξια σε δρομο ειναι τι ποιοτητα περιμενες να εχει απο θεμα ηχου

 

Ε μα φίλε μου εκεί είναι το θέμα. Υπό συνθήκες θορύβου τι ηχογράφηση κάνει. Αν τραβάω βίντεο μέσα στο σπίτι μου με απολυτη ησυχία όλα καλά θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

@miledent

 

Βιντεο απο αμαξια σε δρομο ειναι τι ποιοτητα περιμενες να εχει απο θεμα ηχου

 

 

 

Αυτο λογικα θα αναφερεται στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου ως πχ stereo recording ?

 

Ναι, ετσι θα αναφέρονταν λογικά, στο Ν8 το αναφερει, καθώς και στα iphone..To Arc δυστυχώς δεν ηχογραφεί στερεοφωνικά, αν κρίνουμε και απο τα δείγματα ώς τώρα.

Link to comment
Share on other sites

λέτε λόγω του ατυχήματος να πέσουν οι τιμές των προιόντων που κατασκευάζονται εκεί;; πχ ακόμα και τηλεοράσεις;;

 

για να πούμε την αλήθεια όμως, οσο κι αν πέσει η τιμή άμα το προίον είναι ραδιενεργό το παίρνεις;; δε το παίρνεις βέβαια...

 

:lol::lol::lol: η ραδιενεργεια-ακτινοβολια που εκπεμπει το ασυρματο που εχεις σπιτι σου θα επρεπε να σε απασχολει περισσοτερο. και επειδη και εγω εχω, αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι να κοψω το καπνισμα, φιλη μου lisa:lol:

 

Στο θεμα μας τωρα... το τσιμπησα και εγω σημερα το κινητο... απλα "τα σπαει"

Scrolling σαν του iphone-εννοω ακομα και το συρταρακι που σερνεις προς τα αριστερα για να το ξεκλειδωσεις (πριν ειχα-εχω το μινι το οποιο ειναι λες και εχω εικονα .gif και η ολη κινηση γινεται διακεκομενα), οθονη τέλεια (εδω θα πρεπει να επισημανω, οτι η τεχνολογια bravia ειναι μονο οταν βλεπεις φωτο-βιντεο και οχι σε ολο το interface του κινητου και μπορεις να την ενεργοποιησεις ή οχι), δερματινη θηκη μεσα, 16g μεμορι μεσα, hdmi καλωδιο μεσα,2η ζελατινα προστασιας μεσα (μια που εχει ηδη απανω-δεν λεω το σκληρο προστατευτικο- και αλλη μια για να τη βαλεις εσυ- δηλαδη ολες μαζι τρεις), 500000 γλωσσες μεσα (εγω εχω σουαχιλι:D) και ολα τα υπολοιπα τα κλασικα μεσα.

 

Τωρα οσον αφορα την εγγυηση(το πηρα απο Αθηνα στα 465- καταλαβατε απο που) εχω 2 χρονια εγγυηση απο την ericsson. Εμενα αυτο με απασχολει και μονο.

Δηλαδη εαν πηγαινα στη Φιλανδια (ή δεν ξερω και γω που αλλου) να το παρω, τι θα μου πουνε "πηγαινε στο καταστημα της χωρας που το πηρες για να το στειλουν αυτοι στην ericsson" ? Οπουδηποτε εντος Ε.Ε. για να μην πω και εκτος, εισαι καλυμμενος απο την Ericsson. Απο κει και περα το θεμα αλλαζει με το γνωστο service της.

 

Φιλικα:)

ΥΓ: α και καπου διαβασα (στους xda) οτι υπαρχει ενα μικρο-για μενα- προβλημα με την true touch οθονη στο pinch in-out με τα 2 δακτυλα (εμενα το εχει) και μαλλον θα διορθωθει με update

Edited by escape111111
συλλογη νεων προβληματων
Link to comment
Share on other sites

Ετσι να μεγαλωνει η παρεα........

:-D

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

........2η ζελατινα προστασιας μεσα (μια που εχει ηδη απανω-δεν λεω το σκληρο προστατευτικο- και αλλη μια για να τη βαλεις εσυ- δηλαδη ολες μαζι τρεις), 500000 γλωσσες μεσα (εγω εχω σουαχιλι:D) και ολα τα υπολοιπα τα κλασικα μεσα.

 

Τωρα οσον αφορα την εγγυηση(το πηρα απο Αθηνα στα 465- καταλαβατε απο που) εχω 2 χρονια εγγυηση απο την ericsson. Εμενα αυτο με απασχολει και μονο.

Δηλαδη εαν πηγαινα στη Φιλανδια (ή δεν ξερω και γω που αλλου) να το παρω, τι θα μου πουνε "πηγαινε στο καταστημα της χωρας που το πηρες για να το στειλουν αυτοι στην ericsson" ? Οπουδηποτε εντος Ε.Ε. για να μην πω και εκτος, εισαι καλυμμενος απο την Ericsson. Απο κει και περα το θεμα αλλαζει με το γνωστο service της.

 

Φιλικα:)

ΥΓ: α και καπου διαβασα (στους xda) οτι υπαρχει ενα μικρο-για μενα- προβλημα με την true touch οθονη στο pinch in-out με τα 2 δακτυλα (εμενα το εχει) και μαλλον θα διορθωθει με update

Τα έχεις μπερδέψει λίγο με το screen protector...:lol:,λοιπόν πάνω στην οθόνη έχει ζελατίνα όταν το βγάζεις από το κουτί(όπως όλα τα κινητά αφής πλέον ή σχεδόν όλα) μετά το screen protector είναι ένα, απλά είναι κολλημένο σε μια ισομεγεθή διάφανη μεμβράνη γιατί και το ίδιο έχει κολλώδη ουσία άρα δεν θα μπορούσε να είναι χύμα στο διάφανο φακελάκι.Λογικά μπορείς να κολλήσεις και την διάφανη μεμβράνη ή να αφήσεις την αρχική ζελατινα αλλά δεν έχουν την αντοχή του screen protector ούτε είναι το ίδιο ακριβώς υλικό.Μην νομίζουν και οι υποψήφιοι αγοραστές πως έχει τόσα screen protectors και απογοητευτούν όταν βρουν μονο 1.........:);)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...