Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παοδια εφαγα τρελη απογοητευση

 

Πηγα public να ρωτησω τι γινεται, κ ετυχε να ναι ενας υπευθυνος της se

Μου πε οτι λογω ελλειψης ανταλλακτικων θα ρθει Μεσα Μαιου κ να μη ψαξω αλλου γτ δε προκειται να το βρω ακομα κ αν καποιος μου πει το αντιθετο :/ :/

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/8291/Sony-Ericsson-Xperia%E2%84%A2-arc-Sony-Ericsson-X12-SmartPhone-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-4-2-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CF%83%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE-1GHz-%CE%BC

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα μπορουσα να το παρω με αντικαταβολη αν και ποτε δεν εχω αγορασει κατι μεσω ιντερνετ... Αλλα οπως διαβαζω κ εδω, υπαρχει μπερδεμα με την εγγυηση :rolleyes:

ελληνικα θα χει το τηλ. αν το παρω απο εκει?

οσοι το αγρασατε, ειστε ευχαριστημενοι??(με το μαγαζι)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να το παρω με αντικαταβολη αν και ποτε δεν εχω αγορασει κατι μεσω ιντερνετ... Αλλα οπως διαβαζω κ εδω, υπαρχει μπερδεμα με την εγγυηση :rolleyes:

ελληνικα θα χει το τηλ. αν το παρω απο εκει?

οσοι το αγρασατε, ειστε ευχαριστημενοι??(με το μαγαζι)

 

Το μαγαζί άψογο... θα το έχεις σε δύο μέρες... σε συσκευασία που θα περιέχει τα ΠΑΝΤΑ...

 

δερμάτινη θήκη, 16GB κάρτα, καλώδιο hdmi, καλώδιο usb, ένα προστατευτικό οθόνης.... παρελκόμενα που δεν θα υπάρχουν στη συσκευασία που θα πουλάνε τα εληνικά καταστήματα.... και ακόμα.... το δοκίμασα και μπορεί το κινητό να γίνει root όταν θα βγάλει τον κωδικό η Sony!!!!!!

 

Ακόμα.. έχει και με δόσεις...

"Επωφεληθείτε από τις 3 άτοκες δόσεις και αγοράστε το προϊόν, χωρίς κρυφές και επιπλέον χρεώσεις για χρήση πιστωτικής κάρτας όπως στα υπόλοιπα καταστήματα και με προνομιακό ετήσιο επιτόκιο ΜΟΛΙΣ 8.5% για έντοκες δόσεις! "

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Aυτος νομιζω δεν κανει δοσεις.

 

just saying...

 

Γιατι παντα βιαζεσαι;:O

Είστε κάτοχος πιστωτικής κάρτας;

Επωφεληθείτε από τις 3 άτοκες δόσεις και αγοράστε το προϊόν, χωρίς κρυφές και επιπλέον χρεώσεις για χρήση πιστωτικής κάρτας όπως στα υπόλοιπα καταστήματα και με προνομιακό ετήσιο επιτόκιο ΜΟΛΙΣ 8.5% για έντοκες δόσεις!

 

θα μπορουσα να το παρω με αντικαταβολη αν και ποτε δεν εχω αγορασει κατι μεσω ιντερνετ... Αλλα οπως διαβαζω κ εδω, υπαρχει μπερδεμα με την εγγυηση :rolleyes:

ελληνικα θα χει το τηλ. αν το παρω απο εκει?

οσοι το αγρασατε, ειστε ευχαριστημενοι??(με το μαγαζι)

 

Όλα τα android έχουν multilaguage συνεπώς όλες τις γλώσσες και τα ελληνικά.Έχω ξαναπάρει από εκεί και είναι άψογοι.Σφραγισμένο κουτί και όλα τα παρελκόμενα που είπε πριν ο φίλος.Εγώ το πήρα και 488 τώρα έχει πέσει από ότι βλέπω.Κτύπα το τι περιμένεις και φυσικά έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση:happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

@nsourtgr σου χω στειλει μνμ να σε ρωτησω κατι για να μη πολυβγαινω οφ εδω!

 

@gjimmys μαλλον θα το χτυπησω, το θελω τοσο αλλωστε! απλα θα περιμενω να το κανω απο βδομαδα για να χω τα χρηματα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι παντα βιαζεσαι;:O

Είστε κάτοχος πιστωτικής κάρτας;

Επωφεληθείτε από τις 3 άτοκες δόσεις και αγοράστε το προϊόν, χωρίς κρυφές και επιπλέον χρεώσεις για χρήση πιστωτικής κάρτας όπως στα υπόλοιπα καταστήματα και με προνομιακό ετήσιο επιτόκιο ΜΟΛΙΣ 8.5% για έντοκες δόσεις!

 

Απο προσωπικη εμπειρια. (αποπειρα αγορας laptop)

 

αλλα αφου εδω το δινει με δοσεις, οκ πασο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@nsourtgr σου χω στειλει μνμ να σε ρωτησω κατι για να μη πολυβγαινω οφ εδω!

 

@gjimmys μαλλον θα το χτυπησω, το θελω τοσο αλλωστε! απλα θα περιμενω να το κανω απο βδομαδα για να χω τα χρηματα

Παρτο χωρίς καμιά αμφιβολία και μπορείς να το πάρεις και από το κατάστημα χωρίς να βάλεις την πιστωτική;)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εγω δεν θα περιμενω το "Eλληνικο" εμπειρια κανεις απο εδω

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=23843

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εγω δεν θα περιμενω το "Eλληνικο" εμπειρια κανεις απο εδω

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=23843

 

Εχω αγορασει παραπανω απο 1 φορες απο Play247 και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει παραπανω απο 1 φορες απο Play247 και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Α εντάξει τότε :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πάλι σήμερα από EBW και είναι υπερπλήρες το πακέτο στην τιμή των 465(άκου 555 το ΠΛΑΙΣΙΟ....καλά μη φάτε έχει γλαρόσουπα......:lol::lol:),καλό το Desire S αλλά....λίγο το Sense δεν μου κάθεται καλά πάντα λίγο η μικρότερη οθόνη λίγο η κάμερα που δεν είναι και το φόρτε του.....τεσπα το arc μου αρέσει πολύ και θα πορευτώ με αυτό.

Πάντως το εν λόγω κατάστημα φέρνει το πλούσιο πακέτο στην φθηνότερη τιμή(αμφιβάλλω αν θα έχει το ελληνικό πακέτο όλα αυτά μέσα,δεν αποκλείω το HDMI καλώδιο αλλά 16άρα κάρτα δεν το βλέπω ή θήκη....για να δούμε όποιος το πάρει τόσο ακριβά να γράψει τι θα έχει μέσα,αλλά μου φαίνεται βλακεία να δώσει κανείς 100 € παραπάνω για φτωχότερο πακέτο....:wacko:) και πραγματικά αξίζει αυτή η αγορά.;)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πάλι σήμερα από EBW και είναι υπερπλήρες το πακέτο στην τιμή των 465(άκου 555 το ΠΛΑΙΣΙΟ....καλά μη φάτε έχει γλαρόσουπα......:lol::lol:),καλό το Desire S αλλά....λίγο το Sense δεν μου κάθεται καλά πάντα λίγο η μικρότερη οθόνη λίγο η κάμερα που δεν είναι και το φόρτε του.....τεσπα το arc μου αρέσει πολύ και θα πορευτώ με αυτό.

Πάντως το εν λόγω κατάστημα φέρνει το πλούσιο πακέτο στην φθηνότερη τιμή(αμφιβάλλω αν θα έχει το ελληνικό πακέτο όλα αυτά μέσα,δεν αποκλείω το HDMI καλώδιο αλλά 16άρα κάρτα δεν το βλέπω ή θήκη....για να δούμε όποιος το πάρει τόσο ακριβά να γράψει τι θα έχει μέσα,αλλά μου φαίνεται βλακεία να δώσει κανείς 100 € παραπάνω για φτωχότερο πακέτο....:wacko:) και πραγματικά αξίζει αυτή η αγορά.;)

 

Και εγώ από εκεί το αγόρασα,δεν ήθελα να το αναφέρω πιο πριν μην θεωρηθεί πως διαφημίζω το κατάστημα.

Επιβεβαιώνω τον φίλο,γι αυτά που αναφέρει.Το πακέτο σφραγισμένο,τα παιδιά εκεί δεν προλάβαιναν να πουλάνε συσκευές γενικά...εντυπωσιασμένος (και στην καλύτερη τιμή της αγοράς)...

Προχωρήστε άφοβα...

Link to comment
Share on other sites

(άκου 555 το ΠΛΑΙΣΙΟ....καλά μη φάτε έχει γλαρόσουπα......:lol::lol:),

Που το ειδες αυτο , δεν υπαρχει στο πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

... και ακόμα.... το δοκίμασα και μπορεί το κινητό να γίνει root όταν θα βγάλει τον κωδικό η Sony!!!!!!

 

:lol:

 

Ρε φίλε,με όλο το σεβασμό,τι εννοείς με αυτό?

Ή αν δεν έχεις χρόνο να μου εξηγήσειςμπορείς να με παραπέμψεις σε κάποιο link να καταλάβω....:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε στο πλαισιο μεχρι πριν λιγες μερες. Το κατεβασαν προφανως οταν ειδαν οτι δε θα ρθει οπως υπολογιζαν.

 

Τελεια παιδια, θα το παρω κ εγω απο Δευτερα! Ελπιζω μονο να μη γινει καμια βλακεια κ τελειωσουν!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως το εν λόγω κατάστημα φέρνει το πλούσιο πακέτο στην φθηνότερη τιμή(αμφιβάλλω αν θα έχει το ελληνικό πακέτο όλα αυτά μέσα,δεν αποκλείω το HDMI καλώδιο αλλά 16άρα κάρτα δεν το βλέπω ή θήκη....για να δούμε όποιος το πάρει τόσο ακριβά να γράψει τι θα έχει μέσα,αλλά μου φαίνεται βλακεία να δώσει κανείς 100 € παραπάνω για φτωχότερο πακέτο....:wacko:) και πραγματικά αξίζει αυτή η αγορά.;)

 

Για εγγύηση σου είπαν τίποτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε,με όλο το σεβασμό,τι εννοείς με αυτό?

Ή αν δεν έχεις χρόνο να μου εξηγήσειςμπορείς να με παραπέμψεις σε κάποιο link να καταλάβω....:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχει αναφερθεί πιο πριν... αλλά το ξαναγράφω...

 

Για όσους το έχουν, root δεν έχει βγει κάτι μέχρι τώρα, έτσι;

 

Δεν έχει βγει κάτι.... περιμένουμε να βγάλει τους κωδικούς η Sony ....

Το δικό μου το τσέκαρα.... μπορεί να γίνει root απλά περιμένω πότε θα έρθει εκείνη η μέρα....

 

Unlocking the boot loader in the new Xperia™ smartphones

xda - Unlocking the boot loader in the new Xperia™ smartphones

 

:)

 

P.S. Μπορεί να μου πει κανείς αν υπάρχει λύση για το παρακάτω...

Μετά την εγκατάσταση εφαρμογών και παιχνιδιών.... παρατήρησα ότι οι τα εικονίδια των εφαρμογώς εμφανίζονται αλλού για αλλού.... δηλ. υπάρχουν κενά μεταξύ τους, άλλο είναι μόνο τους σε μία οθόνη..... έτσι αντί να έχω 4 οθόνες με εικονίδια (όταν τα σορτάρω αλφαβητικά)... έχω 6-7 !!!!!!!!!

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κανω καλα με τις ρυθμισεις του ιντερνετ. Εχω voda και ενεργοποιημενο το ιντερνετ στη γραμμη αλλα για καποιο λογο δεν συνδεεται!

Κανω κατι λαθος?

Με wifi ειμαι μια χαρα!

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Για εγγύηση σου είπαν τίποτα;

 

Μέχρι και DOA κάνουν οι ίδιοι,και επιστροφή χρημάτων,εγγύηση φαντάζομαι το καλύπτει η SE(ασχέτως της αντίληψης που είμαι πως αν πάθει κάτι σοβαρό πχ. και θέλει άνοιγμα εγώ το πετάω καλύτερα...δεν είναι και αυτοκινητο.....:lol::lol:...δεν τους εμπιστεύομαι εδώ στο Ελλαδιστάν και να αναφέρω εδώ πριν χρόνια ένα συμβαν σε Nokia/ΑC έδωσα ενα 6288 για αλλαγή πρόσοψης από λευκό σε μαύρο και το ζούδι το΄κανε αγνώριστο,γρατζουνιές κλπ.......)....πλέον δεν με ενδιαφέρουν θέματα εγγύησης και ως εκ τούτου να πληρώνω την κερδοσκοπία της κάθε αντιπροσωπείας.

Αλλωστε και ελληνικό να το πάρουν κάποιοι πάλι θα παιδευτούν το ίδιο στα service της SE αν τύχει(το ξέρω από κάποιους φίλους,επικά ατοπήματα κλπ.),και θα ξέρουν πως το χρυσοπλήρωσαν...;)...και θα τους νευριάσει ακόμα πιο πολύ.....:mad:

Πάντως το arc από EBW αυτή τη στιγμή είναι μονοδρομος και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034087

 

Οσοι το αγορασατε απο EBW δοκιμασατε να δειτε αν σας δινει κλειδι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παοδια εφαγα τρελη απογοητευση

 

Πηγα public να ρωτησω τι γινεται, κ ετυχε να ναι ενας υπευθυνος της se

Μου πε οτι λογω ελλειψης ανταλλακτικων θα ρθει Μεσα Μαιου κ να μη ψαξω αλλου γτ δε προκειται να το βρω ακομα κ αν καποιος μου πει το αντιθετο :/ :/

 

Πλάκα μας κάνεις.........

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034087

 

Οσοι το αγορασατε απο EBW δοκιμασατε να δειτε αν σας δινει κλειδι??

 

Όλα τέλεια...

 

μόλις έκανα root το Arc !!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πιο πριν... αλλά το ξαναγράφω...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ... :)

 

Επίσης το θέμα που είχα αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση (το γεγονός πως είχα κάνει backup των δεδομένων μου στην κάρτα μνήμης του προηγούμενου κινητού μου sony ericsson -x10 mini pro- ) και πίστευα πως το Arc θα συνεχίσει να έχει το προγραματάκι "backup & επαναφορά",αλλά τελικά δεν το έχει,έχω να προσθέσω τα εξής,σε περίπτωση που κάποιος φίλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με μένα:

1.) το πρόγραμμα "My Backup" δεν αναγνώριζε το back up που είχα κάνει με το προγραμματάκι της sony ericsson (όπως ήταν και αναμενόμενο)

2.)Ωστόσο,αν κάποιος έχει κάνει backup σε προηγούμενο xperia κινητό,μπορεί στο Arc (Neo,Play...κλπ),για τις επαφές του που είναι το πιο χρονοβόρο να κάνει το εξής: Επαφες / Δεξί κουμπάκι / Εισ. Επαφών / Κάρτα μνημης (αρκεί να έχει κρατήσει την παλιά κάρτα μνήμης φυσικά) / Επαφή τηλεφώνου / άντληση επαφών από αρχείο vCard.

 

Καλημέρααα... :!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...