Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζεται εάν η μπαταρία του είναι ενσωματωμένη ή μπορεί να βγεί όπως τα προηγούμενα xperia τηλέφωνα?

δεν βγαινει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Aλλα δε μας χαλαει και που δεν βγαινει!!:)

 

την εμπιστευομαι την sony σαυτον τον τομεα.ελπιζω να μην με διαψευσει.και να μην μου βγαλει προβλημα η μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη χαζομάρα πάντως να μην βάλουν Gorilla Glass. :wacko:

 

Δείτε το video αυτό στο 1:57

 

http://www.youtube.com/watch?v=KsTL1kVhPyw

 

Είστε σίγουροι;

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το video αυτό στο 1:57

 

http://www.youtube.com/watch?v=KsTL1kVhPyw

 

Είστε σίγουροι;

 

Ξέρω ότι δεν χρησιμοποιείται Gorilla Glass, αλλά αναφέρεται ότι το γυαλί που φέρει η πρόσοψή του είναι γενικά "Scratch resistant". Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πώς λέγεται, αρκεί να κάνει τη δουλειά του, δηλαδή να προστατεύει τη συσκευή επαρκώς. Και το βιντεάκι που παραθέτεις με πείθει απόλυτα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι Scratch-resistant glass και κανει παρεμφερη δουλεια με την gorilla glass

νομιζω δεν ειναι τοσο καλη οσο η gorilla αλλα εχει καποια αλλα πλεονεκτηματα του τυπου οτι δεν αφηνει δαχτυλιες τοσο ευκολα κ.α.

με λιγο προσεκτικη χρηση ακομα και χωρις screen protector ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθει τιποτα η οθονη :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι Scratch-resistant glass και κανει παρεμφερη δουλεια με την gorilla glass

νομιζω δεν ειναι τοσο καλη οσο η gorilla αλλα εχει καποια αλλα πλεονεκτηματα του τυπου οτι δεν αφηνει δαχτυλιες τοσο ευκολα κ.α.

με λιγο προσεκτικη χρηση ακομα και χωρις screen protector ειμαι σιγουρος οτι δεν θα παθει τιποτα η οθονη :)

 

Λιγο προσεκτικος να ειναι καποιος και δεν θα εχει προβλημα! Εδω με το x8 που εχω εγω και δεν εχει πανω ουτε μια γρατζουνια η οθονη. Και χωρις screen protector!

Link to comment
Share on other sites

ενώ το κέλυφος του θα καθαρίζει από τους λεκέδες μέσω του ηλίου!

ποδώσουν στην διαδικασία ανάκαμψης της εταιρείας.

Νανοτεχνολογία. Οξείδιο του τιτανίου στο φουλ!!! Καλό επικοινωνιακό κόλπο. ;)

Μεγάλη χαζομάρα πάντως να μην βάλουν Gorilla Glass. :wacko:

Έχω την εντύπωση ότι το gorilla έχει βρει πλέον τον αντικαταστάτη του. Έχει βγει ακόμα καλύτερο αλλά δεν ξέρω αν η νέα εκδοχή ενσωματώνεται στο S.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νανοτεχνολογία. Οξείδιο του τιτανίου στο φουλ!!! Καλό επικοινωνιακό κόλπο. ;)

 

Έχω την εντύπωση ότι το gorilla έχει βρει πλέον τον αντικαταστάτη του. Έχει βγει ακόμα καλύτερο αλλά δεν ξέρω αν η νέα εκδοχή ενσωματώνεται στο S.

 

ετσι μπραβο..για εξηγα λιγο εσυ που εισαι της επιστημης!!:lol:

 

οσον αφορα στο γυαλι.μηπως εννοεις

παλι ειναι τεχνολογιας gorilla απλα ειναι αποσο θυμαμαι 30% πιο ισχυρο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κι αυτό. Δεν είμαι σίγουρος. Δεν θυμάμαι να το λέγανε gorilla όμως, αυτό με κάνει να έχω έναν μικρό ενδοιασμό...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

την εμπιστευομαι την sony σαυτον τον τομεα.ελπιζω να μην με διαψευσει.και να μην μου βγαλει προβλημα η μπαταρια.

Απλά σε κανένα κόλλημα, τι κάνεις εάν δεν μπορείς να βγάλεις την μπαταρία????? Επίσης εάν έχει πρόβλημα η μπαταρία απο τις συννεχόμενες φορτίσεις, θα πρέπει για αλλαγή να πας στο τεχνικό???

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε κανένα κόλλημα, τι κάνεις εάν δεν μπορείς να βγάλεις την μπαταρία????? Επίσης εάν έχει πρόβλημα η μπαταρία απο τις συννεχόμενες φορτίσεις, θα πρέπει για αλλαγή να πας στο τεχνικό???

Εχω διαβασει οτι σε τετοια τηλεφωνα πατοντας το on-off για 10-15 δευτερολεπτα κανει reboot, πιστευω οτι θα το κανει αυτο και το xperia s.

Λογικα και για να μην εχεις θεμα με την εγγυηση θα πρεπει να την αλλαξεις σε σερβις της sony, παντος νομιζω οτι θα βγουν μπαταριες στα ηλεκτρονικα καταστηματα μαζι με το κιτ για την αλλαγη της.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδες στο μινι προ που εχω τωρα κοντα μισο χρονο,δεν εχει χρειαστε ΠΟΤΕ να βγαλω την μπαταρια.αυτο συμβαινει πιο συχνα σε αντροιντ κινητα με χαμηλα σπεκς.τα οποια ζοριζονται και σκαλωνουν.δεν νομιζω αυτο το τουμπανο να φαει σκαλωμα..;)

στην χειροτερη να κανει επανεκκινηση το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες στο μινι προ που εχω τωρα κοντα μισο χρονο,δεν εχει χρειαστε ΠΟΤΕ να βγαλω την μπαταρια.αυτο συμβαινει πιο συχνα σε αντροιντ κινητα με χαμηλα σπεκς.τα οποια ζοριζονται και σκαλωνουν.δεν νομιζω αυτο το τουμπανο να φαει σκαλωμα..;)

στην χειροτερη να κανει επανεκκινηση το κινητο.

τωρα που το λες εχεις δικιο, αν φαει κολλημα θα κανει reboot μονο του.

Το ideos χ5 που εχω 7-8 μηνες με rom, πηραγμενα αρχεια και overclock στο 1114 οποτε νιωσει οτι παει για κολλημα κανει reboot μονο του, του εχω βγαλει και το pin και ολα μια χαρα! :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εντυπωσιακο!!!πως το συνεδεσε ασυρματα;;sony με sony tv ε;

little big planet παιζει!χεχε!αλλα αυτο που με εντυπωσιασε ειναι η εικονες πριν το παιχνιδι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες στο μινι προ που εχω τωρα κοντα μισο χρονο,δεν εχει χρειαστε ΠΟΤΕ να βγαλω την μπαταρια.αυτο συμβαινει πιο συχνα σε αντροιντ κινητα με χαμηλα σπεκς.τα οποια ζοριζονται και σκαλωνουν.δεν νομιζω αυτο το τουμπανο να φαει σκαλωμα..;)

στην χειροτερη να κανει επανεκκινηση το κινητο.

 

Aκριβως! Αυτα τα κινητα δεν κρασαρουν και κοκκαλωνουν. Απευθειας επανεκκινηση. Εχω και φρεσκο παραδειγμα. Χτες κολλησε το Sensation ενος φιλου και στο δευτερολεπτο πανω απο το κολλημα εκανε reboot. Απλα και ομορφα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site της SE γράγει οτι δεν στέλνει SMS . Τι παίζει με αυτό; γνωρίζει κανείς;
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site της SE γράγει οτι δεν στέλνει SMS . Τι παίζει με αυτό; γνωρίζει κανείς;

 

Έως και απίθανο.. ;)

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site της SE γράγει οτι δεν στέλνει SMS . Τι παίζει με αυτό; γνωρίζει κανείς;

πολυυυυυυυυ απιθανο!!!!το γραφει κιολλας οτι στελνει sms, κοιταξε το καλα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site της SE γράγει οτι δεν στέλνει SMS . Τι παίζει με αυτό; γνωρίζει κανείς;

 

Σε καμια περιπτωση!!

Link to comment
Share on other sites

χχαχα!ειπαμε smartphone...αλλα οχι και ετσι.μηπως να μην παιρνει και τηλεφωνο;; :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε οχι να μην στελνει και sms!χεχε,κανα τυπογραφικο λαθος θα ναι.τετοιο καζο ουτε σε iphonefreaks δε θα το κανανε!αν και αυτοι μπορει να μην ειχανε προβλημα που δεν στελνει sms, με τα μυαλα που κουβαλανε χαχαχα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...