Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες στη γραμμή προηγησης χρησιμοποιώ τις χειρονομίες σάρωσης.. υπάρχει τρόπος να αυξήσω το πλάτος ρου αριστερου και δεξιού σημείου edge σημείου για να έχει μεγαλύτερη επιτυχία όταν σαρωνω για να πάω πίσω;; 

Το "πρόβλημα" υπάρχει όταν βλέπω κανένα story στο ινσταγκραμ και σαρωνωντας άντι να με πάει πίσω με πάει σε επόμενο story..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LELELO said:

Παίδες στη γραμμή προηγησης χρησιμοποιώ τις χειρονομίες σάρωσης.. υπάρχει τρόπος να αυξήσω το πλάτος ρου αριστερου και δεξιού σημείου edge σημείου για να έχει μεγαλύτερη επιτυχία όταν σαρωνω για να πάω πίσω;; 

Το "πρόβλημα" υπάρχει όταν βλέπω κανένα story στο ινσταγκραμ και σαρωνωντας άντι να με πάει πίσω με πάει σε επόμενο story..

Πήγαινε ρυθμίσεις - οθόνη - γραμμή πλοήγησης - περισσότερες επιλογές (κάτω από το χειρονομίες σάρωσης) - ευαισθησία χειρονομιών. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _dimdim_ said:

Πήγαινε ρυθμίσεις - οθόνη - γραμμή πλοήγησης - περισσότερες επιλογές (κάτω από το χειρονομίες σάρωσης) - ευαισθησία χειρονομιών. 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Άρε το 21 μπράβο στην εταιρεία πάντως. Το καινούργιο ui πως το βλέπετε;  

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όσοι έχετε κάνει την ενημέρωση από U.I 6.0 σε 6.1 είναι όλα καλά; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Όσοι έχετε κάνει την ενημέρωση από U.I 6.0 σε 6.1 είναι όλα καλά; 

Ναι δεν έχω δει κάτι ανησυχητικό..

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής..χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της samsung και τις περισσότερες φορές όταν θέλω να γράψω κάποιο μήνυμα το γράφω με φωνητική υπαγόρευση μέσω google.. παρατηρώ τελευταία ότι αρκετές λέξεις είτε τις γράφει λάθος είτε κολλάει απίστευτα και πρέπει να το πω δεύτερη και τρίτη φορά.. παλαιότερα δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό ενώ αν το υπαγορεύσω με το ρολόι galaxy watch 4 οι πιθανότητες λάθος είναι λιγότερες... καμία ιδέα σε αυτό έτσι ώστε να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση σε 6.1 εμφανίστηκε στο κάτω μέρος της οθόνης μια γραμμή γκρι που πιάνει την μισή οθόνη σχεδόν. Πως την βγάζουμε; Δεν το βρίσκω κάπου. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Μετά την ενημέρωση σε 6.1 εμφανίστηκε στο κάτω μέρος της οθόνης μια γραμμή γκρι που πιάνει την μισή οθόνη σχεδόν. Πως την βγάζουμε; Δεν το βρίσκω κάπου. 

 Στο 6.1 θέλει good lock και NavStar  ενεργοποίηση επιπλέον επιλογές στην γραμμή πλοήγησης.

Ακούγεται χαζό ξέρω αλλά η Samsung την είδε μήλο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gambitzx said:

 Στο 6.1 θέλει good lock και NavStar  ενεργοποίηση επιπλέον επιλογές στην γραμμή πλοήγησης.

Ακούγεται χαζό ξέρω αλλά η Samsung την είδε μήλο!

Την έχω την εφαρμογή αλλά δεν πήγε το μυαλό εκεί. Βέβαια δεν μπορώ να το βρω πως απενεργοποιώ αυτή την γραμμή. Επίσης τι κουλό να τα έχει σε άλλες εφαρμογές όλα αυτά και να μην τα προσθέτει κανονικά στο μενού του κινητού. 

Μιας και πιάσαμε το θέμα good lock μήπως έχει ανακαλύψει κανείς αν υπάρχει επιλογή να βάλουμε πάνω στη μπάρα με την ώρα / μπαταρία κτλ την ταχύτητα των δεδομένων που χρησιμοποιεί την κάθε στιγμή; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Την έχω την εφαρμογή αλλά δεν πήγε το μυαλό εκεί. Βέβαια δεν μπορώ να το βρω πως απενεργοποιώ αυτή την γραμμή. Επίσης τι κουλό να τα έχει σε άλλες εφαρμογές όλα αυτά και να μην τα προσθέτει κανονικά στο μενού του κινητού. 

Μιας και πιάσαμε το θέμα good lock μήπως έχει ανακαλύψει κανείς αν υπάρχει επιλογή να βάλουμε πάνω στη μπάρα με την ώρα / μπαταρία κτλ την ταχύτητα των δεδομένων που χρησιμοποιεί την κάθε στιγμή; 

Net speed indicator και τελείωσες 

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2024 at 12:37 ΠΜ, _dimdim_ said:

Την έχω την εφαρμογή αλλά δεν πήγε το μυαλό εκεί. Βέβαια δεν μπορώ να το βρω πως απενεργοποιώ αυτή την γραμμή. Επίσης τι κουλό να τα έχει σε άλλες εφαρμογές όλα αυτά και να μην τα προσθέτει κανονικά στο μενού του κινητού. 

Μιας και πιάσαμε το θέμα good lock μήπως έχει ανακαλύψει κανείς αν υπάρχει επιλογή να βάλουμε πάνω στη μπάρα με την ώρα / μπαταρία κτλ την ταχύτητα των δεδομένων που χρησιμοποιεί την κάθε στιγμή; 

Πριν από την 6.1 το είχε κανονικά επιλογή να την εξαφανίσεις,τώρα και μένα μου φάνηκε περίεργο να μην έχει την επιλογή,ειδικά από τη στιγμή που το είχε. Ίσως με το UI 7 να το επαναφέρουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας. Έχω βρει ένα μεταχειρισμένο s21 ultra και σκέφτομαι να το αγοράσω. Υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένα τα θετικά και τα αρνητικά του;;;; 

Τώρα είμαι με ένα Huawei mate 20 pro οπότε σαν αναβάθμιση συσκευής θα υπάρχει απλά θέλω να διαβάσω τα θετικά και τα αρνητικά από τους χρήστες της συσκευής.

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. το συγκεντρωτικά "θετικά και αρνητικά" είναι η εντελώς υποκειμενικό.. καλό θα είναι να ρωτήσεις ακριβώς σε τι πράγμα θέλεις κάποιος να σου απαντήσει..

Προσωπικά ειδική μου για άποψη μιας και το έχω απ το 2021 είναι πως το κινητό λειτουργει απροβλημάτιστα.. μπορώ σίγουρα να το χρησιμοποιήσω για άλλο ένα χρόνο χωρίς να με προδώσει σύμφωνα με αυτό που βλέπω.. πλέον η μπαταρία του θέλει και δεύτερη φόρτιση αλλά αυτό δεν με απασχολεί.. χωρίς να γνωρίζω σε ποια τιμή το έχεις βρει και πόσα μπορείς να διαθέσεις εγώ αυτή τη στιγμή αν έπαιρνα νέο κινητό θα πήγαινα από s23 ultra και πάνω καθώς το κινητάκι μας αν και είναι κορυφαίο έχει παλιώσει λειτουργεί βέβαια απρόβληματιστα χωρίς να δείχνει την ηλικία του αλλά θεωρώ με τα δικά μου standards ότι μετά από ένα χρόνο ίσως χρειαστεί να το αλλάξω.. επίσης θα πάρι ακόμα μία μεγάλη αναβάθμιση και μετά τέλος.. ένα αρνητικό του είναι πώς κάτω από τον ήλιο δεν είναι ιδιαίτερα ευανάγνωστο πολύ σημαντικό για την χώρα που ζούμε..

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LELELO said:

Καλησπέρα.. το συγκεντρωτικά "θετικά και αρνητικά" είναι η εντελώς υποκειμενικό.. καλό θα είναι να ρωτήσεις ακριβώς σε τι πράγμα θέλεις κάποιος να σου απαντήσει..

Προσωπικά ειδική μου για άποψη μιας και το έχω απ το 2021 είναι πως το κινητό λειτουργει απροβλημάτιστα.. μπορώ σίγουρα να το χρησιμοποιήσω για άλλο ένα χρόνο χωρίς να με προδώσει σύμφωνα με αυτό που βλέπω.. πλέον η μπαταρία του θέλει και δεύτερη φόρτιση αλλά αυτό δεν με απασχολεί.. χωρίς να γνωρίζω σε ποια τιμή το έχεις βρει και πόσα μπορείς να διαθέσεις εγώ αυτή τη στιγμή αν έπαιρνα νέο κινητό θα πήγαινα από s23 ultra και πάνω καθώς το κινητάκι μας αν και είναι κορυφαίο έχει παλιώσει λειτουργεί βέβαια απρόβληματιστα χωρίς να δείχνει την ηλικία του αλλά θεωρώ με τα δικά μου standards ότι μετά από ένα χρόνο ίσως χρειαστεί να το αλλάξω.. επίσης θα πάρι ακόμα μία μεγάλη αναβάθμιση και μετά τέλος.. ένα αρνητικό του είναι πώς κάτω από τον ήλιο δεν είναι ιδιαίτερα ευανάγνωστο πολύ σημαντικό για την χώρα που ζούμε..

 

Ωραία.... αυτή είναι μια αρχική εκτίμηση. Πάντα μιλάμε σε προσωπικό επίπεδο τι ενοχλεί τον καθένα στην συσκευή που έχει στα χέρια του. Μια ακόμα ερώτηση αν γυρνούσες πίσω στο 2021 που το αγόρασες θα το ξανά έπαιρνες???  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kouskous13 said:

Ωραία.... αυτή είναι μια αρχική εκτίμηση. Πάντα μιλάμε σε προσωπικό επίπεδο τι ενοχλεί τον καθένα στην συσκευή που έχει στα χέρια του. Μια ακόμα ερώτηση αν γυρνούσες πίσω στο 2021 που το αγόρασες θα το ξανά έπαιρνες???  

Με κλειστά μάτια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ότι δεν ανάβει η οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές π.χ. Gmail ή messenger αλλά και από άλλες.

Στη μόνη εφαρμογή που ανάβει είναι στο Viber.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το θέμα;

 

 

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με CSC THL και πρόβλημα με πληρωμές μετά τα τελευταία updates;

Επίσης έχει εμφανίσει κάποια κολλήματα στην κάμερα, αλλά πιστεύω χρειάζεται γενικότερα factory reset η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το s21 ultra και σκέφτομαι μετάβαση στο s24 ultra ή το s25 ultra.

Το κινητό δουλεύει άψογα αλλά εδώ και 5 ημέρες βγάζοντας τη θήκη πίσω παρατηρώ πως έχει ξεκολλήσει ελαφρώς το πίσω μέρος του κινητού από τη μέση και κάτω. Διακρίνεται ένα αρκετά μικρό άνοιγμα στο καπάκι που όταν το πατάω ενώνει αλλά ξανανοίγει. Υποθέτω πως είναι θέμα μπαταρίας και υψηλών θερμοκρασιών (θα ήθελα να το πάω στη smartec αλλά είμαι από επαρχία και είναι θέμα να βρεθώ εκεί ή να το στείλω)! Ανά 4 χρόνια αλλάζω samsung και μόλις είδα και αυτό λέω να κάνω την αλλαγή. Αυτό που ψάχνω είναι μια καλή κάμερα αλλά διαβάζω πως το 24+25 θα έχουν την ίδια κύρια κάμερα (λογικά από το s26 ultra και μετά θα αλλάξει κύρια κάμερα μιας και αφήνει την ίδια κύρια κάμερα για 3 ναυαρχίδες). Να σημειώσω πως τα ultra της samsung έχουν όλα όσα θέλω πέρα από κάμερα και τα θεωρώ φουλ ολοκληρωμένα κινητά. Επίσης κάτι που με χαλάει είναι η φωτογραφία σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φως μιας και έχω μικρό 7 μηνών και το s21 ultra υστερεί πολύ σε αυτές τις λήψεις!   Έχετε εικόνα για το συγκεκριμένο θέμα; Λογικά αν αντέξει το s21 ultra και δεν βγάλει πρόβλημα θα περιμένω το s25 ultra.

Παρακαλώ μια άποψη για:

  1. το πρόβλημα του s21 ultra. Το έχετε ακούσει κάπου. Τι θα κάνατε στη θέση μου;
  2. Για μια υποθετική συζήτηση της κύρια κάμερας μεταξύ του s24 ultra και s25 ultra και με κριτήριο αυτό ποια θα επιλέγατε (θεωρώ πως μεταξύ των 2 αυτών κινητών η διαφορά σε αυτό το κομμάτι δεν θα είναι μεγάλη αλλά θα ήθελα την άποψη από τους γνώστες);
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 24 θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή για το 25u . Από την στιγμή που σου βαστάει το 21 ακόμα περίμενε για το 25 μην βιαστείς να πάρεις το 24αρι 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ που έχω το 24 θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή για το 25u . Από την στιγμή που σου βαστάει το 21 ακόμα περίμενε για το 25 μην βιαστείς να πάρεις το 24αρι 

Αρχικός προγραμματισμός ηταν το 25.. Την απόφαση θα την πάρει το 21 και αν συνεχίσει να λειτουργεί σύμφωνα με το "πρόβλημα" που ανέφερα😉!

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...