Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [IV]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tonight the fire is in your eyes

tonight the fire on yοur side

yeah,yeah,yeah,.....

 

κάπως έτσι είναι οι στίχοι , μήπως το ξέρετε;

ευχαριστώ πολύ

Twoface - Fire in your eyes

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καινούριο ειναι το Wake up απο την Hilary Duff αλλα δε μου κάνει για μπαλάντα...

Ούτε! :sorry: Άντρας το τραγουδάει και είναι slow κομμάτι.

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει μια νέα εκτέλεση του "Fading like a flower" που είναι mix με κάποιο Αραβικό καινούριο? Η κάποιο mix του παλιού είναι? (Που δεν νομίζω:mad: )

Εχω κατεβάσει αρκετές εκδόσεις mix του παλιού χωρίς αποτέλεσμα όμως!

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Discoblaster - Fading (Radio Edit)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα καινούριο ξένο τραγούδι, μπαλάντα, το τραγουδάει άντρας και επαναλαμβάνει πολύ το "wake me up" στο ρεφρεν. ΄Το ξέρει κανείς;:worry:

 

Να κάνω μια τρελή μαντεψιά?

Το κομμάτι δεν είναι καθαρή μπαλάντα αλλά μήπως...

The Summer Obsession - Wake Me Up

...

...

...(καλά μη βαράτε!)

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω μπορει κανεις να μου πει ποιο ειναι?

http://briefcase.pathfinder.gr/file/kostakiss_2005/43935/520182

 

tnx a lot Child_In_Time!:happy:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω μπορει κανεις να μου πει ποιο ειναι?

http://briefcase.pathfinder.gr/file/kostakiss_2005/43935/520182

 

Cat Stevens - Lady Darbanville

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια τρελή μαντεψιά?

Το κομμάτι δεν είναι καθαρή μπαλάντα αλλά μήπως...

The Summer Obsession - Wake Me Up

...

...

...(καλά μη βαράτε!)

Μα καλά, πόσα wake me up υπάρχουνε;:wacko: Όχι, ούτε αυτό είναι και, παιδιά, έλεος, δεν είναι το wake me up when september ends! Είναι πολύ πιο slow. Σαν backstreet boys μου κάνουν αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτοί.

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, πόσα wake me up υπάρχουνε;:wacko: Όχι, ούτε αυτό είναι και, παιδιά, έλεος, δεν είναι το wake me up when september ends! Είναι πολύ πιο slow. Σαν backstreet boys μου κάνουν αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτοί.

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=wake+me+up&opt1=3

 

Και πόσα ακόμα που απλά το αναφέρουν στον στοίχο τους και όχι μόνο στον τίτλο τους...

 

:)


Link to comment
Share on other sites

Ένα τραγούδι που λέει..."always look at the bright side of life..." και μετά αρχίζει το σφύριγμα...? Cristina εσένα περιμένω να μου το πεις...
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Ένα τραγούδι που λέει..."always look at the bright side of life..." και μετά αρχίζει το σφύριγμα...? Cristina εσένα περιμένω να μου το πεις...

Ίσως να θες αυτό των Monty Python. Έχω την εντύπωση πως το έχω ακούσει και σε άλλη εκτέλεση, μάλλον πιο γνωστή, μα δεν μου έρχεται τώρα ο asrtist. :p

Νομίζω πως το έχω ακούσει και σε διαφήμιση από τον καλλιτέχνη που δεν μπορώ να θυμηθώ. Anw... :rolleyes:

 

Πάντως, γωρίζοντας τόσους στίχους (στην ουσία όλον τον τίτλο...) θα μπορούσε να στο πει και ο Mr. Google. :)


Link to comment
Share on other sites

I know...αυτό κάνω πάντα...απλά για κάποιο λόγο τώρα δεν είχα χρόνο να κατεβάσω αρκετά κομμάτια για να δω ποιο είναι και ήθελα μια γρήγορη απάντηση...(δεν ήξερα καν πως είναι τόσο γνωστό). Μη μου τη λες λοιπόν...τον γνωρίζω τον κύριο Google! Φχαριστώ για την απάντηση...:)
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

I know...αυτό κάνω πάντα...απλά για κάποιο λόγο τώρα δεν είχα χρόνο να κατεβάσω αρκετά κομμάτια για να δω ποιο είναι και ήθελα μια γρήγορη απάντηση...(δεν ήξερα καν πως είναι τόσο γνωστό). Μη μου τη λες λοιπόν...τον γνωρίζω τον κύριο Google! Φχαριστώ για την απάντηση...:)

Δεν σου την είπα... :worry:

Πώς θα μπορούσα να ξέρω τί σχέσεις έχεις με τον Mr. Google όταν οι πιο πολλοί δεν έχουν καμιά...; :confused:

Άλλωστε, δεν ανακατεύομαι στα προσωπικά κανενός... :lol: :p


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.. ψαχνω παιδιά έναα τραγούδι που έχω ξαναζητήσει, αλλά δε το βρίσκω με τίποτα, και το ακουω συνέχεια στο ράδιο.

"σμερα,θέλω μόνο εμένα και έχω πολλά να κάνω.

και γιαυτό θα ζητήσω πισω το παραπάνω

και καθώς, στον καθρεφτη κοιτάζομαι βλέπω πως έχω αλλάξει

εφτασε, η στιγμή τα αισθήματα μου να κάνω πράξη.

΄Έχω κολλήσει, πολύ καιρό,πολύ καιρό έχω κολλήσει μαζί σου

έχω κολλήσει πολύ καιρό , πολύ καιρό και θέλω να σου πω στ'αυτι.. (γδύσου.)""

 

λέει σε κανένα κάτιι?????

κάτι σαν ευσταθία μου κάνει..

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

αφήστε το βρήκα :) "Σήμερα" λέγεται.

επιτέλους!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να θες αυτό των Monty Python. Έχω την εντύπωση πως το έχω ακούσει και σε άλλη εκτέλεση, μάλλον πιο γνωστή, μα δεν μου έρχεται τώρα ο asrtist. :p

Νομίζω πως το έχω ακούσει και σε διαφήμιση από τον καλλιτέχνη που δεν μπορώ να θυμηθώ. Anw... :rolleyes:

 

Πάντως, γωρίζοντας τόσους στίχους (στην ουσία όλον τον τίτλο...) θα μπορούσε να στο πει και ο Mr. Google. :)

Σε μια ταινια νομιζω το ειχα ακουσει και απο τον Jack Nicholson :D (αλλα δε νομιζω να κυκλοφορει σαν τραγουδι :p )

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πρόσφατα ένα τραγουδάκι στο νετ (πρέπει να είναι λιγάκι αρχαίο) το οποίο λέγεται "Κι όμως, κι όμως" και τραγουδάνε, ο Γιάννης Πάριος, η Χάρις Αλεξίου, η... Άννα Βίσση ( :p ) και ένας ακόμα που δεν το λέει ο τίτλος και δεν τον κατάλαβα!!! Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι; πότε βγήκε, που υπάρχει κλπ; Ο ρυθμός του είναι γρήγορος και κάνει κάπως σε φεστιβαλικό τραγουδάκι...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ως προς το Always Look on the Bright Side of Life:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=628112#post628112

 

Εκτός από την αναζήτηση στο Google,μην ξεχνάτε να κάνετε αναζήτηση και στο forum My Music. Δεν ξέρω αν ζητάς αυτό αλλά η συμβουλή είναι προς όλους ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε ένα τραγούδι το "μαγκάβα τουτ" που έλεγε η Βίσση με κάποιον Πάρη μαζί? Αυτός είχε βγάλει ένα προσωπικό cd, ξέρει κανείς τον τίτλο???
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πρόσφατα ένα τραγουδάκι στο νετ (πρέπει να είναι λιγάκι αρχαίο) το οποίο λέγεται "Κι όμως, κι όμως" και τραγουδάνε, ο Γιάννης Πάριος, η Χάρις Αλεξίου, η... Άννα Βίσση ( :p ) και ένας ακόμα που δεν το λέει ο τίτλος και δεν τον κατάλαβα!!! Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι; πότε βγήκε, που υπάρχει κλπ; Ο ρυθμός του είναι γρήγορος και κάνει κάπως σε φεστιβαλικό τραγουδάκι...

"Αλεξίου Χάρις & Βίσση Άννα & Κοντολάζος Δημήτρης & Πάριος Γιάννης"

1974

ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ

Μουσική του Γιώργου Χατζηνάσιου , στίχοι της Σώτιας Τσώτου. Τραγουδούν οι Άννα Βίσση , Δημήτρης Κοντολάζος , Γιάννης Πάριος , Κώστας Σμοκοβίτης και η Χαρούλα Αλεξίου «Τι Ταλαιπωρία» . Στο «Κι όμως , κι όμως» και οι 5 τραγουδιστές μαζί

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι αυτό (περίπου 200 ΚΒ downloading);

Thanks εκ των προτέρων

«Conjure One - Sleep» :)

 

Poio einai to arabiko pou paizei stous titlous telous tou ola?

«Arm Diab - Tamally Maak» :)


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...