Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 902
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες ξέρετε γιατί το τηλέφωνο άρχισε να τραβάει φωτογραφίες με κατάληξη .heic και πώς το αλλάζω;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε γιατί το τηλέφωνο άρχισε να τραβάει φωτογραφίες με κατάληξη .heic και πώς το αλλάζω;
Από τις ρυθμίσεις της κάμερας, δες μήπως είναι ενεργό. 5b8039f4d9662de3cb5c982857be5551.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους, του έχει έρθει μήπως σε κανέναν αναβάθμιση για το mi 11i? Γιατί βλέπω ότι το Poco f3 και άλλες συσκευές έχουν πάρει security patch Οκτωβρίου σε  EEA και Global και η συσκευή μας έχει μείνει σε security patch Ιουλίου που υποτίθεται είναι Αυγούστου. 

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μάγκες ξέρουμε τίποτα για android 13 για εμάς(mi11) πότε θα έρθει?

Link to comment
Share on other sites

σε Samsung πάντως που χρησιμοποιώ ταυτόχρονα δεν είδα τίποτα σημαντικές διαφορές.Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλεφωνάκι Mi11i 8/256 θα το κρατήσω όσο αντέχει η συσκευή...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε Mi 11i μόλις τσέκαρα και ήρθε η ενημέρωση συστήματος google play Νοεμβρίου! 

 

 

 

Screenshot_2022-12-13-20-02-47-125_com.android.vending.jpg

Screenshot_2022-12-13-20-02-57-819_com.android.settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η κανονική ενημέρωση έχει αργήσει για eea rom, έχουμε μείνει με security patch Ιουλίου ενώ η global έχει πάρει security patch Νοεμβρίου και το Poco f3  έχει ήδη πάρει security patch Νοεμβρίου και στη eea και στην global. Πολύ μας έχει αργήσει η Xiaomi.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Moralex said:

Η κανονική ενημέρωση έχει αργήσει για eea rom, έχουμε μείνει με security patch Ιουλίου ενώ η global έχει πάρει security patch Νοεμβρίου και το Poco f3  έχει ήδη πάρει security patch Νοεμβρίου και στη eea και στην global. Πολύ μας έχει αργήσει η Xiaomi.

Security patch κάτοχος Xiaomi mi 11 global και είμαι ακόμα Οκτωβρίου...Πάντα τελευταία σαν εταιρεία η Xiaomi στις ενημερώσεις!Εδώ η Samsung έχει ενημερώσει την Μεσαία κατηγορία της σε android 13 και εμείς ακόμα τίποτα.Οχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά όταν βγάζεις τόσες πολλές συσκευές χάνεις την μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

To κινητάκι όμως χτυπάει για πλάκα τα Samsung ανεξαρτήτου κατηγορίας. Εχω δουλέψει 2 s22u για ένα εύλογο χρονικό διάστημα ενός μήνα περίπου κι εχω ως βασικό καθημερινό το s21 fe από τον Απρίλιο.Αν κάποιος δεν δίνει ιδιαίτερη έμφαση σε κάμερες με τηλεφακό ιδιαιτέρως δεν τον ενδιαφέρει πενάκι και ασύρματη φόρτιση το Mi 11i που έχω περπατάει καλύτερα παντού πιο σμουθ και στο ίντερνετ browsing βελούδο τελείως σε ίδιους πάντα  browsers. Στις οθόνες τα Samsung είναι αχτύπητα αν και στο συγκεκριμένο που έχω (Mi 11i) η οθόνη του είναι εξαιρετικά καλή, όμως ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο κι εκεί τα Samsung πέραν της ακόμη υψηλότερης φωτεινότητας κάτω από τον ήλιο έχουν και ένα τικ πιο ευκρίνεια το fe και το Ultra εννοείται πολύ μεγαλύτερη...

γενικά είναι από τα πιο τίμια κινητά που έχω πάρει το Mi 11i 256.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά, με υγεία.

Από χτες κάτοχος του i (ας πούμε ότι τυχαία βρέθηκε στα χέρια μου, για αλλού πήγαινα), σε αντικατάσταση ενός RN7.

Όλα καλά γενικά, σε κάποια σημεία πολύ καλά.

Έχω φάει κόλλημα και δεν μπορώ να βρω πως εμφανίζεται ο αριθμός ειδοποιήσεων πάνω στα εικονίδια των αντίστοιχων εφαρμογών στην αρχική οθόνη.

Τσέκαρα όλες τις ρυθμίσεις με το 7 μία προς μία, άκρη δεν έβγαλα. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά, με υγεία.
Από χτες κάτοχος του i (ας πούμε ότι τυχαία βρέθηκε στα χέρια μου, για αλλού πήγαινα), σε αντικατάσταση ενός RN7.
Όλα καλά γενικά, σε κάποια σημεία πολύ καλά.
Έχω φάει κόλλημα και δεν μπορώ να βρω πως εμφανίζεται ο αριθμός ειδοποιήσεων πάνω στα εικονίδια των αντίστοιχων εφαρμογών στην αρχική οθόνη.
Τσέκαρα όλες τις ρυθμίσεις με το 7 μία προς μία, άκρη δεν έβγαλα. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ!
Αυτό δεν είναι;
1fc3a3c38afa43c91938d1e4a1a42cee.jpg
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, conan1 said:

Αυτό δεν είναι;
1fc3a3c38afa43c91938d1e4a1a42cee.jpg

Έχω κάνει 3 φορές edit στο παραπάνω μήνυμα, κολλάει στην αποθήκευση και μετά από αρκετή ώρα μου λέει ότι δεν μπόρεσε κλπ.

Θέμα του MS launcher που έχω ήταν, το ρύθμισα.

Κάτι ακόμα, αφού τα λέμε.

Υποθέτω ότι ο πολυαγαπημένος+βολικότατος dialer της Xiaomi έχει καταργηθεί υποχρεωτικά λόγω google και πρέπει να ανέχομαι τον απαράδεκτο της "μαμάς"?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dekaohtoura said:

Έχω κάνει 3 φορές edit στο παραπάνω μήνυμα, κολλάει στην αποθήκευση και μετά από αρκετή ώρα μου λέει ότι δεν μπόρεσε κλπ.

Θέμα του MS launcher που έχω ήταν, το ρύθμισα.

Κάτι ακόμα, αφού τα λέμε.

Υποθέτω ότι ο πολυαγαπημένος+βολικότατος dialer της Xiaomi έχει καταργηθεί υποχρεωτικά λόγω google και πρέπει να ανέχομαι τον απαράδεκτο της "μαμάς"?

Ναί. Υποχρεωτικά της Google. 

Αν τα ξέρω καλά, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις άλλη rom για να έχεις τον xiaomi dialer.

Υπάρχουν στο google play πάντως άλλοι, αν θέλεις να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2022 at 10:00 ΜΜ, conan1 said:

Ναί. Υποχρεωτικά της Google. 

Αν τα ξέρω καλά, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις άλλη rom για να έχεις τον xiaomi dialer.

Υπάρχουν στο google play πάντως άλλοι, αν θέλεις να δοκιμάσεις.

Τραγικό. Μέχρι και η γραμματοσειρά είναι άθλια, χώρια η απαράδεκτη "λειτουργικότητα".

Θα δω πώς θα τα κουτσοβολέψω, τί να πω.

Από APKmirror δεν γίνεται κάτι, ε?

Σαν τον "RapDialer" στα WP κάποτε, τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dekaohtoura said:

Τραγικό. Μέχρι και η γραμματοσειρά είναι άθλια, χώρια η απαράδεκτη "λειτουργικότητα".

Θα δω πώς θα τα κουτσοβολέψω, τί να πω.

Από APKmirror δεν γίνεται κάτι, ε?

Σαν τον "RapDialer" στα WP κάποτε, τίποτα!

Αν ψάχνεις dialer δοκίμασε τον true phone, κατά την γνώμη μου ότι καλύτερο... Μακράν καλύτερος και από xiaomi. Βέβαια έχω την pay έκδοση. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, geotzia said:

Αν ψάχνεις dialer δοκίμασε τον true phone, κατά την γνώμη μου ότι καλύτερο... Μακράν καλύτερος και από xiaomi. Βέβαια έχω την pay έκδοση. 

Θα τον έχω κατά νου, ευχαριστώ.

Σε τζάμι, έχουμε κάτι στα υπ'όψιν?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Dekaohtoura said:

Θα τον έχω κατά νου, ευχαριστώ.

Σε τζάμι, έχουμε κάτι στα υπ'όψιν?

Καλημέρα φίλε και χρόνια πολλά, να το χαρείς είναι καλό τηλέφωνο. Από τζάμι φίλε το moloko έχω εγώ και είμαι ευχαριστημένος. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Moralex said:

Καλημέρα φίλε και χρόνια πολλά, να το χαρείς είναι καλό τηλέφωνο. Από τζάμι φίλε το moloko έχω εγώ και είμαι ευχαριστημένος. 

Χρόνια Πολλά, με το καλό η νέα χρονιά!

Εννοείς το Mocolo, υποθέτω, σε full-face?

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dekaohtoura said:

Χρόνια Πολλά, με το καλό η νέα χρονιά!

Εννοείς το Mocolo, υποθέτω, σε full-face?

Ναι σωστά αυτό, full face. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

Γιατί έχω την αίσθηση ότι μας έχει στο ψιλο-φτύσιμο η κυρία Xiaomi?

 Security patch Ιουλίου 22 και πάμε για μέσα Ιανουαρίου του 23 (!!).

6 μήνες πίσω!

Μια χαρά το κόβω.....

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fanatikos said:

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

Γιατί έχω την αίσθηση ότι μας έχει στο ψιλο-φτύσιμο η κυρία Xiaomi?

 Security patch Ιουλίου 22 και πάμε για μέσα Ιανουαρίου του 23 (!!).

6 μήνες πίσω!

Μια χαρά το κόβω....

Mi 11 security patch Οκτωβρίου έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...