Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον. Το πρωί έκανα ανανέωση και δεν το πρόσεξα λόγω δουλειάς. Εγώ επειδή έχω ενεργοποιημένη την Ευρωπαϊκή Κάρτα νέων, στην ανανέωση που έκανα μου πρόσθεσε στα ήδη υπάρχον MB τα 600 που παίρνω δώρο, και το 1GB της προσφορά μου λήγει σε 15 μέρες...

Κακό αυτό. Με κόβω σιγά σιγά να σκέφτομαι πιο σοβαρά την κόκκινη, αν και ρε γμτ η cosmote έχει καλύτερο δίκτυο για internet

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έκοψε και η Vodafone την μεταφορά των πακέτων;

Εχει βγει ένα νέο άρθρο με όλες τις αλλαγές που έκανε η Vodafone. Έκοψε όλα τα bonus και λογικά και αυτό με τη μεταφορά των mb αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Υπάρχει στο myphone το άρθρο με όλες τις αλλαγές.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις το διάβασα... Ας ελπίσουμε τότε να μην ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρίες

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διάβασα... Ας ελπίσουμε τότε να μην ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρίες

 

Το εκανε η cosmote και η vodafone ποιος αλλος εμεινε;;;Η wind !!!με τις υπεροχες ταχυτητες της !μονο στην διαφημισει ειναι με φουλ σημα και ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε η cosmote και η vodafone ποιος αλλος εμεινε;;;Η wind !!!με τις υπεροχες ταχυτητες της !μονο στην διαφημισει ειναι με φουλ σημα και ταχυτητα

Εχθες που εβαλα ΜΒ μετεφερε τα παλια!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση μεσω paypal και πηρα 1gb δωρο.Μεχρι τωρα τα mb που ειχα με τα νεα mb παιρνανε και την ημερομηνια ληξης του τελευταιου πακετου.Πλεον μαλλον δεν γινετε αυτο

Τα παλια mb ληγουν σε συγκεριμενη μερα νωριτερα χωρις να μεταφερονται....

Δυστυχως το εκοψε αυτο το προνομιο η cosmote.Θελει καθε μηνα και 5 ευρω!!!

 

αδερφε νομιζω εχεις κανει ενα λαθος το 1gb που παίρνεις σαν δωρο δεν ανανεωνει τα υπολοιπα αυτα ανανεώνονται οταν αγοραζεις mb με το δεκαευρω που εβαλες ειτε σαν πακετο σκετα mb ειτε ενσωματωμένο με ενα αλλο....μονο τοτε ανανεώνονται ΟΛΑ και φυσικα το δώρο 1gb που πηρες λογο paypal!!!!τωρα δηλαδη αν παρεις τα 500mb με 5 ευρω σου δινει και 500 δωρο αν θυμαμαι καλα και ΟΛΑΑΑΑΑΑ πανε για ενα μηνα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εφόσον όντως το έχει αλλάξει ήρθε η ώρα να ενισχυθεί ξανά ο περιπτεράς της γειτονιάς μου καθώς έκανα ανανέωση από κατάστημα ή online μόνο και μόνο για να προστίθεται μαζί με τα 600mb δώρο του φοιτητικού πακέτου... Δεν χαλάω ίντερνετ (έχω WiFi) και από ότι φαίνεται θα αρχίσω να βάζω ξανά από περίπτερο μέχρι την επόμενη αλλαγή..
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας είπε ότι το άλλαξε? Έβγαλε ανακοίνωση?

Το 1gb από ανανέωση δεν αλλάζει το χρόνο λήξης ενός πακέτου. Μην λέμε ότι θέλουμε

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας είπε ότι το άλλαξε? Έβγαλε ανακοίνωση?

Το 1gb από ανανέωση δεν αλλάζει το χρόνο λήξης ενός πακέτου. Μην λέμε ότι θέλουμε

 

Δεν ξέρω αν όντως έχει αλλάξει,αλλά τι ανακοίνωση θα μπορούσαν να βγάλουν?ότι καταργείται η ενσωμάτωση στα υπόλοιπα mb με νέα ημερομηνία λήξης αν βάλεις πακέτο και ότι το 1GB θα έχει ημερομηνία λήξης 15 μέρες ότι και να γίνει??Δεν νομίζω..ούτως ή άλλως μακάρι να μην άλλαξε

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες δεν εχει αλλαξει τιποτα τι κανετε ολοκληρο θεμα το παλικαρι εκανε λαθος δεν εχει αλλαξει τιποτα το αναλυσαμε τελος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες δεν εχει αλλαξει τιποτα τι κανετε ολοκληρο θεμα το παλικαρι εκανε λαθος δεν εχει αλλαξει τιποτα το αναλυσαμε τελος!

 

Αυτό λέμε.. Μακάρι να έγινε λάθος απλά είμαστε επηρεασμένοι από τις πρόσφατες ανακοινώσεις της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε νομιζω εχεις κανει ενα λαθος το 1gb που παίρνεις σαν δωρο δεν ανανεωνει τα υπολοιπα αυτα ανανεώνονται οταν αγοραζεις mb με το δεκαευρω που εβαλες ειτε σαν πακετο σκετα mb ειτε ενσωματωμένο με ενα αλλο....μονο τοτε ανανεώνονται ΟΛΑ και φυσικα το δώρο 1gb που πηρες λογο paypal!!!!τωρα δηλαδη αν παρεις τα 500mb με 5 ευρω σου δινει και 500 δωρο αν θυμαμαι καλα και ΟΛΑΑΑΑΑΑ πανε για ενα μηνα!!!

 

Το εκανα εδω και μηνες και ειχα φτασει τα 5 gb.Λες να μην ξερω τι λεω.Πρωτη φορα βαζω και το bonus.δεν ενσωματονεται στα ηδη υπαρχων mb.Μακαρι να βγω ψευτης

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εδω και μηνες και ειχα φτασει τα 5 gb.Λες να μην ξερω τι λεω.Πρωτη φορα βαζω και το bonus.δεν ενσωματονεται στα ηδη υπαρχων mb.Μακαρι να βγω ψευτης

 

Ωραία, μπορείς τότε να επικοινωνήσεις με τη cosmote να ενημερωθείς και να ενημερώσεις και εμάς μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εδω και μηνες και ειχα φτασει τα 5 gb.Λες να μην ξερω τι λεω.Πρωτη φορα βαζω και το bonus.δεν ενσωματονεται στα ηδη υπαρχων mb.Μακαρι να βγω ψευτης

 

φυσικα και δεν ενσωματονεται αυτο σου λεμε ισχυει κανονικα για 15 μερες αλλα αν βαλεις-πληρωσεις εχτρα mb απο τα διαφορα πακετα που εχουν ισχυει για ενα μηνα ανανεωνονται ολα....τωρα αν εχει καποιο οριο τοτε αυτο ειναι αλλο.....μπορει να λεει καπου δεν το ξερω ας πει καποοιος που ξερει πως αν φτασεις για πραδειγα τα 5gb δεν μπορεις να το κανεις....αν και δεν νομιζω....ουσιαστικα παιζει ρολο τι θα βαλεις πρωτα το μπονους μπαινει πρωτο και μετα για να παρει επέκταση πρεπει να σου παρουν λεφτα αγοραζοντας καποιο πακετο mb....και στην εφαρμογη ΠΑΝΤΑ τα γραφει ξεχωριστα ολα και δειχνει τις ημερομηνιες για το καθενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μπορείς τότε να επικοινωνήσεις με τη cosmote να ενημερωθείς και να ενημερώσεις και εμάς μετά ;)

 

Τα mb που δεν χανονται ειναι τα αγορασμενα.Σε περιπτωση που αγορασεις νεο πακετο αυτο μεταφερει τα mb με την νεα ημερομηνια. Μεχρι τωρα δεν υσχυε αυτο.Αρα το 1gb που παιρνεις δωρο ισχυει μονο για 15 μερες.ή με 5 ευρω περνεις 500 mb που μπορουν να μεταφερθουν και 500 δωρο που ειναι για 1 μηνα.χανονται.

Εγω μεχρι τωρα εβαζα επιτηδες 10€ πριν να ληξουν τα mb και μεταφερονταν ολα.

 

Εγω διαπιστωση κανω απλα προς ενημερωση και εαν καποιος αλλος το εχει καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

Τα mb που δεν χανονται ειναι τα αγορασμενα.Σε περιπτωση που αγορασεις νεο πακετο αυτο μεταφερει τα mb με την νεα ημερομηνια. Μεχρι τωρα δεν υσχυε αυτο.Αρα το 1gb που παιρνεις δωρο ισχυει μονο για 15 μερες.ή με 5 ευρω περνεις 500 mb που μπορουν να μεταφερθουν και 500 δωρο που ειναι για 1 μηνα.χανονται.

Εγω μεχρι τωρα εβαζα επιτηδες 10€ πριν να ληξουν τα mb και μεταφερονταν ολα.

 

Εγω διαπιστωση κανω απλα προς ενημερωση και εαν καποιος αλλος το εχει καταλαβει

 

δεν μπορω να στο κανω ποιο αναλυτικα αδερφε λυπαμαι.....απλα να ξερεις πως το εχεις μπερδεψει.....δεν εχει αλλαξει τιποτα.....δεν χανεται κανενα mb οταν αγοραζει ενα πακετο πηγαινουν ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μαζι και το δωρο της 10ευρης για ενα μηνα απο την στιγμη που το αγορασες....αν κανεις το αναποδο δηλαδη πρωτα αγορα mb και μετα καταθεση 10ευρου το 1gb ισχυει μονο για 15 μερες και τα υπολοιπα παραμενουν ως εχουν......ο μονος λογος που ισως τοσο καιρο να ανανεωνοντουσαν ολα ειναι να αγοραζες καποιο πακετο οπως ενα που χει χρονους και μηνυματα και εχει και 60 mb στο πακετο ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΑΝΑΝΕΩΝΑΝ ολααααααααα τα mb σου για ενα μηνα ακομα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να στο κανω ποιο αναλυτικα αδερφε λυπαμαι.....απλα να ξερεις πως το εχεις μπερδεψει.....δεν εχει αλλαξει τιποτα.....δεν χανεται κανενα mb οταν αγοραζει ενα πακετο πηγαινουν ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μαζι και το δωρο της 10ευρης για ενα μηνα απο την στιγμη που το αγορασες....αν κανεις το αναποδο δηλαδη πρωτα αγορα mb και μετα καταθεση 10ευρου το 1gb ισχυει μονο για 15 μερες και τα υπολοιπα παραμενουν ως εχουν......ο μονος λογος που ισως τοσο καιρο να ανανεωνοντουσαν ολα ειναι να αγοραζες καποιο πακετο οπως ενα που χει χρονους και μηνυματα και εχει και 60 mb στο πακετο ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΑΝΑΝΕΩΝΑΝ ολααααααααα τα mb σου για ενα μηνα ακομα!!

Φιλε μου για να στο λεω το εχω κανει και το εχω δει.Οταν θα το κανεις θα μας το πεις ξανα εσυ .και εγω πριν 15μερες αυτα που λες θα ελεγα

Εκανα αγορα μετα την 10 €ανανεωση και το πακετο που δινει 500 mb + 500 mb δωρο.Το δωρο το εμφανιζει ξεχωριστα.1 δωρο λιγει στις 15 μερες του 1gb και το αλλο δωρο των 500 mb λιγει σε 30 μερες .τα αλλα 500mb μαζι με τα υπολοιπα που ειχα εχουν ενσωματοθει και λιγουν και αυτα σε 30 μερες

Τα mb των δωρων ανανεωσης και αγορας με 5€ χανονται πλεον

 

Εσεις που αναφερετε οτι εχω μπερδευτει εχετε κανει προσφατα ανανεωση και αγορα mb?

Eγω σας μιλαω για σημερινη κινηση μου

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχετε δίκιο και εγώ πριν παρασύρθηκα. Εγώ πάντα βάζω 10αρα με χρεωστικη η paypal περνω το 1gb και έπειτα στις 14 μέρες βάζω πακέτο με 5 ευρώ και έχω για άλλο ένα μηνα mb. Έπειτα βάζω με 3 ευρώ 60mb και έχω για άλλο ένα μήνα mb. Έτσι με πάει 2.5 μήνες η 10αρα καρτα και έχω συνέχεια Internet. Τώρα με το viber out κάνω και κανονικά δωρεάν κλήσεις προς όλους που δεν έχουν ίντερνετ. Ελπίζω να μην αλλάξει αυτό τη βγάζουμε με ένα 40αρι το χρόνο και έχουμε συνέχεια ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για να στο λεω το εχω κανει και το εχω δει.Οταν θα το κανεις θα μας το πεις ξανα εσυ .και εγω πριν 15μερες αυτα που λες θα ελεγα

Εκανα αγορα μετα την 10 €ανανεωση και το πακετο που δινει 500 mb + 500 mb δωρο.Το δωρο το εμφανιζει ξεχωριστα.1 δωρο λιγει στις 15 μερες του 1gb και το αλλο δωρο των 500 mb λιγει σε 30 μερες .τα αλλα 500mb μαζι με τα υπολοιπα που ειχα εχουν ενσωματοθει και λιγουν και αυτα σε 30 μερες

Τα mb των δωρων ανανεωσης και αγορας με 5€ χανονται πλεον

 

Εσεις που αναφερετε οτι εχω μπερδευτει εχετε κανει προσφατα ανανεωση και αγορα mb?

Eγω σας μιλαω για σημερινη κινηση μου

 

τοτε παρτους τηλ οτι καινουριο εχουν το γραφουν στις ανακοινώσεις εκατσα και τα εψαξα ολα και δεν εχει καμια ανακοίνωση παιζει να ειναι τεχνικο το θεμα γιατι διαβαζω παλι κραξικο για τις αποσυνδεσεις και το ιντερνετ πρεπει να εχουν παλι τεχνικα ζητήματα για αυτο να μην στο εμφανιζει η εφαρμογη....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου, μου μεταφέρθηκαν όλα για 30 ακόμα μέρες, εκτός του δώρου από reload it που χρησιμοποίησε πρώτα και τελείωσε.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου, μου μεταφέρθηκαν όλα για 30 ακόμα μέρες, εκτός του δώρου από reload it που χρησιμοποίησε πρώτα και τελείωσε.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Το εχεις κανει εδω και μερες η χθες

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω φοιτητικο νουμερο οταν βαζω καρτα σε καταστημα παιρνω το 1g+600mb και προσθετονται στο ηδη υπαρχον υπολοιπο. Εχω μαζεψη γυρω στα 8giga.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω φοιτητικο νουμερο οταν βαζω καρτα σε καταστημα παιρνω το 1g+600mb και προσθετονται στο ηδη υπαρχον υπολοιπο. Εχω μαζεψη γυρω στα 8giga.

 

Μεχρι τωρα και σε μενα γινοταν.Τωρα αλλαξε μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...