Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο ειναι το call the mall super share και να μην απαντησεις στο μυνημα ακυρωνεται απο μονο του το αιτημα. απλα αγνοησε το μπορει να εγινε απο καποιον και να πατησε λαθος αριθμος για αυτο .

 

μου ηρθε παλι το ιδιο..!!!????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν που έδινε 1500 και 1500 δώρο με ανανέωση και όταν είχες 0€ σε έκοβε το καταλάβαινα άλλα τώρα που πληρώνεις αγοράζεις αυτά 600 λεπτά και εχεις 0€ γιατί το κόβει δηλαδή τα 5€ φεύγουν δώρο στην cosmote δεν μπορώ να το καταλάβω αυτο ...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πριν που έδινε 1500 και 1500 δώρο με ανανέωση και όταν είχες 0€ σε έκοβε το καταλάβαινα άλλα τώρα που πληρώνεις αγοράζεις αυτά 600 λεπτά και εχεις 0€ γιατί το κόβει δηλαδή τα 5€ φεύγουν δώρο στην cosmote δεν μπορώ να το καταλάβω αυτο ...

 

δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εχετε καταλαβει πως το γουοτς απ ειναι πολυ καλα μελετημενο πακετο και μιμητε τελεια το συμβολαιο?σκεφτειτε 1 εκατομυριο χρηστες.ας πουμε οι μισοι βαζουν καρτα καθε μηνα 5 ευρω ειναι μια μορφη παγιου αυτο.σκοπος τους ειναι να σε κανουν να ανανεωνεις συνεχεια ασχετα ποσο το χρησιμοποιεις.ελαχιστοποιουμε την χρηση και κοιταμε οσα εχουν φτηνη μοναδα και χρεωση ανα δευτερολεπτο.ακου εκει 3 λεπτα με το που παταει ο αλλος το πρασινο κουμπι ελεος δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

ακου εκει 3 λεπτα με το που παταει ο αλλος το πρασινο κουμπι ελεος δηλαδη.

 

απο τη στιγμη που η ΕΕΤΤ (και οποιαδηποτε άλλη υπηρεσια που εμπλεκεται) παιρνουν ποσοστα, πού σου φαινεται το περιεργο;

Link to comment
Share on other sites

Απορία: όλοι αυτοί που παραπονιούνται για την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών και δεν ξεπερνούν τα 600 λεπτά μηνιαίως, γιατί παραπονιούνται; Είτε η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο είτε ανά 3λεπτο, εν τέλει, πάλι 5 ευρώ θα πληρώσουν, για 1 ενεργοποίηση του πακέτου, μιας και δεν ξεπερνάν τα 600 λεπτά.

Οι υπόλοιποι πάλι που μιλάνε σε ελάχιστες κλήσεις κάτω των 3 λεπτών(ή και καθόλου), γιατί επίσης παραπονιούνται; Πάλι (σχεδόν) ολόκληρα θα τα πάρουν τα 600 λεπτά.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι πάλι που μιλάνε σε ελάχιστες κλήσεις κάτω των 3 λεπτών(ή και καθόλου), γιατί επίσης παραπονιούνται; Πάλι (σχεδόν) ολόκληρα θα τα πάρουν τα 600 λεπτά.

 

Δεν ειναι ακριβώς έτσι. Αυτοι που μιλάνε κάτω απο 3 λεπτά δεν σημαίνει οτι μιλάνε δυομισι λεπτα. Εγω πχ σταματησα να αγοράζω πακέτα στο whats up μου νουμερο γιατί το 95% των κλήσεων μου ήταν κάτω απο το λεπτό. Αρα δεν μετρουσα 600 λεπτά, αλλά 200 κλησεις στην ουσία.

 

Δεν νομιζω να παραπονιουνται αυτοι που μιλάνε πάνω απο το τριλεπτο ή αυτοι που μιλάνε ελάχιστα κάτω, και σε λίγα τηλεφωνηματα.

Link to comment
Share on other sites

καλο!!!! . αυτο το κουπονι απο που το κερδισες; .Το καλο ειναι οτι δινει σταθερα το πακετο αυτο και δεν ειναι οτι ξυσεις θα κερδισεις κατι ειναι και αυτο!.

 

Στη shell με 30lt vpower.

Link to comment
Share on other sites

:O Indeed. Πίστευα ότι είναι σαν τις άλλες 2 αλλά τελικά δεν...!

 

Που φτάνει η COSMOTE τις άλλες 2 στις προσφορές.Είναι πολύ πίσω.Εδώ η WIND στο f2g με ανανέωση 20ευρώ σου δίνει 300' κλήσεις και βιντεοκλήσεις προς ΟΛΟΥΣ + 420΄+300sms προς όλη την WIND ΚΑΙ Q+120ΜB ΙΝΤΕΡΝΕΤ και τα 20ευρώ μένουν στην κάρτα να τα κάνεις ότι θέλεις.Η προσφορά πήρε παράταση μέχρι νεοτέρας.ΔΕΝ υπάρχει λόγος πλέον να είναι κανείς στο wu γιατί πλέον δεν δίνει ΤΙΠΟΤΑ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Που φτάνει η COSMOTE τις άλλες 2 στις προσφορές.Είναι πολύ πίσω.Εδώ η WIND στο f2g με ανανέωση 20ευρώ σου δίνει 300' κλήσεις και βιντεοκλήσεις προς ΟΛΟΥΣ + 420΄+300sms προς όλη την WIND ΚΑΙ Q+120ΜB ΙΝΤΕΡΝΕΤ και τα 20ευρώ μένουν στην κάρτα να τα κάνεις ότι θέλεις.Η προσφορά πήρε παράταση μέχρι νεοτέρας.ΔΕΝ υπάρχει λόγος πλέον να είναι κανείς στο wu γιατί πλέον δεν δίνει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Πρέπει κάποια στιγμή ορισμένοι να καταλάβετε ότι έναν συνδρομητή wu δεν τον συμφέρει να αλλάξει εταιρία, απλούστατα γιατί το 90% των επαφών του είναι wu. Όσο αφορά τη wind, η εν λόγω προσφορά σε υποχρεώνει να βάζεις 20ευρώ κάρτα κάθε μήνα για να έχεις τα παραπάνω. Εγώ προσωπικά με 10ευρώ κάνω δουλειά μου αυτή τη στιγμή. Μου φαίνεται τραγικό να πάω κάπου που θα δίνω 20. Επίσης, οι προσφορές έχουν ημερομηνία λήξης. Καλό θα είναι να μην το ξεχνάμε. Αν λήξει τώρα ή σε 2-3 μήνες, μικρή διαφορά έχει. Γι αυτό δεν πρέπει να βασιζόμαστε σε κάτι που ξέρουμε ότι είναι προσωρινό αλλά στα μόνιμα πακέτα που καλώς ή κακώς (μάλλον κακώς) είναι παρόμοια σε όλες τις καρτοκινητές.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω 5-6 ευρώ σε ένα άλλο αριθμό από τα 20 που έχω στην κάρτα μου. Γίνεται άμεσα με sms πχ ή πρέπει να πάρω εξυπηρέτηση πελατών κλπ; Edited by manos24
Link to comment
Share on other sites

Εχμ...και τα μονιμα πακέτα έχουν ημερομηνια λήξης. Αλλιώς ακόμη στο WU θα είχε 1500+1500 απλώς με ανανέωση!

Όσο για το 90% θα συμφωνησω. Αλλά πόσοι απο αυτους ανανεώνουν πλέον;

Ας έδινε η Κοτε προς όλους της Κοτε τουλάχιστον. Είναι ξεφτιλα αυτο που κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών και η "μεταφορά" θα γίνει μέσα σε 2 ώρες ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις ήταν προσφορά, όχι πακέτο. Πακέτα τύπου 1200' έληξαν σε όλες τις καρτοκινητές ταυτόχρονα.

 

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει τους wuητες ο χρόνος προς όλη την κοσμοτέ αφού όλοι μας μιλάμε κυρίως με wu. Εκείνο που πρέπει να βγάλει είναι ένα φθηνότερο πακέτο ομιλίας&μηνυμάτων μαζί όπως έκανε και η cu. Είναι ασύμφορο να υπάρχει μονάχα ένα πακέτο combo κόστους 7ευρώ. Γιατί να υποχρεώνομαι να βάλω 600' αν π.χ. μιλάω 200-300' το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις ήταν προσφορά, όχι πακέτο. Πακέτα τύπου 1200' έληξαν σε όλες τις καρτοκινητές ταυτόχρονα.

 

Δεν νομίζω να ενδιαφέρει τους wuητες ο χρόνος προς όλη την κοσμοτέ αφού όλοι μας μιλάμε κυρίως με wu. Εκείνο που πρέπει να βγάλει είναι ένα φθηνότερο πακέτο ομιλίας&μηνυμάτων μαζί όπως έκανε και η cu. Είναι ασύμφορο να υπάρχει μονάχα ένα πακέτο combo κόστους 7ευρώ. Γιατί να υποχρεώνομαι να βάλω 600' αν π.χ. μιλάω 200-300' το μήνα?

 

σωστά έπρεπε να υπάρχαν πακέτα με λιγότερο χρονο ομιλίας και πιο οικονομικά. Παραδείγματος χάρη όπως τα πακέτα τις q που είναι οικονομικά. Ας έδινε πακέτο 300 λεπτών με 3ευρώ/μήνα ή με 2ευρώ 200λεπτά ή με 1ευρώ 100λεπτά αλλα να είναι μηνιαία. Διότι ξέρω παρά πολύ κοσμο που βάζει κάρτα αλλα δεν βάζει καποιο πακέτο αλλα άμα ήτανε όπως αυτά που λέω πριν θα ήτανε μια χαρά. Όσο για το cu vοdαfonέ έχει βγάλει ωραίο πακέτο πιο οικονομικό με 200 λεπτά και 200sms και 20μβ ίντερνετ αλλα δεν είναι μηνιαίο αλλα εβδομαδιαίο οπότε δεν συμφέρει τον μήνα βγαίνει παραπάνω απο 7ευρώ τον μήνα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σωστά έπρεπε να υπάρχαν πακέτα με λιγότερο χρονο ομιλίας και πιο οικονομικά. Παραδείγματος χάρη όπως τα πακέτα τις q που είναι οικονομικά. Ας έδινε πακέτο 300 λεπτών με 3ευρώ/μήνα ή με 2ευρώ 200λεπτά ή με 1ευρώ 100λεπτά αλλα να είναι μηνιαία. Διότι ξέρω παρά πολύ κοσμο που βάζει κάρτα αλλα δεν βάζει καποιο πακέτο αλλα άμα ήτανε όπως αυτά που λέω πριν θα ήτανε μια χαρά. Όσο για το cu vοdαfonέ έχει βγάλει ωραίο πακέτο πιο οικονομικό με 200 λεπτά και 200sms και 20μβ ίντερνετ αλλα δεν είναι μηνιαίο αλλα εβδομαδιαίο οπότε δεν συμφέρει τον μήνα βγαίνει παραπάνω απο 7ευρώ τον μήνα.

 

+1 ;) για κάποιον που θέλει 1 ώρα π.χ προς wu θα έπρεπε να έχει μια τέτοια δυνατότητα..όχι μόνο το wu αλλά και όλα τα υπόλοιπα...τι να τα κάνω τα 600 αν δεν τα χρησιμοποιώ όλα ?

Link to comment
Share on other sites

+1 ;) για κάποιον που θέλει 1 ώρα π.χ προς wu θα έπρεπε να έχει μια τέτοια δυνατότητα..όχι μόνο το wu αλλά και όλα τα υπόλοιπα...τι να τα κάνω τα 600 αν δεν τα χρησιμοποιώ όλα ?

 

μπορείς να μεταφέρεις λεπτά με το σούπερ σεαρ εάν δεν τα καταναλώνεις όλα οπότε έτσι τα καταναλώνεις. Ξέρω ότι η απάντηση αυτή δεν είναι οικονομική αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο οικονομικότερο. Εκτός και εάν καταργήσεις το whats up ή να κανείς αλλαγή πακέτου για κόσμοκάρτα με το ένα λεπτό το λεπτό μια χαρά είναι!. Οπότε εάν έχεις δύο αριθμούς τους δηλώνεις εάν έχεις άλλους δύο παίρνεις ένα δικαρτο τηλέφωνο και δηλώνεις και εκεί δύο επαφές δηλώνεις και την βγάζεις καθαρή μεταφέροντας τον χρόνο ομιλίας από τον έναν αριθμό στον άλλον. Οπότε πχ μεταφέρεις 5 ευρώ στον έναν αριθμό οπότε έχεις 500 λεπτά προς δύο αριθμούς ένα λεπτό το λεπτό και τα 3ευρώ τα αφήνεις στον άλλον αριθμό για 300 λεπτά προς τους άλλους δύο αριθμούς ένα λεπτό το λεπτό. Επιπλέον έχεις και μια ώρα προς όλα τα δίκτυα από την δέκαεύρη κάρτα άρα είσαι καλυμμένος για αλλά κινητά που δεν μιλάς πολύ . Πως σου φαίνεται; ξέρω ότι δεν θα μπορέσουν να σε καλέσουν οι αριθμοί whats up αλλά τι να κάνουμε ή κρατάς έναν επιπλέον αριθμό για να σε παίρνουν. Κάπως έτσι πιστεύω ότι είναι πολύ πιο οικονομικά τα πράματα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μεταφέρεις λεπτά με το σούπερ σεαρ εάν δεν τα καταναλώνεις όλα οπότε έτσι τα καταναλώνεις. Ξέρω ότι η απάντηση αυτή δεν είναι οικονομική αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο οικονομικότερο. Εκτός και εάν καταργήσεις το whats up ή να κανείς αλλαγή πακέτου για κόσμοκάρτα με το ένα λεπτό το λεπτό μια χαρά είναι!. Οπότε εάν έχεις δύο αριθμούς τους δηλώνεις εάν έχεις άλλους δύο παίρνεις ένα δικαρτο τηλέφωνο και δηλώνεις και εκεί δύο επαφές δηλώνεις και την βγάζεις καθαρή μεταφέροντας τον χρόνο ομιλίας από τον έναν αριθμό στον άλλον. Οπότε πχ μεταφέρεις 5 ευρώ στον έναν αριθμό οπότε έχεις 500 λεπτά προς δύο αριθμούς ένα λεπτό το λεπτό και τα 3ευρώ τα αφήνεις στον άλλον αριθμό για 300 λεπτά προς τους άλλους δύο αριθμούς ένα λεπτό το λεπτό. Επιπλέον έχεις και μια ώρα προς όλα τα δίκτυα από την δέκαεύρη κάρτα άρα είσαι καλυμμένος για αλλά κινητά που δεν μιλάς πολύ . Πως σου φαίνεται; ξέρω ότι δεν θα μπορέσουν να σε καλέσουν οι αριθμοί whats up αλλά τι να κάνουμε ή κρατάς έναν επιπλέον αριθμό για να σε παίρνουν. Κάπως έτσι πιστεύω ότι είναι πολύ πιο οικονομικά τα πράματα.

 

 

Ωραία σκέψη!!! Μπορείς επίσης να προσθέσω, αν ας πούμε "θυσιάσεις" τον αριθμό σου του wu και πάρεις νέους για κοσμοκάρτα, να βάλεις τον παλιό wu σε μία από τις 2 κοσμοκάρτες την οποία θα έχεις να είναι 2in1. Οπότε εκεί θα σου τηλεφωνούν οι wu! Αλλά η 2in1 δεν βολεύει για να βλέπεις τα μηνύματα των wu, γιατί νομίζω χρειάζεται επανεκκίνηση η συσκευή! Αλλά σου λύνει το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν θυμαμαι σε πιο αριθμο στελνω για να μου ερθει ο κωδικος reload it γιατι διεγραψα το μηνυμα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

codes στο 1313 Ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να στειλω σμς με την κοσμοκαρτα μου..:(

δεχομαι κανονικα και αμα πατησω να δω

κατασταση μου δειχνει πως δεν εχω φραγη εξερχομενων σμς.

τι κανω??

εχω σβησει τα παντα απο αποθηκευμενες ρυθμισεις σμς..

 

οπτιμους 2χ το κινητο.σε αλλο κινητο στελνω σμς κανονικα..

τι λετε???:)βοηθατε γιατι 3μερες δεν βρισκω ακρη..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπει απ το κινητο του στο m.whatsup.gr υπαρχει πλεον επιλογη του my whatsup οπου σε ενημερωνει ακριβεστατα για ολα τα υπολοιπα σου.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...