Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το είχα ακούσει και εγώ αυτό σε κατάστημα πλαίσιο μου το είχε προτείνει υπάλληλος αλλά θα είναι για ενα χρόνο νομίζω αυτό οπότε τώρα για ένα χρόνο δεν λέει εκτος αν έχει 1500 προς κοσμοτέ και τους παίρνεις εσύ και όχι οι άλλοι

 

Εε σκοπός είναι να με παίρνουν κ αυτοί.. τι νόημα θα έχει αν αλλάξω κ μου κάνουν αναπάντητες.. κρίμα κ νόμιζα θα γλύτωσω από το what's up

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εε σκοπός είναι να με παίρνουν κ αυτοί.. τι νόημα θα έχει αν αλλάξω κ μου κάνουν αναπάντητες.. κρίμα κ νόμιζα θα γλύτωσω από το what's up

 

Send from my HTC with Sense 3.0

 

δεν γλυτωνουμε φιλε με τιποτα.εχω γεμισει το τραπεζι μου με κινητα με διπλες σιμ (οχι φτηνιαρικα)για να κανω και να λαμβανω κλησεις αναλογως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήραν τηλέφωνο μια φιλη μου από την cosmote και την είπαν αν θέλει να αλλάξει το what's up και να το κάνει με σύνεση.. τώρα καρτοσύνδεση ήταν θα σας γελάσω.. την είπαν ότι μα μου θα έχεις τόσα δωρεάν τόσα μηνύματα κ διαφορά αλλά κ λέει η φιλη μου, όχι ευχαριστώ γιατί δεν θα μπορώ να εχω επικοινωνία με τους ήδη what's up φίλους μου γιατί δεν θα με παίρνουν για να μην χρεωνόται.. κ την είπαν ότι είναι μια προσφορά για αυτόν τον μήνα κ ότι αν το αλλάξει θα μπορούν κ οι φίλοι από το what's up να την παίρνουν κ να μην χρεωνόταΐ..

 

Ξέρεις κανείς αν αληθεύει, αν γίνεται και γενικά καμία άλλη πληροφορία..? Γιατί έτσι συμφέρει να το αλλάξουμε..

 

Send from my HTC with Sense 3.0

 

δεν ξερω κατι επισημα, αλλα μου φαινεται πολυ μουφα κατι τετοιο. Προσωπικη αποψη παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Τώρα στο reloadit που βγάλανε αυτή την ηλιθιότητα με τα τετραγωνάκια, αν πατήσω ένα και δε μου αρέσουν οι επιλογές αν κάνω refresh τη σελίδα μπορώ να διαλέξω άλλο τετράγωνο; Έτσι μου είπε μια φίλη
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Τώρα στο reloadit που βγάλανε αυτή την ηλιθιότητα με τα τετραγωνάκια, αν πατήσω ένα και δε μου αρέσουν οι επιλογές αν κάνω refresh τη σελίδα μπορώ να διαλέξω άλλο τετράγωνο; Έτσι μου είπε μια φίλη

 

προχτές στο reload it επειδή δεν μου άρεσαν οι επιλογές έκλεισα την σελίδα και έκανα όλη την διαδικασία απο την αρχή.

Αλλά πάλι τα ίδια μου έδωσε και δεν ασχολήθηκα άλλο,λογικά και με refresh το ίδιο θα κάνει.να χάσεις τον κωδικό πάντως αποκλείεται.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εε σκοπός είναι να με παίρνουν κ αυτοί.. τι νόημα θα έχει αν αλλάξω κ μου κάνουν αναπάντητες.. κρίμα κ νόμιζα θα γλύτωσω από το what's up

 

Send from my HTC with Sense 3.0

 

Υπάρχει η υπηρεσία dual sim, όπου είναι δωρεάν τόσο στο καρτοκινητό όσο και στο καρτοσυμβόλαιο. Με αυτό το τρόπο, θα κάνει τον υπάρχοντα αριθμό καρτοσυμβόλαιο για να έχει τις προσφορές και όσοι έχουν what's up, θα καλούν στο νέο αριθμό ( ο οποίος θα προωθεί δωρεάν τις κλήσεις στον νέο ). Μόνο που θα πρέπει να κοιτάξει αν το κινητό της είναι συμβατό με την υπηρεσία. Ό,τι μηνύματα της στέλνουν στο what's up όμως δεν θα τα βλέπει, παρά μόνο αν ανά τακτά διαστήματα μπαίνει στο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ,αυτήν την στιγμή αν αλάξεις από whats UP σε καρτοσυμβόλαιο , οι φίλοι σου θα σε βλέπου σαν Whats Up για ένα χρόνο ακόμα.

Μετά τον χρόνο βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

η Κοτε είναι απαράδεκτη. με φουλ σήμα και 3G μου βγάζει την ένδειξη "Αποστολή μηνύματος απέτυχε" κάθε φορά που πάω να στείλω ένα μήνυμα τόσο από se όσο και από iPhone. Το "κακό" της όλης υπόθεσης δεν είναι ότι μου βγάζει το μήνυμα, αλλά το ότι μου το βγάζει και στην πραγματικότητα έχει στείλει το μήνυμα και έτσι στέλνω δυο και τρεις φορές το μήνυμα που θέλω.

αυτό το παθαίνει απ'όταν άρχισα να ενεργοποιώ πακέτα μηνυμάτων (sms 300) και πακέτα call them all, ενώ πριν που χαλούσα από το υπόλοιπό μου, τα έστελνε κανονικά. :S

Link to comment
Share on other sites

η Κοτε είναι απαράδεκτη. με φουλ σήμα και 3G μου βγάζει την ένδειξη "Αποστολή μηνύματος απέτυχε" κάθε φορά που πάω να στείλω ένα μήνυμα τόσο από se όσο και από iPhone. Το "κακό" της όλης υπόθεσης δεν είναι ότι μου βγάζει το μήνυμα, αλλά το ότι μου το βγάζει και στην πραγματικότητα έχει στείλει το μήνυμα και έτσι στέλνω δυο και τρεις φορές το μήνυμα που θέλω.

αυτό το παθαίνει απ'όταν άρχισα να ενεργοποιώ πακέτα μηνυμάτων (sms 300) και πακέτα call them all, ενώ πριν που χαλούσα από το υπόλοιπό μου, τα έστελνε κανονικά. :S

 

γιατι ξαφνιαζεσε;συνηθες φαινομενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 λυσεις: ή βαζει περισσοτερες κυψελες, ή πρεπει να φυγει κοσμος. Το δευτερο το προσπαθει (αδιαφορια στο whats up), αλλά ο κοσμος ακομη εχει χρημα να πεταει
Link to comment
Share on other sites

2 λυσεις: ή βαζει περισσοτερες κυψελες, ή πρεπει να φυγει κοσμος. Το δευτερο το προσπαθει (αδιαφορια στο whats up), αλλά ο κοσμος ακομη εχει χρημα να πεταει

 

Δεν νομιζω οτι ειναι το χρημα,αλλα η δθναμη της συνηθειας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι το χρημα,αλλα η δθναμη της συνηθειας

 

αν εχεις συνηθησει να πληρωνεις πολλα και να μην εχεις τις υπηρεσιες που πρεπει τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που συμβαίνει με το WU δεν μπορώ να το καταλάβω. Χάλια 3G, χάλια χρεώσεις, χάλια προσφορές...αλλά οι whatsupηδες εκει! Ακαθεκτοι!

 

Τα έχω πάρει ακόμη και με την γυναικα μου λέμε! Βρε πάμε να φυγουμε απο το whatsup να μιλάμε σαν άνθρωποι της λέω.

Με ποιόν μου λέει, αφου όλοι μας οι φίλοι έχουν whatsup!:lol:

 

Είναι εντελώς τραγελαφικό!:lol:

Εγω έφυγα πάντως. Εχω μια κάρτα WU να με βρισκουν οι φιλοι και τέλος.

Αλλά είναι ένα φαινόμενο προς μελέτη τελικα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς τραγελαφικό!:lol:

Εγω έφυγα πάντως. Εχω μια κάρτα WU να με βρισκουν οι φιλοι και τέλος.

Αλλά είναι ένα φαινόμενο προς μελέτη τελικα!

 

Δηστυχώς αν δεν φύγουν παρέες-παρέες να πάνε σε άλλη εταιρία, δεν πρόκειται να βγει άκρη...και εγώ με το ίδιο σκηνικό παραμένω σε ένα wu.

Link to comment
Share on other sites

Δηστυχώς αν δεν φύγουν παρέες-παρέες να πάνε σε άλλη εταιρία, δεν πρόκειται να βγει άκρη...και εγώ με το ίδιο σκηνικό παραμένω σε ένα wu.

 

Σωστό, αλλά απο εμένα έχουν να δουν ανανέωση κανα 5μηνο. Πόσοι είναι σαν εμένα που μένουν WU απλά για τους παίρνουν; Εγω πιστευω οτι πλέον ειναι πάρα πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εφυγα απο γουοτς απ προσφατα και πηγα σε κοσμοκαρτα.ειχαν ομως απο πριν ξεκινησει να λιγοστευουν οι κλησεις λογω κρισης.τα κοψαν ολοι λεμε τα μπλα μπλα!!!ειναι γεγονος ομως πως μερικοι ακομα επιμενουν σε αυτο και δεν κοιταζουν αλλες συμφερουσες λυσεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά απο εμένα έχουν να δουν ανανέωση κανα 5μηνο. Πόσοι είναι σαν εμένα που μένουν WU απλά για τους παίρνουν; Εγω πιστευω οτι πλέον ειναι πάρα πολλοί.

 

η πλειοψηφια του νεαροκοσμου εχει κοψει σε μεγαλο βαθμο τις ανανεωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αφησει στο συρταρι το wu μου παραπανω απο 6 μηνες.. οσοι θελουν να με παιρνουν τηλ και εχουν wu, ας με παιρνουν. Αλλιως τα λεμε μεσω ιντερνετ. Στην αναγκη, τους παιρνω τηλ απο το q μου, που για 15'' κοστιζει 0.06! Σιγα μη πεταω 5ευρα και 10ευρα για πακετα τους!
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και εγω μενω wu γιατι ολη η παρεα ειναι εκει.αλλα ανανεώσεις το τρεναρω οσο μπορω.με πολυ ιντερνετ και λιγο σταθερο δουλεια γινετε.
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα με το που τελείωνε το πακέτο το ενεργοποιούσα πάλι , τώρα πλέον περνάει και μήνας καμιά φορά (εννοείται πως δεν κάνω ούτε μια κλήση σε αριθμό που δεν είναι what's up , σιγά μην τους δώσω 0,37 το λεπτό)...
Link to comment
Share on other sites

τόσα post, λένε το ίδιο....εεεε,εκεί στην cosmote....διαβάζετε τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

τόσα post, λένε το ίδιο....εεεε,εκεί στην cosmote....διαβάζετε τι γίνεται ?

 

Σημασία δεν έχει τι λένε στα ποστ 10-20 άτομα σε ένα φορουμ.

Εκει στην Κοσμοτε μετράνε τον τζίρο, και όσο ο τζιρος δεν πέφτει, ή πέφτει ελάχιστα, δεν τουτς καιγεται καρφάκι.

Οι χρήστες WU εξάλλου δεν ειναι οι κλασικοι χρήστες καρτοκινητης που θα ψαχτουν για προσφορές. Είναι παραδοσιακοί χρήστες που όταν γινονται αυξησεις στις τιμές σιγά σιγα ούτε και που το παίρνουν χαμπάρι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...