Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

apo ποτε εχει καρτες των 3 ευρω???? εγω δεν εχω βρει... εχει βρει κανεις αλλος?

Όχι. Στα e-banking πάντως έχει από 9€ και πάνω ακόμα. :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέλνεις το μύνημα αλπακ στο 1314 .Δωρεάν την πρώτη φορά , 3 ευρώ στην συνέχεια

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/ALLAGH_PAKETOU_ANAKOINOSH_12.7.07promotion.xml&_nfpb=true

 

Καλημέρα

 

Εγώ προχθές (19/8/07) έκανα αλλαγή πακέτου απο whats'up σε cosmocarta και η χρέωση ήταν "Μηδενική"

 

Ενω παλαιότερα (πριν ενα μήνα περίπου) έκανα το ίδιο και η χρέωση ήταν 3€

Link to comment
Share on other sites

Tι θα γίνει με αυτές τις κάρτες των 3€; Πότε θα κυκλοφορήσουν, γνωρίζει κανείς τίποτα; Δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει πάρει πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπιασα μία στα χέρια μου, αλλα πιστέυω οτι δέν αξίζει για τους what's up... ΔΔέν σου δίνει sms, ούτε φτάνουν 3 ευρώ για κάποιο πακέτο... Για τους κοσμοκάρτα, αξίζει :)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Σύνολο 6€;

Τελικά πήρες 2 ή 1;:confused:

 

Νομίζω πάντως ότι δεν είναι καλό που βγαίνουν όλο και περισσότερες κάρτες(από οικολογικής πλευράς).

Πρέπει να συνηθίσουμε να ανανεώνουμε το χρόνο μας από καταστήματα ή μέσω internet...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμμία διαφορά από οικολογικής πλευράς όταν ανανεώνω από κατάστημα. Μου δίνουν μία απόδειξη, το βάρος της οποίας ίσως και να ξεπερνάει το βάρος μιάς κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμμία διαφορά από οικολογικής πλευράς όταν ανανεώνω από κατάστημα. Μου δίνουν μία απόδειξη, το βάρος της οποίας ίσως και να ξεπερνάει το βάρος μιάς κάρτας.

 

Σίγουρα το χαρτάκι της απόδειξης δεν μπορεί παρά να είναι πιο οικολογικό από μια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το χαρτάκι της απόδειξης δεν μπορεί παρά να είναι πιο οικολογικό από μια κάρτα.

Aρκεί να υπάρχει και των 3€ είπαμε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το χαρτάκι της απόδειξης δεν μπορεί παρά να είναι πιο οικολογικό από μια κάρτα.

 

Αυτό είναι εξόφθαλμα προφανές!! Αρκεί μία σύγκριση του χρόνου αποσύνθεσης των δύο σε ελεύθερο περιβάλλον... Το θέμα δεν είναι τόσο το βάρος ή η ποσότητα του χαρτιού, όσο το ότι οι κάρτες επιστρώνονονται με διάφορες χημικές ουσίες (μεταξύ των οποίων με παράγωγα μολύδου) που είναι ιδιαίτερα τοξικές και ως εκ τούτου επικίνδυνες τόσο για το περιβάλλον, όσο και για τον άνθρωπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα καρτοκινητό cosmote, από το οποίο θέλω να κάνω μεταφορά υπολοίπου. Δε βρίσκω όμως τον 5ψηφιο αριθμό χρήστη. Από το 'τμήμα εξυπηρέτησης πελατών' της cosmote (κατ' ευφημισμόν) αρνούνται να με εξυπηρετήσουν γιατί δεν αναγνωρίζουν ότι είμαι ο νόμιμος κάτοχος του αριθμού παρότι τους καλώ συνέχεια από αυτόν τον αριθμό!

 

Πρέπει κάποτε να λήξει αυτή η κοροϊδία. Στην ΤΙΜ για να κάνεις μεταφορά υπολοίπου την κάνεις με ένα μήνυμα από το κινητό σου και δε χρειάζεται να στείλεις μήνυμα. Αν δηλαδή χαθεί ο αριθμός αυτός τι γίνεται;

 

 

Υ.Γ. Κάποιος από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου συνέστησε να στείλω με φαξ μια φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας και τα στοιχεία της sim μαζί με το αίτημα. Το έστειλα και άλλος εκπρόσωπος στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών αρνείται ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς τον κωδικό χρήστη...

Κανονικός τραγέλαφος από μια 'σοβαρή εταιρία'

Link to comment
Share on other sites

...λυση απλη....κανεις φορητοτητα στην Wind (=πολυ απλη διαδικασια, αποστολη SIM στο σπιτι σου με κουριερ)...και μετα ξαναεπιστρεφεις στην Cosmote :wacko: οποτε αποκτας νεα SIM και αριθμο χρηστη....

 

...αν και θα σε συμβουλευα να μεινεις στην Wind...:lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που λέτε για την επίπτωση στο περιβάλλον, έχετε κάνει ποτέ σας ανακύκλωση;;

 

Οff-topic:Δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.

Πράγματα όμως που μπορώ να κάνω(π.χ.ανακύκλωση μπαταριών,κινητών κ.α. ),

μου έχουν γίνει συνήθεια.

Link to comment
Share on other sites

...λυση απλη....κανεις φορητοτητα στην Wind (=πολυ απλη διαδικασια, αποστολη SIM στο σπιτι σου με κουριερ)...και μετα ξαναεπιστρεφεις στην Cosmote :wacko: οποτε αποκτας νεα SIM και αριθμο χρηστη....

 

...αν και θα σε συμβουλευα να μεινεις στην Wind...:lol::lol::lol:

 

ας μου επιτραπεί μια :offtopic: (ελαφρώς!) ερώτηση: Εάν κάνω φορητότητα ένα ανώνυμο καρτοκινητό που έχω από COSMOKAPTA σε WIND F2G θα παραμείνει "ανώνυμο" το καρτοκινητό? Ή θα μου φέρει ο κούριερ τίποτα χαρτιά να υπογράψω? (ουστ!!!) Πληρώνω τίποτε στην περίπτωση αυτή της φορητότητας? Κούριερ? Κάρτα SIM? :cool:

Link to comment
Share on other sites

ας μου επιτραπεί μια :offtopic: (ελαφρώς!) ερώτηση: Εάν κάνω φορητότητα ένα ανώνυμο καρτοκινητό που έχω από COSMOKAPTA σε WIND F2G θα παραμείνει "ανώνυμο" το καρτοκινητό? Ή θα μου φέρει ο κούριερ τίποτα χαρτιά να υπογράψω? (ουστ!!!) Πληρώνω τίποτε στην περίπτωση αυτή της φορητότητας? Κούριερ? Κάρτα SIM? :cool:

 

ανωνυμο παραμενει....βεβαια ο κουριερ θα σου φερει χαρτια να υπογραψεις με το ονομα που εχεις δωσει....αλλα δεν θα σου ζητησει κανεις ταυτοτητα....ουτε θα φαινεται πουθενα ο αριθμος ταυτοτητας σου.....

 

..σε αντιθεση με cosmo και voda που θελουν να τους επιδειξεις ταυτοτητα.....

 

...οχι...δεν πληρωνεις τιποτα...ο κουριερ ειναι τζαμπα...η διαδικασια ειναι πολυ απλη σε αντιθεση με τους αλλους....γελοια θα ελεγα....και ειναι ενα μεγαλο συν για την Wind...

 

..να σκεφτεις για να μεταφερω ενα ανωνυμο νουμερο καρτοκινητου συγγενη μου στην Cosmo απο την Q μου ζηταγανε A.Φ.Μ. και να δηλωσω τα στοιχεια μου στην Q πριν παω σε αυτους :wacko::wacko::wacko:...τρεχα γυρευε....ευτυχως το μετανοιωσε :):)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ανωνυμο παραμενει....βεβαια ο κουριερ θα σου φερει χαρτια να υπογραψεις με το ονομα που εχεις δωσει....αλλα δεν θα σου ζητησει κανεις ταυτοτητα....ουτε θα φαινεται πουθενα ο αριθμος ταυτοτητας σου.....

 

..σε αντιθεση με cosmo και voda που θελουν να τους επιδειξεις ταυτοτητα.....

 

...οχι...δεν πληρωνεις τιποτα...ο κουριερ ειναι τζαμπα...η διαδικασια ειναι πολυ απλη σε αντιθεση με τους αλλους....γελοια θα ελεγα....και ειναι ενα μεγαλο συν για την Wind...

 

..να σκεφτεις για να μεταφερω ενα ανωνυμο νουμερο καρτοκινητου συγγενη μου στην Cosmo απο την Q μου ζηταγανε A.Φ.Μ. και να δηλωσω τα στοιχεια μου στην Q πριν παω σε αυτους :wacko::wacko::wacko:...τρεχα γυρευε....ευτυχως το μετανοιωσε :):)

 

ενδιαφέρον... :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το 1 λεπτο το λεπτο της κοσμοκαρτα.

 

A)Τους ριθμους τους δηλωνεις μια φορα και επειταδηλωνεις μονο αν θελεις αλλαγη στον αριθμο?Αν δηλαδη παραμενεισ στον ιδιο δεν ξαναστελενεις ποτε sms?

 

B)Η χρεωση ειναι ανα λεπτο?Δηλαδη προπληρώνεις το λεπτό?Π.χ. αν μιλήσεις 1 λεπτο και ενα δευτερολεπτο θα χρεωθεις 2 λεπτα?

 

C)Εχω εναν αριθμο κοσμοκαρτα και εναν whatsup.Αξιζει να τους κανω και τους δυο κοσμοκαρτα και να μιλανε με το 1 λεπτο το λεπτο,ή να τους κανω whatsup και να βαζω call them all 600?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Α) Ναι

Β) όχι, η ελάχιστη χρέωση είναι 30 δευτερόλεπτα. μετά πληρώνεις 0,000166 ανα δευτερόλεπτο

Άρα 1 λεπτό και ένα δευτερόλεπτο πληρώνεις 0,010166 Φυσικά όταν ακούς το υπόλοιπο το ακους στρογγυλοποιημένο.

Γ)Άν τους κάνεις κοσμοκάρτα θα μιλάς με 4 φίλους σου . Αν αυτό σου φτάνει τώτε προχώρα.

το call them all 600 είναι μόνο προς whats up. Ενώ το 0.01 της κοσμοκάρτα είναι για όλα το cosmote δηλαδή και για συνδέσεις και για κοσμοκάρτα και για whats Up

Link to comment
Share on other sites

Α μπορεις και δηλώνεις μεχρι 4 αριθμους οχι μνο έναν τελικα?Αυτο πιστευω συμφερει καλυτερα.

 

Για να το κανω τοτε κοσμοκαρτα τι κανω?Δεν εχω ενεργοποιησει ακομα τον αριθμο whatsup και απο οτι λεει στις οδηγιες που διαβασα η αλλαγη πακετου ειναι δωρεαν αμα γινει αμεσα με την ενεργοποιηση της καρτας,αλλα δεν λεει συγκεκριμενα πως να κανω την αλλαγη.

 

Σε ευχαριστω για τις διευκρινισεις.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δύο αριθμούς μπορείς να δηλώσεις σέ κάθε τηλέφωνο Άρα αν έχεις δύο αριθμούς μπορείς να δηλώσεις 4.

Αλλαγή πακέτου γίνεται δωρεάν την πρώτη φορά στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314

 

 

Οδηγίες

 

 

 

 

Αλλαγή Πακέτου

 

 

Για να μετατρέψετε την COSMOKAPTA σας σε WHAT'S UP δεν έχετε παρά να ακολουθήσετε την πιο κάτω πολύ απλή και σύντομη διαδικασία:

 

 

 

Αν θέλετε να αλλάξετε πακέτο * (από COSMOKAPTA σε WHAT'S UP ή και αντίστροφα), στείλτε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Α νομιζα 4 στο καθενα,τοτε θα ηταν θεικο,αλλα και παλι και με 2 πολυ καλη προσφορα πιστευω πως ειναι.

 

Α ναι ξεχασα και για να δηλωσεις τους αριθμους τι στελνεις?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Α νομιζα 4 στο καθενα,τοτε θα ηταν θεικο,αλλα και παλι και με 2 πολυ καλη προσφορα πιστευω πως ειναι.

 

Α ναι ξεχασα και για να δηλωσεις τους αριθμους τι στελνεις?

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=BONUS&showInstructions=true&Title=Αποκλειστικές%20Υπηρεσίες%20COSMOKAPTA#0

Link to comment
Share on other sites

Α νομιζα 4 στο καθενα,τοτε θα ηταν θεικο,αλλα και παλι και με 2 πολυ καλη προσφορα πιστευω πως ειναι.

 

Εγώ έχω δηλώσει 20 Cosmote και 4 Wind. Δες εδώ πώς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...