Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τηλεφωνησα και δεν εγινε τπτ μου εστειλε και ο ιδιος ενα w να στειλω αλλα παλι δεν εγινε τπτ...τι να πω αν ξερει καποιος ας μου πει!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τηλεφωνησα και δεν εγινε τπτ μου εστειλε και ο ιδιος ενα w να στειλω αλλα παλι δεν εγινε τπτ...τι να πω αν ξερει καποιος ας μου πει!!

 

Λοιπόν άλλαξε την γλώσσα γραφής στα μηνύματα και βάλε english. Τότε πιστεύω ότι θα το δεχθεί. Το είχα πάθει και εγώ. Για καλό και για κακό τσέκαρε λίγο τι πρόγραμμα έχεις τώρα γιατί μπορεί να το άλλαξε.

Προφανώς ετοιμάζουν πολλά προγράμματα σε απάντηση στην wind. Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Η ξεφτίλα της κοτέ στο γουατς απ δεν έχει όρια...

 

Ο λόγος? Τα υποτιθέμενα δωρεάν μνμ που παίρνεις σε πακέτα 100 250 κλπ...

 

Από τα 250 τουλ τα 50 χάθηκαν!!!! Είτε δεν έφτασαν ποτέ,είτε ο παραλήπτης τα έλαβε πάνω από 2 φορές αν και εγώ τα έστειλα μόνο μία και δοκίμασα την κάρτα σε άλλες συσκευές (μηπως κολλούσε η δική μου)...

 

Η εξυπηρέτηση πελατών λέει δεν μας νοιάζει αφού τα μνμ στάλθηκαν αφαιρούνται, το αν δν παραδόθηκαν δεν μας νοιάζει...

 

 

Έλεος ρε παιδιά, έλεος... Δίνω 12 και κάτι Ε για να πάρω το πακέτο και στο τέλος με όσα καταφέρνω να στείλω και να πάνε όπως πρέπει η μέση τιμή τους ξεπερνά την απλή χρέωση (χωρίς πακέτο)... Αλλά δεν τελειώνει εδώ, όσα χρεώνομαι κανονικά φτάνουν πάντα και σωστά εκτός και αν ο παραλήπτης ανήκει σε άλλο δίκτυο οπότε 2/10 θα χαθούν στο δρόμο...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

οπότε 2/10 θα χαθούν στο δρόμο...

 

Η ο παραλήπτης λέει ότι δεν το πείρε γιατί δεν θέλει να απαντήσει.:lol: :lol: :lol:

Το λέω ως παθών όχι από την cosmote αλλά από άλλο δίκτυο. Τσέκαρέ το λίγο και μην είσαι ευκολόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

Η ο παραλήπτης λέει ότι δεν το πείρε γιατί δεν θέλει να απαντήσει.:lol: :lol: :lol:

Το λέω ως παθών όχι από την cosmote αλλά από άλλο δίκτυο. Τσέκαρέ το λίγο και μην είσαι ευκολόπιστος.

 

Άσε ρε μεγάλε, ξέρω τι σου λέω, ο παραλήπτης μου δεν έχει λόγο να μην απαντήσει. Μην πάμε να βγάλουμε και την κοτέ αγία, μας τρώνε τα λεφτά, και λίγη προσοχή στις υπηρεσιούλες τους είναι απαραίτητη...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κακο με τις διαφημισεις που ακουμε (στα καρτοκινητα) εχει παραπαει...

και το να στελνουμε sms αντι του τηλεφωνηματος στο 1314 δεν νομιζω να ειναι λυση...

τι θα λεγατε να κανουμε ενα καλα οργανομενο παραπονο ολοι μαζι στελνοντας mails στην cosmote και να τους ζηταμε να βγαλουν αυτες τις διαφημισεις???

 

αλλο να παραπονιεται ο καθενας ξεχωριστα και αλλο ολοι μαζι...

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το φιανομενο με τις διαφημισεις ειναι καλο αλλα να τις ακουμε μια φορα μονο οχι συνεχεια!!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το φιανομενο με τις διαφημισεις ειναι καλο αλλα να τις ακουμε μια φορα μονο οχι συνεχεια!!!

 

πράγματι! Το καλό είναι ότι αντί για κλήση στο 1314 υπάρχει πάντα (για να ακούσουμε το υπόλοιπο μας) και η δυνατότητα αποστολής του μηνύματος ΥΠ στο 1314 ;)

Link to comment
Share on other sites

κατι ειναι και αυτο αν και μεταξυ μας δεν το χρησιμοποιω και πολυ!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote cosmocarta και θελω να αλλαξω την καρτα SIM γιατι ειναι παλια και το PPC δεν την αναγνωριζει (ενα K800 που την βαζω την διαβαζει κανονικα) , ξερει κανεις αμα γινεται, ποσο κοστιζει και τι χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote cosmocarta και θελω να αλλαξω την καρτα SIM γιατι ειναι παλια και το PPC δεν την αναγνωριζει (ενα K800 που την βαζω την διαβαζει κανονικα) , ξερει κανεις αμα γινεται, ποσο κοστιζει και τι χρειαζεται?

 

δες στο http://www.cosmote.gr στην ενότητα για την COSMOKAPTA εκεί που λέει τιμοκατάλογος είναι η τιμή στην "Αντικατάσταση κάρτας SIM" (εννοείται πως γίνεται!)

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote cosmocarta και θελω να αλλαξω την καρτα SIM γιατι ειναι παλια και το PPC δεν την αναγνωριζει (ενα K800 που την βαζω την διαβαζει κανονικα) , ξερει κανεις αμα γινεται, ποσο κοστιζει και τι χρειαζεται?

 

Καταρχήν γίνεται και κοστίζει περίπου 14 ευρώ. Το μόνο που χρειάζεται είναι ο κωδικός χρήστη αν δεν τον έχεις γίνεται με αίτηση συνοδευόμενη από φωτοτυπία της ταυτότητας. Η ενεργοποίηση αν έχεις τον κωδικό χρήστη στα καταστήματα germanos γίνετια αμέσως αφού κλείσεις μία φορά το κινητό σου. Στην περίπτωση της ταυτότητας γίνεται σε 2 ώρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει για Cosmoκαρτα καμμια υπηρεσια δεδομενων αντιστοιχη της Wind (δηλαδη απεριοριστο Internet μεσω κινητου με ενα μικρο μηνιαιο παγιο);
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει για Cosmoκαρτα καμμια υπηρεσια δεδομενων αντιστοιχη της Wind (δηλαδη απεριοριστο Internet μεσω κινητου με ενα μικρο μηνιαιο παγιο);

 

το μόνο που μπορείς να βάλεις είναι απεριόριστο imode αν έχεις συσκευή imode

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος ?

 

Όχι. Μόνο η προσφορά που τρέχει έως 31/08/2007 για βιντεοκλήσεις 0,20 ευρώ/λεπτό για whatsup και συμβόλαια και 0,30 ευρώ/λεπτό στην cosmoκάρτα. Κλήσεις ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα πακέτο COSMOKARTA και αφού ενεργοποίησα την γραμμή μετά από μία αναπάντητη απλά, προσπαθώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία με το 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς cosmote αλλά μου έρχεται μετά από λίγο ένα κενό sms από το 1313 χωρίς να ενεργοποιείται η υπηρεσία. :confused: Θέλει κάτι το ιδιαίτερο για να ενεργοποιηθεί η προσφορά; Δεν αρκεί μόνο το 01 697ΧΧΧΧΧΧΧ 697ΧΧΧΧΧΧΧ στο 1313;

 

Εν τω μεταξύ αυτό το 1313 για την εξυπηρέτηση μου σπάει απίστευτα τα νεύρα... Το καλείς για να σε εξυπηρετήσει κάποιος και συνεχώς βγαίνει ένα ηχητικό ότι όλες οι γραμμές είναι κατειλημμένες χρεώνοντάς σε όμως συνεχώς για κάθε προσπάθεια με τα 12cents... :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8-9 12άρια σεντς που ξόδεψα στο 1313 κατάφερα να βγάλω γραμμή και μου είπαν ότι υπάρχει προσωρινό τεχνικό πρόβλημα στις ενεργοποιήσεις των προσφορών του 1cent/λεπτό...
Link to comment
Share on other sites

Από 01-08-2007 αλλάζει ο τρόπος υπολογισμού του BonusΕξερχόμενων Κλήσεων που αποδίδεται στους παλιούς και νέους χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOΚΑΡΤΑ της COSMOTE, σύμφωνα με τον κατωτέρω πίνακα:

 

Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων μηνιαία χρήση (€) Ποσοστό υπολογισμού Bonus

από 0€ έως και 10€ 3%

από 10€ έως και 20€ 4%

από 20€ έως και 30€ 5%

από 30€ έως και 50€ 7%

από 50€ έως και 80€ 9%

από 80€ έως και 150€ 12%

από 150€ έως και 300€ 15%

άνω των 300€ 18%

 

 

Το Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων υπολογίζεται με βάση τη χρήση ανά ημερολογιακό μήνα για όλες τις κλήσεις προς Εθνικά Δίκτυα.

Το σύνολο του μηνιαίου Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων προκύπτει από το άθροισμα των ποσών που αντιστοιχούν στα επιμέρους ποσοστά ως εξής:

για ποσό μικρότερο των 0,15€ δεν αποδίδεται BonusΕξερχόμενων κλήσεων

για ποσό ίσο ή μεγαλύτερο των 0,15€ και μικρότερο των 0,30€ αποδίδεται BonusΕξερχόμενων κλήσεων το ποσό των 0,10€

για ποσό ίσο ή μεγαλύτερο των 0,30€ αποδίδεται το σύνολο του Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων.

Το Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων πιστώνεται αυτόματα στο υπόλοιπο του λογαριασμού του μέσα στο πρώτο οκταήμερο του επόμενου μήνα.

Από την ίδια ως άνω ημερομηνία αλλάζει και ο τρόπος υπολογισμού του BonusΕισερχόμενων Κλήσεων που αποδίδεται στους παλιούς και νέους χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOΚΑΡΤΑ της COSMOTE, σύμφωνα με τον κατωτέρω πίνακα:

 

Bonus Εισερχόμενων Κλήσεων

 

Μηνιαία εισερχόμενη κίνηση (σε λεπτά) Bonus σε € (ανά λεπτό)

 

άνω των 10' 0,008 € / λεπτό

 

 

 

 

 

Το BonusΕισερχόμενων Κλήσεων υπολογίζεται με βάση το σύνολο των λεπτών ανά ημερολογιακό μήνα όλων των εισερχόμενων εθνικών κλήσεων. Για κάθε μία εισερχόμενη κλήση υπάρχει χρονικό όριο 10 λεπτών, πέραν των οποίων δεν αποδίδεται BonusΕισερχόμενων Κλήσεων.

Ανώτατο αποδιδόμενο ποσό BonusΕισερχόμενων Κλήσεων 15 €.

Το BonusΕισερχόμενων Κλήσεων πιστώνεται αυτόματα στο υπόλοιπο του λογαριασμού του μέσα στο πρώτο οκταήμερο του επόμενου μήνα.

Επίσης, από 01-09-2007 τα BonusΕξερχόμενων και Εισερχόμενων Κλήσεων αποδίδονται εφόσον ο κάτοχος COSMOΚΑΡΤΑ έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μια ανανέωση χρόνου ομιλίας, με οποιαδήποτε κάρτα ανανέωσης, κατά τον αμέσως προηγούμενο μήνα (μήνας χρήσης βάσει του οποίου γίνεται ο υπολογισμός).

 

Τέλος, η ενεργοποίηση του Bonus Εξερχόμενων Κλήσεων γίνεται αυτόματα με την ενεργοποίηση της σύνδεσης, ενώ η ενεργοποίηση του BonusΕισερχόμενων Κλήσεων γίνεται με την αποστολή ΔΩΡΕΑΝ μηνύματος (sms) με το κείμενο EB στο 1314.

 

Για τους χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOKAΡΤΑ που θα ενεργοποιήσουν τη σύνδεσή τους από 15-09-2007, τα BonusΕξερχόμενων και Εισερχόμενων Κλήσεων θα ενεργοποιούνται ταυτόχρονα με την αποστολή ΔΩΡΕΑΝ μηνύματος (sms) με το κείμενο EB στο 1314

 

 

Πηγή: Επίκαιρα και ενδιαφέροντα στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote εχει κανενα πακετο αποκλειστικα για δυο αριθμους να μιλανε και να στελνουν sms αμέτρητα? ευχαριστώ
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote εχει κανενα πακετο αποκλειστικα για δυο αριθμους να μιλανε και να στελνουν sms αμέτρητα? ευχαριστώ

 

απ'όσο ξέρω όχι! :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...